ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/12/2020, 18:51

violator wrote:Ako je nesto ova pandemija pokazala, onda je to da vec neko vrijeme sudjelujemo u kulturi neznanja u kojoj vladaju populisti i pseudoznanstvene teorije. Znanstvenici, eksperti u nekom podrucju omalovazavaju se, njihova se misljenja odbacuju, a oni koji to cine isticu se kao primjer kritickih mislitelja jer nisu "obmanuti". :) U reali, zazivjela je kultura amaterizma, svaciji je balon neznanja jednako vrijedan, okrece se protiv prava manjina (imamo ozivljeno nasilnistvo nad zenskim reproduktivnim pravima, primjerice), teorije zavjera cvjetaju, znanstvene spoznaje prikazuju se kao manipulacija elita, vracanje konzervativizmu itd., itd.

ne mogu se ne osvrnuti, pa da, najopasnije u svemu ovome je kultura neznanja amaterizma, to je ono što zgrozi svakog rođenog čovjeka, i kako se ti pametni vrli znanstvenici bogati plaćenici velikih kompanija i koji svako malo mijenjaju mišljenje, tako amaterski napadaju i od njih traže neka objašnjenja?! i kako se to smije sumnjati zašto najbogatiji ljudi na svijetu utječu sa svojim novcem upravo na određen način kao da su jedva dočekali mali kaos, što si taj plebs zamišlja, da smiju slobodno misliti i govoriti? meni dođe slabo kad vidim te jadnike..

dopušteno je pljuvati po običnim amaterima to isto podržavam, ali mislim da je to ono najlakše napraviti, ali ono što je važnije: iza običnih/neodgovornih ljudi se ne krije nikakav odgovor ni rješenje ovog svega...

čekaj, lažem, rješenje je u tome da se malo čovječnije gledamo međusobno, da ne skačemo jedni drugima za vrat odmah, da shvatimo da je naša sloboda u pitanju, a život bez slobode nije baš jako životan.. I would dare to say, my dear Ceasars.

kic
Admin

Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra 13/12/2020, 22:24

violator wrote:
Ra wrote:Pozdrav Violator i ebenica. :)

Denk je oživio....

Nece to bas ici. Podsjetih se zasto me i nije bilo.


Pozdrav, Ra! :)
Meni se već neko vrijeme ne "denka", ali se zabavim na drugim temama.
 
Svejedno, drago mi je vidjeti te tu, barem povremeno. ;)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra 13/12/2020, 22:54

Eh, da, pročitah o čvorićima, šalu i nitima. Da, može se i tako opisati. :)
 

Kad nam neka bitna očica "frketa ili kloketa" pobjegne najčešće nastane rupa u pletivu, a uzorak koji pletemo izgubi svoj oblik. 

Uglavnom uspijemo preplesti taj čvorić drugim čvorićem, nastane zadebljanje, ali možemo nastaviti bez straha da će se sve raspasti. 
Ali nekad... nekad se izgubi očica zbog koje se veliki dio šala ispara.
I prođe puno vremena da ponovo pohvatamo sve očice i ponovno nastavimo plesti s jednom niti manje. Ali nit ostaje. Nije u uzorku našeg šala, ali je tu, prati naše pletivo, dok i sami ne postanemo nečija izgubljena očica šala. 


Meni je spoznaja da su te niti još uvijek tu bila neopisiva utjeha u ogoljeloj stvarnosti. 

I još uvijek je...
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by darth_vader 14/12/2020, 08:38

Gnječ wrote:
kic wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
baš isto xD

pa isto je da kao i tvoja bar stool preacher sumanuta agitacija da su maske beskorisne i da ih ne treba nositi. ti bi pobio ljudi više nego sam ti ja zaželio svrbskim tenkovima.

zas u Finskoj nije pomor onda..

zato jer su se u Finskoj odrekli onoga čega se vi ne želite odreći i prihvatili nešto što vi ne želite prihvatiti.

1. Finland reacted swiftly
Back in Spring, as the number of infections skyrocketed around the world, the Finnish government reacted promptly and imposed a two-month long lockdown. Travel to and from Helsinki and the surrounding areas was banned. Schools and other institutions were closed, quickly followed by restaurants.

2. Coronavirus app was widely accepted
Finland relies on the capability to swiftly trace people who have been in contact with those who tested positive. To that end, an app was introduced, similar to the one used in Germany. The track and trace app "Corona Flash" was downloaded by almost every other person.

3. Trust is key
Unlike Germany, where there's increasing doubt over the government's response or people simply don't take the virus seriously, trust in what the Finnish government is doing is relatively high. There's been very little opposition against the measures, even during the lockdown earlier this year. An EU Parliament survey at the time found that 73% of people said they were coping well with the restrictions.

Another helping factor is the relatively robust state of the Finnish economy. While economic output fell by 14% on average in the EU, Finland's only dropped by 6.4%, leaving it in a relatively stable position.

4. Technological advantages
The transition to working from home and home schooling has also been much smoother thanks to Finland's high digitalization standards. Having a laptop at their disposal is a given for the country's pupils. That's a far cry from the situation in Germany.

5. No parties? No problem!
The German government recently released an online ad in which it urged people to stay at home and embrace the couch potato concept. That obviously doesn't come easily to many people. However Finland, yet again, appears to be bucking the trend.

Another factor that may play a role is the personal comfort zone — how close you want to get to another person. "It may well be that the Finnish comfort zone is slightly bigger than in other European countries," said the THL's Salminen. "We like to keep 3 feet distance between us and the next person. Otherwise we feel uncomfortable."


https://www.dw.com/en/coronavirus-finland-sweden-role-model/a-55664117

cega se tocno Hrvati nisu odrekli?

prvi lockdown vrlo poslusno i s vrlo puno potpore stozeru i ovdje

tvoja lista ne odgovara zasto Finci sad normalno idu u kino i knjiznicu ili sto im promet normalno radi, a to je zato sto su normalno pazili na distancu jer su ionako takvi, hladni, a i jer su razvili imunitet krda koji se prije nije dao ni spomenuti ovdje, a sad je glavni argument za cijepljenje^^

niste se odrekli ničega. niste držali distancu, maske niste nosili ispravno ako i jeste uopće,  zabrane okupljanja ste zaobišli tako da ste išli svadbe i rođendane radit u bosnu i hercegovinu, nemate niti jednu jebenu aplikaciju za mob koja će pratiti one koji su pozitivni ili su bili u kontaktu sa pozitivnim, oni koji su trebali biti u izolaciji mnogi od njih su slobodno šetali gradom i tako širili zarazu, smak svijeta vam je kad ne možete na kavicu u kafić jer to je obred koji se ne dira pa makar svi pocrkali, mjere koje ste donosili donosili ste pre-kasno kad se već požar rasplamsao, pandemiji ste pristupili totalno amaterski šarlatanski što i nije čudo jer je kroz sve ove godine bila negativna selekcija kadrova po horizontali i vertikali, totalno nesposobni ljudi su na svim funkcijama.

kakav imunitet krda su Finci razvili ajde bogati? daj link gdje piše da su finci razvili imunitet krda.

uz Finsku pogledaj i Taiwan državu koju belosvetski klošari ne priznaju a na Taiwanu ima nula mrtvih od covida. kako jebemu Taiwan je ipak prejebeno naseljen za razliku od Finske kako je Taiwan riješio covid ili po tebi i oni su razvili imunitet krda ili je nešto drugo po srijedi?



:cru
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 10:36


nazdravite drugovi, sa mnom i sa tugooom

Denkverbot - Page 27 20201233
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 11:16

Inace, super mi je ovo isticanje Svedske i njenog zdravstvenog sustava. Da nije tuzno, grohotom bih se smijala.

Drugarica ondje zivi, godinama ima problema s jednom autoimunom bolescu, dakle, redovito bi morala odlaziti na kojekakve kontrole i snimanja (kod nas bi barem tako bilo). Ondje... nije tako. Nakon sto je drugi put zavrsila na hitnoj zbog jakih bolova u grudnom kosu, samo su je poslali na EKG  i otpustili kuci. Nisu je zadrzali iako je imala problema s disanjem. Morala je mjesec dana neprekidno moliti lijecnicu opce prakse da joj da uputnicu za RTG!


I to nije samo njen slucaj, tako funkcionira svedski zdr. sustav. Ne salju te na nikakva snimanja i kompliciranije pretrage jer to - kosta!
Ili trebas imati ogromno znanje iz medicine da bi se mogao prepirati s lijecnikom, ne bi li te uputio na daljnje pretrage. Ili moras, onako, malo umirati. Sami lijecnici bune se protiv suludih zakona i propisa kojima su im vezane ruke... A mi, ovdje, slavimo njihova "rjesenja".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 11:22

kic wrote:
nazdravite drugovi, sa mnom i sa tugooom

Denkverbot - Page 27 20201233


Zaboravili su napomenuti:

° ako vam nije dobro, nemojte dolaziti jer vam necemo pomoci

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 11:29


svaka individualna priča je drugačija.. imam rođenog brata kojem su ovdje samo davali tablete i ništa mu nisu riješili, dok nije pao u inozemstvu, tamo su odmah drugačije reagirali i puno ozbiljnije pristupili svemu, platio je da - a zašto i ne bi platio ako su mu pomogli?

nije mi bitna Švedska uopće ali su puno pametnije pristupili ovom svemu i humanije, što je čudno da ne vidite, bolnice im nisu krcate, umire ih tjedno puno manje nego u nas, a izgleda da su i nešto naučili o svemu ovome u procesu jer im je stopa preživljavanja na respiratoru puno viša nego u nas..

mi smo uvijek na dnu svih lista, jer ne želimo ni od kog učiti, samo znamo slušati jačega, pametnijeg slušati? ma je.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 11:31

kic wrote:
svaka individualna priča je drugačija.. imam rođenog brata kojem su ovdje samo davali tablete i ništa mu nisu riješili, dok nije pao u inozemstvu, tamo su odmah drugačije reagirali i puno ozbiljnije pristupili svemu, platio je da - a zašto i ne bi platio ako su mu pomogli?

nije mi bitna Švedska uopće ali su puno pametnije pristupili ovom svemu i humanije, što je čudno da ne vidite, bolnice im nisu krcate, umire ih tjedno puno manje nego u nas, a izgleda da su i nešto naučili o svemu ovome u procesu jer im je stopa preživljavanja na respiratoru puno viša nego u nas..

mi smo uvijek na dnu svih lista, jer ne želimo ni od kog učiti, samo znamo slušati jačega, pametnijeg slušati? ma je.


A tvoj brat je bio u Svedskoj? Spominjem se druge zemlje.


Drugaricina prica nije individualna, u Svedskoj je to uobicajena praksa, propisana zakonima. Zato radije nemoj. Okej?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 11:36


.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 11:40

Uostalom, nemas covid ako te na njega nisu testirali. Ne umires od covida, ako te nisu ni zaprimili.

Logicno, ne?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 11:59

I guess,  ali tamna brojka je svugdje x5,  x10 il i vise..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by darth_vader 14/12/2020, 12:04

Ne vjeruješ Abeu koji tamo živi, ali su ti zato selektivne informacije koje prolaze kroz tamošnji cenzorski filter, sasvim ok... 💪 
Btw. pobrka si malo eugeniku s humanizmom, jebote...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 12:40

jasambrend wrote:Ne vjeruješ Abeu koji tamo živi, ali su ti zato selektivne informacije koje prolaze kroz tamošnji cenzorski filter, sasvim ok... 💪 
Btw. pobrka si malo eugeniku s humanizmom, jebote...

ma jel srcati? gdje sam ja rekao da išta ne vjerujem? vi ste nesposobni pričati o principima nego samo šišate o emocionalnim utiscima, zar se jedini ja ovdje moram konstantno objašnjavati i kad napišem komad teksta naravno prestane se odgovarati na to-

svaka zdravstvena usluga realno košta, da li se slažeš? ali još važnije od te činjenice je da zdravstvena usluga koja se direktno plaća je redovito i ona najbolja i najhumanija jer pazi ovo: pružatelju zdravstvene usluge je u interesu da te izliječi, a i ti koji plaćaš zahtijevaš da budeš dobro tretiran!

za svake švedsku imam i jednu hrvatsku lijepu priču kako besplatni zdravstveni hrvatski sustav tretira ljude nehumano, ajd bar nije eugenika, samo je socijalno birokratski neuređen sustav nezainteresiran za pacijenta-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 12:52

Aha, pa tako reci. Dakle, ti uopce ne govoris o pandemiji vec nas opet navlacis na pricu o principima kolege libertarijunca. Masala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 12:55

kic wrote:
jasambrend wrote:Ne vjeruješ Abeu koji tamo živi, ali su ti zato selektivne informacije koje prolaze kroz tamošnji cenzorski filter, sasvim ok... 💪 
Btw. pobrka si malo eugeniku s humanizmom, jebote...

ma jel srcati? gdje sam ja rekao da išta ne vjerujem? vi ste nesposobni pričati o principima nego samo šišate o emocionalnim utiscima, zar se jedini ja ovdje moram konstantno objašnjavati i kad napišem komad teksta naravno prestane se odgovarati na to-

svaka zdravstvena usluga realno košta, da li se slažeš? ali još važnije od te činjenice je da zdravstvena usluga koja se direktno plaća je redovito i ona najbolja i najhumanija jer pazi ovo: pružatelju zdravstvene usluge je u interesu da te izliječi, a i ti koji plaćaš zahtijevaš da budeš dobro tretiran!

za svake švedsku imam i jednu hrvatsku lijepu priču kako besplatni zdravstveni hrvatski sustav tretira ljude nehumano, ajd bar nije eugenika, samo je socijalno birokratski neuređen sustav nezainteresiran za pacijenta-


Je l'? A ono sinoc nije bio tvoj emotivni meltdown vec govor o principima?


Dobro, pomislih da cvilis o tome kako te svi napadaju, iako si primio samo ono sto si odaslao.


Last edited by violator on 14/12/2020, 12:56; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 12:56

violator wrote:Aha, pa tako reci. Dakle, ti uopce ne govoris o pandemiji vec nas opet navlacis na pricu o principima kolege libertarijunca. Masala.

svatko ovdje nešto svoje čita i piše, ja tražim humaniji put, a vi ne znam što tražite ali samo kratkoročno reagirate zapravo-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 12:57

kic wrote:
violator wrote:Aha, pa tako reci. Dakle, ti uopce ne govoris o pandemiji vec nas opet navlacis na pricu o principima kolege libertarijunca. Masala.

svatko ovdje nešto svoje čita i piše, ja tražim humaniji put, a vi ne znam što tražite ali samo kratkoročno reagirate zapravo-


:mog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 13:04


oh whatever, mogu i ja se spustiti na tu razinu kratkih dobacivanja, ali vas tretiram bolje od toga i uvijek pokušam objasniti što mislim, ali nekako je dojadilo to.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2020, 13:08

Nego, Svedska. To smo rijesili. Human pristup, dakle. Tko ziv, tko mrtav.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/12/2020, 13:10


pa ja, bona
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum