ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 24/5/2020, 13:23

neka me kolega forumaš ispravi, koliko znam dvije su WRC 60 i jedna 64. kolega je tu većeg iskustva.

veber

Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 13:37

AssadNaPodmornici wrote:
Eroo wrote:
Eroo wrote:Evo još nešto za Mihu, glede gustoće stanovništva. :^0

Da remiziramo... - Page 28 1-2
Pa pitam znalce, kako to da je u Zagrebu , kao najgušće naseljenom, manji postotak zaraženih od čak 5 županija?
Valjda zato što su većina ipak urbani svijet  i što su razumjeli i poštovali propisane mjere.
Nema drugog načina zaustaviti epidemiju osim "hammer" u glavu virusa.
To što je činila Kina, a dobrim dijelom preuzela i Hrvatska, to danas čine sve zemlje Europe.
One zemlje koje su potcijenile brzinu i efekte djelovanja virusa danas imaju silne probleme.
Nikakvo mudrovanje ne rješava stvarne probleme.

u splitu je krivica isključivo na blaženku bobanu, škaričiću, škoriću, zanimljivo prezimenima iz tvoje regije, - ekipe koje ja na vlasti, jer doslovno nisu bili sposobni organizirati krizne stožere.

ja pošto sam svaki dan izlazio vanka, nisam tih dana vidio pasa na ulici, osim policije.. dakle ljudi su svi bili pripadnuti doma, a sve jedno virus je provaljiva na čelu onih institucija gdje su tvoji asevi bili uhljebljeni preko veze.

međutim, ja ironično na sve to gledam pozitivno, veća je postotak ljudi sa imunitetom. u splitskom škveru je 2% zanimljivo ljudi sa anti tijelima a nitko od njih nije bio svjestan da je imao virus sa sobom.


U SLO imamo 80% umrlih u par staračkih domova, od njih cca 150+ (ne znam koliko).
Nitko ovdje ne okrivljuje nikoga za propuste.
Pa ne zato što mislimo da ih nije bilo, već zato što to nema nikakvog smisla.
Sestre su radile najbolje što znaju, često i bez odgovarajuće opreme
a bogami i educiranosti. Odakle njima znanje o ponašanju u ovakvim situacijama?
Ne budite zlobni i jalnuši.
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 13:55

Je li treba ovdje nešto dodatno objašnajvat? 
Sve se vidi već na prvi pogled.Tuga od države. 

Da remiziramo... - Page 28 1-2


Last edited by Eroo on 24/5/2020, 13:55; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 24/5/2020, 13:55

evo ti si zloban, govoriš o tome da u dalmaciji nije bilo discipline i ostaloga, a ja se istina nisam držao discipline, ali znam da ja i frend bi išli trenirati, nije nigdje bilo pasa, iman i slike na mobitelu, sve pustinja..

međutim virus je provaljivao u institucije grada, bolnica, staračkim domova, ckrvi, solina, uglavnom gdje su razni rodijaci iz HDZa i susjedne države na vlasti,

Da remiziramo... - Page 28 Brau10

iako opet ja negledam to negativno, što je više zaraženih veći imunitet krda
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 13:59

AssadNaPodmornici wrote:evo ti si zloban, govoriš o tome da u dalmaciji nije bilo discipline i ostaloga, a ja se istina nisam držao discipline, ali znam da ja i frend bi išli trenirati, nije nigdje bilo pasa, iman i slike na mobitelu, sve pustinja..

međutim virus je provaljivao u institucije grada, bolnica, staračkim domova, ckrvi, solina, uglavnom gdje su razni rodijaci iz HDZa i susjedne države na vlasti,



iako opet ja negledam to negativno, što je više zaraženih veći imunitet krda
Jebiga, da su se branili od virusa dugim cijevima problema vjerojatno ne bi bilo.
Virus samo razumije silu. I još nešto, boji se  petokrake ko đava  križa. :D
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 24/5/2020, 14:16

AssadNaPodmornici wrote:evo ti si zloban, govoriš o tome da u dalmaciji nije bilo discipline i ostaloga, a ja se istina nisam držao discipline, ali znam da ja i frend bi išli trenirati, nije nigdje bilo pasa, iman i slike na mobitelu, sve pustinja..

međutim virus je provaljivao u institucije grada, bolnica, staračkim domova, ckrvi, solina, uglavnom gdje su razni rodijaci iz HDZa i susjedne države na vlasti,

Da remiziramo... - Page 28 Brau10

iako opet ja negledam to negativno, što je više zaraženih veći imunitet krda
safet je glup, zlonamjeran i ex udbaš.
ove godine "otkrio" da je uskrs najveći krščanski blagdan.
jebga.

_________________

Da remiziramo... - Page 28 M_50010

Da remiziramo... - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 14:56

Da remiziramo... - Page 28 1-1
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 14:58

Meggie, ko je ovog gore  pustio s lanca? Veži to, jebemu...
Ima tema još pa neka tamo traži ko će se s njim družit. Nisam mu ja ni tata ni mama.  :D
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 24/5/2020, 15:03

kada si safete otkrio da je uskrs najveći blagdan kršćana?
kada si otkrio da postoji uskrsni ponedjeljak?
nakon prvog maja ili 29og decembra?

kada si postao krščaninom?

govno udbaško.

_________________

Da remiziramo... - Page 28 M_50010

Da remiziramo... - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 24/5/2020, 15:07

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:ja dok sam govorio da če rusija naknadno rasti zajedno sa ovim mnogoljudnima vi ste trkeljali o smirivanju situacije... kad je konobar koji uči programirati brslao o lijeku protiv tbc-a rusija je imala par tisuća oboljelih i okolo slala špijune da raznašaju pomoć ja sam upozorio da će oni također gadno fasovati... i to sam iščitao ne iz podataka jer podataka nije ni bilo... nego iz putinove šutnje iako je imao štošta za reći tih dana ali je mudro šutio jer je već imao projekcije iz kojih je mogao iščitati da su u narednom (čitaj ovom) razdoblju najebali, a lijek niti cjepivo vrlo vjerojatno nisu u stanju proizvesti...
Događanje u Rusiji je kopija onoga što se dešava i desilo u USA ili Italiji.
U Rusiji imaš širenje u NY i ostatak Amerike, U Italiji LOmbardiju i ostatak, a u Rusiji Moskvu s Podmoskovljem i ostatak Rusije.
S tima podacima (Ro) kad sam pravio prognoze. Uostalom u svakoj od tih država već imaš dovoljno veliki ulazni uzorak.  
da mi za proračun Ro treba tek par minuta i manje od toga za prognozu za 7, 14 ili X dana. Ne radi se o nikakvoj posebnoj mudrosti.
eto neće jezik nego pravo... u sve 3 zemlje se radi o najgušće naseljenim dijelovima tih zemalja uključujući i moskvu a ti spominješ 8,3/km2... u "rusiji" nemaš nikakvo širenje u ny i ostatak amerike nego istočnu obalu koja je upravo kako rekoh najgušće naseljena i sa gradovima u kojima je toliko gospodarske i institucionalne interakcije da su htjeli ne htjeli kasnili sa mjerama ili one i ako su pravovremeno uvedene nisu polučile učinak jer je NEUSPOREDIVO s istim mjerama u polupraznim državama poput naše i u državi u kojoj imaš gradove načičkane jedan do drugog sa gustočom naseljenosti neusporedivom sa našom i ukupno i po gradovima.... uglavnom ne vidim logike u tom da svako malo dociraš i spominješ svoje stručno intelektualne dosege, potom konstantno mudruješ i onda u konačnici tebi nije bitno, ti jadan nebio našao malo vremena pa došao tu na forumu trgat se formulirajuči, tabelirajući i stavljajući grafove i proračunavajući za par minuta i u to sve uz tvrdnju da nije bitno... a dobro... ja sam stajališta da je ovo iznimno jebena situacija koja će trajati dugo i bit će nekoliko iscrpljujućih rundi tako da ovo zagrijavanje u kojem smo prošli kakti solidno pa i dobro baš puno i ne znači ako u nekoj slijedećoj prođemo duplo lošije....
Očigledno je da ti imaš neki svoj računski model, ili barem staklenu kuglu,
ali nikako da podijeliš s nama svoja egzaktno dokazna predviđanja.
Za razliku od tebe ja nemam nikakav uvid u budućnost, pa zato i ne
pričam o onome što će se eventualno desiti. Čvrsto stojim na tlu s obje noge.
nemam staklenu kuglu... evo danas sam pročitao što rusi pretpostavljaju o izglednosti drugog vala pandemije, i oni ga uopće ne dovode u pitanje... dovode u pitanje sredstva koja su im na raspolaganju u borbi sa covidom20 na jesen...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda 24/5/2020, 15:15

Da remiziramo... - Page 28 5ec82010
Moja susjeda +60 preboljela... Nije imala temp. , Samo malo joj curio nos... Jedini slučaj kojeg znam....


Last edited by mutava baštarda on 24/5/2020, 15:16; edited 1 time in total

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 24/5/2020, 15:16

staklena kugla je preciznija nego Erini izračuni.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 15:22

mutava baštarda wrote:Da remiziramo... - Page 28 5ec82010
Moja susjeda +60 preboljela... Nije imala temp. , Samo malo joj curio nos... Jedini slučaj kojeg znam....

Hrvatska 2.4/100,000
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 15:47

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:ja dok sam govorio da če rusija naknadno rasti zajedno sa ovim mnogoljudnima vi ste trkeljali o smirivanju situacije... kad je konobar koji uči programirati brslao o lijeku protiv tbc-a rusija je imala par tisuća oboljelih i okolo slala špijune da raznašaju pomoć ja sam upozorio da će oni također gadno fasovati... i to sam iščitao ne iz podataka jer podataka nije ni bilo... nego iz putinove šutnje iako je imao štošta za reći tih dana ali je mudro šutio jer je već imao projekcije iz kojih je mogao iščitati da su u narednom (čitaj ovom) razdoblju najebali, a lijek niti cjepivo vrlo vjerojatno nisu u stanju proizvesti...
Događanje u Rusiji je kopija onoga što se dešava i desilo u USA ili Italiji.
U Rusiji imaš širenje u NY i ostatak Amerike, U Italiji LOmbardiju i ostatak, a u Rusiji Moskvu s Podmoskovljem i ostatak Rusije.
S tima podacima (Ro) kad sam pravio prognoze. Uostalom u svakoj od tih država već imaš dovoljno veliki ulazni uzorak.  
da mi za proračun Ro treba tek par minuta i manje od toga za prognozu za 7, 14 ili X dana. Ne radi se o nikakvoj posebnoj mudrosti.
eto neće jezik nego pravo... u sve 3 zemlje se radi o najgušće naseljenim dijelovima tih zemalja uključujući i moskvu a ti spominješ 8,3/km2... u "rusiji" nemaš nikakvo širenje u ny i ostatak amerike nego istočnu obalu koja je upravo kako rekoh najgušće naseljena i sa gradovima u kojima je toliko gospodarske i institucionalne interakcije da su htjeli ne htjeli kasnili sa mjerama ili one i ako su pravovremeno uvedene nisu polučile učinak jer je NEUSPOREDIVO s istim mjerama u polupraznim državama poput naše i u državi u kojoj imaš gradove načičkane jedan do drugog sa gustočom naseljenosti neusporedivom sa našom i ukupno i po gradovima.... uglavnom ne vidim logike u tom da svako malo dociraš i spominješ svoje stručno intelektualne dosege, potom konstantno mudruješ i onda u konačnici tebi nije bitno, ti jadan nebio našao malo vremena pa došao tu na forumu trgat se formulirajuči, tabelirajući i stavljajući grafove i proračunavajući za par minuta i u to sve uz tvrdnju da nije bitno... a dobro... ja sam stajališta da je ovo iznimno jebena situacija koja će trajati dugo i bit će nekoliko iscrpljujućih rundi tako da ovo zagrijavanje u kojem smo prošli kakti solidno pa i dobro baš puno i ne znači ako u nekoj slijedećoj prođemo duplo lošije....
Očigledno je da ti imaš neki svoj računski model, ili barem staklenu kuglu,
ali nikako da podijeliš s nama svoja egzaktno dokazna predviđanja.
Za razliku od tebe ja nemam nikakav uvid u budućnost, pa zato i ne
pričam o onome što će se eventualno desiti. Čvrsto stojim na tlu s obje noge.
nemam staklenu kuglu... evo danas sam pročitao što rusi pretpostavljaju o izglednosti drugog vala pandemije, i oni ga uopće ne dovode u pitanje... dovode u pitanje sredstva koja su im na raspolaganju u borbi sa covidom20 na jesen...

Onda nam barem objasni kako gustoća naseljenosti uopće može utjecati na postotak ili broj zaraženih
ako se širi po sistemu "slobodne transmisije"? Mesečini da bi se u tom slučaju zarazilo najmanje 80%
ukupne populacije, bez obzira na gustoću naseljenosti. Kakva bi bila smrtnost to samo Bog zna.
Po nekima bi se oni koji bi umrli o'glad brojali kao da su umrli od pomanjkanja hrane i ne kao
žrtve zaraze coronavirusom. :)
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 16:02

Da remiziramo... - Page 28 1-4
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 21:42

Evo i Talijanima ide dobro. U Lombardiji su danas  prvi put bili bez smrtnog slučaja.
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 24/5/2020, 22:21

Ponovno ce to doci..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 24/5/2020, 22:58

I 25 dana nakon popuštanja mjera epidemiološka slika je i dalje stabila: 
broj ozdravljenih je i dalje veći od broja zaraženih. To znači da se broj
još pozitivnih stalno smanjuje. 

Da remiziramo... - Page 28 EYiiv2hWAAIXU8i?format=jpg&name=medium
Eroo
Eroo

Posts : 73709
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya 25/5/2020, 10:17

Da remiziramo, puno zaraženih na braču a nitko ozbiljno bolestan.
Dogodilo se ono što je ana gligić i još neki virusolozi rekli. Virus je oslabio.
Za to neće trebati ni cjepivo za dva mjeseca otprilike...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 25/5/2020, 10:27

kaya wrote:Da remiziramo, puno zaraženih na braču a nitko ozbiljno bolestan.
Dogodilo se ono što je ana gligić i još neki virusolozi rekli. Virus je oslabio.
Za to neće trebati ni cjepivo za dva mjeseca otprilike...
bog dao.. :tu :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda 25/5/2020, 10:28

Legendovich wrote:
kaya wrote:Da remiziramo, puno zaraženih na braču a nitko ozbiljno bolestan.
Dogodilo se ono što je ana gligić i još neki virusolozi rekli. Virus je oslabio.
Za to neće trebati ni cjepivo za dva mjeseca otprilike...
bog dao.. :tu :tu
Sveto, šta veli profesor gnječ na ovo?

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum