ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:02

Speare Shaker wrote:

U pravu si.
Evo, pogledaj primjer Roma.
Oni se, osim pojedinačnih primjera kojekavih izroda i propalica, ne bave nikakvim bespotrebnim umovanjima, bla-bla, mlaćenjem prazne slame u vidu dodatnog obrazovanja i slično.
Nego samo konkretnim stvarima i čisto fizičkim poslovima poput prošnje, okopavanja povrtnjaka motikom, pobiranjem sekundarnih sirovina, radom na mješalici i drugim sličnim za dušu okrepljujućim poslovima pa vidi kako im kao etničkoj i narodonosnoj zajednici dobro ide u cijelome svijetu.
briga me za cigane. ti koji puno znaš ne razumiješ stvarno ništa pa blebećeš.
za razliku od cigana svijet je stvoren po tvojoj mjeri pa si stoga nagrađen a ne zato kaj blablataš o svemu i svačemu bez reda i smisla i ničemu konkretnom.
cigan koji radi samo na mješalici može reć' da je uspješniji od tebe jer je nešto svladao kompletno koliko god to jednostavno bilo.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:05

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

U pravu si.
Evo, pogledaj primjer Roma.
Oni se, osim pojedinačnih primjera kojekavih izroda i propalica, ne bave nikakvim bespotrebnim umovanjima, bla-bla, mlaćenjem prazne slame u vidu dodatnog obrazovanja i slično.
Nego samo konkretnim stvarima i čisto fizičkim poslovima poput prošnje, okopavanja povrtnjaka motikom, pobiranjem sekundarnih sirovina, radom na mješalici i drugim sličnim za dušu okrepljujućim poslovima pa vidi kako im kao etničkoj i narodonosnoj zajednici dobro ide u cijelome svijetu.
briga me za cigane. ti koji puno znaš ne razumiješ stvarno ništa pa blebećeš.
za razliku od cigana svijet je stvoren po tvojoj mjeri pa si stoga nagrađen a ne zato kaj blablataš o svemu i svačemu bez reda i smisla i ničemu konkretnom.
cigan koji radi samo na mješalici može reć' da je uspješniji od tebe jer je nešto svladao kompletno koliko god to jednostavno bilo.

Bitno je da si mi rekao svoje. Nek' si i ti našao neku utjehu za sebe u životu, makar ni sam ne vjeruješ da je to što pišeš istina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:06

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:Gnječ, jel se to sada osjetilo 2x potres tu u Istri? cijela zgrada je vibrirala par sekundi..u 2 maha
ne znam što se to bilo,  vijesti nema :|

ne. ja nisam osjetio nikakve vibracije tla.
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 8/6/2020, 19:10

Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:Gnječ, jel se to sada osjetilo 2x potres tu u Istri? cijela zgrada je vibrirala par sekundi..u 2 maha
ne znam što se to bilo,  vijesti nema :|

ne. ja nisam osjetio nikakve vibracije tla.
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
Poreč
ni seizmološka sužba nema nikakve objave, gledala sam

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:14

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:Gnječ, jel se to sada osjetilo 2x potres tu u Istri? cijela zgrada je vibrirala par sekundi..u 2 maha
ne znam što se to bilo,  vijesti nema :|

ne. ja nisam osjetio nikakve vibracije tla.
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
Poreč
ni seizmološka sužba nema nikakve objave, gledala sam

Da nisu u pitanju vibracije zbog prolaska teške mehanizacije?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:16

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:Gnječ, jel se to sada osjetilo 2x potres tu u Istri? cijela zgrada je vibrirala par sekundi..u 2 maha
ne znam što se to bilo,  vijesti nema :|

ne. ja nisam osjetio nikakve vibracije tla.
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
Poreč
ni seizmološka sužba nema nikakve objave, gledala sam

jedini potres koji si mogla osjetiti desio se danas u Albaniji u 15:21:52.3 UTC Magnitude mb 4.5 Depth: 2 km
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:18

Speare Shaker wrote:, makar ni sam ne vjeruješ da je to što pišeš istina.
nemoj bit glup.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 8/6/2020, 19:21

Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:

ne. ja nisam osjetio nikakve vibracije tla.
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
Poreč
ni seizmološka sužba nema nikakve objave, gledala sam

Da nisu u pitanju vibracije zbog prolaska teške mehanizacije?
nisu, nema tu ni radova ni strojeva...zato se i čudim odakle vibre
a nisam umislila, i inače potrese osjetim
ne znam do koje jačine seizmološki ni ne daje obavijesti...

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:22

Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
Poreč
ni seizmološka sužba nema nikakve objave, gledala sam

Da nisu u pitanju vibracije zbog prolaska teške mehanizacije?
nisu, nema tu ni radova ni strojeva...zato se i čudim odakle vibre
a nisam umislila, i inače potrese osjetim
ne znam do koje jačine seizmološki ni ne daje obavijesti...

Pa onda je to zaista neobično. Možda kasnije bude u vijestima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 8/6/2020, 19:28

Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:

ne. ja nisam osjetio nikakve vibracije tla.
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
Poreč
ni seizmološka sužba nema nikakve objave, gledala sam

jedini potres koji si mogla osjetiti desio se danas u Albaniji u 15:21:52.3 UTC Magnitude mb 4.5 Depth: 2 km
nisam taj onda
drugi put sam osjetila oko 17,30...a prvi nešto prije, ne znam koliko je bilo sati


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 19:59

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
nema ni vijesti nigdje...a ekran laptopa mi je vibrirao čak, stolica na kojoj sjedim...
baš čudan osjećaj

a gdje si ti otprilike? u Poreču ili Umagu?
Poreč
ni seizmološka sužba nema nikakve objave, gledala sam

jedini potres koji si mogla osjetiti desio se danas u Albaniji u 15:21:52.3 UTC Magnitude mb 4.5 Depth: 2 km
nisam taj onda
drugi put sam osjetila oko 17,30...a prvi nešto prije, ne znam koliko je bilo sati


pa nije do Poreča dopalio odmah. izračunaj:

A typical seismogram of an earthquake has three prominent wave patterns. The first waves to arrive are the P-waves (also called "primary" or "push-pull"). They are followed by the S-waves (also called "secondary," "shear," or "shake"). Finally, the L-waves ("long" or "Love") arrive. This investigation contains the seismograms from three different stations for an earthquake. See how accurately you can locate the epicenter of this quake.

evo ti link računaj malo ovako za zabavu.

CALCULATING THE DISTANCE OF THE EPICENTER FROM THE RECORDING STATION

u ovom slučaju ti si "recording station" izračunaj lag time. slično kao što se izračunava udaljenost munje. svjetlo vidiš odmah zvuk nešto kasnije mjeriš vrijeme nakon bljeska do kad čuješ zvuk. dobiveno d/t pomnožiš sa brzinom zvuka i dobiješ udaljenost munje tj grmljavinskog oblaka ili nevremena.

slično je i ovdje sa potresom samo su drukčiji mediji pa zbog toga i drukčiji izračuni.

a možda je bio neki lokalni mikro potres u blizini ili ti se susjed prežderao fažola?

a možda ispod tog dijela grada postoji neka caverna šupljina koja služi kao seizmička rezonantna komora?

kao ovdje Devils Hole:

The pool has frequently experienced activity due to far away earthquakes in Japan, Indonesia and Chile, which have been likened to extremely small scale tsunamis

https://en.wikipedia.org/wiki/Devils_Hole




ako nešto saznam javim ovdje.

https://www.oakton.edu/user/4/billtong/eas100lab/lab10quake.htm

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 20:42

Gnječ wrote:

a možda ispod tog dijela grada postoji neka caverna šupljina koja služi kao seizmička rezonantna komora?

Nešto slično sam i ja pomislio, ali manje egzotično.
Naime, da nisu možda problemi sa statikom zgrade u kojoj Noor boravi u pitanju? Loša gradnja i to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 8/6/2020, 20:44

tnx Gnjec, sutra cu probati izracunat, nisam nikad..al iz znatizelje :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 8/6/2020, 20:47

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

a možda ispod tog dijela grada postoji neka caverna šupljina koja služi kao seizmička rezonantna komora?

Nešto slično sam i ja pomislio, ali manje egzotično.
Naime, da nisu možda problemi sa statikom zgrade u kojoj Noor boravi u pitanju? Loša gradnja i to.
novogradnja je, stvarno solidna... i tu imam ured vec 4 godine...nikad nije podrhtavalo, cak ni kad je na susjednoj parceli preko ceste bila u tijeku izgradnja hale, pa je bilo i pikamiranja i uvaljavanja vibrovaljkom

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/6/2020, 21:07

Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

a možda ispod tog dijela grada postoji neka caverna šupljina koja služi kao seizmička rezonantna komora?

Nešto slično sam i ja pomislio, ali manje egzotično.
Naime, da nisu možda problemi sa statikom zgrade u kojoj Noor boravi u pitanju? Loša gradnja i to.
novogradnja je, stvarno solidna... i tu imam ured vec 4 godine...nikad nije podrhtavalo, cak ni kad je na susjednoj parceli preko ceste bila u tijeku izgradnja hale, pa je bilo i pikamiranja i uvaljavanja vibrovaljkom

a možda je miniranje. raspitaj se da li je danas bilo miniranja na Picalu.

Poreč: Nije potres, miniranje na Picalu trajat će najkasnije do sredine veljače

Ovog četvrtka se zbog miniranja na Picalu u susjednim dijelovima grada osjetilo značajno podrhtavanje tla, a više čitatelja s područja Špadići, Gornjeg i Donjeg Čimižina i okolice javilo se s pitanjem je li na gradskom području zabilježen potres.

U nekim su kućanstvima, kako saznajemo, pojedinci izašli iz kuća misleći da je grad zahvatio potres.

Iz Valamarove službe za odnose s javnošću jučer su objasnili da se u okviru građevinskih radova u zoni Pical još uvijek odvijaju zemljani radovi koji se izvode djelomično i tehnologijom miniranja. Izvode ih ovlaštene tvrtke, a razloga za zabrinutost nema.

-Miniranje je prema preporuci stručnjaka optimalan postupak, a izvodi se u skladu sa strogim pravilima struke i u okviru svih zakonskih propisa i projekta miniranja. Radovi koji uključuju miniranje su pod strogim nadzorom i stručnim mjerenjima, o čemu se vode detaljni izvještaji. Svi rezultati mjerenja u potpunosti su uredni, štoviše i bitno ispod zakonski propisanih granica te ne postoji mogućnost nastanka bilo kakve štete za okolne objekte, odgovaraju iz Valamar Riviere.

Povremeno će se minirati i u narednim tjednima, a najkasnije do sredine veljače. a možda i duže poznavajući kako se kod nas radi...

https://www.parentium.com/prva.asp?mobile=ne&clanak=75876
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 8/6/2020, 22:31

Eto, bravo Gnječ!!!
Znači, to je bilo miniranje negdje opet
Grade puno, a sve živa stijena

Hvala na info ;)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/6/2020, 10:49

Noor wrote:Eto, bravo Gnječ!!!
Znači, to je bilo miniranje negdje opet
Grade puno, a sve živa stijena

Hvala na info ;)


Uzbudljivo ti je ondje. :D Mi ovdje rekonstruiramo dogadjaje iz WW2, a tebi miniraju teren.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/6/2020, 10:52


silence is violence

the best new shit
kic
kic
Admin

Male
Posts : 47998
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/6/2020, 10:59

Nedavno sam spominjala Johna Titora pa cu ostaviti info o njemu... :) Uglavnom sam se lijepo zabavila te 2007. citajuci njegovu prepisku s ostalim chaterima. Stranice koje sam proucavala vise ne postoje ali, da postoje, bilo bi zgodno iznova ih proci.


Gnjec, sto je s tim IBMovcima 5100 koji se spominju?



-----

(No one likes you in the future.)






http://www.novi-svjetski-poredak.com/2014/08/31/john-titor-prorocanstvo-covjeka-iz-buducnosti/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/6/2020, 11:15

witch king wrote:
violator wrote:
witch king wrote:
Gnječ wrote:
witch king wrote:
rasa nije mudra, i za tu povijest je lijek i utjeha bas filozofija (i religija) i njeni svijetli uvidi o nekim trajnim istinama.. zivjeti a ne procitati nesto od Platona je greska npr, u najmanju ruku..

kaj? pa imao sam predmet u školi koji se zvao filozofija i Platona smo obradili kao i sve ostale filozofe. to nam je bilo pod must.


i što misliš o tome, da je naša ljudska duša besmrtna i neuništiva?


A sto Platon veli o drustvenom uredjenju i odgoju i obrazovanju zena, za razliku od Aristotela, npr? Jer tebi ocito nije pomoglo citanje njegovih dijaloga u shvacanju uzrocno-posljedicnog slijeda "muskih" / "zenskih" disciplina  i biserne izjave 'vecina filozofa i povjesnicara bili su muskarci'.

pa ja nigdje nisam rekao da sam protiv pružanja istih mogućnosti za učenje, i jasna mi je razlika između njih dva, Platon je u suštini totalitarist..

samo to očito neće rezultirati s omjerima koje ljudi žele da postoje, tako da moja biserna izjava stoji..


: )))


Ti si malo tupast u posljednje vrijeme, moram ti rec'.


Kad izjavis nesto poput 'povjesnicari i filozofi bili su muskarci' i to ti je "stanje stvari" kao "dokaz" da je rijec o "muskim" disciplinama, onda pokazujes potpuno neznanje o obrazovanju zena, tocnije, njihovom polozaju u povijesti - uzrocima toga zasto nije bilo zena povjesnicara i zena filozofa. Drugacije receno, kao netko tko je studirao povijest, trebao bi znati nesto i o povijesti odgoja i obrazovanja. No, ne znas ili si jednostavno pakostan jer trebalo je "spustiti" sugovorniku pa si se abenovstinom dovukao do totalne pizdarije. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/6/2020, 11:18

I sada mozemo zakljuciti kako kvarnim umovima ne pomaze ni citanje Platona. :p


Iako ne sumnjam da ces nas opet malo iznenaditi nekim pateticnim upisom o vrijednosti citanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum