ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by michaellcmacha 19/5/2020, 18:34

michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:
michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:
michaellcmacha wrote:
pa ok, danas imamo na desetke, da ne pretjerujemo, srba koji su ubijali i silovali po hrvarskoj i danas slobodno šeću po istoj toj hrvatskoj... 
A je li ... pa sto ih ne objavite na drustvenim mrezama da vidimo koji su to ako vec ne moze da ih procesuira zakon radi amnestij

HAjde, dajte imena ... ili opet lupas bez veze

Jer nesto razmisljam ... taj bi morao biti lud da nakon svega ostane u Hrvatskoj 

Meni da je silovao kcer ili sestru ili zenu ... ja bih mu sam presudio .. jebo te zakon
pa zakon ih štiti majmune nepodojeni... muževi i očevi im ne mogu niša jer su izginuli u vukovaru, ili su poubijani nakon pada vukovara ili su nestali u srpskim logorima... bio sam realan pa sam rekao da se radi o desecima, međutim vjerojatno ih ima i stotine... ja ti sad mogu nabrojati 10 ljudi za koje se zna da su činili zlodjela i žive u borovu selu ili u srbiji ali uredno dolaze u hrvatsku...
Ama jebo te zakon ako mi je silovao ili ubio kcerku budaletino

Ili ste tolike picketine da ne smijete uraditi nista. Jebo te koje silni legalisti

A u stvari ti pricas kako ima takvih a ne znas ni jedan pojedini slucaj ..

Ako znate za takve objavite im imena na mrezama ali dokazano a ne da klevecete nekoga bez veze.

Objavite imena i napisite - evo taj je uradio to i to 

Jel vam, to problem ...
evo sad ti odmah dam ime i prezime i možeš ga pronaći sa dva klika... đuro šimunović, glinski vijećnik, pripadnik zloglasnih šiltova i jedno vrijeme tamničar u glinskom zatvoru u vrijeme kad je taj zatvor bio namijenjen za zarobljene hrvatske policajce i civile... ta mrcina se doslovno ljudima smije u facu a nedvojbeno se radi o zločincu koji je iz potpuno nejasnih razloga amnestiran....
dragan vujičić bego... taj je čak bio i pretendent za gradonačelnika gline al je umro 2017

michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by michaellcmacha 19/5/2020, 18:37

ebenica wrote:
michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
a tko kaže da mi ne smeta? di sam ja nešto takvo napisao? nema humanitarne akcije za vukovar u kojoj ja nisam sudjelovao. al to su moje privatne stvari i nemaju veze s ničim.
tema o ww2 je povijesna i o tome imam svoje mišljenje, da sam živio u to doba bio bih u partizanima a da sam imao godina 91 bio bih u zng kao i svi moji.
to znači da bi bio sa mnom jer sam ja bio u zng... a kako bi to moglo biti kad me ti nazivaš ustašom... ovo ja nije bitno niti osobno... sve pripadnike zengi se sa srpske strane percipiralo i tretiralo ustašama... to znači da su i tvoji zenge bile ustaše
pa živo me zaboli kako bi me netko zvao, ljudi me mogu zvat kako god hoće iebe mi se. imam ja puno ustaša u familiji, imam i partizana.
ali ti strašno smetaju oni za koje prepostavljaš da su ustaše... evo tebi za info odi na temu o bošku i admiri tamo ima isječak iz proletera iz 1932... u kojem komunisti hrvatske pozivaju svoje pristaše da se ugledaju na ustaše... i da ih u svakoj prilici podrže i potpomognu... autentično bez ikakvog friziranja... što bi onda bio te godine...
kak misliš da mi smetaju? kai ne ližem jaja na svaku riječ? ako je netko komunist između mene i tebe onda si to ti, komunistima su svi trebali mislit isto.
ja nisam komunist, mene politika ne iebe 5 %, al imam svoja stajališta i ako su slična ili ista kao od neke stranke, onak, boli me kuratz, ne mislim mijenjat svoja stajališta.
nisam mislio na sebe nego na "ustaše" iz onog vremena... spika ti ne pije vode jer za formiranje stajališta moraš imati nekakvu osnovu... a kakvo bi bilo da si čitao proleter iz 1932. godine... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Guest 19/5/2020, 18:42

michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
michaellcmacha wrote:
to znači da bi bio sa mnom jer sam ja bio u zng... a kako bi to moglo biti kad me ti nazivaš ustašom... ovo ja nije bitno niti osobno... sve pripadnike zengi se sa srpske strane percipiralo i tretiralo ustašama... to znači da su i tvoji zenge bile ustaše
pa živo me zaboli kako bi me netko zvao, ljudi me mogu zvat kako god hoće iebe mi se. imam ja puno ustaša u familiji, imam i partizana.
ali ti strašno smetaju oni za koje prepostavljaš da su ustaše... evo tebi za info odi na temu o bošku i admiri tamo ima isječak iz proletera iz 1932... u kojem komunisti hrvatske pozivaju svoje pristaše da se ugledaju na ustaše... i da ih u svakoj prilici podrže i potpomognu... autentično bez ikakvog friziranja... što bi onda bio te godine...
kak misliš da mi smetaju? kai ne ližem jaja na svaku riječ? ako je netko komunist između mene i tebe onda si to ti, komunistima su svi trebali mislit isto.
ja nisam komunist, mene politika ne iebe 5 %, al imam svoja stajališta i ako su slična ili ista kao od neke stranke, onak, boli me kuratz, ne mislim mijenjat svoja stajališta.
nisam mislio na sebe nego na "ustaše" iz onog vremena... spika ti ne pije vode jer za formiranje stajališta moraš imati nekakvu osnovu... a kakvo bi bilo da si čitao proleter iz 1932. godine... ;)
kakvu osnovu? političku? kai si lud? jel moram čitat bibliju da znam da ne smijem ubit oca i mater na spavanju jer tam piše ne ubij? išao sam na vjeronauk ali nisam vjernik, kršćanstvo k'o i sve religije mi se gade. isto tak mi se gadi politka. i pucaaaaaa mi kuracccccc kai tebi pije vodu, ja i ti nismo isti, nikad nećemo bit' i ono kaj je tebi adeze ili pavelić meni nisu i nitko, apsolutno nitko me neće zaplašit' ili ucjenjivat kakav bi ja "hrvat" trebao bit. pušite kurčine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Hektorović 19/5/2020, 20:04

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 5286d910
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Hektorović 19/5/2020, 20:08

Ajfelov most

Ostavka na članstvo u P.E.N. centru BiH

Upravnom odboru i drugim tijelima P.E.N. centra u BiH 
Poštovani,
član sam P.E.N. centra od 28. XII. 2015. godine
Nisam član nijedne političke stranke niti bilo kakve političke ili parapolitičke udruge. S obzirom na potpunu ideologizaciju i, rekao bih, zastranjenje jednog broja članova P.E.N. centra u političke vode, vjerujem kako nema potrebe da dodatno obrazlažem svoju molbu da moje ime s današnjim datumom brišete s popisa članova.
Da sam, naime, imao želje baviti se politikom, bavio bih se, budući da to ne želim, ne dozvoljavam da moje ime služi kao paravan onima koji, za ostvarenje svojih političkih ciljeva (bez obzira na to slagao se ili ne slagao s istim) koriste P.E.N. centar, “oplemenjujući” tako svoje bavljenje književnošću bavljenjem politikom.
Svako dobro u daljnjem djelovanju P.E.N. centra.
Milo Jukić
Kreševo, 19. V. 2020.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Hektorović 19/5/2020, 20:08

Pismo P.E.N. centru BiH, drugi put

UPRAVNOM ODBORU PEN-a BIH
Poštovane kolege,
trinaestog lipnja 2016. godine u 18:30 poslao sam UO PEN-a BiH i svim njegovim članovima ovu poruku:
Nakon pažljivog čitanja reakcija Edina Pobrića, Envera Kazaza i Ivana Lovrenovića na smjenu Tanje Stupar Trifunović i Josipa Mlakića iz redakcije časopisa Novi Izraz, kao jedan od osnivača PEN-a BiH, ne mogu odšutjeti način na koji je to njegov Upravni odbor učinio. I način i postupak su neprihvatljivi i uvredljivi. Derogiraju sam duh PEN-a. Ako svoju odluku o smjeni spomenutih pisaca iz redakcije časopisa Novi izraz Upravni odbor primijeni i praksu derogiranja i diskvalifikacije nastavi, molim da me briše sa spiska svojih članova.
Mirko Marjanović
Kako je Upravni odbor PEN-a BiH svoju odluku davno primijenio i tako ovu uglednu međunarodnu udrugu očistio od “nekompetentnih” za uređivanje svoga glasila, a moj zahtjev prešutio, ponovno molim da me od danas ne smatrate svojim članom.
Sarajevo, 19. svibnja 2020.
Mirko Marjanović
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Guest 19/5/2020, 20:12

dobro je otici Ubosnu samo da se kupi dobrog pekmeza,jeftine cokolade sa rizom i ostalih kućnih potrepstina..i fijaj brzo natrag..nezdrava sredina.. No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Hektorović 19/5/2020, 20:19

Bura u P.E.N.- u nakon prosvjednog pisma protiv mise za žrtve Bleiburga i križnoga puta koja je održana u Sarajevu se ne smiruje. Nakon što su jutros iz članstva P.E.N. Centra u BiH istupili Ivan Lovrenović, Miljenko Jergović, Željko Ivanković i Ivica Đikić danas su isto napravili Milo Jukić i Mirko Marjanović.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Guest 19/5/2020, 20:28

I kaj buju sad?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Šandor Winnetou 19/5/2020, 20:36

Ringo10 wrote:
dijagram wrote:
marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
marcellus wrote:oni ratni zarobljenici i civili na bleiburgu su bili svi redom ratni zločinci i samo su lakše mrtvi, a ovi u Srebrenici su teže poginuli i među njima nije bilo mudžosa koji su klali srbe okolo po selima.

govna. Jedina razlika je što su u Srebrenici pustili žene i djecu, a na Bleiburgu nisu
Nikakve zene djeca pogotovo, nisu ubijani na Blajburgu

To je prijesna ustaska laz

Djecu su ubijali samo ustase, cetalji i slicni

ma ne kaj bi ubijali djecu i žene

u optužnici protiv manolića, koja jasno nikad nije došla na sud, je lijepo opisano kako su se on i ekipa zabavljali bušeći zarobljenim ženama grudi nožem, i u optužnici protiv onog drugog jože vampira boljkovca su bile dvije sestre koje je uhapsio pa su "nestale" netragom, ok nisu baš netragom ostatke jedne su našli

naravno, za curice u barbarinom rovu se točno za ko su, imale su 14 godina, cijeli razred iz internata (ustaškog, naravno, bile su to opasne koljačice iz jasenovca po stipici)



Evo prije par dana ekshumirali su vise od sto oko zapresica.
Kadeti oficirske skole, uglavnom 17 godina
Ne, to su is djecjeg vrtica...

Jebo te, jos ih nisu ni iskopali a vec znaju ko su i Sta su
koja ostrašćenost što emocionalna što intelektualna No

_________________
Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Šandor Winnetou 19/5/2020, 20:38

dijagram wrote:
Sovak wrote:
dijagram wrote:
Ringo10 wrote:
dijagram wrote:
Evo prije par dana ekshumirali su vise od sto oko zapresica.
Kadeti oficirske skole, uglavnom 17 godina
Ne, to su is djecjeg vrtica...

Jebo te, jos ih nisu ni iskopali a vec znaju ko su i Sta su
Naravno da se zna.
Svjedoci su i pokazali gdje se nalazi stratiste, i ono je tamo, i ekshumirani su i po kadetskim odorama jasno je o kome se radi.
Ni prva ni zadnja takva grobnica.
130 tijela ekshumirano kod brdovca.


Ma jebi ih ... prvo su desetljecima govorili da to nije istina i da je to izmisljotina.

Kad se vise ne da skrivati onda idu to pravdati na nacin da se zgade i bogu i vragu.

Poseban soj ljudskog smeca.
Komunistickom smecu, samo jebat mamu ma gdje bili.
:tu

_________________
Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Šandor Winnetou 19/5/2020, 20:43

dijagram wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
marcellus wrote: 

govna. Jedina razlika je što su u Srebrenici pustili žene i djecu, a na Bleiburgu nisu
Točno. Ovi na Blajburgu su žene i djecu pustili kućama.
Jastrebe, pa nakon 15 godina na forumima, naucio si biti sarkastican.
;-D
[size=30]Partizanski zločini u Gračanima označavaju masovne pokolje koje su počinili Titovi partizani u razdoblju od 10. svibnja 1945. do kraja tog mjeseca u Gračanima u podnožju Zagrebačke gore blizu Zagreba.[/size]
[size=30]Ovaj zločin se izdvajao izrazitom svirepošću: stotine žrtava koje su izvršioci pokolja ostavili porazbacane po šumama i poljima imale su odsječene ili sjekirama raskoljene glave, odrezane ruke i noge, spolne organe, dojke, izvađena srca i maternice.[/size]
[size=30]Nakon završetka Drugog svjetskog rata jugoslavenski komunisti u okolici Gračana su mnogo tzv. „narodnih neprijatelja" (civila i zarobljenih hrvatskih i njemačkih vojnika) likvidirali bez suđenja. Smatra se da je žrtava na području Gračana i obližnjih Šestina bilo više tisuća. Tijekom 2012. godine su pokrenuta iskopavanja, te su ekshumirane 134 žrtve pokolja.[1] 2013. godine su ekshumacije prekinute, da bi bile ponovo nastavljene u 2018. godine, kada su ekshumirani ostaci daljnjih žrtava.[2][/size]
[size=30]U kolovozu 2019. god. upriličen je u Gračanima pokop zemnih ostataka 294 do sada ekshumiranih žrtava. Svečanoj komemoraciji su tom prigodom nazočili Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved i gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić. Ministar Medved je posebno ukazao na činjenicu da među do sada ekshumiranim žrtvama ima 63 maloljetnika, među kojima 16 djece mlađe od 14 godina.[3][/size]
ma to sve ustašjugendi, pitaj ringa, soru i tetrjeba ako meni ne vjeruješ

_________________
Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by kic 19/5/2020, 20:55

Hektorović wrote:Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 5286d910

haha ne znam baš

mislim da ih ovo ipak boli, ubod u samo srce-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by michaellcmacha 19/5/2020, 21:02

ebenica wrote:
michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
pa živo me zaboli kako bi me netko zvao, ljudi me mogu zvat kako god hoće iebe mi se. imam ja puno ustaša u familiji, imam i partizana.
ali ti strašno smetaju oni za koje prepostavljaš da su ustaše... evo tebi za info odi na temu o bošku i admiri tamo ima isječak iz proletera iz 1932... u kojem komunisti hrvatske pozivaju svoje pristaše da se ugledaju na ustaše... i da ih u svakoj prilici podrže i potpomognu... autentično bez ikakvog friziranja... što bi onda bio te godine...
kak misliš da mi smetaju? kai ne ližem jaja na svaku riječ? ako je netko komunist između mene i tebe onda si to ti, komunistima su svi trebali mislit isto.
ja nisam komunist, mene politika ne iebe 5 %, al imam svoja stajališta i ako su slična ili ista kao od neke stranke, onak, boli me kuratz, ne mislim mijenjat svoja stajališta.
nisam mislio na sebe nego na "ustaše" iz onog vremena... spika ti ne pije vode jer za formiranje stajališta moraš imati nekakvu osnovu... a kakvo bi bilo da si čitao proleter iz 1932. godine... ;)
kakvu osnovu? političku? kai si lud? jel moram čitat bibliju da znam da ne smijem ubit oca i mater na spavanju jer tam piše ne ubij? išao sam na vjeronauk ali nisam vjernik, kršćanstvo k'o i sve religije mi se gade. isto tak mi se gadi politka. i pucaaaaaa mi kuracccccc kai tebi pije vodu, ja i ti nismo isti, nikad nećemo bit' i ono kaj je tebi adeze ili pavelić meni nisu i nitko, apsolutno nitko me neće zaplašit' ili ucjenjivat kakav bi ja "hrvat" trebao bit. pušite kurčine.
dobro dobro, ne moraš šizofrenirati... ak si bio na ajaxu prije 13 godina onda smo zajedno navijali...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Sora 19/5/2020, 21:05

inflacija ko inflacija
sve obezvređuje pa i grobove

a to je strašno ružno ...
necivilizirano i nekulturno
osobno više ne čitam te vaše gluposti o grobovima i mrtvima
oduzeli ste im svaku vjerodostojnost i vrijednost
pizdin dim sve skupa , ti grobovi

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Noor 19/5/2020, 21:06

Sora wrote:
dijagram wrote:
Ringo10 wrote:
dijagram wrote:
marcellus wrote:

ma ne kaj bi ubijali djecu i žene

u optužnici protiv manolića, koja jasno nikad nije došla na sud, je lijepo opisano kako su se on i ekipa zabavljali bušeći zarobljenim ženama grudi nožem, i u optužnici protiv onog drugog jože vampira boljkovca su bile dvije sestre koje je uhapsio pa su "nestale" netragom, ok nisu baš netragom ostatke jedne su našli

naravno, za curice u barbarinom rovu se točno za ko su, imale su 14 godina, cijeli razred iz internata (ustaškog, naravno, bile su to opasne koljačice iz jasenovca po stipici)



Evo prije par dana ekshumirali su vise od sto oko zapresica.
Kadeti oficirske skole, uglavnom 17 godina
Ne, to su is djecjeg vrtica...

Jebo te, jos ih nisu ni iskopali a vec znaju ko su i Sta su
Naravno da se zna.
Svjedoci su i pokazali gdje se nalazi stratiste, i ono je tamo, i ekshumirani su i po kadetskim odorama jasno je o kome se radi.
Ni prva ni zadnja takva grobnica.
130 tijela ekshumirano kod brdovca.

to je, da probam pogađati, 101. grobnica
takva
gdje se točno zna da su unutra sve civili ili kadeti
ili peseki :cleanteeth
da, kobiletino glupa, pokvarena i zla...zna se, jer su na ostacima i oko njih brojni dokazi


Last edited by Noor on 19/5/2020, 21:07; edited 1 time in total

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by michaellcmacha 19/5/2020, 21:06

tre wrote:
dijagram wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
marcellus wrote: 

govna. Jedina razlika je što su u Srebrenici pustili žene i djecu, a na Bleiburgu nisu
Točno. Ovi na Blajburgu su žene i djecu pustili kućama.
Jastrebe, pa nakon 15 godina na forumima, naucio si biti sarkastican.
;-D
[size=30]Partizanski zločini u Gračanima označavaju masovne pokolje koje su počinili Titovi partizani u razdoblju od 10. svibnja 1945. do kraja tog mjeseca u Gračanima u podnožju Zagrebačke gore blizu Zagreba.[/size]
[size=30]Ovaj zločin se izdvajao izrazitom svirepošću: stotine žrtava koje su izvršioci pokolja ostavili porazbacane po šumama i poljima imale su odsječene ili sjekirama raskoljene glave, odrezane ruke i noge, spolne organe, dojke, izvađena srca i maternice.[/size]
[size=30]Nakon završetka Drugog svjetskog rata jugoslavenski komunisti u okolici Gračana su mnogo tzv. „narodnih neprijatelja" (civila i zarobljenih hrvatskih i njemačkih vojnika) likvidirali bez suđenja. Smatra se da je žrtava na području Gračana i obližnjih Šestina bilo više tisuća. Tijekom 2012. godine su pokrenuta iskopavanja, te su ekshumirane 134 žrtve pokolja.[1] 2013. godine su ekshumacije prekinute, da bi bile ponovo nastavljene u 2018. godine, kada su ekshumirani ostaci daljnjih žrtava.[2][/size]
[size=30]U kolovozu 2019. god. upriličen je u Gračanima pokop zemnih ostataka 294 do sada ekshumiranih žrtava. Svečanoj komemoraciji su tom prigodom nazočili Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved i gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić. Ministar Medved je posebno ukazao na činjenicu da među do sada ekshumiranim žrtvama ima 63 maloljetnika, među kojima 16 djece mlađe od 14 godina.[3][/size]
ma to sve ustašjugendi, pitaj ringa, soru i tetrjeba ako meni ne vjeruješ
tu je vrlo vjerojatno završio i dobar dio hrvata iz gornje posavine koji su paradoksa radi mahom bili u partizanima, ali dok su očevi pokušavali dokazat da im je sin ili kćer u partizanima zalomila im se sjekira, kramp ili pijuk u tjemenu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Sora 19/5/2020, 21:09

u gračanima su ubijeni ustaše i njemački vojnici

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Šandor Winnetou 19/5/2020, 21:12

Sora wrote:u gračanima su ubijeni ustaše i njemački vojnici
ustaše i vojnici sa 16 godina. Reci soro koliko bi se ti krvi napila toj djeci da si u prilici bila da im sudiš?

_________________
Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Šandor Winnetou 19/5/2020, 21:13

michaellcmacha wrote:
tre wrote:
dijagram wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
Točno. Ovi na Blajburgu su žene i djecu pustili kućama.
Jastrebe, pa nakon 15 godina na forumima, naucio si biti sarkastican.
;-D
[size=41]Partizanski zločini u Gračanima označavaju masovne pokolje koje su počinili Titovi partizani u razdoblju od 10. svibnja 1945. do kraja tog mjeseca u Gračanima u podnožju Zagrebačke gore blizu Zagreba.[/size]
[size=41]Ovaj zločin se izdvajao izrazitom svirepošću: stotine žrtava koje su izvršioci pokolja ostavili porazbacane po šumama i poljima imale su odsječene ili sjekirama raskoljene glave, odrezane ruke i noge, spolne organe, dojke, izvađena srca i maternice.[/size]
[size=41]Nakon završetka Drugog svjetskog rata jugoslavenski komunisti u okolici Gračana su mnogo tzv. „narodnih neprijatelja" (civila i zarobljenih hrvatskih i njemačkih vojnika) likvidirali bez suđenja. Smatra se da je žrtava na području Gračana i obližnjih Šestina bilo više tisuća. Tijekom 2012. godine su pokrenuta iskopavanja, te su ekshumirane 134 žrtve pokolja.[1] 2013. godine su ekshumacije prekinute, da bi bile ponovo nastavljene u 2018. godine, kada su ekshumirani ostaci daljnjih žrtava.[2][/size]
[size=41]U kolovozu 2019. god. upriličen je u Gračanima pokop zemnih ostataka 294 do sada ekshumiranih žrtava. Svečanoj komemoraciji su tom prigodom nazočili Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved i gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić. Ministar Medved je posebno ukazao na činjenicu da među do sada ekshumiranim žrtvama ima 63 maloljetnika, među kojima 16 djece mlađe od 14 godina.[3][/size]
ma to sve ustašjugendi, pitaj ringa, soru i tetrjeba ako meni ne vjeruješ
tu je vrlo vjerojatno završio i dobar dio hrvata iz gornje posavine koji su paradoksa radi mahom bili u partizanima, ali dok su očevi pokušavali dokazat da im je sin ili kćer u partizanima zalomila im se sjekira, kramp ili pijuk u tjemenu...
za njih vrijedi ona narodna tko s vragom tikve sadi...

_________________
Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19635
2017-12-31


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by michaellcmacha 19/5/2020, 21:16

Sora wrote:u gračanima su ubijeni ustaše i njemački vojnici
ustaša je sveukupno bilo oko 10 000 divljih ustaša manje od 2000, paradnih ustaša možda i 5000 ali ti su se bojali svoje sjene i garant padali u nesvijest pri pomisli da vide krv a kamoli da ju vide... njemačkih vojnika nije bilo više od 25 000 i oni su u velikoj mjeri preživjeli zarobljavanje.... imaš šojka viška najmanje 80 000 a moguće i 160 000... ako je vjerovati izvješćima OZNA-e i njenog šefa Ace, onda je toga prekoviška i prekoviše...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH - Page 9 Empty Re: Ivanković, Jergović, Lovrenović i i Đikić napustili PEN BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum