ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by debotoijusto Sun 20 Sep - 7:40

Jesen stiže dunjo moje, ne miriše više cviće... Mirisat će zato mandarine, čija berba u dolini Neretve samo što nije počela, a trajat će do kraja studenoga. Na tom cijelom području ima oko 1,3 milijuna sadnica koje godišnje daju između 40 i 60 tisuća tona mandarina. Treba sve to i ubrati pa su pojedini vlasnici OPG-a, kao i proteklih godina, krenuli s traženjem radne snage preko plaćenih radijskih oglasa.
Jedan takav koji se proteklih dana emitira na radio Dalmaciji ide ovako: OPG "Lui" iz Opuzena traži radnike za berbu mandarina. Hrana i smještaj osigurani, dnevnica 90 kuna. Informacije na 098 888 395. Na prvu se čini idealnim, sve dok se ne dođe do famoznog dijela od 90 kuna. Da, da, dobro ste pročitali. D-e-v-e-d-e-s-e t! Ista ta dnevnica ranijih se godina kretala između 200 i 250 kuna, također uz osigurane uvjete smještaja i hrane. Kad sam nazvao broj iz oglasa, javio se muški glas. Na moje pitanje zašto je dnevnica toliko mala, pravdao se time kako on beračima besplatno daje smještaj u svojem apartmanu i tri dnevna obroka, kao i to da za berbu traži oko sto ljudi.
- Pa gdje ćete ih sve smjestiti? Koliko to apartmana imate? Koliko će radnika spavati u jednoj sobi?, pitam ga. Dobivam odgovor da to nije moj problem i da će on sve to riješiti.
- A recite mi, za tu dnevnicu od 90 kuna? Koliko traje smjena?
- Čujte, vrućine su preko dana, pa počnemo već oko pet, pet i po. A smjena je osam sati. Gledajte, mogu oni ubrati i više mandarina, pa dobiti dnevno i do 500-900 kuna - pokušavao se opravdati gospodin koji se nije htio predstaviti, nego me zamolio da ga potpišemo kao osobu koja je ovlaštena da zastupa OPG koji je dao oglas na radiju.


Slušam ga u čudu i nevjerici. Jer, primjerice, za dnevnicu od 500 kuna trebali biste ubrati čak 50 gajbi voćki. U svaku od njih stane oko 20 kilograma mandarina, što ukupno iznosi tisuću kilograma, odnosno jednu tonu. Ubrati jednu tonu u jedan dan jednostavno je nemoguće. Jedna iskusna beračica, koja je željela ostati anonimna, rekla nam je da osoba po danu, i to isključivo ako je vješta i spretna, već navikla na ovaj posao, može ubrati otprilike 35 gajbi, što je oko 700 kilograma.
Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?
- Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.
- Pa kako da rade za tako malu dnevnicu?
- Eto, ima onih koji hoće radit. Sad mi na imanju beru radnici iz Rumunjske i Bugarske i nitko se od njih ne žali, a ima ih dosta - uvjerava me gospodin, dodajući i da će povući oglas s radija, ali ne navodeći razloge za to.
Prve procjene Hrvatske voćarske zajednice govore da će ove godine u dolini Neretve uroditi oko 32.000 tona mandarina. Početna cijena najkvalitetnijih plodova zorane ili zorice, koja se prva bere, mogla bi biti od 3,50 do 4 kune. Polovica uroda otpast će na Hrvatsku, dok će se ostatak najviše izvoziti u Srbiju i Sloveniju.
Krešimir Sever, predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata, koji se zalaže za solidarnost i socijalnu pravdu, smatra da je dnevnica od 90 kuna sramotna i uvredljiva za sve radnike u Hrvatskoj.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by debotoijusto Sun 20 Sep - 7:41

- Ovime se podcjenjuje hrvatskog radnika. Čak je smiješno oglašavati da su u tu cijenu uključeni obroci i smještaj. Pitanje je kakvi su obroci? Pa kakav je smještaj? Naši su ljudi često imali iskustva da su, nažalost, na takvim poslovima spavali doslovno po šupama i garažama. Da ne govorim koliko je njih spavalo u istoj sobi s ostalim radnicima. Također se postavlja pitanje hoće li biti prekovremenog rada, na koji će se način on vrednovati i hoće li se prijaviti radnika. Tu je cijeli niz nepoznanica koje će radnik osjetiti tek kad dođe tamo.

- Iz oglasa se ne može zaključiti je li to bruto ili neto dnevnica. Ako prihvatimo da je riječ o neto iznosu te da će onaj tko traži radnike platiti sva davanja i prijaviti radnika, to bi i dalje bio izrazito niski iznos, uzimajući u obzir da je zakonska minimalna plaća za puno radno vrijeme u Hrvatskoj za 2020. godinu ugovorena u iznosu od 4062.51 kuna, što je 3250, 01 kuna neto. Radnik bi za 25 dana rada u dolini Neretve dobio na ruke 2250 kuna. Ovakva niska cijena rada tjera ljude iz Hrvatske, no za te novce doći se, sasvim sigurno, raditi netko iz daleko jeftinijih zemalja gdje je to njima još uvijek kakva-takva zarada. Recimo, jasno je da će i za minimalnu dnevnicu doći netko iz Nepala ili Bangladeša, gdje se prosječna plaća kreće oko 150 eura. Dokle god bude takvih stranaca koji su spremni raditi za male novce, potražiteljima za radnom snagom neće ni padati na pamet podizati cijenu rada i same plaće, uvjerava Sever.
- S ovakvom cijenom kakva se nudi, ovaj OPG doista ne može privući nikoga. Čak ni onoga koji je u očaju. Ti će radije otići raditi u inozemstvo i odreći se Hrvatske, napustiti privremeno obitelj da nešto zarade. Žalosno je što će takvu situaciju iskoristiti dio poslodavaca i analitičara, koji će to koristiti kao argument zašto treba liberalizirati uvoz radne snage. Pritom se neće brinuti za same hrvatske građane i za to da ih upravo ovakva politika plaća tjera iz Hrvatske, zaključuje Sever.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by debotoijusto Sun 20 Sep - 7:41

Ako bi radnik brao mandarine 30 dana po osam sati, dakle cijelih mjesec dana, bez slobodnog dana, i dnevno dobivao 90 kuna, satnica bi mu bila mizernih 11,25 kuna. Mjesečno bi tako za 30 dana rada zaradio 2700 kuna, a prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama u Hrvatskoj za srpanj je iznosila 6.722 kune, pokazaju najnoviji podaci Državnog zavoda za statistiku.
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/dan-branja-mandarina-placaju-samo-90-kuna-sindikalist-sever-to-je-sramotno-i-uvredljivo-za-sve-radnike-1045465
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by vuksadinare Sun 20 Sep - 8:01

Dalmatinac i rad?..to neki vic? :) ...ne zele pomagat svojin didama,bakama,tatama i mama u svojim apartmanima a kamo li ce mandarine ic brat ili sta god drugo..'luijdji ajmo mi djirat skuterima vidi picoka na rivi ki ingleza' :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98869
2015-09-08


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by AssadNaPodmornici Sun 20 Sep - 10:08

satnica 11 kuna hahaha. jebo te bog. haha. marenda, gorivo, ode 70kn. 
a ja za par dana iman poslić sa šveđanima, dnevnica 1000kn. aj neka vam neka druga budala bere za 90kn. inače nema ništa protiv dnevnica i od 150kn -200kn, takve uziman, ali od 90kuna nemoj me jebati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by marcellus Sun 20 Sep - 10:18

a koji kurac opće sade te jebene mandarine kad to ionako nemaju kome prodat? Sever može srat kolko oće kolko bi trebala bit kila u veleprodaji, al kila uvoznih je kolko je, i domaće ne mogu cijenom konkurirat.

A da, prokleti Todorić, mrski kapitalist, ruši cijene jer prodaje uvozno...


ko sad ruši cijene, pizdavammaterina? Zapravo, ko još išta kupuje u konzumu? Otkad nema Tode, zanimljivo, nisu zanimljivi ni gubici ni plaće blagajnica ni ko čisti snijeg ispred konzuma, ni staro meso, ni uvozni proizvodi...

_________________
Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by marcellus Sun 20 Sep - 10:20

znači, do sad se znalo ko je kriv za niske cijene otkupa mandarina i to što se ne isplati uzgajat ih, todorić.

ko je sad kriv? Ovaj što nudi radnicima da rade za kikiriki? Jebiga, bugari će mu za to i radit...

_________________
Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by AssadNaPodmornici Sun 20 Sep - 10:23

kakvi crni bugari, bugarska nas za koju godinu stiže po standardu, imao sam na jahti gosta iz rumunjske, lik mi govori da se oni u rumunjskoj rugaju sa hrvatskom, da im nije jasno kako su nas ekonomski sustigli... 
bugari će nas stići za 4-5godina, a bogami niti srbi niti bosanci neće cijeli dan na suncu raditi za 12€dan...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by AssadNaPodmornici Sun 20 Sep - 10:23

kakvi crni bugari, bugarska nas za koju godinu stiže po standardu, imao sam na jahti gosta iz rumunjske, lik mi govori da se oni u rumunjskoj rugaju sa hrvatskom, da im nije jasno kako su nas ekonomski sustigli... 
bugari će nas stići za 4-5godina, a bogami niti srbi niti bosanci neće cijeli dan na suncu raditi za 12€dan...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by darth_vader Sun 20 Sep - 10:26

vuksadinare wrote:Dalmatinac i rad?..to neki vic? :) ...ne zele pomagat svojin didama,bakama,tatama i mama u svojim apartmanima a kamo li ce mandarine ic brat ili sta god drugo..'luijdji ajmo mi djirat skuterima vidi picoka na rivi ki ingleza' :D


E, aj trisni se.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by AssadNaPodmornici Sun 20 Sep - 10:31

a i taj as pljuje po dalmatincima, ovu vukojebinu od države hrani dalmacija i istra realno gledajući. bez dalamcije i istre vi bi u zagrebu doslovno jeli pečate i papire.. jadranska obala donese 70milijardi kn deviza, a deficit zagreba 55milijardi kuna.. doslovno ih obala hrani, a ovi nezahvalnici još pljuju. jebite mater više, odjebite od naših para i jedite pečate i papire sa pola milijuna bosanskih uhljeba koji ništa nerade

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by darth_vader Sun 20 Sep - 10:38

AssadNaPodmornici wrote:a i taj as pljuje po dalmatincima, ovu vukojebinu od države hrani dalmacija i istra realno gledajući. bez dalamcije i istre vi bi u zagrebu doslovno jeli pečate i papire.. jadranska obala donese 70milijardi kn deviza, a deficit zagreba 55milijardi kuna.. doslovno ih obala hrani, a ovi nezahvalnici još pljuju. jebite mater više, odjebite od naših para i jedite pečate i papire sa pola milijuna bosanskih uhljeba koji ništa nerade


Po vlajlandu ima svega, istina, ali taj kraj je oduvik naginja pasivnosti, a interesantno, taj isti kraj bi najviše i ujebali političari koji bi potekli iz njega, ali baš toliko jesti govna i pljucati po ciloj regiji otkud je i sam poteka... a jebate... najbolje da bi ljudi trebali radit za suvi kruv i vodu iz špine... koje nebuloze.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by AssadNaPodmornici Sun 20 Sep - 10:42

jasambrend wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a i taj as pljuje po dalmatincima, ovu vukojebinu od države hrani dalmacija i istra realno gledajući. bez dalamcije i istre vi bi u zagrebu doslovno jeli pečate i papire.. jadranska obala donese 70milijardi kn deviza, a deficit zagreba 55milijardi kuna.. doslovno ih obala hrani, a ovi nezahvalnici još pljuju. jebite mater više, odjebite od naših para i jedite pečate i papire sa pola milijuna bosanskih uhljeba koji ništa nerade


Po vlajlandu ima svega, istina, ali taj kraj je oduvik naginja pasivnosti, a interesantno, taj isti kraj bi najviše i ujebali političari koji bi potekli iz njega, ali baš toliko jesti govna i pljucati po ciloj regiji otkud je i sam poteka... a jebate... najbolje da bi ljudi trebali radit za suvi kruv i vodu iz špine... koje nebuloze.
peru ih kompleksi upoznao hrpu ljudi.. 
odu u zagreb, natrpaju se kao uhljebi na državnu sisu i onda pljuju dole.. a bogami u dalmaciji i splitu nema toliko državnih kancelarija koliko u zagrebu... ovdje treba zaraditi plaću za sebe, i bogami za lupeža dalmatinca u zagrebu koji sere sada pamet jer je iskompleksiran jer  i kolega bosanac/hercegovac iz kancelarije koji je kupio diplomu iz bosne i postao mu šef i direktor ureda za protokol protokla od protokla
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by AssadNaPodmornici Sun 20 Sep - 10:45

jedino tko ima pravo srati protiv ostalih hrvata su hrvati iz međimurja, varaždina, čakovca, bjelovara itd... to je jedan drugi svijet u odnosu na ostatak države... i kada neki hrvat od tamo kaže nešto protiv , onda kažem "je asu svaka čast u pravu si".. a takvi ne laju nego šute i rade i hrane ove ojebine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by veber Sun 20 Sep - 10:47

AssadNaPodmornici wrote:a i taj as pljuje po dalmatincima, ovu vukojebinu od države hrani dalmacija i istra realno gledajući. bez dalamcije i istre vi bi u zagrebu doslovno jeli pečate i papire.. jadranska obala donese 70milijardi kn deviza, a deficit zagreba 55milijardi kuna.. doslovno ih obala hrani, a ovi nezahvalnici još pljuju. jebite mater više, odjebite od naših para i jedite pečate i papire sa pola milijuna bosanskih uhljeba koji ništa nerade
daj joda ne bulazni. 
hrvatska živi od sjevere i zagreba.
nije ovisna o turizmu i živi od marcu mrske industrijske proizvodnje. i svejedno da li pada kiša, sja sunce ili se šeće covid i dalje radi i zapošljava.
iz zagreba potjerati bosance i dalmoše koji lupaju pečate i odvojit se.
zagreb bi došao na 500 000 ljudi i postao bi ugodan za živjet, a i dalje bi imao jednake prihode kao i do sada i 400 000 manje neradnika, uhljeba i lupača pečata.

a vuk ko vuk, ko i onaj kreten iz novog mesta.
bulazne.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by darth_vader Sun 20 Sep - 10:53

Imam ja dosta rodbine od gori, je istina je... vridni su dosta, ali imaju i oni svoje crnjake, ka i svi uostalom...nitko se više ne bavi nečime ako ne vidi isplativost u tome, taj mentalitet rada od jutra do sutra je umra doslovno s didom i babom mi...nekad je svaka kuća imala barem dvi krave, tor pun svinja, guske, race, kokoše, vrtove, vinograde, kukuruzišta, polja s djetelinom... sve se to obrađivalo, održavalo pa išlo vlakom na posel... nema ni tamo više toga toliko... propadaju i tamo gospodarstva naveliko i isto se iseljava u Austriju, Njemačku, ovisi kako tko...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by AssadNaPodmornici Sun 20 Sep - 11:03

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a i taj as pljuje po dalmatincima, ovu vukojebinu od države hrani dalmacija i istra realno gledajući. bez dalamcije i istre vi bi u zagrebu doslovno jeli pečate i papire.. jadranska obala donese 70milijardi kn deviza, a deficit zagreba 55milijardi kuna.. doslovno ih obala hrani, a ovi nezahvalnici još pljuju. jebite mater više, odjebite od naših para i jedite pečate i papire sa pola milijuna bosanskih uhljeba koji ništa nerade
daj joda ne bulazni. 
hrvatska živi od sjevere i zagreba.
nije ovisna o turizmu i živi od marcu mrske industrijske proizvodnje. i svejedno da li pada kiša, sja sunce ili se šeće covid i dalje radi i zapošljava.
iz zagreba potjerati bosance i dalmoše koji lupaju pečate i odvojit se.
zagreb bi došao na 500 000 ljudi i postao bi ugodan za živjet, a i dalje bi imao jednake prihode kao i do sada i 400 000 manje neradnika, uhljeba i lupača pečata.

a vuk ko vuk, ko i onaj kreten iz novog mesta.
bulazne.
pa ja i govorim da je maknuti puste uhljebe iz ZGa, ZG i okolica umjesto 1,,5 milijuna stanovnika(skoro 40% populacije države) bi pali na 500 000 - 700 000 i to bi bilo super.  ovako utekne mi neki dalmoš gore i onda kmeči a on se uhljebi preko politike i sebi peru savjest tako da laju protiv drugih.

kao onaj bosanac kištro od one "desničarke" , pazi čovik sebi preko veze riješava spomenicu da je branitelj iako rata nije vidio, (i to je OK, predsjednik i premijer države nisu vidjeli rata) a onda ide u međugorje prati savjest i govori da ovi što ga istražuju mrze sve Hrvatsko. deportirajte se
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by vili40 Sun 20 Sep - 11:16

pročitam tu da će prve mandarine biti 4-5 kuna pa mi nije jasno zašto cijena ne bi bila 7-8 i bilo bi i za berače.Uvoz ne bi rušio cijenu jer i on je skup i još k tome ne valja,90% uvoza je katastrofa.
Gledam ove godine voće u Njemačkoj,u odnosu na prošlu godinu poskupilo od 50-100%.Grožđe iz Španjolske(samo jednom sam ga kupio jer ne valja ništa)3 eura,šljive isto ne valjaju 3 eura jedino banane nisu puno poskupile u odnosu na prošlu godinu.
E sad,ko bi se kladio sa mnom da to i nas čeka?
vili40
vili40

Male
Posts : 10651
2015-08-02


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by veber Sun 20 Sep - 11:22

jasambrend wrote:Imam ja dosta rodbine od gori, je istina je... vridni su dosta, ali imaju i oni svoje crnjake, ka i svi uostalom...nitko se više ne bavi nečime ako ne vidi isplativost u tome, taj mentalitet rada od jutra do sutra je umra doslovno s didom i babom mi...nekad je svaka kuća imala barem dvi krave, tor pun svinja, guske, race, kokoše, vrtove, vinograde, kukuruzišta, polja s djetelinom... sve se to obrađivalo, održavalo pa išlo vlakom na posel... nema ni tamo više toga toliko... propadaju i tamo gospodarstva naveliko i isto se iseljava u Austriju, Njemačku, ovisi kako tko...
kod nas vlada mentalitet: nikaj se ne isplati
državna politika je ko i marc; nikaj se ne isplati.

a uvozimo mlijeko, sireve, meso iz njemačke. njima se isplati.

nikada nikaj od hrvatske.
postat ćemo gerijatrija njemačke i austrije.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by darth_vader Sun 20 Sep - 15:11

veber wrote:
jasambrend wrote:Imam ja dosta rodbine od gori, je istina je... vridni su dosta, ali imaju i oni svoje crnjake, ka i svi uostalom...nitko se više ne bavi nečime ako ne vidi isplativost u tome, taj mentalitet rada od jutra do sutra je umra doslovno s didom i babom mi...nekad je svaka kuća imala barem dvi krave, tor pun svinja, guske, race, kokoše, vrtove, vinograde, kukuruzišta, polja s djetelinom... sve se to obrađivalo, održavalo pa išlo vlakom na posel... nema ni tamo više toga toliko... propadaju i tamo gospodarstva naveliko i isto se iseljava u Austriju, Njemačku, ovisi kako tko...
kod nas vlada mentalitet: nikaj se ne isplati
državna politika je ko i marc; nikaj se ne isplati.

a uvozimo mlijeko, sireve, meso iz njemačke. njima se isplati.

nikada nikaj od hrvatske.
postat ćemo gerijatrija njemačke i austrije.


Istina... prodali se za šarene papiriće i ogledalca u bescjenje.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas?  - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale. Empty Re: Pitam ja dalje gospodina na telefonu je li mu se javio tko na oglas? - Ma nema ništa, Hrvati ne žele raditi, samo se žale.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum