ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupujmo domaće

Page 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by Hektorović 20/5/2020, 23:39

RayMabus wrote:

Mislim da nakon ovoga možemo prekrižit firme iz Hrvatske kao firme koje potiču domaću proizvodnju.

Samo prepakiraju uvoznu robu. Riječ je o uvoznom lobiju.
Kupujmo domaće - Page 5 57ed05bea98bceae5f0eaada26b69cee6c61471d3030f7123d212844a35eba04
Kupujmo domaće - Page 5 Slika375

Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by epikur37 20/5/2020, 23:39

veber wrote:
Hektorović wrote:
veber wrote:
Hektorović wrote:

Ma pojma nemaju

samo ležarina XD
zamisli blesave nijemce izvoze jabuke.
i svinjetinu. i sir. i pazi majmune i aute proizvode.
tamo neke mercedese i beemveje.
koji kreteni nitko im nije rekkao da se od turizma živi.

Samo turizam, niš drugo... ovo sve ostalo je prevaziđeno...
turizam rula.
vidi se.

Turizam je veliki zamašnjak našeg gospodarstva, nema mjesta soljenju na ranu ove situacije.

Treba u njega ulagati i razvijati još...svijet je globalan, jednostavno to će ići i dalje i uvijek i sve bolje.

Ljudi su sve bogatiji i komotniji, lakše putuju, žele pristojan odmor i nešto novo.

To se poremeti u ovim akutnim situacijama ali generalno vam je to to.


Isto kao što žele bolje papapti, ukusnije, svježije sve...

epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by aben 20/5/2020, 23:39

RayMabus wrote:
Nije ni čudno šta Slavonija propada kad firma koja bi s tih polja tribala kupovat siroivne to ne radi nego kupuje vanka i onda ovdje prerađuje i prodaje pod hrvatski proizvod.

Ništa čudno šta je Slavonija propala.

bi li ti, da si ceo u podravki, kupovo slavonske poluproizvode?
jedino ako si munjen

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by Hektorović 20/5/2020, 23:41

RayMabus wrote:Nije ni čudno šta Slavonija propada kad firma koja bi s tih polja tribala kupovat siroivne to ne radi nego kupuje vanka i onda ovdje prerađuje i prodaje pod hrvatski proizvod.

Ništa čudno šta je Slavonija propala.

Samo rade pakiranje...

Kupujmo domaće - Page 5 57ed05bea98bceae5f0eaada26b69cee6c61471d3030f7123d212844a35eba04
Kupujmo domaće - Page 5 Slika376
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by AssadNaPodmornici 20/5/2020, 23:44

u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.

malo je debilno kada sirovine uvozimo doslovno od bogatijih industrijskih zemalja. to je jeben problem. obično se sirovine uvoze iz siromašnijih zemalja kod nas obrnuto
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by aben 20/5/2020, 23:46

AssadNaPodmornici wrote:u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.


međutin, ka prodojemo sirovine u vidu drva toliji, ili inćunov španjolskoj, unda drvlje i kamenje da zoč prodojemo svoje sirovine, ča mi neznomo soliti ribu i činiti katride.






vamio socijalistima tribo istetovirati "i, pencil" priču leonarda reeda, tako da je vidite svaki put ka se pojdete pišati. jo ne zun ča bi van drugo pomoglo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by epikur37 20/5/2020, 23:47

AssadNaPodmornici wrote:u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.

malo je debilno kada sirovine uvozimo doslovno od bogatijih industrijskih zemalja. to je jeben problem. obično se sirovine uvoze iz siromašnijih zemalja kod nas obrnuto

zato što sirovine, posebice ove poljoprivredne ... u ovom stupnju potražnje i stanja tržišta nisu primarna djelatnost već sekundarna i tercijarna...


jebeno pakiranje i lijepljenje etikete je za sirotinju
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by AssadNaPodmornici 20/5/2020, 23:48

nisam ja rekao da je loše što uvozimo.
bolje uvesti sirovinu i napraviti proizvod sa dodatnom vrijednosti , nego ne napraviti ništa.
ali mi je zanimljivo zašto RH koja ima dobar potencijal za takav tip proizvodnje nemože proizvesti ništa na komercijalnoj razini.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by AssadNaPodmornici 20/5/2020, 23:51

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.

malo je debilno kada sirovine uvozimo doslovno od bogatijih industrijskih zemalja. to je jeben problem. obično se sirovine uvoze iz siromašnijih zemalja kod nas obrnuto

zato što sirovine, posebice ove poljoprivredne ... u ovom stupnju potražnje i stanja  tržišta nisu primarna djelatnost već sekundarna i tercijarna...


jebeno pakiranje i lijepljenje etikete je za sirotinju

zanimljva stvar. poljopriveda je zadnjih 20ak godina dobila oko 40milijardi kn poticaja.
međutim proizvodnja hrane je padala

sa druge strane rasli su porezi i birokracija i regulacije. jedan primjer. mnistarstvo poljoprivede je samo za virjeme sanadera povećalo broj ljudi u kancelarijama za 4-5 puta.

novi zeland je recimo oživio poljoprivedu - micanjem regulcija, obaranjem svih poreza na proizvodnju hrane i ... ukidanjem poticaja

glavni razlog su poticaji ... zvuči ironično, što više država daje pare poljoprivednicima, to ovi manje proizvode.. iako na početku zvuči kao neki paradox, ali to je u prijevodu osnova ekonomije..

AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by aben 20/5/2020, 23:53

AssadNaPodmornici wrote:nisam ja rekao da je loše što uvozimo.
bolje uvesti sirovinu i napraviti proizvod sa dodatnom vrijednosti , nego ne napraviti ništa.
ali mi je zanimljivo zašto RH koja ima dobar potencijal za takav tip proizvodnje nemože proizvesti ništa na komercijalnoj razini.
hrvacka nemo potencijal, 
jel ti znoš ča sve tribo učiniti da spojiš dvi čestice u hrvackoj?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by Hektorović 20/5/2020, 23:53

AssadNaPodmornici wrote:u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.

malo je debilno kada sirovine uvozimo doslovno od bogatijih industrijskih zemalja. to je jeben problem. obično se sirovine uvoze iz siromašnijih zemalja kod nas obrnuto

Uvozimo mrkvu iz Belgije i špinat iz Austrije

jebeno...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by AssadNaPodmornici 20/5/2020, 23:55

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.

malo je debilno kada sirovine uvozimo doslovno od bogatijih industrijskih zemalja. to je jeben problem. obično se sirovine uvoze iz siromašnijih zemalja kod nas obrnuto

Uvozimo mrkvu iz Austrije

jebeno...
jabuke iz češke i njemačke, meso za naše pršute iz španjolske, pome iz italije, kukumare iz mađarske.. pazi ovo navedeno su industrijski najjače države svijeta , čak i češka i mađarska i španjolska po glavi stanovnika izvoze puno više nego amerika i kina recimo

obično od takvih zemalja očekuješ da će proizvoditi proizvode dodatne vrijednosti a uvoziti sirovine.. međutim ovi proizvode i sirovine i industrijsku robu
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by RayMabus 20/5/2020, 23:56

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.

malo je debilno kada sirovine uvozimo doslovno od bogatijih industrijskih zemalja. to je jeben problem. obično se sirovine uvoze iz siromašnijih zemalja kod nas obrnuto

Uvozimo mrkvu iz Belgije i špinat iz Austrije

jebeno...
He he he , ni mrkvu ne znamo sami proizvest. Kriv je turizam šta Slavonija propada. Vidim ja nema to veze s turizmom nit je turizam kriv.

Slavonci sami sebe sjebali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by aben 20/5/2020, 23:57

interesantno je, 
vozite se po slavoniji, i vidite zemlju,  iomoh zamišljote kamione kako izvozu izvorno hrvacke proizvode.

ne razumin zoč omoh ne zamislite sve pod tvornicama autov, smatrphonova, čipova?  ča ne zamislite banke, financijska tržišta?  to je puno veća lova a isto se lako zamisli, ka i poljoprivreda.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by epikur37 21/5/2020, 00:06

aben wrote:interesantno je, 
vozite se po slavoniji, i vidite zemlju,  iomoh zamišljote kamione kako izvozu izvorno hrvacke proizvode.

ne razumin zoč omoh ne zamislite sve pod tvornicama autov, smatrphonova, čipova?  ča ne zamislite banke, financijska tržišta?  to je puno veća lova a isto se lako zamisli, ka i poljoprivreda.

Valjda zbog kvalitetne zemlje i duge poljodjelske tradicije, valjda što ljudi već imaju doticaj s tim ili preko generacije ga vuku, isto tako jer su poljoprivreda i dobra hrana in...


A nekako iskonski, ljudi se više vole baviti prirodom i hranom.



Što bi trebala biti prva asocijacija na lagane brežuljke Iloka, ah da, proizvodnja mangana ili možda ipak tvornica antena!
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by Hektorović 21/5/2020, 00:50

AssadNaPodmornici wrote:jabuke iz češke i njemačke, meso za naše pršute iz španjolske, pome iz italije, kukumare iz mađarske.. pazi ovo navedeno su industrijski najjače države svijeta , čak i češka i mađarska i španjolska po glavi stanovnika izvoze puno više nego amerika i kina recimo

obično od takvih zemalja očekuješ da će proizvoditi proizvode dodatne vrijednosti a uvoziti sirovine.. međutim ovi proizvode i sirovine i industrijsku robu

Fenomen

Bogati su ipak bogati s razlogom, i unatoč jakoj industriji, uslugama i turizmu, bave se masovno i poljoprivredom.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by RayMabus 21/5/2020, 01:10

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:jabuke iz češke i njemačke, meso za naše pršute iz španjolske, pome iz italije, kukumare iz mađarske.. pazi ovo navedeno su industrijski najjače države svijeta , čak i češka i mađarska i španjolska po glavi stanovnika izvoze puno više nego amerika i kina recimo

obično od takvih zemalja očekuješ da će proizvoditi proizvode dodatne vrijednosti a uvoziti sirovine.. međutim ovi proizvode i sirovine i industrijsku robu

Fenomen

Bogati su ipak bogati s razlogom, i unatoč jakoj industriji, uslugama i turizmu, bave se masovno i poljoprivredom.
Pa i nije fenomen jer razvoj industrije znači i bolju i lakšu i jeftiniju proizvodnju hrane koja je onda konkurentna na tržištu.

Oni koriste strojeve a ti motiku. Čiji proizvod je konkurentniji na globalnom tržištu ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by Hektorović 21/5/2020, 01:11

epikur37 wrote:
Valjda zbog kvalitetne zemlje i duge poljodjelske tradicije, valjda što ljudi već imaju doticaj s tim ili preko generacije ga vuku, isto tako jer su  poljoprivreda i dobra hrana in...


A nekako iskonski, ljudi se više vole baviti prirodom i hranom.



Što bi trebala biti prva asocijacija na lagane brežuljke Iloka, ah da, proizvodnja mangana ili možda ipak tvornica antena!

Počnimo s mrkvom, kukuruzom i krumpirom, pa onda hajmo na druge stvari...

Kao što se vidi iz priloženog, visoko razvijene zemlje unatoč high-tech industriji ne napuštaju svoju poljoprivredu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by RayMabus 21/5/2020, 01:15

Dok mi počnemo s mrkvom ode ta tehnologija na istok pa mrkvi padne cijena pa ju se ne isplati nit proizvodit. Radije počmimo s kanabisom , opijumom i hašišom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by michaellcmacha 21/5/2020, 02:05

AssadNaPodmornici wrote:u prijevodu mi imamo prerađivačku industriju još barem nešto od nje, ali nemamo proizvodnju sirovina.

zašto nemamo. to treba istražiti. mislim zna se.

malo je debilno kada sirovine uvozimo doslovno od bogatijih industrijskih zemalja. to je jeben problem. obično se sirovine uvoze iz siromašnijih zemalja kod nas obrnuto
to je zato što se hrvatskom seljaku tj proizvođaču u sektoru poljoprivrede ne isplati proizvoditi rajčicu, krastavac, papriku, grahorice, kupusnjače, nego mu je lakše odraditi jesensko oranje i baciti pk gnojivo i eventualno stajsko svinjsko pilo, i u proljeće uz još 3 faze dodati dušika i sij kuruzu ili pšenicu i bog s tobom i nek da što da uvijekk će nešto biti... zato ti moj konobaru nema sirovina... jer kod onog gore što sam naveo ima posla da se usereš... ja sam danas po kiši ukidao zaperke jer će oni koji su danas 1cm sutra ujutro biti 6 cm a onda ga jebi kad ga tako velikog zakidaš oštećuješ stablo biljke... i tako dalje i tako dalje... gdje je potpomaganje oprašivačima, gdje je pinciranje, gdje je ogrtanje, gdje je folijarna prihrana, gdje su zaštitna prskanja... pa gdje u konačnici pobiranje plodova koje se ne odvija kombajnerski nego u nekoliko navrata po slijedu rodnih grana... poso je to moj konobaru, a hrvatski seljak ko i dalmatinski iznajmljivač nije baš oran polomiti se od posla...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by michaellcmacha 21/5/2020, 02:17

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Valjda zbog kvalitetne zemlje i duge poljodjelske tradicije, valjda što ljudi već imaju doticaj s tim ili preko generacije ga vuku, isto tako jer su  poljoprivreda i dobra hrana in...


A nekako iskonski, ljudi se više vole baviti prirodom i hranom.



Što bi trebala biti prva asocijacija na lagane brežuljke Iloka, ah da, proizvodnja mangana ili možda ipak tvornica antena!

Počnimo s mrkvom, kukuruzom i krumpirom, pa onda hajmo na druge stvari...

Kao što se vidi iz priloženog, visoko razvijene zemlje unatoč high-tech industriji ne napuštaju svoju poljoprivredu.
kukuruz imamo, krumpir također ali tu je već problem koji sam spomenuo... tu gore... mrkvu je u hrvatskoj plantažno skoro pa neisplativo saditi.... stočnu još i nekako ali konzumnu ne... evo da plastificiram pa da vam bude malo jasnije   u hrvatskoj se od optimalnih 1 600 000 hektara kako koje godine obrađuje i kultivira oko 1 300 000 paa sve do punog opsega obradivih površina od čega 59% odlazi na žitarice, zatim slijedi šećerna i uljana repica s 20%, zelena krma 13,5%, ugari 4,0%, korjenasti i gomoljasti usjevi 2,9% i svježe povrće gdje pripada i mrkva, jagode, cvijeće i ukrasno bilje samo 1,1% , EVO DA PONOVIMO SVJEŽE POVRĆE, MRKVA, JAGODE, CVIJEĆE I UKRASNO BILJE SAMO 1,1%...   ZNAČI OD 1 537 630 OBRAĐENIH HEKTARA SAMO 1,1% OTPADA NA POVRĆE
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Kupujmo domaće - Page 5 Empty Re: Kupujmo domaće

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum