ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by IL Risorto 15/9/2020, 21:52


Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku A45a1c32-54eb-400f-99bb-a24b0a2ce053
Foto: OŠ Ivan Meštrović
RODITELJI učenika šestog razreda, koji ne pohađaju vjeronauk, u zagrebačkoj Osnovnoj školi Ivana Meštrovića jutros su, u znak bunta, u međusobnom dogovoru izvukli djecu iz škole tijekom trajanja blok sata vjeronauka. 
Reakcija je to roditelja na to što im djeca moraju prisilno sjediti na vjeronauku koji je danas po rasporedu u toj osnovnoj školi četvrti školski sat, a djeca nakon toga imaju još dva školska sata. 
Majka jednog od učenika objasnila je za Telegram zašto su ona i drugi roditelji danas izvukli djecu s vjeronauka. 
"Sada smo to napravili iz bunta, kao gestu. No nije poanta da mi trošimo svoje radno vrijeme i vodimo djecu van škole, nego da škola zbrine učenike koji ne slušaju vjeronauk”, rekla je Kristina Ercegović, mama jednog od šestaša koji ne pohađa vjeronauk. Dodala je kako su djecu kasnije vratili u školu na peti i šesti sat.

Korona kao izgovor za prisilno držanje djece na vjeronauku

Ercegović je ispričala kako u razredu njenoga sina četvrtina učenika od njih 28 ne ide na vjeronauk i da je ove školske godine pitanje vjeronauka usred rasporeda “riješeno” na stigmatizirajuć i diskriminatoran način. Naime, prvoga dana nastave učenici su od razrednika dobili uputu. “Dobili su usmene upute da oni koji ga ne pohađaju, za vrijeme vjeronauka moraju ostati u razredu i da sjednu u zadnji red i stave slušalice”, prepričala je Telegramu mama Ercegović. Tijekom prijašnjih godina, dodaje, djeca su u školi bila zbrinuta ako je vjeronauk bio usred rasporeda.
“Otpratili bi ih u knjižnicu, tamo su mogli pisati zadaću, prošetati i nije bilo nikakvog problema. Oni moraju zbrinuti djecu, a sada to neće zbog korone, koja im je izgovor za kršenje prava”, govori mama. Svejedno joj je, kaže, hoće li ih pustiti u knjižnicu ili na igralište, “hoće li im organizirati etiku ili nešto tome slično, ali nije u redu da ih zadržavaju u prostoriji i kažu im da stave slušalice”.
Pojašnjava i koje su sve korake roditelji iz razreda dosad poduzeli; predstavnica roditelja prvo se javila razredniku. “On je rekao da se slaže i sve razumije, ali da nažalost ne može ništa i nek se javimo ravnatelju”, prepričava. Sve su proslijedili ravnatelju škole Milivoju Magerlu koji im, kaže Ercegović, još nije poslao nikakav odgovor.
Roditelji su mu, kako kaže ova mama, između ostaloga sugerirali da vjeronauk organizira online. “Ako smo u lockdownu četiri mjeseca imali sve online, zašto ne bi vjeronauk bio online”, pita se Ercegović u iščekivanju odgovora ravnatelja. Rezolutna je u stavu da se ovaj problem mora riješiti. “Mi smo sekularna država, imamo pravo na izbor, uostalom, to je izborni predmet koji jedini, eto, baš mora biti usred rasporeda”, zaključuje. 
Kako je Index već pisao, veliki broj školske djece koja inače ne pohađaju nastavu vjeronauka prisiljena su slušati taj predmet u učionici. Naime, kako saznajemo, i ove godine niz škola u Hrvatskoj nije primijenilo rješenje da vjeronauk kao izborni predmet bude prvi ili zadnji sat nastavnog dana, već je stavljen u sredini. Učenicima je zbog epidemioloških razloga ograničeno kretanje u školi pa tako ako vjeronauk imaju drugi ili treći sat, moraju ostati sjediti u učionici. Pravobraniteljica za djecu kaže za Index da već godinama upozoravaju kako se time krše prava djeteta, a iz Ministarstva obrazovanja su nam priznali da ni ove godine, a vezano za vjeronauk u sredini nastavnog dana, nisu davali nikakve preporuke niti misle da treba reagirati.
Mnoge su škole za vjeronauk koji je stavljen drugi ili treći sat odlučile da učenici ne napuštaju učionicu, u skladu s epidemiološkim uputama.
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Djeca se stigmatiziraju po vjerskoj osnovi

"Da! Moje dijete, koje ne pohađa vjeronauk ima taj predmet treći sat. Dobila sam obavijest da mora biti u učionici. Ja i još nekoliko roditelja zatražili smo sastanak s ravnateljem", priča nam jedna majka djevojčice iz Istre. Nada se kako će se na sastanku naći neko rješenje osim onog da njeno dijete stoji mirno u učionici za predmet koji ni ne pohađa. 
Otac 12-godišnjeg djeteta iz Dalmacije također nam kaže kako je njima rečeno da djeca imaju izbor ostati u učionici ili izaći van te se pridržavati epidemioloških uputa.  
"Vjeronauk je u sredini dana i preporuka je da djeca moraju ostati u učionici. Moje dijete ima 12 godina i što sada? Pa nije na njemu da odlučuje hoće li van ili ostati na toj nastavi koju ne pohađa. Pa valjda mora biti organizirano nešto drugo u to isto vrijeme", kaže nam otac iz Dalmacije. Majka iz Zagreba priča nam kako njeno dijete, koje ne pohađa vjeronauk, ovaj predmet još od prvog razreda ima u sredini nastave. Sada je u četvrtom razredu.
Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku 7f3b924c-01af-4877-8009-79b56408e1ff
"U početku organiziranog smještaja nije bilo, jer je bio jedini. Na moje inzistiranje učitelj razredne nastave ga je smjestio kod sebe u kabinet. Da nije, moje dijete od sedam godina imalo bi "izbor" sjediti u učionici s ostalom djecom ili prepušten sam sebi na hodnicima škole", priča nam majka iz Zagreba svoj primjer dodajući da ih sada u razredu ima troje koji ne idu na vjeronauk. U pravilu su odlazili u knjižnicu ili u dvorište.
"S dolaskom korone, obaviješteni smo da će ih smještati u za to posebno predviđenu učionicu, ali su im ukinuli mogućnost izlaska na školsko dvorište. Nakon intervencije dobila sam neformalnu informaciju da će ipak moći na dvorište", priča nam majka iz Zagreba zaključivši da se organizacijom nastave po kojoj je vjeronauk u sredini rasporeda djeca stigmatiziraju po vjerskoj osnovi.
Zbog svega su se pobunili i Pravobraniteljica za djecu i političke stranke poput GLAS-a i Pametno, a pokrenuta je i peticija. No iz Ministarstva u prisilnom pohađanju vjeronauka ne vide naročiti problem.
"Dnevna organizacija rada (raspored sati) u nadležnosti je škole te smo mišljenja da će škole najbolje samostalno organizirati raspored vodeći se prije svega interesom učenika", kažu iz Ministarstva.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/roditelji-u-zagrebu-izvukli-iz-razreda-djecu-koja-su-prisilno-sjedila-na-vjeronauku/2214129.aspx
Svaka čast roditeljima,ovakvo nešto je bilo nezamislivio do prije par god.jer djeca koja ne idu na vjeronauk,uglavnom su stigmatizirana,kao da je to nešto loše što ne idu na to sranje.
Izgleda da će ipak uvesti neki predmet koji će bit alternativa vjeronauku,a uvjeren sam da će vremenom stvari se potpuno okrenut,bar u urbanijim sredinama poput Istre,Rijeke,sjeverne Hrvatske,pa će tako u budućnosti ona djeca koja idu na vjeronauk,biti stigmatizirana kao primitivna i zatucana.
Nadam se pobjedi platforme Možemo u Zagrebu,jer to će biti polazišna točka za dekatolibanizaciju Hrvatske.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by epikur37 15/9/2020, 21:52

Prisilno izvukli djecu....strašno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by IL Risorto 15/9/2020, 21:53

epikur37 wrote:Prisilno izvukli djecu....strašno.
Haha,prisilno su bili na vjeronauku. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by epikur37 15/9/2020, 21:54

סמאל wrote:
epikur37 wrote:Prisilno izvukli djecu....strašno.
Haha,prisilno su bili na vjeronauku. :rasta


kako prisilno, šta su ih vezali za klupe?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by Šandor Winnetou 15/9/2020, 22:01

Idiotarija teška, vjeronauk je izborni predmet i da skratim priču opet neki antifa dječjom glavom gloginje mlati

_________________
Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by marcellus 15/9/2020, 22:02

prisilno djeca inače sjede u školi, ona nije dobrovoljna

_________________
Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by IL Risorto 15/9/2020, 22:05

Nećemo se sad pravit ludi.Epidemiološke mjere su izlika,da oni koji ne idu na to sranje,moraju biti u učionici.Navodno im je dozvoljeno da stave slušalice na uši,kako ne bi morlai slušat katolička sranja.

Ono što je ohrabrujuće,iz godine u godinu,raste broj učenika,odnosno postotak onih koji ne idu na vjeronauk,tak da se ozbiljno razmatra alternativni predmet za te učenike.
Međutim,iz ove udruge roditelja koji su protiv vjeronauka,postoji oprez,jer ne žele da im se zaobilaznim putem nametne vjeronauk,pod alternativom,,religijska kultura''
Građanski odgoj ili etika bili bi dobra alternativa.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by epikur37 15/9/2020, 22:06

Dobro ja sam inače posve za to da se vjeronauk makne iz škola, čim prije to bolje.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by debotoijusto 15/9/2020, 22:09

epikur37 wrote:Prisilno izvukli djecu....strašno.
:ming1
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by IL Risorto 15/9/2020, 22:09

tre wrote:Idiotarija teška, vjeronauk je izborni predmet i da skratim priču opet neki antifa dječjom glavom gloginje mlati
Najveća idiotarija je ta što drug Tito nije zmiji otkinuo glavu i sasjekao problem u korijenu,kao što su to napravili Mao i Enver Xoxha.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by Guest 15/9/2020, 22:21

roditelji prisilno izvlace djecu iz skole...pićka im materina..sram ih i stid bilo.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by Šandor Winnetou 15/9/2020, 22:26

epikur37 wrote:Dobro ja sam inače posve za to da se vjeronauk makne iz škola, čim prije to bolje.
o tome valjda trebaju odlučiti roditelji iz većine populacije a ne smrdljive antife i ateisti koji su u debeloj manjini.

_________________
Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by melkior 15/9/2020, 22:33

Ja bih i jednima i drugima nabio dodatni sat povijesti filozofije i povijesti religije. Pa nek se jebu.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by epikur37 15/9/2020, 22:34

tre wrote:
epikur37 wrote:Dobro ja sam inače posve za to da se vjeronauk makne iz škola, čim prije to bolje.
o tome valjda trebaju odlučiti roditelji iz većine populacije a ne smrdljive antife i ateisti koji su u debeloj manjini.

Mislim da bi Crkva trebala povući vjeronauk iz škola, u interesu Crkve i vjernika.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by melkior 15/9/2020, 22:39

melkior wrote:Ja bih i jednima i drugima nabio dodatni sat povijesti filozofije i povijesti religije. Pa nek se jebu.
Tko hoće ići na vjeronauk, neka ide, tko neće - ne mora, ali dobit će svi povijest filozofije i povijest religije, pa nek se jebu.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by IL Risorto 15/9/2020, 22:40

tre wrote:
epikur37 wrote:Dobro ja sam inače posve za to da se vjeronauk makne iz škola, čim prije to bolje.
o tome valjda trebaju odlučiti roditelji iz većine populacije a ne smrdljive antife i ateisti koji su u debeloj manjini.
Vidit ćemo kroz desetljeće-dva,tko će biti u manjini.Vi mislite da će Hrvatska ostati izolirani katolibanski otok,kao što se nadaju Poljaci i Mađari.
Ova trenutna desničarska renesansa biti će kratkog daha.Da SDP nije onako kilav i u strahu od braniteljskih veterana,već bi se jučer događale stvari one koje dolaze sutra.
Ukoliko ,,Možemo'' znatno ojača u Zagrebu,Rijeci,Varaždinu,drugačiju ćemo pjesmu pjevati.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by IL Risorto 15/9/2020, 22:42

Podcjenjujete snagu tihe i šutljive,progresivne i demokratske Hrvatske a zaboravljate da je Stipe Mesić 2x premoćno dobio izbore.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by vuksadinare 16/9/2020, 04:18

Znaci ako nekom dopizdi da njegovo dijete slusa povijest,hrvatski ajmo izvuci djete ili djecu sa sata...ovo je cisto i jeftino politikanstvo...ono eno profa je ne znam hdzovac ili sto li vec..i ja necu da mi djetetu predaje idem ga izvuc sa sata..strasno..i onda takvi jebivjetri ljevicarski pricaju kako treba biti slozan
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by vuksadinare 16/9/2020, 04:20

סמאל wrote:Podcjenjujete snagu tihe i šutljive,progresivne i demokratske Hrvatske a zaboravljate da je Stipe Mesić 2x premoćno dobio izbore.
evo meni dopizdilo sto na povijesti ima vrlo mali tema iz domovinskog rata..ne zelim da mi dijete bude prisutno na satu povijesti i hocu sat povijesti gdje ce tema biti domovinski rat to je moje pravo i moj izbor
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by vuksadinare 16/9/2020, 04:23

...inace ta ista ekipa je prije nekoliko godina prijetila se da nece slati na sat djecu profesoru koji je imao u svom uredu sliku ante gotovine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku Empty Re: Roditelji u Zagrebu izvukli iz razreda djecu koja su prisilno sjedila na vjeronauku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum