ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:06

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Meni pala rezervacija iz švicarske kraj lipnja 11 dana...malo smo spustili cijene i eto ..

bit će sezone

20% ?

15% u filipjakovu, otpočetka korone izgubili smo 50 % rezervacija ali je 50 % ostalo, sad se nešto oporavlja i nastavlja bukirati.

Malo ću i brod spustiti nekih 15% a  zadar sam otpisao za sezonu, to su bekpekeri, globalni turisti kojih neće biti i zadnji će se vratiti...ostavio podstanarima.

Budeš možda i u plusu dakle...

pa u plusu ću biti svakako, meni hladni pogon pokrivaju podstanari, svaki turist je plus.

epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:07

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Meni pala rezervacija iz švicarske kraj lipnja 11 dana...malo smo spustili cijene i eto ..

bit će sezone

20% ?

15% u filipjakovu, otpočetka korone izgubili smo 50 % rezervacija ali je 50 % ostalo, sad se nešto oporavlja i nastavlja bukirati.

Malo ću i brod spustiti nekih 15% a  zadar sam otpisao za sezonu, to su bekpekeri, globalni turisti kojih neće biti i zadnji će se vratiti...ostavio podstanarima.

Budeš možda i u plusu dakle...

pa u plusu ću biti svakako, meni hladni pogon pokrivaju podstanari, svaki turist je plus.

ali ukupna zarada će biti 50% od prošle godine već sada nekako vidim.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by RayMabus Mon 18 May - 22:10

veber wrote:
RayMabus wrote:Veberu ne smaraj. Nisam popio pivo ima skoro godinu dana. Odo popit jednu divku jer sam se diga u jedan popodne.

Ja sam u penziji , uživam. Te priče o industrijskoj proizvodnji su mi bile zanimljive prije deset godina dok san još ima volje radit za nekoga. Sad nemam. Ležim doma i odmaram.

Šta će meni ta tvoja tvornica , četvrta industrija i Bosančerosi oko kuće.

Ajd šic.
nisi ti u penziji nego si mentalno ograničen.
a i tabletice čine svoje.
upitno je kada ti umru roditelji.
U penziji sam. Uživam. Podstanari pokrivaju režije i osnovnu hranu , ne sad al kad istekne porez ove godine , iman zemlje , posadija san pome , paprike i tikvice. 

Ne radim ti ja više nigdi osim faturete kad prijatelju šta zatriba pa koja kuna i tu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173519
2014-04-11


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by veber Mon 18 May - 22:13

epikur37 wrote:
veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:
epikur37 wrote:Meni pala rezervacija iz švicarske kraj lipnja 11 dana...malo smo spustili cijene i eto ..

bit će sezone
garant efendija neki.

i majmune jedan zakaj se nisi javio za onaj dio?
zvao sam frendove u de i ljudi se raspitali, ali ti bosančero nisi dao kataloški broj.


nema veberu...zvao sam sve ...rijeku, zagreb, beograd...slao mailove za njemačku

jednostavno nema

jedan iz rijeke uputio upit direkt bošovoj tvornici, da kad će biti u programu da se proizvode dijelovi za tu boš pumpu

veli iz boša neće sigurno 2-3 mjeseca

a to mi je prekasno

i nista platit cz jebenu bregastu pločicu 1750 kn ...sevis boš pumpe i ventila 4300

jebalo mater
majmune, pošalji mi kataloški broj.
ja ću razliku donirat u lokalni restoran s odojkom.

evo ti:

Pumpa : 0460416092
Pločica: 1466111372

Redovna cijena je do 500 kn...nađi, kupit ću čitavog odojka na ražnju :)
ja nedajem obećanja koja ne mogu ispuniti.
rekoh ti da ću potražit, zvat frendove.

kaj se tiče odojka, pazi da tepsija ne bude skuplja od pite.

_________________

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 M_50010

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:16

veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:
garant efendija neki.

i majmune jedan zakaj se nisi javio za onaj dio?
zvao sam frendove u de i ljudi se raspitali, ali ti bosančero nisi dao kataloški broj.


nema veberu...zvao sam sve ...rijeku, zagreb, beograd...slao mailove za njemačku

jednostavno nema

jedan iz rijeke uputio upit direkt bošovoj tvornici, da kad će biti u programu da se proizvode dijelovi za tu boš pumpu

veli iz boša neće sigurno 2-3 mjeseca

a to mi je prekasno

i nista platit cz jebenu bregastu pločicu 1750 kn ...sevis boš pumpe i ventila 4300

jebalo mater
majmune, pošalji mi kataloški broj.
ja ću razliku donirat u lokalni restoran s odojkom.

evo ti:

Pumpa : 0460416092
Pločica: 1466111372

Redovna cijena je do 500 kn...nađi, kupit ću čitavog odojka na ražnju :)
ja nedajem obećanja koja ne mogu ispuniti.
rekoh ti da ću potražit, zvat frendove.

kaj se tiče odojka, pazi da tepsija ne bude skuplja od pite.

probaj...ali roba mora biti original bosch to nije nešto što se kupuje preko amazon.com ili ebay
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by Hektorović Mon 18 May - 22:16

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
Budeš možda i u plusu dakle...

pa u plusu ću biti svakako, meni hladni pogon pokrivaju podstanari, svaki turist je plus.

Podstanari su definitivno užitak... dok se ovi s AIR BnB stanovima žale, mi sa podstanarima unatoč svemu ovome svaki mjesec ubiremo rentu, bez ikakve zajebancije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by Hektorović Mon 18 May - 22:16

epikur37 wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:

20% ?

15% u filipjakovu, otpočetka korone izgubili smo 50 % rezervacija ali je 50 % ostalo, sad se nešto oporavlja i nastavlja bukirati.

Malo ću i brod spustiti nekih 15% a  zadar sam otpisao za sezonu, to su bekpekeri, globalni turisti kojih neće biti i zadnji će se vratiti...ostavio podstanarima.

Budeš možda i u plusu dakle...

pa u plusu ću biti svakako, meni hladni pogon pokrivaju podstanari, svaki turist je plus.

ali ukupna zarada će biti 50% od prošle godine već sada nekako vidim.

To je otprilike 10% pad GDP

U Dubrovniku je lošije
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:18

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
Budeš možda i u plusu dakle...

pa u plusu ću biti svakako, meni hladni pogon pokrivaju podstanari, svaki turist je plus.

Podstanari su definitivno užitak... dok se ovi s AIR BnB stanovima žale, mi sa podstanarima unatoč svemu ovome svaki mjesec ubiremo rentu, bez ikakve zajebancije.

ma zakon...siguran i lagan prihod...

dugoročno planiram u tom smjeru, vjerojatno još jednu manju zgradu s 12 manjih jedinica u gradu. Ništa za prodaju sve u najam..

i prst u uho.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:20

veberu riknula mi baterija...stavit ću mob na punjenje
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by RayMabus Mon 18 May - 22:21

Stavi misli u prazan hod , stresi zvezde ko dudove i sanjaj.




Penzija brate. Ne triba meni trčat za parama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173519
2014-04-11


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by Hektorović Mon 18 May - 22:22

epikur37 wrote:

dugoročno planiram u tom smjeru, vjerojatno još jednu manju zgradu s 12 manjih jedinica u gradu. Ništa za prodaju sve u najam..

i prst u uho.

Pa evo zadnja dva mjeseca doslovno sam živio od rente ... sve ostalo u ušteđevinu
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by RayMabus Mon 18 May - 22:26

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

dugoročno planiram u tom smjeru, vjerojatno još jednu manju zgradu s 12 manjih jedinica u gradu. Ništa za prodaju sve u najam..

i prst u uho.

Pa evo zadnja dva mjeseca doslovno sam živio od rente ... sve ostalo u ušteđevinu
Kad imaš za platit režije i nešto pojist ako niis od onih šta troše moš u penziju.

Šta te brige za industriju , tržište rada i kako će tko. Samo se smiješ budalama okolo i uživaš.


https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/veseli-vas-tudi-neuspjeh-ne-trebate-se-brinuti-evo-sto-o-svemu-kazu-psiholozi-583124

Eto ti četvrta industrijska revolucija , do četrdesete napraviš sve tako da ne moraš radit nigdje ni kod ikoga.

To je peta industrijska revolucija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173519
2014-04-11


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:27

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

dugoročno planiram u tom smjeru, vjerojatno još jednu manju zgradu s 12 manjih jedinica u gradu. Ništa za prodaju sve u najam..

i prst u uho.

Pa evo zadnja dva mjeseca doslovno sam živio od rente ... sve ostalo u ušteđevinu

nego šta...ali ima nešto posla i oko toga

ali to mi je s guštom...biti hausmajstor :) san

znači posao domara/vrtlara a plaća 2-3 milje eura...divota

malo pritegneš utičnicu i pokosiš travnjak, pa marenda i ubit oko :D


epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by veber Mon 18 May - 22:31

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

dugoročno planiram u tom smjeru, vjerojatno još jednu manju zgradu s 12 manjih jedinica u gradu. Ništa za prodaju sve u najam..

i prst u uho.

Pa evo zadnja dva mjeseca doslovno sam živio od rente ... sve ostalo u ušteđevinu
ja samo trošim. ideal ekonomije.
režije su mi nekih 5000 kuna, alimentacija, djeca. ono ako se izvučem s 10 soma ok je.
(ex me pozove na ručak i još platim i tepsiju)

_________________

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 M_50010

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by RayMabus Mon 18 May - 22:34

Nek radi tko hoće i kome treba. Meni kad triba ja se snađem. Proda lipo auto , deset tisuća kuna u đep i sad miran do kraja godine jer mi taman falilo tisuću kuna mjesečno jer me stišću ovi porezi i smijem se ovoj državi kako je išla zaradit na meni 60 tisuća kuna a sad će popušit miljarde kuna radi korone.

Neka korone , da Bog da trajala bar tri godine a kako je tek počela i oće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173519
2014-04-11


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by Hektorović Mon 18 May - 22:39

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

dugoročno planiram u tom smjeru, vjerojatno još jednu manju zgradu s 12 manjih jedinica u gradu. Ništa za prodaju sve u najam..

i prst u uho.

Pa evo zadnja dva mjeseca doslovno sam živio od rente ... sve ostalo u ušteđevinu

nego šta...ali ima nešto posla i oko toga

ali to mi je s guštom...biti hausmajstor :) san

znači posao domara/vrtlara a plaća 2-3 milje eura...divota

malo pritegneš utičnicu i pokosiš travnjak, pa marenda i ubit oko :D

 Najgori su oni što srede na kredit pa gledaju skupo izdat (a tako ne ide tako lako)

Ja uglavnom rentam mlađem, akademskom osoblju, dakle fini podstanari a uglavnom ne traže neš fancy, a stan se sređuje polako od same rente ... 20-30% od godišnje rente u sam stan.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by Hektorović Mon 18 May - 22:40

veber wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
i prst u uho.

Pa evo zadnja dva mjeseca doslovno sam živio od rente ... sve ostalo u ušteđevinu
ja samo trošim. ideal ekonomije.
režije su mi nekih 5000 kuna, alimentacija, djeca. ono ako se izvučem s 10 soma ok je.
(ex me pozove na ručak i još platim i tepsiju)

Zadnja dva mjeseca samo štedim :D

Skupe su ti režije a tek alimentacija,...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by Hektorović Mon 18 May - 22:40

Ušteđeno uglavnom ide u adaptaciju dva stana
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:42

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

dugoročno planiram u tom smjeru, vjerojatno još jednu manju zgradu s 12 manjih jedinica u gradu. Ništa za prodaju sve u najam..

i prst u uho.

Pa evo zadnja dva mjeseca doslovno sam živio od rente ... sve ostalo u ušteđevinu

nego šta...ali ima nešto posla i oko toga

ali to mi je s guštom...biti hausmajstor :) san

znači posao domara/vrtlara a plaća 2-3 milje eura...divota

malo pritegneš utičnicu i pokosiš travnjak, pa marenda i ubit oko :D

 Najgori su oni što srede na kredit pa gledaju skupo izdat (a tako ne ide tako lako)

Ja uglavnom rentam mlađem, akademskom osoblju, dakle fini podstanari a uglavnom ne traže neš fancy, a stan se sređuje polako od same rente ... 20-30% od godišnje rente u sam stan.

Uvijek treba ulagati i tako nekako 25%-30% prihoda moraš vraćati u pogon.

Inače s imovinom nikad ne možeš biti na pozitivnoj nuli, ili si u plusu ili u minusu.

Sve što imaš, a nije uposleno odnosno ne donosi prihod, automatski je gubitak...bolje prodaji.

A bolje da radi išta nego da ne radi ništa, do vlasnika je koliko će vješto utržiti svoj rentni kapital.

epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by RayMabus Mon 18 May - 22:44

Skupa je alimentacija. Svako treći brak rastava. Ma. 

Jednom me bilo uvatilo za ženit , sve se poklopilo a ova ono grad , fakultet , obaveze. Meni puka film , reka joj da ću joj oči iskopat i spustija slušalicu.

To je danas sve na tu šemu te ženske , samo im zatvoriš vrata u životu i odjednom sve postane lagano.

Nema briga , nikakvih sekirancija , imaš para , nitko te ne muze , sve četiri u zrak i boli te kurac šta će njemačka ekonomija uć u recesiju.

Propali da Bog da.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173519
2014-04-11


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by epikur37 Mon 18 May - 22:49

mabuse, nije ti kasno.....nemoj protratiti život
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca - Page 4 Empty Re: DW: Hrvatska u fokusu turističkih planova Nijemaca

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum