ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 08:51

violator wrote:Razmisljam o tom konceptu bezuvjetne ljubavi i ne znam moze li se ikada odnositi i na nas same.

Zelim reci... mozda tek kad nas druga osoba zavoli takvima kakvi jesmo, onda je moguce i sebe zavoljeti, prihvatiti se bez osudjivanja, srama.

Ako je Nora zavoljela JJ-a, je li i on, kroz njene oci, sebe bezuvjetno prihvatio?

sklon sam gledanju na stvari, da su svi ključevi i potencijali u nama, i da svjesno postupanje i promišljanje može probuditi sve te vrline..

no opet, zašto smo na ovaj svijet stvoreni? interakcija i zaokupljenost međuljudskim odnosima je bitna tema za našu tu neku dušu, to nije lažna ili prenapuhan topic..   to je playground gdje iz naših odluka se određuje kvaliteta i zadovoljstvo naših života..

koji su uvjeti za bezuvjetnu samoljubav? :D samo pitanje izgleda nemoguće, ali enigma je ono što nam kopka umom, neosvojeni brijeg nas privlači a ne poznat poljski put..

dužim, ali zapravo sam mislio reć, nedavno sam u "Glasu tišine" pročitao rečenicu koja mi se zalijepila za oči: samospoznaja je plod djela činjenih s ljubavlju..  i to mi je zvučalo kao grom, nije to ona individualna samospoznaja: izoliraj se i gledaj u sebe itd stavec, nego - svoje čini u svijetu zamotaj ljubavlju.. sto me podsjeca na jednu pjesmu

so when the moment comes
I can say I did it all with love


kic
Admin

Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/5/2020, 08:55

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote: koliko mu je zapravo bilo lijepo jer je s njome bio potpuno slobodan, odnosno, nije bilo osude s njene strane..


ljubav je bezuvjetna.



Je li nam lakse druge ili sebe prihvatiti takvima kakvi jesmo, bez osude? Odnosno, mozemo li uopce drugu osobu zavoljeti, na takav nacin - bezuvjetno, ako osjecamo sram dok razmisljamo o sebi, o onom dijelu nas samih koji nam se gadi, ali koji je snazan i ne nestaje? Npr., je li JJ ikada prihvatio vlastitu fascinaciju fekalijama?


Razmisljam o tom konceptu bezuvjetne ljubavi i ne znam moze li se ikada odnositi i na nas same.


Zelim reci... mozda tek kad nas druga osoba zavoli takvima kakvi jesmo, onda je moguce i sebe zavoljeti, prihvatiti se bez osudjivanja, srama.


Ako je Nora zavoljela JJ-a, je li i on, kroz njene oci, sebe bezuvjetno prihvatio?
bezuvjetnu ljubav nam većinom daje netko iz "krvne" obitelji, kakvi god da jesmo netko će nas voljet, sestra, mater, možda brat neće, otac neće. to je ono kai pederi npr. dožive, netko ih odbaci ali u jako puno slučajeva ostane netko tko ih prihvati. fascinacija fekalijama je ekstremni primjer ali u nekim kulturama, njemačkoj, je golden shower uobičajen.
mislim da ga je norka voljela takvog kakav je i vjerojatno nije gadljiva, meni se npr. povraća od samih mirisa kamoli nešto više, ja ga eto ne bih volio takvog kakav je, eventualno bi si bili dobri na pivi ili tak neš, bez rukovanja.
slažem se sa boldanim, mislim da dobro želiš reć', prestanemo se sramit sebe kad nas netko zavoli takve kakvi jesmo, bezuvjetno, bez cijene, bez trgovine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/5/2020, 10:15

kic wrote:...samospoznaja je plod djela činjenih s ljubavlju..
Ne razumijem ovu rečenicu.
Jedino što sam samospoznala je da se konstantno mijenjam i pokušavam uhvatiti samu sebe.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/5/2020, 10:42

[quote="kic"]
aben wrote:
kic wrote:



zajebano je bilo biti ratnik u doba proboja vatrenog oružja. zalud vještina, trud i usavršavanje ka te svaka šuša more skinuti.

je, potreba za umijećem se smanjivala, a tako i njihova upotrebljivost..

nego, ovaj video je napravio: hornblower

ako ga se sjećate :))

reci mu da je stavi preduge inserte iz filmova, premalo podataka i da je uhljeb i srbin

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 10:43

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:



zajebano je bilo biti ratnik u doba proboja vatrenog oružja. zalud vještina, trud i usavršavanje ka te svaka šuša more skinuti.

je, potreba za umijećem se smanjivala, a tako i njihova upotrebljivost..

nego, ovaj video je napravio: hornblower

ako ga se sjećate :))

reci mu da je stavi preduge inserte iz filmova, premalo podataka i da je uhljeb i srbin

kic: aben sends his best regards!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 10:45

mativka wrote:
kic wrote:...samospoznaja je plod djela činjenih s ljubavlju..
Ne razumijem ovu rečenicu.
Jedino što sam samospoznala je da se konstantno mijenjam i pokušavam uhvatiti samu sebe.

mijenjamo se malo, djela nas definiraju..

nikad cula za: jelo je ukusnije kad se kuha s ljubavlju?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/5/2020, 10:48

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
cisto sumnjam da netko ovdje podrzava privatne milicije..

osim kraljevih musketira (me)


a to, e. 
lipo bi bilo čuti kontra objašnjenja, jer
opravdavanje čina milicije je fašizam, a uklanjanje prijetnje kriminalcima je kaos.

a privatiziranje je srednji put?


u svakon slučaju udaljavanje od nepoželjnih pojava i jedne i druge strone. triba oduzeti incentive i jednima i drugima, a plus dodati incentive za novin tehnologijama neinvazivne prisile.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/5/2020, 10:49

Gnječ wrote:
aben wrote:
kic wrote:
zapalili policijsku postaju u jemerici ha..


užasna situacija. ča god učiniš, osim privatizacije policije, pogrišiti ćeš.

kako bi se financirala privatna policija?

isto ko i privatna trafika,
ljudi bi kupovali zaštitu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/5/2020, 10:52

venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:


užasna situacija. ča god učiniš, osim privatizacije policije, pogrišiti ćeš.

kako bi se financirala privatna policija?

Od lokalnih mafijaša  :D

aben ima pragmatične prijedloge.

Mah, zvuči ko utopija. A ako on ima napredne ideje, nek ih pokrene.

Policija je represivni aparat države, koju mi građani plaćamo kroz dadžbine. Amen Aben.

ote ideje su pokrenute, samo nailazu na veliki otpor socijalizma, pa se sporo razvijaju.


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/5/2020, 13:20

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
kic wrote:
zapalili policijsku postaju u jemerici ha..


užasna situacija. ča god učiniš, osim privatizacije policije, pogrišiti ćeš.

kako bi se financirala privatna policija?

isto ko i privatna trafika,
ljudi bi kupovali zaštitu
to već postoji i zovu se kondomi, šteta kai ti stari za to nie znao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/5/2020, 20:18

kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:...samospoznaja je plod djela činjenih s ljubavlju..
Ne razumijem ovu rečenicu.
Jedino što sam samospoznala je da se konstantno mijenjam i pokušavam uhvatiti samu sebe.

mijenjamo se malo, djela nas definiraju..

nikad cula za: jelo je ukusnije kad se kuha s ljubavlju?
Malo sam istraživala o samospoznaji jer mi se učinilo da nema baš neke veze s kuhanjem :)
Pronašla sam ovaj tekst i čini mi se jako teško spoznati samog sebe:
Ne traži odgovore, traži onoga koji traži odgovore!
Pitajući sebe Tko sam ja, dobio sam bezbroj odgovora.

Mudrac: Da li misliš da si neki od tih odgovora ili svi odgovori zajedno?

Nisam sigurno neki odgovor, nisam nikakav odgovor.

Mudrac: Onda, tko si?

Dobro pitanje.

Mudrac: Pitanje na koje nema odgovora.

Zašto onda treba da se pitam: Tko sam ja?

Mudrac: Ne možeš a da se ne pitaš tko si. Od kada zamišljaš da si se rodio, odnosno bio začet, od tada već sebi postavljaš to pitanje, neprekidno. Jedino što si to pitanje godinama potiskivao, prekrio ga sa hiljadu misli i emocija.

Onda ako nema odgovora, nema koristi od tog pitanja.

Mudrac: Svaki verbalni odgovor na pitanje Tko sam ja, je lažan. Svaki verbalni odgovor je samo ideja, a ti nisi sigurno ideja. Činjenica je da ogromna većina ljudi zamišlja da je ono što zamišlja da jest. Zamišljajući da su ideje koje imaju o sebi, fantaziraju da su uloge koje glume u životu, misle da su slike koje imaju o sebi.

Svaka ideja i svaka slika, nisu ništa drugo nego vibracije, odnosno elaboracija vibracija i kao što ti točno tvrdiš, čovjek ne može biti jedan odgovor. Čovjek nije odgovor, odnosno nije vibracija, nije skup vibracija. Zapamti: ne možeš Biti nešto drugo od onoga što u Stva(rnost)i Jesi. Također ne možeš da zamisliš ono što u Stvar(nost)i Jesi. Sve ono što zamišljaš kada kažeš ja-ti, ali i ono što generalno zamišljaš da jesi, to Nisi Ti: Stvarnost je nezamisliva. Također i ideja da si Duša, Beskonačna Svijest, Stvarnost, nisu ništa drugo nego ideje, koncepti.

Što treba da uradim da bih Spoznao Sebe?

Mudrac: Nastavi da se pitaš Tko si ti, u Stvar(nost)i? Ali nemoj da obraćaš pažnju na odgovore.Traži onoga koji se to pita, onoga koji je dao odgovore i onoga koji je dobio odgovore.

Tako ću morati da tražim u tri pravca. To će mi malo iskomplicirati stvari.

Mudrac: Na ovaj način ćeš tražiti u jedinom pravcu: Jedinom Pravcu u smjeru Jedinog Jednog.

Ne razumijem.

Mudrac: Ne može se razumjeti kada nema što da se razumije. Odgovor na pitanje:Tko sam ja, nije razumijevanje nečega ili nekoga, već je Spoznaja Sebe kao Stvarnosti «iznad» svakog ja.

U čemu je razlika između razumjeti i spoznati?

Mudrac: Razumijevanje je dio intelektualne aktivnosti, Spoznati Sebe je «više» od mentalne aktivnosti. Kada se «zaustavi umna aktivnost», onda se otvaraju vrata koja mogu da vode ka Spoznaji sebe.

Da li bi trebalo da prestanem da razmišljam?

Mudrac: Razmišljati da li treba prestati sa razmišljanjem, znači razmišljati. Mnogo bolje je tražiti onoga koji razmišlja, prevazići zamišljanje onoga koji zamišlja da misli, prevazići zamišljanje da ima onoga koji misli. Na ovaj način koncepti: Ja sam Stvarnost, Ja sam Beskonačna Svijest i slične ideje, mogu da se pretvore u individualno utvrđenu istinu.

“Ne tragaj u izvanjskom, uđi u samoga sebe; u unutrašnjosti čovjeka prebiva istina.”

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 20:34

mativka wrote:
kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:...samospoznaja je plod djela činjenih s ljubavlju..
Ne razumijem ovu rečenicu.
Jedino što sam samospoznala je da se konstantno mijenjam i pokušavam uhvatiti samu sebe.

mijenjamo se malo, djela nas definiraju..

nikad cula za: jelo je ukusnije kad se kuha s ljubavlju?
Malo sam istraživala o samospoznaji jer mi se učinilo da nema baš neke veze s kuhanjem :)
Pronašla sam ovaj tekst i čini mi se jako teško spoznati samog sebe:
Ne traži odgovore, traži onoga koji traži odgovore!
Pitajući sebe Tko sam ja, dobio sam bezbroj odgovora.

Mudrac: Da li misliš da si neki od tih odgovora ili svi odgovori zajedno?

Nisam sigurno neki odgovor, nisam nikakav odgovor.

Mudrac: Onda, tko si?

Dobro pitanje.

Mudrac: Pitanje na koje nema odgovora.

Zašto onda treba da se pitam: Tko sam ja?

Mudrac: Ne možeš a da se ne pitaš tko si. Od kada zamišljaš da si se rodio, odnosno bio začet, od tada već sebi postavljaš to pitanje, neprekidno. Jedino što si to pitanje godinama potiskivao, prekrio ga sa hiljadu misli i emocija.

Onda ako nema odgovora, nema koristi od tog pitanja.

Mudrac: Svaki verbalni odgovor na pitanje Tko sam ja, je lažan. Svaki verbalni odgovor je samo ideja, a ti nisi sigurno ideja. Činjenica je da ogromna većina ljudi zamišlja da je ono što zamišlja da jest. Zamišljajući da su ideje koje imaju o sebi, fantaziraju da su uloge koje glume u životu, misle da su slike koje imaju o sebi.

Svaka ideja i svaka slika, nisu ništa drugo nego vibracije, odnosno elaboracija vibracija i kao što ti točno tvrdiš, čovjek ne može biti jedan odgovor. Čovjek nije odgovor, odnosno nije vibracija, nije skup vibracija. Zapamti: ne možeš Biti nešto drugo od onoga što u Stva(rnost)i Jesi. Također ne možeš da zamisliš ono što u Stvar(nost)i Jesi. Sve ono što zamišljaš kada kažeš ja-ti, ali i ono što generalno zamišljaš da jesi, to Nisi Ti: Stvarnost je nezamisliva. Također i ideja da si Duša, Beskonačna Svijest, Stvarnost, nisu ništa drugo nego ideje, koncepti.

Što treba da uradim da bih Spoznao Sebe?

Mudrac: Nastavi da se pitaš Tko si ti, u Stvar(nost)i? Ali nemoj da obraćaš pažnju na odgovore.Traži onoga koji se to pita, onoga koji je dao odgovore i onoga koji je dobio odgovore.

Tako ću morati da tražim u tri pravca. To će mi malo iskomplicirati stvari.

Mudrac: Na ovaj način ćeš tražiti u jedinom pravcu: Jedinom Pravcu u smjeru Jedinog Jednog.

Ne razumijem.

Mudrac: Ne može se razumjeti kada nema što da se razumije. Odgovor na pitanje:Tko sam ja, nije razumijevanje nečega ili nekoga, već je Spoznaja Sebe kao Stvarnosti «iznad» svakog ja.

U čemu je razlika između razumjeti i spoznati?

Mudrac: Razumijevanje je dio intelektualne aktivnosti, Spoznati Sebe je «više» od mentalne aktivnosti. Kada se «zaustavi umna aktivnost», onda se otvaraju vrata koja mogu da vode ka Spoznaji sebe.

Da li bi trebalo da prestanem da razmišljam?

Mudrac: Razmišljati da li treba prestati sa razmišljanjem, znači razmišljati. Mnogo bolje je tražiti onoga koji razmišlja, prevazići zamišljanje onoga koji zamišlja da misli, prevazići zamišljanje da ima onoga koji misli. Na ovaj način koncepti: Ja sam Stvarnost, Ja sam Beskonačna Svijest i slične ideje, mogu da se pretvore u individualno utvrđenu istinu.

“Ne tragaj u izvanjskom, uđi u samoga sebe; u unutrašnjosti čovjeka prebiva istina.”

imam osjećaj kao da si ti napisala ovaj tekst :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/5/2020, 20:36

Malo humora s 9gag-a :D

Denkverbot - Page 48 A439vxp_460swp
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/5/2020, 20:38

kic wrote:
imam osjećaj kao da si ti napisala ovaj tekst :D
Nisam,
negdje pročitala i učinila su mi se zgodna pitanja :)
Imam osjećaj da je jako teško spoznati samog sebe.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 20:43

mativka wrote:
kic wrote:
imam osjećaj kao da si ti napisala ovaj tekst :D
Nisam,
negdje pročitala i učinila su mi se zgodna pitanja :)
Imam osjećaj da je jako teško spoznati samog sebe.

pa, u startu od toga činiš mučnu rabotu na taj način, zar nije dobar recept radit ono što voliš, i s ljubavlju radit ono što radiš, za početak..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 20:46

acid oblivion wrote:Malo humora s 9gag-a :D

Denkverbot - Page 48 A439vxp_460swp

spirituality is for losers, romance is the best old thing-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 30/5/2020, 20:47

kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:
imam osjećaj kao da si ti napisala ovaj tekst :D
Nisam,
negdje pročitala i učinila su mi se zgodna pitanja :)
Imam osjećaj da je jako teško spoznati samog sebe.

pa, u startu od toga činiš mučnu rabotu na taj način, zar nije dobar recept radit ono što voliš, i s ljubavlju radit ono što radiš, za početak..
Prejednostavno mi zvuči jer smatram da to tako treba biti, tj. takvo ponašanje.
No određuje li me to u samospoznaji?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/5/2020, 20:47

kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:
imam osjećaj kao da si ti napisala ovaj tekst :D
Nisam,
negdje pročitala i učinila su mi se zgodna pitanja :)
Imam osjećaj da je jako teško spoznati samog sebe.

pa, u startu od toga činiš mučnu rabotu na taj način, zar nije dobar recept radit ono što voliš, i s ljubavlju radit ono što radiš, za početak..


Tocno. Kao po nekom zadatku. E, danas cemo malo spoznavat' sebe od 13-15 h, onda cemo malo o sustavu obrazovanja od 18-18:30 h. Pa cemo malo o smislu zivota s prstohvatom konkretnosti naredna tri sata...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 20:55

violator wrote:
kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:
imam osjećaj kao da si ti napisala ovaj tekst :D
Nisam,
negdje pročitala i učinila su mi se zgodna pitanja :)
Imam osjećaj da je jako teško spoznati samog sebe.

pa, u startu od toga činiš mučnu rabotu na taj način, zar nije dobar recept radit ono što voliš, i s ljubavlju radit ono što radiš, za početak..


Tocno. Kao po nekom zadatku. E, danas cemo malo spoznavat' sebe od 13-15 h, onda cemo malo o sustavu obrazovanja od 18-18:30 h. Pa cemo malo o smislu zivota s prstohvatom konkretnosti naredna tri sata...

a clockwork orange

zapravo je izvor moderne self-help industrije, koja je poprilična, baš nekako u tom protestantizmu, u disciplini i obvezi, rtfm kultura, jedna knjiga-program od 30 dana, ako preskočim slučajno jedan dan u nizu, osjećam se krivim i kao nula, i tako se vrtim u krug, over and over..

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/5/2020, 20:56

Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:

p.s.

ma ustvari to sve nije ništa devijantno sve je to normalno imali su burne maštovite predigre koje su trajale i trajale...


A koliko su dugo ondje bili? Bas me zanima kako bi izgledala povijest svakog grada iz perspektive bordela... :)


Nego, vidjeh, da. Razmisljam o snazi te njegove pozude kad mu je i vonj zadnjice njegove drage bilo nesto napaljujuce.

godinu dana otprilike. došao je u kasnu jesen pa onda kužim da je bio nadrkan zbog zime a onih godina je baš bila sibirska zima napadalo je snijega preko 3 metra malo ledeno doba je bilo. tu u Puli mu je bio početak karijere pisca tu je izbrusio svoju tehniku pisanja, a i jebanja da budemo iskreni. ali sa 23 ili 24 godine koliko je onda imao tko ne bi a nije bio ni loš a još je imao odličnu curu. u Puli se na nagovor Nore preobrazio u dendija izmijenio frizuru koju je kasnije stalno imao počeo se oblačiti ko modni mačak. njurgao jer je imao malu plaću u školi a i škola mu je smetala za njegov književni rad pa se sjetio da svoja pisanja i natuknice podijeli sa studentima u školi tako se snašao. onda je u Puli našao i nekoliko mecena koji su ga financirali jer je stalno bio dekintiran pa su mu pomogli da uspije u svom naumu kao pisac. uglavnom iz Dublina drito u Pulu pa u Trst...pa dalje...

a to kako je izgledalo sa svim bordelima? odlično kako su mi rekli stari ljudi sad već odavno pokojni. kad sam bio mlađi slušao sam sve stare ljude svaku riječ o povijesti kojih nema u nikakvim knjigama jer sam znao da ih možda sutra više neće biti. prostitucija je u Austrougarskoj bila legalna bio je to posao kao svaki drugi. čini mi se da sam već pisao o tom razdoblju ovdje ali postovi su otišli u duboki svemir.

Denkverbot - Page 48 Revolutionary_Joyce_Better_Contrast

eto sa 23 godine u Puli i ima napaljenu curu kraj sebe. šta bi trebao radit? brati tratinčice po livadama i parkovima?


Lijepo. :) O njegovom zivotu doista malo znam. Voljela bih da je tako i ostalo jer sam maaalo istraumatizirana onim... ONIM.


Na ovoj fotografiji dobro izgleda. :)


Ma htjedoh reci kako mi se cini da se vecina poslovnih sastanaka i projekata dogovarala upravo u bordelima. Bilo bi zgodno znati koje su povijesne ideje ondje bile zacete... :)  

nisu drugi pisci bili čedni puritanci samo se nisu otkrila njihova pisma ili štogod intimno.  

možda  torpedo? neznam koji bi meni projekat ili ideja pala na pamet u bordelu. vjerojatno bi jer su onda ti bordeli služili za druženje sa damama i usput se uz bocu vina ili kojeg drugog pića  razgovaralo o poslu ili trivijalnim stvarima, tračevima tko zna što još. nije se u bordel išlo samo zbog seksa. ali da, nikad neznaš kada i gdje ti može pasti na pamet epohalna ideja. na najčudnijim mjestima. nešto sam davno o tome čitao neki članak no nemogu se sjetiti sada. budem se sjetio za 15 dana tako otprilike bude dok mozak potraži u arhivama nesvjesnog treba toliko.


A meni se cini da je zahod najfilozofskija prostorija.. Jedan poznanik ima nekoliko polica knjiga poezije, eseja i ostalih umnih stvari u njemu. :)

Hajde, priznaj, sto ti je genijalno ondje proslo umom dok si "cekao" da crijevo obavi svoje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/5/2020, 20:58

mativka wrote:
kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:
imam osjećaj kao da si ti napisala ovaj tekst :D
Nisam,
negdje pročitala i učinila su mi se zgodna pitanja :)
Imam osjećaj da je jako teško spoznati samog sebe.

pa, u startu od toga činiš mučnu rabotu na taj način, zar nije dobar recept radit ono što voliš, i s ljubavlju radit ono što radiš, za početak..
Prejednostavno mi zvuči jer smatram da to tako treba biti, tj. takvo ponašanje.
No određuje li me to u samospoznaji?

da li znaš tko si ti i šta bi trebala raditi?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum