ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 17:58

michaellcmacha wrote:vidim znanoznanac, došo i opet se isprosipao izignorirao činjenicu da se brojevi uopće ne smanjuju nego da drastično rastu...

Stagniraju. Za sad. Kod nas.
Uskoro će početi i opadati i sve su najave da će se ostvariti dinamika koju sam ja predvidio.
I prije Lauca, da to još jednom naglasim.
I da ne zaboravim, moj rok je bio do nove godine, što si ti naravno uredno "zaboravio" spomenuti, jer se ne uklapa u tvoja predviđanja.
Nebitno što su se neka od njih pokazala i točnim i to ko za vraga baš ona sa kojima sam se ja složio.
Sve slučajno, naravno.

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 18:00

michaellcmacha wrote:
krv ti jebem kako su neki ljudi bolesno opsesivni sa svojom samodopadnosti...

Da, ovdje si potpuno u pravu.
Problem je u tome što si upravo ti ogledni primjer takvih.
I ne samo ti, naravno, ali na ovoj temi upravo ti prednjačiš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 18:04

MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:

Međutim, sad vidimo da na scenario "Bergamo" nitko nije imaun. On je tu, blizu...Uozbiljimo se!
Bergamo je samo u jednom mjesecu imao 50% umrlih od broja na godišnjem nivou.
Padne li vam zdravstveni sustav kupit ćete mrtve po cesti...kao i u Bergamu, uostalom.

Bergamo je bio, Bergamo je prošao i Bergamo se više neće ponoviti.
Čak niti u Bergamu.
Dakle, pozivati se danas na situaciju u Bergamu od proljeća ove godine, jeste potpuno promašeno i nema puno smisla, osim kao ilustracija što se može dogoditi kada se skupi hrpa pogrešnih odluka, paničnih reakcija i drugih nesretnih okolnosti.

Može se dogoditi, nek se zaguši bolnički sustav. Imaš sredstava,doktora,respiratora koliko imaš. U trenutku kad nemaš više za sve dovoljno eto ti Bergama u sekundi.

Da, može se dogoditi, ako se poklopi hrpa loših okolnosti, slično Bergamu na proljeće.
Međutim, koliko je to izgledno?
Ja bih rekao jako malo do razine zanemarivosti.
No, živi bili pa vidjeli.
U svakom slučaju, ne mislim da trebamo totalnim zaključavanjem upropastiti gospodarstvo samo zbog silnog straha od scenarija Bergamo s proljeća ove godine za kojeg je ionako vrlo vjerojatno da se neće dogoditi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 18:09

Eroo wrote:

Upravo sam pročitao austrijsku vijest ministra zdavstva (?) da se nalaze rubu
kad će se morati odlučivati koga liječiti i koga ne.
Upravo to smo gledali u Italiji....Sve je moguće, kolega!

Ako je sve moguće, onda je moguće i da sve nije moguće.
I evo nas u kontradikciji, a koje, kako nas majka logika uči, nisu realno moguće.
Dakle, puno toga ilitiga svašta je moguće, ali ne i sve.
I mislim da je vijest iz Austrije bila kako se liječnici ne žele naći u situaciji da moraju birati kojeg će pacijenta liječiti, a kojeg pustiti niz vodu, a ne da je taj scenarij već na rubu realnosti, ali slobodno me demantiraj odgovarajućim citatom, ako takav postoji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 18:22

Pa dobro jebemu mater, ako postoji takav scenarij. Jel tebi logično da trube unaprijed o toj mogučnosti da se nebi dogodila, ili da ako se dogodi trube šta se moglo a nije napravilo? 

Da okej ti si protiv svega blablabla...ali barem probaj sagledati stvari iz svih kuteva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 11/11/2020, 18:28

Koje gluposti šejker valja, kao tu nitko nije sposoban vidjeti i razumjeti što sam ja posao i koje sam brojeve navodimo i do sada se sve potvrdilo čak i puno prije od krajnjih rokova koji se odnose na ovu godinu... Čak će i broj mrtvih biti oko 2 milijuna ukoliko ostane dnevni priljev od 10 000 smrtnih ishoda... Sad u ovom trenutku imamo 150 000 ljudi koji će sigurno umrijeti u slijedećih dva tjedna, najkasnije do 01.12. I 15 000 000 aktivnih slučajeva iz kojih se nadalje stvaraju kritični slučajevi za narednih minimalno 3 mjeseca i tako iz mjeseca u mjesec sve do travnja sa kontinuirani porastom...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 11/11/2020, 18:34

a ja govorim cijelo vrijeme do nove godine, tako da ne stoji da ja ignoriram taj termin... naravno likovi koji vole samo sebe tarlahaju cijelo vrijeme jedno te isto... od onda kad smo raspravljali brojevi narastu 100% i lik bez srama kaže da se brojevi smanjuju... jebiga zaboravio sam da su ključna slijedeće dva tjedna.... :)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 11/11/2020, 18:38

evo pantomimičari se uhvatili tubiornottubi filozofiranja... što je ili nije moguće... a dok oni brslaju imamo činjenice koje nas tuku ravno u facu... do konca ove godine preko 75 milijuna zaraženih... pogriješio sam jer sam rekao plus minus 50 milijuna al ne više od 2-3 milijuna gore dolje, a ono ode za 25+, a do proljeća ću ipak biti u pravu sa onom pesimističnijom opcijom 100 milijuna+

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 18:39

MaximusDecimusMiridije wrote:Pa dobro jebemu mater, ako postoji takav scenarij. Jel tebi logično da trube unaprijed o toj mogučnosti da se nebi dogodila, ili da ako se dogodi trube šta se moglo a nije napravilo? 

Da okej ti si protiv svega blablabla...ali barem probaj sagledati stvari iz svih kuteva.

šejker ima samo jedan kut i put: my way or the highway.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 18:57

michaellcmacha wrote:
a ja govorim cijelo vrijeme do nove godine, tako da ne stoji da ja ignoriram taj termin... 

Ignoriraš trend stagniranja broja novozaraženih koji će očito do nove godine dovesti do osjetnog smanjivanja tog broja, skupa sa brojevima preminulih na dnevnoj razini.
A to je ono o čemu ja govorim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 18:59

michaellcmacha wrote: naravno likovi koji vole samo sebe tarlahaju cijelo vrijeme jedno te isto...

Ostavi se ti karaktera drugih i pokušaj se baviti onim svojim.
Imat ćeš posla na tome otprilike do sudnjeg dana, a niti do tad nećeš uspjeti doći do neke prihvatljive razine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 19:01

michaellcmacha wrote:
imamo činjenice koje nas tuku ravno u facu... 

Tako je. Imamo činjenicu trenda stagnacije koji će evidentno dovesti do nove godine do osjetnog opadanja broja novozaraženih.
Samo trebaš prihvatiti tu činjenicu pa ćeš se prestati grčiti oko realnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 19:02

S 30 ljudi dnevno umrlih jel do nove godine...sto je to 50 dana puta 30.

Glavno da se ne treba prilagođavati ničemu ni zatvarati ništa...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 19:06

MaximusDecimusMiridije wrote:Pa dobro jebemu mater, ako postoji takav scenarij. Jel tebi logično da trube unaprijed o toj mogučnosti da se nebi dogodila, ili da ako se dogodi trube šta se moglo a nije napravilo? 

Da okej ti si protiv svega blablabla...ali barem probaj sagledati stvari iz svih kuteva.

Pa ja i sagledavam stvari iz raznih kutova. Iz svih to ionako nije moguće.
E sad, druga je priča što to neki ne žele shvatiti, a još manje prihvatiti.
I nemam ništa protiv da se govori i o toj mogućnosti, ali zaista ne vidim razloga da se trubi i pogotovo diže panika oko nečega što baš i nije osobito realno odnosno izvjesno.
Ali ako je netko ovisan o inzistiranju na najcrnjim mogućim scenarijima, ako mu to predstavlja neku vrstu psihološke pa i duhovne hrane, neka mu bude pa neka i trubi o istima.
Nemam ja ništa protiv. Svakako neću zbog toga snositi nikakve zdravstvene posljedice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 19:07

MaximusDecimusMiridije wrote:S 30 ljudi dnevno umrlih jel do nove godine...sto je to 50 dana puta 30.

Ako se taj trend nastavi.
A što ako se to ne dogodi nego se trend okrene?
Trendovi se znaju okrenuti dok si rekao COVID-19.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 19:11

Speare Shaker wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:S 30 ljudi dnevno umrlih jel do nove godine...sto je to 50 dana puta 30.

Ako se taj trend nastavi.
A što ako se to ne dogodi nego se trend okrene?
Trendovi se znaju okrenuti dok si rekao COVID-19.

Ali tu mogućnost nećemo spominjati, čak niti čisto principijelnosti radi, jelda?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/11/2020, 19:11

michaellcmacha wrote:vidim znanoznanac, došo i opet se isprosipao izignorirao činjenicu da se brojevi uopće ne smanjuju nego da drastično rastu... da posstoji ogroman bazen za dodatno zaražavanje i da dolazi vrijeme kad će simptomatika kod onih kod kojih se razvije bolest biti vrlo teška do mortalna... PONOVIT ĆU JOŠ JEDNOM, danas u odnosu na dane kad se razvila rasprava, svi brojevi su se udvostručili, a znanoznanac je već tada spominjao da će se brojevi vrlo brzo početi smanjivati a do kraja godine smanjiti do razine zanemarivosti i onda nadalje što je i sad prosuo... USTVRDIT ĆU JOŠ JEDNOM, 50 000 000 OBOLJELIH SMO VEĆ PREGAZILI, SAD KREĆEMO SA DNEVNIM PRILJEVOM SMRTNIH ISHODA OD OKO 10 000 ŠTO NAS MATEMATIČKOM RAČUNICOM NA PRSTE VODI U SMJERU KOJI SAM NAVEO JOŠ LJETOS A TO JE DA ĆEMO IMATI OKO 2 MILIJUNA MRTVIH DO KRAJA OVE GODINE...  i tada ništa ne staje jer ćemo tada imati oko 25 milijuna aktivnih slučajeva i oko 250 000 kritičih svaki dan i nadalje oko 10 000 mrtvih dnevno još minimalno 150 dana... i tada opet ništa ne završava jer tada već imamo preko 100 milijuna zaraženih, a oko 35 milijuna aktivnih slučajeva... krv ti jebem kako su neki ljudi bolesno opsesivni sa svojom samodopadnosti... i nadalje tvrde da se sve smanjuje do nove godine, a to je jednostavno nemoguće upravo da sad u ovom trenutku sve stane i krene na bolje..... jednostavno nemam riječi...
Jesu li ovi s Marsa u to uključeni? Mene to brine, jebiga. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 11/11/2020, 19:14

ti nemaš pojma šta pričaš... kakvo stagniranje... broj ljudi prikopčanih na umjetna pluća se drastično povećava do nedjelje ćemo imati preko 200 kritičnih, i to je trend u cijelom svijetu... počeli su nam umirati mlađi ljudi, šatorske kapacitete uopće ne stignemo koristiti jer su svi slučajevi odmah, tj vrlo brzo u fazi predkritičnog ili visoko kritičnog stanja.... 
kakvo je to stagniranje brojeva ukoliko su se svi brojevi povećali za 100%, a kad se i budu smanjivali biti će visoko iznad onih brojeva koji su bili kad smo počeli sa raspravom... znači ništa od onog o čemu šejker brsla neće biti... jer je teoretski nemoguće da se ti brojevi spuste na razine koje on navodi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 19:14

Speare Shaker wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:S 30 ljudi dnevno umrlih jel do nove godine...sto je to 50 dana puta 30.

Ako se taj trend nastavi.
A što ako se to ne dogodi nego se trend okrene?
Trendovi se znaju okrenuti dok si rekao COVID-19.

Nisi li ti sam gore izrazio odredene rezerve kad je u pitanju sta bi bilo kad bi bilo kod bergamo scenarija. Znači samo o lijepim i pozitivnim mogućnostima raspravljamo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 11/11/2020, 19:15

pazi ovog konja što mu je tata magarce prodao da mu se sin kurči sa diplomom...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 19:18

I neto da ti kažem. Da je do mene i mojih nikada nebi ni došlo do zatvaranja, mi pazimo koliko je god moguće. Da se većina pridržava nekakvih minimuma nebi bilo potrebe ni za kakvim radikalnim zahvatima.

No bez brige, ova vlada to ionako neće napraviti pa je sva ova rasprava zapravo bespotrebna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 5 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum