ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Hektorović 8/10/2020, 15:32

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Serbian-ministry-of-defence-showcases-upgraded-m-84-as1-main-attle-tanks-4

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Ejz2VxAVoAEJQGE?format=jpg&name=large

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Serbian-ministry-of-defence-showcases-upgraded-m-84-as1-main-attle-tanks

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Serbian-ministry-of-defence-showcases-upgraded-m-84-as1-main-attle-tanks-1

Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Hektorović 8/10/2020, 15:35

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/922807/zver-koja-bljuje-vatru-pogledajte-modernizovani-srpski-tenk-koja-ima-dodatnu-zastitu-nivo-efikasnosti-foto-video
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by vuksadinare 8/10/2020, 15:44

hrvatska verzija

http://www.kamenjar.com/upoznajte-tenk-m-84a4-snajper-udarnu-snagu-tenkovske-bojne-hrvatske-vojske-video/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 8/10/2020, 20:36

nish kupola nije modernizirana niti pojacana u hrvatske verzije...

Degman cici-krep naravno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Hektorović 8/10/2020, 21:00

vuksadinare wrote:hrvatska verzija

http://www.kamenjar.com/upoznajte-tenk-m-84a4-snajper-udarnu-snagu-tenkovske-bojne-hrvatske-vojske-video/


Nažalost fali puno toga ovoj našoj modernizaciji, od reaktivnog oklopa...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 8/10/2020, 21:55

Ne isplati se ulagati prevelike novce u M84 jednostavno. A i realno tko god na balkanu je radio na tim tenkovima nikada nije odrađeno do kraja niti su tenkovi ikada imali nivo zaštite kao neke druge zemlje. Paradoksalno ali gro T72 starijih tenkova od ovoga su bolje i oklopljeni i modernizirano kroz godine od ovoga. A sam T72 se nije pokazao kao najsretniji dizajn i jebiga šišaju ga svi moderniji tenkovi danas. Ajde još ne toliko i tenkovi ali je ranjiv za popizdit za sve vrste protuoklopa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 9/10/2020, 09:52

MaximusDecimusMiridije wrote:Ne isplati se ulagati prevelike novce u M84 jednostavno. A i realno tko god na balkanu je radio na tim tenkovima nikada nije odrađeno do kraja niti su tenkovi ikada imali nivo zaštite kao neke druge zemlje. Paradoksalno ali gro T72 starijih tenkova od ovoga su bolje i oklopljeni i modernizirano kroz godine od ovoga. A sam T72 se nije pokazao kao najsretniji dizajn i jebiga šišaju ga svi moderniji tenkovi danas. Ajde još ne toliko i tenkovi ali je ranjiv za popizdit za sve vrste protuoklopa.
Gle..podvozje kao i motor se ne mjenja svake sezone..uglavnom donji dio tenka,ako se bolje prati,je cesto koristen u vise generacija tenkova,sa eventualnim pojavanjima i zastitom trupa..kljucna je kupola i elektronski sustavi,servo sustavi...
zasto od potpune nule(osim ako se imaju revolucionarna rjesenja) da se radi "novi" tenk..??..nema svrhe.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by vuksadinare 9/10/2020, 10:04

Hektorović wrote:
vuksadinare wrote:hrvatska verzija

http://www.kamenjar.com/upoznajte-tenk-m-84a4-snajper-udarnu-snagu-tenkovske-bojne-hrvatske-vojske-video/


Nažalost fali puno toga ovoj našoj modernizaciji, od reaktivnog oklopa...
tebi izgleda sve nase ne valja...koji je herceg bosanski tenk...de ga stavi :) ...znam takve jos '91...sto su trazili i manu kod nas..te ne valja ovo te ne valja ono..a sto smo imali..ni'š...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 9/10/2020, 10:05

vuksadinare wrote:
Hektorović wrote:
vuksadinare wrote:hrvatska verzija

http://www.kamenjar.com/upoznajte-tenk-m-84a4-snajper-udarnu-snagu-tenkovske-bojne-hrvatske-vojske-video/


Nažalost fali puno toga ovoj našoj modernizaciji, od reaktivnog oklopa...
tebi izgleda sve nase ne valja...koji je herceg bosanski tenk...de ga stavi :) ...znam takve jos '91...sto su trazili i manu kod nas..te ne valja ovo te ne valja ono..a sto smo imali..ni'š...

Ma pusti ga...to je Agent iz Agenture..ne podnosi nish zivo od RH... :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by nakaza 9/10/2020, 10:06

Tenkovi su nivo pećine.

nakaza
nakaza

Posts : 318
2019-08-05


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 9/10/2020, 10:07

Fuk,modernizacija tenka nije ubaciti nove IC sustave ,nesh malo druge leletronike,par servomotora i žiroskopa i vOILA..!!!..na kupoli se mora uvijek raditi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by vuksadinare 9/10/2020, 10:13

Legendovich wrote:Fuk,modernizacija tenka nije ubaciti nove IC sustave ,nesh malo druge leletronike,par servomotora i žiroskopa i vOILA..!!!..na kupoli se mora uvijek raditi..
sve ja to znam..i to je  to...ali tenk u biti moze kurac ista ako ima sdobre protuoklopne sisteme..zapravo an jedna nacin dans je tenk zastario...zastario je jos osamdesetih,devdesetih..ali tenk dobro dođe ako netko nije naoruzan...u suprotnom okaci ga macku o rep
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 9/10/2020, 10:16

vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:Fuk,modernizacija tenka nije ubaciti nove IC sustave ,nesh malo druge leletronike,par servomotora i žiroskopa i vOILA..!!!..na kupoli se mora uvijek raditi..
sve ja to znam..i to je  to...ali tenk u biti moze kurac ista ako ima sdobre protuoklopne sisteme..zapravo an jedna nacin dans je tenk zastario...zastario je jos osamdesetih,devdesetih..ali tenk dobro dođe ako netko nije naoruzan...u suprotnom okaci ga macku o rep
naravno..previse je drugih sustava usavrseno u fatju protiv tenka..sam koncept je zastario..jedino bi valjao,kao neki vid robotizacije napraviti,pa da bude neovisan,bez ljucke posade..a opet...Fuk,gonjajmo mi žene,jebes tenkove... :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 9/10/2020, 11:19

Legendovich wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Ne isplati se ulagati prevelike novce u M84 jednostavno. A i realno tko god na balkanu je radio na tim tenkovima nikada nije odrađeno do kraja niti su tenkovi ikada imali nivo zaštite kao neke druge zemlje. Paradoksalno ali gro T72 starijih tenkova od ovoga su bolje i oklopljeni i modernizirano kroz godine od ovoga. A sam T72 se nije pokazao kao najsretniji dizajn i jebiga šišaju ga svi moderniji tenkovi danas. Ajde još ne toliko i tenkovi ali je ranjiv za popizdit za sve vrste protuoklopa.
Gle..podvozje kao i motor se ne mjenja svake sezone..uglavnom donji dio tenka,ako se bolje prati,je cesto koristen u vise generacija tenkova,sa eventualnim pojavanjima i zastitom trupa..kljucna je kupola i elektronski sustavi,servo sustavi...
zasto od potpune nule(osim ako se imaju revolucionarna rjesenja) da se radi "novi" tenk..??..nema svrhe.. :cleanteeth

Pa ni ne tvrdim da ima svrhe. Rade s onim što imaju. Samo kažem da je taj tenk generalno izgubljen u vremenu i prostoru kod protivnika koji zna što radi po pitanju protuoklopne borbe. Ne kritiziram Srbe ko Srbe nego tenk kao takav. Tenk danas nije tenk ako ima ispod 60 tona  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Guest 9/10/2020, 11:21

Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:Fuk,modernizacija tenka nije ubaciti nove IC sustave ,nesh malo druge leletronike,par servomotora i žiroskopa i vOILA..!!!..na kupoli se mora uvijek raditi..
sve ja to znam..i to je  to...ali tenk u biti moze kurac ista ako ima sdobre protuoklopne sisteme..zapravo an jedna nacin dans je tenk zastario...zastario je jos osamdesetih,devdesetih..ali tenk dobro dođe ako netko nije naoruzan...u suprotnom okaci ga macku o rep
naravno..previse je drugih sustava usavrseno u fatju protiv tenka..sam koncept je zastario..jedino bi valjao,kao neki vid robotizacije napraviti,pa da bude neovisan,bez ljucke posade..a opet...Fuk,gonjajmo mi žene,jebes tenkove... :rasta :rasta :rasta

A i dosta se svodi na to kako ih se koristi, mozes imati ne znam kakve tenkove ako ih koristiš kao nekakve staticne ukopane grdosije svejedno stradaju da je ne znam kakav. Ali ovi su stvarno ranjivi jbg.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by crvenkasti 9/10/2020, 11:23

hahaha 
imaju samo jedan
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by vuksadinare 9/10/2020, 11:30

tenk zapravo interesantno zadnji put kad je najvise koristen masovnije u nekom ratu...je bio upravo ovaj rat ovdje 90-tih...cak ga vise srbi nisu toliko koristili ni u ratu '99 na kosovu..vise su se oslanjali na oklopne transportere naoruzane raketnim sustavima i teskim strojnicima..ali cisto iz razloga narocito na pocetku ratova u sloveniji,hrvatskoj,bh-a srbi su ga masovno koristili sto mi svi nismo imali protuoklopnog naoruzanaj bar u vecim kolicinama...prvi su slovenci zapravo pokazali da tenk je izgubio svoju svrsihodnost kada su janez prakticno rokali tenkove jer su imali protuoklopna sredstva a sve sto je jna mogla sa tenkom tada u sloveniji...je samo paradirati dok nisu naletili na rakete i mine..to je jos bolje do izrazaja doslo malo kasnije u vukovaru,nustru,petrinji(ovdje nesto manje)...mi smo ga relativno dobro iskoristili narocito u oluji,bljesku pa i operaciji zima '94 cisto zbog imanigacije i maste nasih zapovjenika oklopom u prvom redu matijasa pauka i oklopne bojne 4 gbr...od tad raketni sitemi za protuoklopnu borbu su kako kaze svetoje jos vise i bolje napredovali puno brze nego sto napreduje zastita tenka..tako da danas tenk zapravo vise sluzi za paradu i kao nekakav psihomoral koji ti ulijeva grdosija ako stanes pred nju...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by vuksadinare 9/10/2020, 11:40

zapravo dans je zapravo tesko ocekivati neki masovniji tenkovski sukob...cisto iz razloga jer bi do susreta tenkova suprostavljenih strana svoje odradili 'lovci na tenkove'..u prvom redu helikopteri,zrakoplovi te ljudstvo...tako da bi najvjerojatnije do poprista sukoba tenkova doslo njih manje od trecine od uporabljenih...na pocetku napada...zato gotovo sve vojske imaju problema danas sa novacenjem tenkista sto s etice profesionalnog kadra...jerbo danas u tenku je vojnik zapravo najranjiviji...danas za razliku od tenka dosta brze su napredovala oklopna vozila...koja su u stvari visenamjenska...mogu biti opremljeni za protuzrakoplovnu,protuoklopnu,protupjesacku borbu plus sto mogu usput prevesti i vojnike na popriste...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by AssadNaPodmornici 9/10/2020, 15:48

istina tenkovi su zastarijeli, ali mi posebno zaostajemo čak i za četkicama sa tenkovima.. ali sreću našu , skoro , skoro pa da ne trebaju.  a i nemamo ih puno.. netko mi je negdje rekao , da ih svega 30ak možemo upaliti da rade.. ne znam jel to danas istina više.. a srbi imaju 300injak , iako poznavajući srbe vjerojatno niti njima pola ne radi.. ali koliko sam skužio srpska modernizacija je dosta bolja, da ih dižu na neke ruske razine modernizacije T-72eke ..

dronovi, avioni, helikopteri, pametna artiljerija, rakete, oklopna vozila patria, to je OK..

problem je što smo u svemu kratki, trebamo krenuti u ulaganje.,. vidimo kako armence je uhvatilo spuštenih gaća,  ekipa se nadala "mi smo ih dobili 90tih imali smo manje oružja i srce junačko tako ćemo i drugi put, azeri se neznaju ratovati", a sada gledam , ono azeri im dicu od 20godina svaki dan pretvaraju u čevape dronovima, a ovi ne mogu ničim uzvratiti,   opomena i nama... armenci će za takav "stav" izgubiti trećinu teritorija zauvijek..

jer armenci su još prije par mjeseci mogli kupiti oružja od gotovo svake zemlje svijeta i imali su i neke "saveznike".

danas ne mogu kupiti oružja od nikoga i nemaju saveznika. . čisto upozorenje šta znači rat.

RH je bogata država mi se gušimo u parama.. turizam godišnje donese 70-80milijardi kuna , nemoramo sve potrošiti na lupače pečate i kupovinu diploma u bosni i trpanje istih u kancelarije po zagrebu.. malo tehnike, i malo obuke, čisto da pratimo lude srbe kako vidimo nisu normalni..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by vuksadinare 9/10/2020, 15:54

AssadNaPodmornici wrote:istina tenkovi su zastarijeli, ali mi posebno zaostajemo čak i za četkicama sa tenkovima.. ali sreću našu , skoro , skoro pa da ne trebaju.  a i nemamo ih puno.. netko mi je negdje rekao , da ih svega 30ak možemo upaliti da rade.. ne znam jel to danas istina više.. a srbi imaju 300injak , iako poznavajući srbe vjerojatno niti njima pola ne radi.. ali koliko sam skužio srpska modernizacija je dosta bolja, da ih dižu na neke ruske razine modernizacije T-72eke ..

dronovi, avioni, helikopteri, pametna artiljerija, rakete, oklopna vozila patria, to je OK..

problem je što smo u svemu kratki, trebamo krenuti u ulaganje.,. vidimo kako armence je uhvatilo spuštenih gaća,  ekipa se nadala "mi smo ih dobili 90tih imali smo manje oružja i srce junačko tako ćemo i drugi put, azeri se neznaju ratovati", a sada gledam , ono azeri im dicu od 20godina svaki dan pretvaraju u čevape dronovima, a ovi ne mogu ničim uzvratiti,   opomena i nama...  armenci će za takav "stav" izgubiti trećinu teritorija zauvijek..  

jer armenci su još prije par mjeseci mogli kupiti oružja od gotovo svake zemlje svijeta i imali su i neke "saveznike".

danas ne mogu kupiti oružja od nikoga i nemaju saveznika. . čisto upozorenje šta znači rat.

RH je bogata država mi se gušimo u parama.. turizam godišnje donese 70-80milijardi kuna , nemoramo sve potrošiti na lupače pečate i kupovinu diploma u bosni i trpanje istih u kancelarije po zagrebu.. malo tehnike, i malo obuke, čisto da pratimo lude srbe kako vidimo nisu normalni..
tenkova imamo sveukupno 150,160 komada ako uracunamo i T-55...sa oklopnjaicma smo dosta dobri......ovaj M-84snajper je izvrstan...niste bas upoznati..za ovdasnje prilike sasma ok...to je lijepo prikazano i u video prilogu...slepamo jedino nezadovolavajuce u zrakoplovstvu...to kaj agentura fila krive informacije to im je i duznost..zato su placeni ili patriotski nastrojeni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Srbija predstavila modernizirani M84 AS1 Empty Re: Srbija predstavila modernizirani M84 AS1

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum