ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 - Page 3 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by michaellcmacha 11/10/2020, 18:45

Legendovich wrote:
michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
michaellcmacha wrote:m 84 ni u jednoj reviziji nije kak treba, bez obzira na robijeva trkeljanja u vezi reaktivnog oklopa, "senzora" i ostalo njegovo drobljenje ... mene zanima jel itko tu od vas ikada bio blizu 84-ke a kamoli da li ga je vozio, s njim zapovijedao ili kao ciljač iz njega gađao... evo ako ima koji nek me poduči što je nsv ili dškm, što znači termin suspregnut, da li 84-ka može ispaljivati projektile ako je top u depresiji, da li kupola ima prstenasto C učvršćenje za tijelo tenka ili je uklinjena i ako je sa koliko klinova, koja je četvrta vrsta goriva koju može koristiti za pogon, koiko 84-ka ima amortizera, čiji je suv u ovoj predmetnoj inačici, dok to sve izguglate stručnjaci, mogu reći iz osobnog iskustva, kao pripadnik OKB, da je to dobar samohodni top ako se dobro zamaskira njegov položaj i ako se osigura još najmanje dva rezervna položaja također dobro maskirana... sve ostalo a pogotovo klinasta napadna djelovanja su običan gubitak tih tenkova jer ih bočnoj zoni i u zoni transmisije apsolutno ništa ne štiti.... tak da je maxo dobro primijetio, u ovom trenutku, kad postoje izrazito dominantna protuoklopna sredstva, pogotovo ovi dronovi sa iznimno ubojito učinkovitom protuoklopnom instalacijom, od tih tenkova nikakve koristi, čak štoviše enormna je šteta jer stvara jeben psihološki pritisak na pripadnike oklopnih sastavnica unutar kov postrojbi...
u svakom slucaju,je srpska revizija i modernizacija bolja nego vasa..to je bila cijela poanta mog "trkeljanja"..kao i zakljucak nekih drugih..ostalo je nebitno..
obrnuto, kompletna ta modernizacija za taj tenk je niš koristi, i moderniziran suv je krajnje nestabilan ukoliko dođe do eksplozije topničkog projektila ili minobacačke granate većeg kalibra u neposrednoj blizini tenka, sa bočne strane je i dalje mekan kao sir a transmisijski dio doslovno nema nikakvu zaštitu. s obzirom da se po doktrini ratovanja i u skoro svim taktičkim postavkama modernih vojski u vremenima modernog vođenja rata radi o bojevom oklopljenom samovozno mobilnom sredstvu namijenjenom za napadna djelovanja ovaj tenk i u našoj i u srpskoj izvedbi je kurac na biciklu za današnja protuoklopna sredstva i nato izvedbe i ruske izvedbe i izvedbi ostalih ozbiljnijih vojski... jednostavno mi ide na kurac slušati ili čitati bljuzge koje bacaju likovi poput tebe pogotovo kad se radi o ratu ili o vojnoj tehnici evo konkretno o tenku m84 jer ti o tom nemaš blage veze, kao i o bilo čemu drugom, a što je interesantno loš si i kad se pokušavaš nekom prišlepati, robi parizeru stari... ;)
a sto se ti tako žestis na OBICNOM I NESTRUCNOM FORUMU? SVI smo ovde u sustini laici,i trtljamo vise radi trtljanja,nego neke strucne preciznosti...yebote,hosh sve u picinu dlaku,pa odi na strucne forume..meni su takvi suhoparni..pasu mi ovakvi..red tehnikalija,pa zajebancija,red tehnikalija,pa zajebancija..opustanje uz trtljanje,kujis??
a ti bi da se tebi priljepim??...ohhhh..... :love :love :love
pa ja sam završio u mladenu stojanoviću kao 39.klasa upravo na 84-ki, u moje vrijeme je bio komandant školskog centra pukovnik vlado topić kasnije zapovjednik 16 motorizirane krajiške brigade, tada je andrija matijaš pauk bio komandir tenkovske čete, a hrvoje pupić njegov zamjenik, sa hrvojem sam se i tada znao i kasnije u ratu, jer su njih dvojica ustrojavali oklop na južnom bojištu i bili smo zajedno na raspodjeli tehnike u varaždinu nakon preuzimanja vojarne, malo manje od 2 godine sam bio zapovjednik na tom tenku u okb-u 2 gbr grom i neki kurac ipak malo više znam od tebe o istom, također sam godinu i 8 mjeseci odradio i na 55-ci prije neg sam prešao u policiju tak da se itekako razumijem u oklop... konkretno u ta dva tenka...

michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 - Page 3 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Hektorović 11/10/2020, 20:27

michaellcmacha wrote:obrnuto, kompletna ta modernizacija za taj tenk je niš koristi, i moderniziran suv je krajnje nestabilan ukoliko dođe do eksplozije topničkog projektila ili minobacačke granate većeg kalibra u neposrednoj blizini tenka, sa bočne strane je i dalje mekan kao sir a transmisijski dio doslovno nema nikakvu zaštitu. s obzirom da se po doktrini ratovanja i u skoro svim taktičkim postavkama modernih vojski u vremenima modernog vođenja rata radi o bojevom oklopljenom samovozno mobilnom sredstvu namijenjenom za napadna djelovanja ovaj tenk i u našoj i u srpskoj izvedbi je kurac na biciklu za današnja protuoklopna sredstva i nato izvedbe i ruske izvedbe i izvedbi ostalih ozbiljnijih vojski... jednostavno mi ide na kurac slušati ili čitati bljuzge koje bacaju likovi poput tebe pogotovo kad se radi o ratu ili o vojnoj tehnici evo konkretno o tenku m84 jer ti o tom nemaš blage veze, kao i o bilo čemu drugom, a što je interesantno loš si i kad se pokušavaš nekom prišlepati, robi parizeru stari... ;)


Pa ja sam bio pod dojmom da je M-84 od baznog T-72 napravio podnošljiv tenk.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 - Page 3 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 12/10/2020, 10:02

vuksadinare wrote:Bog te jeba..ne valjaju mu hrvatski gradovi,vojska,ljudi,more,auti...s sve herceg bosansko i djikansko mu valja..sto bi moja tetka rekla aj zgeni ako ti nista ne valja

Pa sta je lose rekao? Nasi tenkovi jesu zastarjeli. Doslovno barem 20 godina kaskaju za svime. Nije se od rata radilo ni na cemu po pitanju istih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 - Page 3 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum