ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija popravlja investicionu klimu...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by pizzon 12/9/2020, 16:53

http://www.politika.rs/sr/clanak/462321/Stejt-department-u-Srbiji-se-popravlja-investiciona-klima
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by pizzon 12/9/2020, 16:57

ovo nije izvestaj
bg medija !

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by pizzon 12/9/2020, 17:01

vucko moli Boga
da Tramp izgubi izbore
ja ga pozdravljam porukom,
da to nece biti presudno
za nasu buducnost.
uz priznanje, da bi naredni
mandat rado dali Trampu.
pa kako hrvati i siptar zele
Baidena, mi zelimo Trampa.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by omni 12/9/2020, 17:03

Prosli ste davali Hillary, sad trebate sakriti dijelove nevidljivog...jbt gori ste od poturica, tko bi rekao.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Serbinho-3 12/9/2020, 17:13

Eno Kineza uskoro kod Pizzona, grade prugu.

Taman da ih ugosti po Starom Srpskom obicaju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by mentalitet 12/9/2020, 17:33

Serbinho-3 wrote:Eno Kineza uskoro kod Pizzona, grade prugu.

Taman da ih ugosti po Starom Srpskom obicaju.

Eno kineza i u Hrvatskoj grade most koji po mome shvacanju nije trebalo ni graditi da je ostala YU..I shta ima veze tko gradi ako je jeftiniji i kvalitetniji te radove izvodi u dogovorenom roku.Ali na Balkanu je uvrijezeni stereotipi nikada ne umiru pa tako i stereotip kod mene da je on mentalni Hrvat.Ovi kreteni na forumu su mu ushli u glavu kao shto Djokovic udje svojim protivnicima.To se uvijek desava ljudima koji su mentalno podkapacitirani ,nesigurni i bez stvarnog stava pa chim priprijetish prstom ili obecash kao djetetu da ce dobiti lizalicu on se odmah svrsta u chopor a na kraju dobije kurchinu kao i vecina hrvata koja je pojurila u Eu misleci da ce dzabalesku zivjeti ...kad ono ..prtz ,shtrtz ode im sva mladost ..a jebesh kucu iz koje djeca bjeze..Prije toga su mogli vidjeti shto ce se dogoditi da su samo promatrali Bugarsku i ostale istochnoeuropske zemlje shvatili bi valjda kakvu su im zamku schwabe slozile..Tako i ovaj glupi Srbin zeli isto shto su devedesetih zeljeli glupi hrvati..velim mentalni hrvat..Zaorao prema zapadu a ne vidi da ih zapad dozivljava samo kao jeftinu radnu snagu..nije taj nikada chuo narodnu uzrecicu ..Uzdaj se u se i u svoje kljuse jer takvim moronima je u susjednom dvorishtu uvijek zelenija..To ti je poslijedica i sindrom vukojebine iz koje nikada nije otishao pa valjda u svome mozdu stvara samo ono shto je lijepo i shto mu ispunjava podsvjesne zelje i nadanja ali ako bi moglo kako bez rada..Eto..kako jedan Srbin moze nastati od Hrvata..to je josh jedan dokaz moje teorije o bolesnom balkanskom mentalitetu koji je zeljan tudjeg ..koji je ljubomoran na tudje uspjehe koji bi ako moze neshto tudje maznuti..ali nikako mukotrpno i vrijedno raditi .I onda mi ovdje tvrde da ima razlike izmedju srba i hrvata...Ima ..i medju srbima i medju hrvatima koliko hocesh gore opisanih..a oni su za mene isti iako se klichu razlichito..vrana i svraka ..isti kurac..pa ja:))
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Serbinho-3 12/9/2020, 18:23

http://www.politika.rs/sr/clanak/462142/Vasingtonski-sporazum-donosi-unosan-posao-gradevinarima-iz-SAD
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Serbinho-3 12/9/2020, 18:30

Rusi, Kinezi, Ameri i navijaci.

Ista prica, grade put neki kao i Kinezi mostove, puteve,Rusi

pruge...

Srbi ne grade nista, jer je sramota biti radnik.

Drustvo te lose gleda, zenske te izbegavaju.

Vise si cenjen kao krimos, menadjer, prodavac magle.

Dolaze Ameri da grade put, euforija.

Sreca po Amere da ima Balkan, pa da ih gledaju ko Holivudske

zvezde.

Ajde ako ih barem niko ne benda po Spaniji, Portugalu,

barem na Balkanu da svrsavaju na iste.

Primitivna sredina zatucanih ljudi bez nekih realnih kapaciteta

i dometa.

Budala samo moze od istih da ima neka ocekivanja.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by pizzon 12/9/2020, 18:32

eto, zelim da budem glupi srbin
koji smatra da srbi i srbija
pripadaju evropi a ne aziji.
zapad je od srpskih hajduka
i ustanika prevo srbe do
knezevine i kraljevine.
to nisu ni rusi ni kinezi.
naprotiv rusi su trgovali
srpskim teritorijama
i pre svih nudili kosmet siptarima.
yebe mi se da nabrajam vise
njihove minuse prema srbima.
rusi i kinezi ne odlucuju o eu
problemima, sem posmatracki
i u okviru svojih inzeresa.
njihov intetes je da srbija nikad
ne postane nato i eu, zato muljaju
kosovo. jedno je saradjivati
a drugi biti zaludjen laznim bratstvom i celicnim prijateljstvom.
jebe se meni za zapad, ali zapad
80%donira i investira po srbiji.
amerika je najveci donator vojske
srbije, da ne poverujes, ali istina.
o tome se cuti.
zelim da srbija zivi harmnizovano
u delu sveta gde podtoji i sa onima
koji realno odlucuju o nama.
srbija nije mongolija.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by pizzon 12/9/2020, 18:33

eto, zelim da budem glupi srbin
koji smatra da srbi i srbija
pripadaju evropi a ne aziji.
zapad je od srpskih hajduka
i ustanika prevo srbe do
knezevine i kraljevine.
to nisu ni rusi ni kinezi.
naprotiv rusi su trgovali
srpskim teritorijama
i pre svih nudili kosmet siptarima.
yebe mi se da nabrajam vise
njihove minuse prema srbima.
rusi i kinezi ne odlucuju o eu
problemima, sem posmatracki
i u okviru svojih inzeresa.
njihov intetes je da srbija nikad
ne postane nato i eu, zato muljaju
kosovo. jedno je saradjivati
a drugi biti zaludjen laznim bratstvom i celicnim prijateljstvom.
jebe se meni za zapad, ali zapad
80%donira i investira po srbiji.
amerika je najveci donator vojske
srbije, da ne poverujes, ali istina.
o tome se cuti.
zelim da srbija zivi harmnizovano
u delu sveta gde podtoji i sa onima
koji realno odlucuju o nama.
srbija nije mongolija

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by pizzon 12/9/2020, 18:35

imamo probleme sa eu integracijama
zbog rusa i kineza.
i nemoj da mi prodaju pamet
oni ciji su dedovi juridali na
srbiju dok su je nasi stvarali.
zato imam pravo da im kazem,
ne kenjajte vise, dosta je bilo
vasih iluzija, pun mi ih je q.


Last edited by pizzon on 12/9/2020, 18:36; edited 1 time in total (Reason for editing : Q)
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by pizzon 12/9/2020, 18:48

da vidimo koje i kolike
benefite imamo od eu-azije
izvozimo duplo vise u bih nego
u rusiju.
o donacijama, da ne goborimo.
pa zapad je svojim avionima
u gorivom vozio materijal
od kine do srbije.
pun mi je q vise rusofila


Last edited by pizzon on 12/9/2020, 18:49; edited 1 time in total
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Eroo 12/9/2020, 18:48

Prema angencijama (Fitch etc)  srpski ivesticijski rejting je smeće.
Nije to slučajno, a ponajmanje je zato što, eto, kao ne vole Srbe pa zato.
Korupcija i mafijašenje je raka rana Srbije, kao i ostatka Balkana.
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Eroo 12/9/2020, 18:51

pizzon wrote:da vidimo koje i kolike
benefite imamo od eu-azije
izvozimo duplo vise u bih nego
u rusiju.
o donacijama, da ne goborimo.
pa zapad je svojim avionima
u gorivom vozio materijal
od kine do srbije.
pun mi je q vise rusofila
Kad sam to ja pisao, onda sam "kenjao", ili kako već kažeš... :D
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Serbinho-3 12/9/2020, 19:05

Koliku je ko stetu napravio od Kineza, Rusa, Amera, EU i ostalih

...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by mentalitet 12/9/2020, 22:17

Eroo wrote:Prema angencijama (Fitch etc)  srpski ivesticijski rejting je smeće.
Nije to slučajno, a ponajmanje je zato što, eto, kao ne vole Srbe pa zato.
Korupcija i mafijašenje je raka rana Srbije, kao i ostatka Balkana.

Jebemu mater Ero ,,ti ili si sjebani naivac ili ne mozesh pamtiti neke stvari koje si pisao pa onda sugerirash kako si eto neshto pogodio..Pa ako cemo iskreno i corava kokosh pogodi koje zrno..Ali morash svakako biti "hercegovacki nepismen"u materijalnom smislu jer oni ne vjeruju nikome osim rezultatima zato ja podrzavam taj mentalitet a ti skachesh sam sebi u stomak jer zadnja budala zna da su te agencije osnovale zapadni centri financijske moci kako bi lakshe upravljali sa malim banana drzavicama kao shto su balkanske i juznoamerichke..Kako to da nema ni jedne recimo ruske ili kineske agencije koja procjenjuje kredibilitet Amerike koja je najzaduzenija zemlja na svijetu ali se u ovoj virusnoj fazi zaduzila 2000 tisuce Dolara...Halo..bog mu jebo mater,,,tko je kome duzan ..ajde kuzim da je Hrvatska ,Srbija ,Slovenija duzna zna se tochno kome,,ali kome je duzna USA..Valjda Kini ili kojem drugom kurcu...Fed..shtampa lovu kako mu se digne kurac i onda mi netko veli kako je inflacija u USA 2%..Ma neka oni prodaju muda pod bubrege nekome drugome a ne meni..Evropska banka slijedi filozofiju FEDA...pa i oni shtampaju lovu i dijele je velim korporacijama da bi se spasle...pa jebem ja takav kapitalizam i trzishte u koje se oni zaklinju..Stari moj...to je samo bacanje smeca pod tepih...a kad taj ekonomski chir pukne opet ce najebati znash tko....pa male banana zemlje kao shto je tvoja Slovenija ,,Hrvatska,Srbija ..Bosna..kuzish li tu lopovsku spiku zapada??Ero..nemoj vishe nikada napisati da si hercegovac..jer ih jebeno podcjenjujesh svojim razmishljanjem::))
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by mentalitet 12/9/2020, 22:18

Serbinho-3 wrote:Koliku je ko stetu napravio od Kineza, Rusa, Amera, EU i ostalih

...

Pa evo po meni do sada jedna od najboljih analiza mada ovog lika ne cijenim ali je ovaj puta u pravu..nepristrasan i geopolitichki studiozan..

https://www.youtube.com/watch?time_continue=220&v=W0waNL10pd4&feature=emb_logo

I ovo nije loshe prochitati da bi se koliko toliko na ispravan nachin shvatili zadnji dogadjaji u Vasingtonu

Jerusalem post o Srbiji i priznanju Kosova kao drzave

https://www.jpost.com/israel-news/serbia-wont-move-embassy-if-israel-recognizes-kosovo-641600?utm_source=spotim&utm_medium=spotim_recirculation&spot_im_redirect_source=pitc&spot_im_comment_id=sp_jpost_641600_c_1hGbxon1Z4Y63cZwHu1TC6e5qSn&spot_im_highlight_immediate=true


Jerusalem post o Srpsko Izraelskim odnosima

https://www.jpost.com/israel-news/kosovo-and-serbia-israels-balkan-blunder-641775
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by RayMabus 12/9/2020, 22:26

RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by RayMabus 12/9/2020, 22:37

Dok se Novalić i Hurtić svađaju s radnicima i sindikatima, SAD preporučuje da se ulaže u RS

State department objavio je izvještaj koji je direktna optužnica vlasti za ekonomsko ubistvo države, smatra delegat Socijaldemokratske partije (SDP) BiH u Domu naroda, Aner Žuljević.

"Dok se Hurtić i Novalić obračunavaju sa sindikatima i radnicima u FBiH, State Department im u svom izvještaju jasno navodi da promovišu endemsku korupciju i direktno preporučuje ulaganje u RS", kaže on

U izvještaju se posebno navodi kako je u nastojanju da promovira bolje poslovno okruženje u entitetu, dodaje, Vlada Republike Srpske donijela niz amandmana 2013. godine kako bi kreirali RS-ov "one-stop-shop" model registracije firmi, osjetno čineći lakšim, bržim i jeftinijim za nove vlasnike biznisa da registruju svoje firme u RS-u.

"Federacija je najavila planove za uspostavu jedinstvenog modela za registraciju firmi, ali se u praktičnom smislu godinama nista ne dešava. Nažalost, u svijet je s vrlo kredibilnog izvora otišla poruka kako investitori u BiH moraju prevladati korupciju, složene zakonske i regulatorne okvire i vladine strukture, netransparentne poslovne procedure, nedovoljnu zaštitu imovinskih prava i slab pravosudni sistem, navodi se u novom godišnjem izvještaju State Department", kaže on.

Činjenica da su nam zadnje dvije godine strane investicije iznosile 505 miliona američkih dolara u 2019, a u 2018. godini 458 miliona dolara samo dokazuje koliko nesposobnu vlast imamo i kako se stvari u ekonomiji ne dešavaju slučajno, navodi on.

"Posebno zabrinjava činjenica kako je nas najveća svjetska ekonomija svojim investitorima promovisala kao zemlju koja je leglo korupcije iza koje stoji vlast. BiH je u izvještaju navedena među najmanje atraktivnim poslovnim okruženjima u jugoistočnoj Evropi, rangirana na 90. mjesto među 190 globalnih ekonomija. Na kraju, nije ni čudo da svi respektabilni analitičari navode kako će nam sa ovakvom vlasću trebati 60 godina da stignemo životni standard zemalja EU", zaključuje Žuljević.

RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Serbinho-3 13/9/2020, 12:26

SERBIA-KOSOVO [di Simone Benazzo]

Venerdì scorso il presidente della Serbia Aleksandar Adem Vuchiqi e il premier del Kosovo Avdullah Hoti hanno annunciato un accordo bilaterale alla Casa Bianca, celebrato dal presidente Usa Donald Trump come un’intesa “storica”. Nonostante il nome (“Normalizzazione economica”), il documento prescrive ai due Stati balcanici anche condizioni che nulla hanno a che vedere con l’economia: Belgrado e Pristina si sono impegnate a adottare alcune delle posizioni più radicali dall’attuale amministrazione americana su molti scottanti dossier di politica estera.

Primo, Israele. La Serbia dovrà trasferire entro il prossimo luglio la propria ambasciata da Tel Aviv a Gerusalemme; lo stesso, dopo aver allacciato rapporti diplomatici con lo Stato ebraico, sarà tenuto a fare il Kosovo – primo Stato musulmano a seguire l’esempio degli Usa. Questa mossa è contraria alla posizione dell’Ue, alla cui politica estera Serbia e Kosovo dovrebbero teoricamente allinearsi in qualità di Stati candidati all’adesione. La Turchia, che rimane molto influente nella regione, ha già stigmatizzatola decisione del Kosovo.  

Secondo, Huawei. L’accordo proibisce ai due contraenti “l’utilizzo di tecnologia 5G prodotta da aziende ritenute non sicure non nelle proprie reti di comunicazione”. Ovvero, Pristina e Belgrado devono dire addio all’azienda hi-tech cinese. Questo nonostante il colosso dell’hi-tech di Shenzhen abbia già in essere alcune collaborazioni strategiche con ministeri e grandi imprese – pubbliche e private – dei due paesi.

Terzo, Hezbollah. I due firmatari dovranno classificare come “movimento terroristico” Hezbollah nella sua interezza. Anche qui in contrasto con l’Ue, che considera “gruppo terroristico” solo l’ala militare del Partito di Dio.

Nei rapporti bilaterali, la novità più sostanziale è il congelamento della principale fonte di ostilità tra i due: il riconoscimento internazionale del Kosovo. L’accordo prevede una moratoria di un anno, durante il quale Belgrado sospenderà la propria campagna di “dericonoscimento” e il Kosovo non farà richiesta di entrare in alcun organismo sovranazionale. Nessun passo avanti, dunque, solo un dilazionamento. 

Il resto dell’accordo reitera alcuni impegni già presi dai due Stati rivali, come il ripristino dei collegamenti ferroviari o l’apertura di una rotta aerea tra le due capitali, e prefigura una qualche vaga forma di cooperazione. Le uniche sezioni sostanziali sono quelle dove si specifica un coinvolgimento diretto degli Usa, per esempio nel finanziare la costruzione di autostrade e ferrovie o nel valutare possibilità di cooperazione nel settore energetico. Oltre ai contenuti, anche la forma lascia supporre che gran parte di questo “accordo storico” resterà sulla carta. In spregio al canone diplomatico, Adem Vuchiqi e Hoti hanno firmato due documenti diversi e Trump ha siglato una sorta di lettera generica che riconosce la volontà espressa dai due Stati. Il valore di questi pezzi di carta, che non si sa neanche se dovranno essere ratificati, è molto dubbio.

L’accordo è dunque soprattutto un successo diplomatico per Trump, ma la sua formulazione rende facile ai due firmatari ignorare molti degli impegni presi. Se firmando l’accordo il Kosovo si è semplicemente confermato un protettorato americano senza possibilità di elaborare una politica estera autonoma, per la Serbia l’eventuale applicazione di quanto negoziato allo Studio Ovale rappresenterebbe l’abbandono dell’ormai rodata triangolazione tra potenze diverse (e rivali). Tuttavia, alcune recenti iniziative di importanti ministri dell’esecutivo serbo – l’incontro più che amichevole con gli ambasciatori di Russia e Cina e l’annuncio della sospensione di qualunque esercitazione militare con i partner esterni “per preservare la propria neutralità militare” – suggeriscono che tale inversione di marcia non stia per accadere.


https://www.limesonline.com/notizie-mondo-settimana-riassunto-brexit-rispetto-accordi-ue-nord-stream-germania-bielorussia/119963
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija popravlja investicionu klimu... Empty Re: Srbija popravlja investicionu klimu...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum