ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by Hektorović 27/7/2020, 17:28


  • Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. 873x400


Dodik: Ovo nije njihova država, niti je Srbi tako doživljavaju
FOTO: ARHIV

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je krajnje vrijeme da se rehabilituje ideja SAD iz 1995. godine da Srbi održe referendum o izdvajanju iz BiH, koju je zastupao tadašnji američki predsjednik Bil Klinton. 
Na pitanje Srne da prokomentira dokumente sa kojih je skinuta oznaka tajnosti, u kojima se navodi da je Klinton 1995. godine, u vrijeme dešavanja u Srebrenici, iamo plan da muslimansko-hrvatska federacija dobije nešto manje od polovine BiH, dok bi Amerikanci izvršili pritisak na muslimansku stranu da pristane da Srbi dvije do tri godine po okončanju rata održe referendum za izdvajanje iz BiH, Dodik je ocijenio da je sazrelo vrijeme da se ta ideja rehabilituje i da Srbi konačno dobiju pravo na samoopredjeljenje kao što imaju svi drugu narodi.  
- Očigledno je da u BiH nema volje bošnjačkih političkih predstavnika da se poštuje izvorni Dejton i da smo mi taoci tog bošnjačkog jednoumlja čiji je cilj stvaranje unitarne BiH. Došlo je vrijeme da se ta Klintonova ideja obnovi i da se primijene odredbe o građanskim pravima i slobodama koje predviđaju da i narodi u BiH imaju pravo na samoopredjeljenje kao što imaju u svim normalnim zemljama - istakao je srpski član Predsjedništva BiH.
On je naglasio da BiH ovakva kava jeste nema budućnosti, nema boljeg života za njene građane, niti napretka bilo koje vrste dok se stvari ne pomjere sa mrtve tačke. 
- Vrijeme je da Srpska afirmiše svoje pravo na samoopredjeljenje i da živimo normalno i mirno jedni pored drugih, jer svih ovih godina pokazalo se da BiH nema šanse za bilo kakav dogovor koji bi poštovao prava sva tri konstitutivna naroda i ostalih - ocijenio je Dodik.


  • Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. 873x400
    Dodik: Evo 25 godina je od Dejtonskog sporazuma i gdje je BiHFOTO: ARHIV


On je naglasio da ne zna zašto danas kada se javno govori o toj istoj ideji, koju su SAD zastupale 1995. godine, to izaziva oštre reakcije, čak i sankcije uz obrazloženje da je to navodno kršenje Dejtonskog sporazuma. 
- Evo 25 godina je od Dejtonskog sporazuma i gdje je BiH!? Nigdje. Samo se potvrdilo da je to propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja i da i Srbi dobiju pravo da izaberu gdje i u kakvoj državi žele da žive. Ovo nije njihova država, niti je Srbi tako doživljavaju. Njihova država je Republika Srpska - konstatovao je Dodik.
Prema dokumentima sa kojih je skinut pečat povjerljivosti, bivši američki predsjednik Bil Klinton tražio je od vlade u Sarajevu 1995. godine da ustupi teritoriju Srbima da bi se okončao rat u BiH, pokazuju dokumenta. 
Dokumenti su nedavno objavljeni i sadrže Klintonov tajni plan za BiH, a potiču iz 1995. godine u vrijeme dešavanja u Srebrenici i nekoliko mjeseci prije potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, objavio je londonski "Gardijan".
Prema tom planu, federacija muslimana i Hrvata trebalo je da dobije nešto manje od polovine države, dok bi Amerikanci razmotrili i pritisak na muslimansku stranu da pristane na mogućnost da Srbi u roku od dvije do tri godine po okončanju rata održe referendum za izdvajanje iz BiH.
- Ukoliko bosanski muslimani ne mogu da ubijede Srbe da njihova budućnost leži u reintegraciji u BiH, nema smisla blokirati mirno razdvajanje zajedničke države, po čehoslovačkom modelu - predviđao je Klintonov plan.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 17:31

Je , baš će njega slušat.

Nek se javi Selmi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 17:39

Hektore ja sam ti general GF s pet zvjezdica

Jednom kad me netko prevari taj je najeba

Povjerenje jednom izigrano teško se vraća

Taj tvoj Dodik je da glas Selmi

Znaš li šta to znači ?

Dodik više nije osoba od mog povjerenja

Dakle leti
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 17:40

Uopće me ne zanimaju njegove izjave o BiH

Samo nešto pokušaj sve ću ti zube izbit
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 17:47

Ćućit ćeš u toj Bosni , nećeš smit prit.

To ti je najveća kazna.

Prnit neš moć.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by Guest 27/7/2020, 17:51

Treba mu skinuti kapu ako ništa za brzu reakciju  :D

Ovo je u medijima završilo ono prije 2 dana lol
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by epikur37 27/7/2020, 17:53

Dodik je posve u pravu, puna podrska HRHB.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 17:53

U vrijeme dešavanja u Srebrenici.

Prije Oluje i Maestrala.

Nema ništa od referenduma.

Deyton.

Čuti i lezi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 17:58

MaximusDecimusMiridije wrote:Treba mu skinuti kapu ako ništa za brzu reakciju  :D

Ovo je u medijima završilo ono prije 2 dana lol
CIA mu baca udicu a kreten se vata.

U vrijeme dešavanja u Srebrenici....dakle prije operacije Oluja i Maestral s kojima je zaključen Deyton.

RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 18:06

Dodik je nebitan lik. Moje povjerenje je izgubio. Sad mogu i četnici ( oporba ) doć na vlast u RS.

On je za mene lik koji više ne uživa moje povjerenje.

Mile Ronhill
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 18:16

Nema ništa ljepše nego kad ti meni uvališ Selmu a ja ga okrenem protiv tebe

https://www.infobrcko.com/vijesti/item/26054-selmo-cikotic-bolje-povecati-kapacitet-granicne-policije-nego-razmisljati-o-vojsci-na-granicama.html

Lik je vojno lice. Izabra si na mjesto ministra sigurnosti nekog tko zna posao.

Sad ću ga iskoristiti protov RS

Zažalit ćeš.dan kad si meni iša uvalit kajlu
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 18:19

RayMabus wrote:Nema ništa ljepše nego kad ti meni uvališ Selmu a ja ga okrenem protiv tebe

https://www.infobrcko.com/vijesti/item/26054-selmo-cikotic-bolje-povecati-kapacitet-granicne-policije-nego-razmisljati-o-vojsci-na-granicama.html

Lik je vojno lice. Izabra si na mjesto ministra sigurnosti nekog tko zna posao.

Sad ću ga iskoristiti protov RS

Zažalit ćeš.dan kad si meni iša uvalit kajlu

Prihvaća se. Više granične policije a ne OS BiH

Granična policija naoružana do zuba i pod vodstvom Selme Cikotića

Hrvatska podržava

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. AvibpdE5qcYH0aJdRYlC7nSIdum
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by RayMabus 27/7/2020, 18:23

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Nema ništa ljepše nego kad ti meni uvališ Selmu a ja ga okrenem protiv tebe

https://www.infobrcko.com/vijesti/item/26054-selmo-cikotic-bolje-povecati-kapacitet-granicne-policije-nego-razmisljati-o-vojsci-na-granicama.html

Lik je vojno lice. Izabra si na mjesto ministra sigurnosti nekog tko zna posao.

Sad ću ga iskoristiti protov RS

Zažalit ćeš.dan kad si meni iša uvalit kajlu

Prihvaća se. Više granične policije a ne OS BiH

Granična policija naoružana do zuba i pod vodstvom Selme Cikotića

Hrvatska podržava

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. AvibpdE5qcYH0aJdRYlC7nSIdum

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. New-Doc-2017-07-03

Pet zvjezdica

General

Jebi se Dodik
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma. Empty Re: Dodik: BiH je propali eksperiment međunarodne zajednice. Vrijeme je da se afirmiše Klintonova ideja referenduma.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum