ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Go down

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise Empty Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Post by Hektorović Fri 22 May - 14:12

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/trivic-gdje-god-je-bio-cetnicki-pokret-nije-bilo-masovnih-pokolja-a-gdje-god-je-bio-partizanski-pokret-tu-su-bili-masovni-pokolji-558661

Trivić: Gdje god je bio četnički pokret nije bilo masovnih pokolja,a gdje god je bio partizanski pokret tu su bili masovni pokolji
U Narodnoj skupštini Republike Srpske na današnjem nastavku sjednice vodila se rasprava o usvajanju Rezolucije o poštivanju žrtava fašističkih režima i pokreta koja je usvojena u Parlamentu BIH.
O ovoj temi govorila je i Jelena Trivić ispred stranke PDP. Svojim stavovima stala je u odbranu Draže Mihailovića, kazavši da ga je branila i da će to uvijek raditi.
-"Znate šta je za mene izdaja? Reći to da je u redu da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise, a da nije prošlo ni sedam dana. Koje su to veze koje vi imate s njima, koja prijateljstva, koji su to interesi? Vi ovdje izvrćete tezu jer ste vidjeli da ste na temu jasenovačke građe i vašeg konstantnog podilaženja hrvatskom interesu prepoznati kao neko ko se više trudi da oblati nas kao izdajnike i više se trudi da zastupa hrvatski interes više nego srpski", navela je Trivić.
-"Srpski član Predsjedništva BiH za mene postaje hrvatski član Predsjedništva. On se svesrdno trudi da to dokaže, da mu je Čović bliži nego mi. Ljudi, je li to normalno? Čović koji ide u Bleiburg, koji pravda Jasenovac, sve žrtve Jasenovca. Čović koji ide u Bleiburg je bliži Miloradu Dodiku nego mi. Je li to normalno u srpskom narodu? Ljubite skute Draganu Čoviću i nama ovdje pričate o izdaji? Niste smjeli glasati za tu rezoluciju zbog HDZ-a."
-"Javno sam iznijela svoj stav o prvom gerilcu porobljene Evrope Dragoljubu Draži Mihailoviću. I branila ga i branit ću ga uvijek. I da vi meni govorite da sam ja izdajnik. Porodicu sa očeve strane su spasili četnici. Gdje god je bio četnički pokret nije bilo masovnih pokolja. Nažalost, gdje god je bio partizanski pokret tu su bili masovni pokolji. Moj deda jeste bio partizan igrom slučaja, ali se nikada nije libio da kritikuje Tita i partiju", kazala je Trivić te poručila da je ne zovu izdajnikom.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise Empty Re: Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Post by Ringo10 Fri 22 May - 14:16

Srbi ... ukoliko Hrvati odu u pizdu materinu Srbi su slijedeći na redu.

A ovaj antihrvatski naboj njihove opozicije ih vodi u istu situaciju u kojoj su danas BiH Hrvati

I Dodik je svjestan toga i u tom smislu jebe mu se za Blajburšku misu.

A Zapad gura tu njihovu opoziciju a ona će ih odvesti u propast ako dođu umjesto Dodika.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise Empty Re: Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Post by Hektorović Fri 22 May - 14:31

Ringo10 wrote:Srbi ... ukoliko Hrvati odu u pizdu materinu Srbi su slijedeći na redu.

A ovaj antihrvatski naboj njihove opozicije ih vodi u istu situaciju u kojoj su danas BiH Hrvati

I Dodik je svjestan toga i u tom smislu jebe mu se za Blajburšku misu.

A Zapad gura tu njihovu opoziciju a ona će ih odvesti u propast ako dođu umjesto Dodika.

Jasno

U biti osnovna bit četništva je anti-Hrvatstvo.

Dodo je dovoljno inteligentan da vidi kako stvari stoje.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise Empty Re: Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Post by Ringo10 Fri 22 May - 14:38

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:Srbi ... ukoliko Hrvati odu u pizdu materinu Srbi su slijedeći na redu.

A ovaj antihrvatski naboj njihove opozicije ih vodi u istu situaciju u kojoj su danas BiH Hrvati

I Dodik je svjestan toga i u tom smislu jebe mu se za Blajburšku misu.

A Zapad gura tu njihovu opoziciju a ona će ih odvesti u propast ako dođu umjesto Dodika.

Jasno

U biti osnovna bit četništva je anti-Hrvatstvo.

Dodo je dovoljno inteligentan da vidi kako stvari stoje.
DA, kao što je i osnovna bit pravaštva ekstremno anti-srpstvo radi kojeg oni nisu u stanju da vide bilo šta drugo.

I Zapad igra na tu kartu međusobnog srpsko-hrvatskog animoziteta da bi došao glave i jednima i drugima i neutralizirao ih u BiH.

Ali budale na obje strane nisu u stanju da to uvide i shvate.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise Empty Re: Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Post by Hektorović Fri 22 May - 14:51

Ringo10 wrote:DA, kao što je i osnovna bit pravaštva ekstremno anti-srpstvo radi kojeg oni nisu u stanju da vide bilo šta drugo.

I Zapad igra na tu kartu međusobnog srpsko-hrvatskog animoziteta da bi došao glave i jednima i drugima i neutralizirao ih u BiH.

Ali budale na obje strane nisu u stanju da to uvide i shvate.

S time da Dodik drži trenutno 2/3 političke scene u RS i ruku u skupštini.

U biti čudim se što ne uvedu ozbiljniji poslovnik u rad parlamenta koji bi neutralizirao cirkusanstvo ove opozicije, a posebno što se sam Dodik rasptavlja sa tim likovima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise Empty Re: Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Post by Ringo10 Fri 22 May - 14:55

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:DA, kao što je i osnovna bit pravaštva ekstremno anti-srpstvo radi kojeg oni nisu u stanju da vide bilo šta drugo.

I Zapad igra na tu kartu međusobnog srpsko-hrvatskog animoziteta da bi došao glave i jednima i drugima i neutralizirao ih u BiH.

Ali budale na obje strane nisu u stanju da to uvide i shvate.

S time da Dodik drži trenutno 2/3 političke scene u RS i ruku u skupštini.

U biti čudim se što ne uvedu ozbiljniji poslovnik u rad parlamenta koji bi neutralizirao cirkusanstvo ove opozicije, a posebno što se sam Dodik rasptavlja sa tim likovima.
DA

Inače ja ne volim Bakira i kliku ali ih ne osuđujem jer nastoje sebi napraviti državu 

NA ovome što sad imaju opstat ne mogu ... raspad Jugovine nas je gurnuo sve zajedno u borbu za goli opstanak i na žalost, mislim da će sve kad tad kulminirat oružanim razračunavanjem i to žestokim

KAd bi se to moglo mirno riješiti ... ali te šanse su manje od minimalnih
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise Empty Re: Opozicija Dodiku: izdaja je da Dragan Čović ide u Blajburg i da se sastajete s njim nakon te Bleiburške mise

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum