ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 0:39

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" 4184711205ec176ca8936c696298347_w640


https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=05&dd=17&nav_id=1684965
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 0:42

Moze svako o Jugoslaviji da misli sta god hoce naravno... Ali, laz da smo mi, SFRJ, bili kao nesto prezaduzeni, ziveli od tudjih para je nesto najperfidnije sto se provlaci balkanskim prostorom evo vec 30 godina, i od srpske, i od hrvatske, i svih drugih strana... Ne postoji zemlja na svetu koja nije "zaduzena". Nikad nije ni postojala. Jedino merilo uspesnosti su zaposlenost i produktivnost. SFRJ je relativno uspesno resavala zaposlenost, dok je produktivnost bila onako. Ali radilo se, prodavalo, izvozilo. Tito je otvorio kroz nesvrstane trzista o kojima su i istok i zapad mogli samo da sanjaju. Mi smo 1990 imali sve predispozicije da budemo Kina u Evropi sto se tice proizvodnje. To je savezna vlada, Ante Markovic, odlicno shvatao... Ali su republicka rukovodstva, gde je najvecu odgovornost imao Milosevic, odlucila da je bolje da se ubijamo nego da zivimo normalno, jer naravno to je bio jedini nacin da se odredjena, mala, grupa ljudi obogati... A narod kao i svaki narod, glupav, a misli da je pametan... SFRJ je za ove danasnje zemljice bre bila Rimsko Carstvo. Unistili su je varvari iznutra...
"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Comment-android (Violeta Markovic Ljubicica17. maj 2020 21:48)
# Link komentara
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 0:43


  1. Jugoslavija se raspala zbog Kosova. Jugosloveni nisu bili dorasli ovom problemu. Bila je prevelika zemlja da bi se uvek ponašala kao mirotvorac, jednostavno ne postaje se ili ostaje veliki bez sile. Medjutim uloga nekog mirotvorca i osnivača nesvrstanih je od Jugoslovena napravila mekanu naciju. Da smo se priklonoli NATO-u, ne samo da bi ostali u jednom komadu, nego bili bitna država u EU. Zašto Kosovo? Pa konkretno, to je jedini deo Jugoslavije gde populacija nema nikakve veze sa juznim Slovenima. Srbi su hteli da to na silu reše, ali kada je bilo najbitnije niko od ostalih jugosloveankih naroda nije stao na stranu Srba. To je konkretan problem bio i evo sad se vidi da je to bila stvarna pretnja od spolja, i da je to zaista invazija. Nikom se to nije desilo. Niti su Madjari uleteli u Vojvodinu ili Slavoniju, niti Italijani na Istru. E sad, da li je takvu državu na kojem jedni ne mogu da ostalima da čuvaju ledja uopšte vredno čuvati, to je glavno pitanje. Koliko god sam Jugonostalgičar, onakvu Jugoslaviju ne bi trebalo stvarati. Ta je država omanula jer je negirala postojanje zajedničkog neprijatelja.
    (tocka17. maj 2020 21:50
    # Link komentara
    Preporučujem [size=15](+8)

    Ne preporučujem (-7)[/size]

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 0:44


  1. Žare je ljudina, ali moramo uzeti u obzir i drugu stranu, prvo veštačka tvorevina kraljevina Jugoslavija nikada nije smela da se dogodi, kasnije je to eskaliralo u toj komunističkoj formi gde nisu mogle više religije da se trpe, došlo je i sa zapada i Amerike signal da se ta zemlja mora ugasiti, ima i naše krivice u tim suludim ratovima, treba priznati, jednostavno balon je pukao, Slovenija je prva povukla pametan potez i otišla, iako je u tom tenku u Sloveniji zapravo i sve počelo, doduše pre toga izbio je incident fatalni u Bosni gde je pucanj na običnoj svadbi i ubistvo na istoj samo bio uvod u ono što će se kasnije ispostaviti katastrofom, i dan danas to se nije promenilo, ostali su veliki gubitci i ožiljci jedne umobolne politike sa svih strana...
    "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Comment-android (Delije Čikago17. maj 2020 21:55
    # Link komentara
    Preporučujem [size=15](+10)

    Ne preporučujem (-8)[/size]

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 0:45


  1. Vidim da vas ovde ima puno koji filozofirate.Vecinom su to oni koji nisu ziveli u to vreme.Apsolutno je ne bitan sport,Jugoslavija je ekonomski bila izuzetno jaka,srednje klase je sigurno bilo preko 50%. 
    Naravno da bi nam sada standard bio medju najboljim u Evropi. 
    Ovo nije kukanje za pokojnom Jugoslavijom nego realan pogled onog koji je ziveo i u tom vremenu. 
    Sigurno da posle svega sto se desavalo od 90-e pa na ovamo niko ne bi trebao ni da pomisli da se vrati na staro ali niko ne treba ni da pokusa da poredi zivot tada i sada. 
    Sada nam je mnogo bolje mozemo da radimo i pricamo sta hocemo "jedini" je problem siromastvo,tada,nisi smeo sve da pricas "jedino" sto si mogao svugde da putujes,stvaras,gradis...itd. 
    Vi procenite kada je bilo bolje. 
    Manite se teorija o funkcionisanju te drzave.
    "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Comment-android (marko99217. maj 2020 22:04
    # Link komentara
    Preporučujem [size=15](+24)

    Ne preporučujem (-6)[/size]

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Maggie19 Mon 18 May - 0:47

Moram se pohvalit da sam prepoznala Paspalja prije ulaska u clanak ;-@

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 0:49


  1. kamo lijepe sreće da nikad nije ni postojala...imamo sličan jezik i to je to... sve ostalo... povijest, mentalitet, vjera, pismo, muzika, strateške težnje i ciljevi, stupanj industrijskog razvoja... ogromna razlika... ja u HR sam u osnovnoj MORAO učiti ćirilicu, “Kosovku devojku” , “Hasanaginicu” i slično a nikakve povezanosti s mojom pripadnošću i prošlošću to nije imalo... za Bosnu ili Srbiju je to bilo esencijalno... nama strano i nametnuto... moja nastavnica povjesti nikad nije tumačila Gavrila Principa kao heroja, naprotiv (za vas on je heroj)... borba protiv fašista... u redu... ali uloga partizana u drugom svjetskom ratu (globalno gledano) je minimalna...tako da... o čemu se ovdje govori već 30 godina...???... pozdrav...
    (ja iz hr17. maj 2020 22:28
    # Link komentara
    Preporučujem [size=15](+15)

    Ne preporučujem (-60)[/size]

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 0:53

Serbinho-3 wrote:

  1. kamo lijepe sreće da nikad nije ni postojala...imamo sličan jezik i to je to... sve ostalo... povijest, mentalitet, vjera, pismo, muzika, strateške težnje i ciljevi, stupanj industrijskog razvoja... ogromna razlika... ja u HR sam u osnovnoj MORAO učiti ćirilicu, “Kosovku devojku” , “Hasanaginicu” i slično a nikakve povezanosti s mojom pripadnošću i prošlošću to nije imalo... za Bosnu ili Srbiju je to bilo esencijalno... nama strano i nametnuto... moja nastavnica povjesti nikad nije tumačila Gavrila
    (ja iz hr17. maj 2020 22:28
    # Link komentara
    Preporučujem [size=15](+15)

    Ne preporučujem (-60)[/size]



Ja izgleda prespavao, ili se slabo secam, mada me realno nije ni zanimalo ...

Ovaj isfrustriran, da ga Tesla nakaci na zice, osvetlio bi ceo Njujork .
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by AssadNaPodmornici Mon 18 May - 0:59

kada čitam o moćnoj yu industriji(prosjek na razini alžira) koja je odlično riješila nezaposlenost(tako da je nezaposlenost bila 15-20% , hrpa ljudi fiktivno zaposlena uhljebljena(slično kao i danas, samo tada se uhljebljivalo u tvornice), a milijun ljudi u njemačkoj), i koja nije bila zadužena(zašto je onda jebeno bankrotirala) , odmah sam zatvorio

gle yuga je imala neke svoje osrednje žalosne pluseve,  po meni je bila puno bolje teritorijalno organizirana nego RH, a ta nesretna industrija uz kvalitetnu privatizaciju te rezanje poreza i regulacija , moglo se dosta toga preko privatnih investicija spasiti i unaprijediti nismo sve smili tek tako dati kutli, šušku i rodijacima, itd, ali govoriti da je ta država bila uspjeh i nije

ali da su sve ostale države nešto bolje od yuge -.--- pa realno i nisu. osim slovenije .
evo RH na kraju 2020 će imati standard vrlo blizu standardu iz Socijalističke RH iz 1978 - ovo je istinito ali žalosno
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 1:13

Svako je trebao da ode mirnim putem i tu se prica po meni zavrsava.

Zensko ili Musko u vezi, ako hoce da ode mirnim putem, treba da ima

potpuno pravo.

Neki to ne shvataju, pa se hvataju za pusku.

Kukanje na neko oruzje JNA.

Da imas mozga, izadjes mirnim putem i kasnijom deobom

dobijes isto, umesto silom sto pravis budalu u narednih ko 

zna koliko vekova.

Jugoslavija mene ne zanima, ako ljude ne zanima, njihovo

pravo, ali neki su ostale napravili budalama i pravili sranje 

okolo.

Ovo prepucavanje ce biti vecno, ionako nebitno, koliko unistenih

sudbina, zivota, prica i svega ostalog.

Mene niko nije mogao da natera na nista, ne vadim izgovore ko

malo dete, niti sam trazio krivicu u sistemu.

Ne treba meni sistem, ja sam sistem i sam cu se snaci a 

sistem neka se snadje vec nekako.

Nikad nisam ni mislio da zavisim od tog sistema, niti sam bio

luzer da krivicu trazim u drugima, niti bio deo masa.

Be yourself no matter what they say...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Serbinho-3 Mon 18 May - 1:16

Paspalj je previse posten covek medju tim Balkanskim bitangama.

Imao je dva infarkta, bolje da vegetira i ne razmislja na gluposti,

ionako nije vredno.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26310
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Ringo10 Mon 18 May - 3:20

AssadNaPodmornici wrote:kada čitam o moćnoj yu industriji(prosjek na razini alžira) koja je odlično riješila nezaposlenost(tako da je nezaposlenost bila 15-20% , hrpa ljudi fiktivno zaposlena uhljebljena(slično kao i danas, samo tada se uhljebljivalo u tvornice), a milijun ljudi u njemačkoj), i koja nije bila zadužena(zašto je onda jebeno bankrotirala) , odmah sam zatvorio

gle yuga je imala neke svoje osrednje žalosne pluseve,  po meni je bila puno bolje teritorijalno organizirana nego RH, a ta nesretna industrija uz kvalitetnu privatizaciju te rezanje poreza i regulacija , moglo se dosta toga preko privatnih investicija spasiti i unaprijediti nismo sve smili tek tako dati kutli, šušku i rodijacima, itd, ali govoriti da je ta država bila uspjeh i nije

ali da su sve ostale države nešto bolje od yuge -.--- pa realno i nisu. osim slovenije .
evo RH na kraju 2020 će imati standard vrlo blizu standardu iz Socijalističke RH iz 1978 - ovo je istinito ali žalosno
Sve do osamdestih Juga je funkcionirala a onda je krenulo sranje

Nije zaduzenost bila presudna ...bilo je mnogo zaduzenijih zemalja

Uz prave reforme Juga je mogla ekonomski prosperirati....
Imala je jaku industrijsku bazu, poljoprivredu, dobro skolstvo i zdravstvo ... firme koje su radile po cijelom svijetu 

Ali nacionalizam i razdor bili su prejaki...jebi ga
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Ringo10 Mon 18 May - 5:09

I Jugoslaviju NIKADA vise ne treba obnovit u bilo kojoj formi

Uostalom to vise nije ni moguce, njene bivse sastavnice su evoluirale u potpuno razlicitim smjerovima.

Ta prica je zavrsena ... osim u blesavim glavama hrvatskih pravaskih ultradesnicara...I nekih kojima stalne mantre i izmisljotine o toboznjoj opasnosti od obnove Jugoslavije trebaju kako bi prikrili svoju nesposobnost da urade i postignu bilo sta pozitivno i konstruktivno.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by pizzon Mon 18 May - 5:55

samo je trebalo naci neki
kompromis sa siptarima,
otkaciti ih, makedonijom,
zbog siptara, otkaciti ih,
slovenijom, mnogo kenjaju,
otkaciti ih.
napustitu avnoj -srbi, ustastvo-
hrvati, kraj.
srbi su vec,bili, napustili cetnicki
pokret, ali ih je realnost
ozivela. i to u nikada ranije
vidjenom izdanju, klonirani,
azijatski cetnici, koji nemaju
veze sa politickim krilom
izvornog cetnickog pokreta.
pizzon
pizzon

Posts : 4976
2020-04-21


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Ringo10 Mon 18 May - 6:51

pizzon wrote:samo je trebalo naci neki
kompromis sa siptarima,
otkaciti ih, makedonijom,
zbog siptara, otkaciti ih,
slovenijom, mnogo kenjaju,
otkaciti ih.
napustitu avnoj -srbi, ustastvo-
hrvati, kraj.
srbi su vec,bili, napustili cetnicki
pokret, ali ih je realnost
ozivela. i to u nikada ranije
vidjenom izdanju, klonirani,
azijatski cetnici, koji nemaju
veze sa politickim krilom
izvornog cetnickog pokreta.
Pa Juga je i propala kad ste vi napustili AVNOJski koncept i okrenuli se cetnistvu i velikosrpstvu
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Sora Mon 18 May - 7:31

jugoslaviju je sredio problem identifikacije s Velikim vođom
što je on i zaslužio svojim gigantskim doprinosom u borbi za dobro i napredak svih naroda
no, nakon njegove smrti sve se raspalo

međutim ne znači da socijalizam nije bio najbolji period povijesti na ovim prostorima
jer, eto
ovo što su napravili je za pobljuvati se, da nema socijalističkih nekretnina i nekih državnih sustava , npr.zdravstvo, nosili bi gaće na štapu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Eroo Mon 18 May - 15:44

Čak ni generacije od 40 godina pjma nemaju ni da je postojala,
a gerijatrija još o tome drobi.
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

"Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već" Empty Re: "Sve smo uspeli da upropastimo i da od jedne zemlje napravimo – koliko već"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum