ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas kuham...

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Tue 13 Apr - 10:36

mentalitet wrote:
metilda wrote:Danas raštika sa komoračem  bez mesa za čišćenje.


Evo desert  https://en.wikipedia.org/wiki/Sanguinaccio_dolce

Ne bih imala problem s tim jer obožavam krvavice. :D

Dobar ti je potpis. :)

metilda

Posts : 4584
2021-02-20


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Tue 13 Apr - 12:22

Danas sam se zabavila okusima i bojama. Riža s kurkumom, piletina s kikiriki  maslacem i povrće iz woka sa soja sosom i tabascom.
Za desert sipana pita od krušaka.

Danas kuham... - Page 10 Img_2067
Danas kuham... - Page 10 Fb_im211
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by mentalitet Wed 14 Apr - 6:28

metilda wrote:
mentalitet wrote:
metilda wrote:Danas raštika sa komoračem  bez mesa za čišćenje.


Evo desert  https://en.wikipedia.org/wiki/Sanguinaccio_dolce

Ne bih imala problem s tim jer obožavam krvavice. :D

Dobar ti je potpis. :)



Moram priznati da si prava umjetnica kada je klopa u pitanju..

Sad ce opet neki reci da imam bujnu mashtu ali bila je istina..Jednom davno dok sam bio mlad i lud pun snage (jebiga bavio se sportom)jedna me je pozvala na klopu i vidila kako jedem kao da nikada nisam vidio hranu..Nije se mogla kontrolirati pa joj je izletilo onako spontano .

.Jedi jedi bolje cesh jebati:)))

Da je znala za ovaj moj potpis sigurno to nikada ne bi rekla nego bi se malo bolje i na drugom polju potrudila::))


Ja se uvijek drzim one "Jebi malo jedi dobro"

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5005
2020-07-05


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Wed 14 Apr - 10:09

mentalitet wrote:
metilda wrote:
mentalitet wrote:
metilda wrote:Danas raštika sa komoračem  bez mesa za čišćenje.


Evo desert  https://en.wikipedia.org/wiki/Sanguinaccio_dolce

Ne bih imala problem s tim jer obožavam krvavice. :D

Dobar ti je potpis. :)



Moram priznati da si prava umjetnica kada je klopa u pitanju..

Sad ce opet neki reci da imam bujnu mashtu ali bila je istina..Jednom davno dok sam bio mlad i lud pun snage (jebiga bavio se sportom)jedna me je pozvala na klopu i vidila kako jedem kao da nikada nisam vidio hranu..Nije se mogla kontrolirati pa joj je izletilo onako spontano .

.Jedi jedi bolje cesh jebati:)))

Da je znala za ovaj moj potpis sigurno to nikada ne bi rekla nego bi se malo bolje i na drugom polju potrudila::))


Ja se uvijek drzim one "Jebi malo  jedi dobro"



Hvala na pohvali. :)  Trudim se od meni dostupnih namirnica stvoriti dobru hranu i uživam u tome. Jako volim kuhati i praviti kolače pa kako sam domaćica, mogu reći da sam izuzetno zadovoljna mojim radnim mjestom. :D
 
A eros.. eros je temeljno i pokretačko čovjekovo obilježje. Nažalost, seksualizacija društva profanirala je i prostituirala značenje erosa. Svođenje  erosa na ritmičke pokrete dvaju tijela  poistovjećenje je čovjeka sa nečim manje od životinje, jer životinje to čine nagonski , a čovjek svjesno.
Ne volim govoriti i seksu niti aludirati na njega, ne volim pričati ni slušati viceve o seksu, pogotovo ne to pretvoriti u moj način izražavanja. Eros kao tjelesni izričaj ljudske ljubavi smatram nečim tako intimnim da mi je nalagodno iznositi tu svoju intimu u javnosti.

Tvoj me je potpis oduševio jer nigdje nisam u jednoj rečenici našla tako sažeto definiran seks, eros i agape. Seks zbilja može upražnjavati svatko, a da ne postane eros, životna sila i pokretač. Mainstream seks degradirao je eros i to je najdublja tragedija čovjeka.

Ali pustiti nekoga da uđe u tvoj duh, misli, strahove, nadanja, snove, budućnost – kako piše u tvom potpisu – najdublji je izraz agape ljubavi.  :)  A agape ljubav najdublji je pečat i najdublja težnja ljudske osobe.  :)
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Wed 14 Apr - 11:52

Gotov je i ručak - marokanska salata od slanutka i patlidžana sa preljevom od jogurta i metvice. 

Danas kuham... - Page 10 Fb_im218

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Thu 15 Apr - 11:50

Obična pašta fažol.
Za desert tigar kolač u obliku torte.

Danas kuham... - Page 10 Img_2068
Danas kuham... - Page 10 Fb_im223
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Fri 16 Apr - 10:09

Rani ručak jer idem kod frizerke 🤭
Brudet i palenta

Danas kuham... - Page 10 Img_2069
Danas kuham... - Page 10 Fb_im227
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Sat 17 Apr - 12:04

Rezanci s matičnjakom...mmmmmmm...
Čoko štrudla

Danas kuham... - Page 10 Img_2072
Danas kuham... - Page 10 Img_2073
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by mentalitet Sun 18 Apr - 20:58

metilda wrote:
mentalitet wrote:
metilda wrote:
mentalitet wrote:
metilda wrote:Danas raštika sa komoračem  bez mesa za čišćenje.


Evo desert  https://en.wikipedia.org/wiki/Sanguinaccio_dolce

Ne bih imala problem s tim jer obožavam krvavice. :D

Dobar ti je potpis. :)



Moram priznati da si prava umjetnica kada je klopa u pitanju..

Sad ce opet neki reci da imam bujnu mashtu ali bila je istina..Jednom davno dok sam bio mlad i lud pun snage (jebiga bavio se sportom)jedna me je pozvala na klopu i vidila kako jedem kao da nikada nisam vidio hranu..Nije se mogla kontrolirati pa joj je izletilo onako spontano .

.Jedi jedi bolje cesh jebati:)))

Da je znala za ovaj moj potpis sigurno to nikada ne bi rekla nego bi se malo bolje i na drugom polju potrudila::))


Ja se uvijek drzim one "Jebi malo  jedi dobro"



Hvala na pohvali. :)  Trudim se od meni dostupnih namirnica stvoriti dobru hranu i uživam u tome. Jako volim kuhati i praviti kolače pa kako sam domaćica, mogu reći da sam izuzetno zadovoljna mojim radnim mjestom. :D
 
A eros.. eros je temeljno i pokretačko čovjekovo obilježje. Nažalost, seksualizacija društva profanirala je i prostituirala značenje erosa. Svođenje  erosa na ritmičke pokrete dvaju tijela  poistovjećenje je čovjeka sa nečim manje od životinje, jer životinje to čine nagonski , a čovjek svjesno.
Ne volim govoriti i seksu niti aludirati na njega, ne volim pričati ni slušati viceve o seksu, pogotovo ne to pretvoriti u moj način izražavanja. Eros kao tjelesni izričaj ljudske ljubavi smatram nečim tako intimnim da mi je nalagodno iznositi tu svoju intimu u javnosti.

Tvoj me je potpis oduševio jer nigdje nisam u jednoj rečenici našla tako sažeto definiran seks, eros i agape. Seks zbilja može upražnjavati svatko, a da ne postane eros, životna sila i pokretač. Mainstream seks degradirao je eros i to je najdublja tragedija čovjeka.

Ali pustiti nekoga da uđe u tvoj duh, misli, strahove, nadanja, snove, budućnost – kako piše u tvom potpisu – najdublji je izraz agape ljubavi.  :)  A agape ljubav najdublji je pečat i najdublja težnja ljudske osobe.  :)


Ima neshto u tome kuhanju jer mislim da zene koje kuhaju iz ljubavi kuhaju za svoju djecu i supruga..Kada kuhash iz ljubavi mora biti dobro kao i sve drugo shto radimo iz ljubavi.
Vecina mushkaraca kuha da bi se kurchila kako i oni znajuu kuhati i zbog toga ne treba im zena.Feministkinje nikad ne kuhaju (skoro u 99,999%) jer su operirane od kreativnosti a i od ljubavi pa onda nalaze razloge za nekuhanje u jebenim izmishljenim pravima i jednakosti,,Zamisli sada da mushkarci traze jednakost sa zenama u radjanju..??Hocu reci (Bog ili neka visha sila,Priroda ) stvorili ovakvim kakvim jesmo..Mozda cemo evoulirati u zene sa pimpacem a mushki uz pimpaca ce dobiti rupitzu pa nam onda nece trebati zensko ili mushko nego cemo biti dovojni sami sebi..Ali jebemu mater trbamo chekati par milijuna godina da se to desi..do tada budi normalna/an.
Ovo sa erosom si opisala jako dobro..svidja mi se..

E da evo neshto..nadam se da ti je engleski ok.


The Lies of Modern Feminism

https://www.youtube.com/watch?v=tFyIkIVQj7M&t=213s

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5005
2020-07-05


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by Maggie19 Mon 19 Apr - 0:52

Ne volim kuhati. Vise.
Volim na gotovo.
:-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Mon 19 Apr - 10:50

mentalitet wrote:Ima neshto u tome kuhanju jer mislim da zene koje kuhaju iz ljubavi kuhaju za svoju djecu i supruga..Kada kuhash iz ljubavi mora biti dobro kao i sve drugo shto radimo iz ljubavi.
Vecina mushkaraca kuha da bi se kurchila kako i oni znajuu kuhati i zbog toga ne treba im zena.Feministkinje nikad ne kuhaju (skoro u 99,999%) jer su operirane od kreativnosti a i od ljubavi pa onda nalaze razloge za nekuhanje u jebenim izmishljenim pravima i jednakosti,,Zamisli sada da mushkarci traze jednakost sa zenama u radjanju..??Hocu reci (Bog ili neka visha sila,Priroda ) stvorili ovakvim kakvim jesmo..Mozda cemo evoulirati u zene sa pimpacem a mushki uz pimpaca ce dobiti rupitzu pa nam onda nece trebati zensko ili mushko nego cemo biti dovojni sami sebi..Ali jebemu mater trbamo chekati par milijuna godina da se to desi..do tada budi normalna/an.
Ovo sa erosom si opisala jako dobro..svidja mi se..

E da evo neshto..nadam se da ti je engleski ok.


The Lies of Modern Feminism

https://www.youtube.com/watch?v=tFyIkIVQj7M&t=213s



Mislim da su nam razmišljanja slična, ako ne i ista. Kao i Candace, ja nisam feministica u smislu feminizma trećeg vala. Po svom svjetonazoru sam pobornik patrijarhata kao prirodnog stanja ljudskog društva, ali takvoga koji uvažava potpuno dostojanstvo žene.
Štoviše, moj svjetonazor uzdiže ženu na pijedestal kraljice.


Da se razumijemo, početak feminističkog pokreta bio je ispravan, jer je dekadentni i izopačeni patrijarhat ženu potpuno obespravio i vrijeđao u njenoj ljudskoj biti. Sjećam se jednog primjera kad otac osamnaestogodišnjeg sina vodi u javnu kuću da proslave njegovu punoljetnost. I kasnije će se njih dvojica vratiti na oči i u krevet majci i supruzi. To je za ženu nešto duboko ponižavajuće i toga se trebalo riješiti. I ne samo toga, kako na poslovnom, društvenom i obiteljskom planu.

Ovo što se danas naziva feminizmom duboko degradira ženu, ali i muškarca. Žene postaju muškobanjaste, muškarci se feminiziraju, nastoje se izbrisati biološke razlike između spolova što je nemoguće pa se zato proklamira LGBT pokret koji uništava spol kao prirodnu odrednicu ljudskog bića i obitelj kao temeljnu stanicu društva, zdravu obitelj u kojoj će se odgajati zdravi muškarci i žene. Dakako, ne negiram postojanje sasvim disfunkcionalnih obitelji u kojima vlada nasilje, ali se ni veći broj takvih primjera ne može prikazati kao slika cjelokupnog društva koje treba mijenjati prema feminističkoj agendi. Feminizam je postao ideologija i lijevi politički pokret.

No, to je široka tema pa možemo o tome nastaviti ako hoćeš.
Hvala za video, drago mi je da ima i ovako duboko osviještenih žena koje se ne libe izreći istinu protiv mainstream političke korektnosti..
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Mon 19 Apr - 11:35

Pikantni rižoto s bamijama i tabascom.
Kolač se hladi, bit će sutra na jelovniku. 

Danas kuham... - Page 10 Img_2074

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Tue 20 Apr - 11:35

Za ručak opet šparoge s jajima.
Kolač smo probali, za doma je pa nisam posebno ukrašavala. Čokoladno čudo se zove.

Danas kuham... - Page 10 Img_2075

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Wed 21 Apr - 11:38

Za nas troje tri jumbo pizze. 

Danas kuham... - Page 10 Fb_im269

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Thu 22 Apr - 11:47

Pohana piletina, pržene okruglice od pirea punjene sirom sa kapicama od sečuan umaka.

Danas kuham... - Page 10 Img_2077

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Fri 23 Apr - 12:31

Danas sam pekla filete oslića u foliji s krumpirom, lukom, mrkvom, češnjakom i peršinom. Limun je po vrhu, zapečen.

Danas kuham... - Page 10 Img_2078

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Fri 23 Apr - 14:50

Desert su bile knedle sa suhim šljivama.

Danas kuham... - Page 10 Img_2079
Danas kuham... - Page 10 Img_2080

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Sat 24 Apr - 12:09

Dalmatinska čičvarda
Desert je bounty torta, hladi se.

Danas kuham... - Page 10 Img_2081

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Sat 24 Apr - 13:55

Evo je, spremna za degustaciju

Danas kuham... - Page 10 Img_2082

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Sun 25 Apr - 12:12

Dečkima musaka s porilukom, meni čičvarda od jučer.

Danas kuham... - Page 10 Fb_im299

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by metilda Mon 26 Apr - 11:45

Varivo od leće. Zdravo i jednostavno.
Za unukov prvi rođendan pravim kolače. Starija sestrica voli medenjake, đumbirka i ježiće pa će baka to i napraviti.
metilda
metilda

Posts : 4584
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Danas kuham... - Page 10 Empty Re: Danas kuham...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum