ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razgovor s...

Page 5 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by mativka 14/6/2020, 20:24

red wolf wrote:
mativka wrote:Ne razumijem zbog čega danas većina ne zna ili ne želi kulturno komunicirati, uvažavati sugovornika bez obzira na njegovu različitost.
Dobar mi je naziv teme: Razgovor s...
Može se o bilo čemu, a sve je počelo od Boga i s Bogom. Možda je dobro da se od tuda krene. Evolucija od početaka.
Gledala sam jučer dokumentarac o izumiranju neandertalaca i prije njih, postojao je homo habilis na području Afrike i bili su crni.
Jesmo li mi zapravo u počecima bili crnci?
Ovo nije počelo s Bogom i ova tema nema veze s Bogom. Na religiji je jer nema domene duhovnost. I ako je ovdje, svi odmah na Boga. Da, mativka, u početku ste bili svi crnci ili crna majmunolika bića. Onda ste dobili "sliku", odnosno DNK vaših gospodara (u židovskim spisima se ispravno navodi množina, a ne jednina).
Nadam se da nije preintimno pitanje ali, kako si ti nastao?

mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 20:29

mativka wrote:
red wolf wrote:
mativka wrote:Ne razumijem zbog čega danas većina ne zna ili ne želi kulturno komunicirati, uvažavati sugovornika bez obzira na njegovu različitost.
Dobar mi je naziv teme: Razgovor s...
Može se o bilo čemu, a sve je počelo od Boga i s Bogom. Možda je dobro da se od tuda krene. Evolucija od početaka.
Gledala sam jučer dokumentarac o izumiranju neandertalaca i prije njih, postojao je homo habilis na području Afrike i bili su crni.
Jesmo li mi zapravo u počecima bili crnci?
Ovo nije počelo s Bogom i ova tema nema veze s Bogom. Na religiji je jer nema domene duhovnost. I ako je ovdje, svi odmah na Boga. Da, mativka, u početku ste bili svi crnci ili crna majmunolika bića. Onda ste dobili "sliku", odnosno DNK vaših gospodara (u židovskim spisima se ispravno navodi množina, a ne jednina).
Nadam se da nije preintimno pitanje ali, kako si ti nastao?
To ti je lijepo objašnjeno u jednom dijelu Starog Zavjeta gdje se Bog obraća proroku riječima - poznah te još dok i nisi bio u utrobi tvoje majke. Dakle, svi ste "vi" odnegdje drugdje. A sad ću odgovorit na tvoje pitanje. Moji tata i mama su imali spolni odnos i moje tijelo je tada začeto. Onda sam "ja" ušao u to tijelo.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 20:35

Zamislite sljedeću situaciju, da su vaši gospodari u to vrijeme imali na zemlji svinju ili bolje, vepra, i odlučili u to biće staviti svoju "sliku", dakle dnk. Danas biste imali humaniodne svinje na Zemlji, a majmuni bi nastavili svoju evoluciju. Vrlo jednostavno.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 20:37

Ali, vaši gospodari su namjerno izabrali ono što su izabrali, jer vi pripadate vrsti sisavaca.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 20:46

Tko je stvorio "gospodare" ? :yawn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 20:57

metilda wrote:Tko je stvorio "gospodare" ? :yawn
Možda je i njih neko dizajnirao. Pusti materiju. U nju ulaziš i izlaziš.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 21:00

red wolf wrote:Zamislite sljedeću situaciju, da su vaši gospodari u to vrijeme imali na zemlji svinju ili bolje, vepra, i odlučili u to biće staviti svoju "sliku", dakle dnk. Danas biste imali humaniodne svinje na Zemlji, a majmuni bi nastavili svoju evoluciju. Vrlo jednostavno.

Daj, pa bilo je jos zivotinja osim majmuna mogli su svoj dnk staviti u gustere. Nego kakav jevto humanoidni gen koji su stavili majmunima? Jesu li oni onda humanoidi? Ako su taj dnk uzgojili u nekom svom labu sto im je bio predlozak?;
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 21:01

red wolf wrote:
metilda wrote:Tko je stvorio "gospodare" ? :yawn
Možda je i njih neko dizajnirao. Pusti materiju. U nju ulaziš i izlaziš.

Tko je to netko ako nije Bog?

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 21:02

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:Tko je stvorio "gospodare" ? :yawn
Možda je i njih neko dizajnirao. Pusti materiju. U nju ulaziš i izlaziš.

Tko je to netko ako nije Bog?

Civilizacija puno razvijenija od njih.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 21:03

metilda wrote:Tko je stvorio "gospodare" ? :yawn

Na kraju svaka tema sa tako postavljenim pitanjem završi s Bogom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 21:03

metilda wrote:
red wolf wrote:Zamislite sljedeću situaciju, da su vaši gospodari u to vrijeme imali na zemlji svinju ili bolje, vepra, i odlučili u to biće staviti svoju "sliku", dakle dnk. Danas biste imali humaniodne svinje na Zemlji, a majmuni bi nastavili svoju evoluciju. Vrlo jednostavno.

Daj, pa bilo je jos zivotinja osim majmuna mogli su svoj dnk staviti u gustere. Nego kakav jevto humanoidni gen koji su stavili majmunima? Jesu li oni onda humanoidi? Ako su taj dnk uzgojili u nekom svom labu sto im je bio predlozak?;
Izabrali su najoptimalnije rješenje za Zemlju.


Last edited by red wolf on 14/6/2020, 21:04; edited 1 time in total
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 21:03

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:Tko je stvorio "gospodare" ? :yawn
Možda je i njih neko dizajnirao. Pusti materiju. U nju ulaziš i izlaziš.

Tko je to netko ako nije Bog?

Civilizacija puno razvijenija od njih.

A tko je stvorio tu civilizaciju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 21:04

Speare Shaker wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:Tko je stvorio "gospodare" ? :yawn
Možda je i njih neko dizajnirao. Pusti materiju. U nju ulaziš i izlaziš.

Tko je to netko ako nije Bog?

Civilizacija puno razvijenija od njih.

A tko je stvorio tu civilizaciju?
Moguće civilizacija isto. Ali, da, sve vodi do Boga na kraju.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 21:05

Kabala najbolje objašnjava nastanak svemira.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 21:06

Ovdje stajem. Moram nastaviti razgvor koji sam započeo. A on nema veze s ovime što vi pišete, pitate, s Bogom. Lijep pozdrav.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 21:11

red wolf wrote:
Speare Shaker wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
Možda je i njih neko dizajnirao. Pusti materiju. U nju ulaziš i izlaziš.

Tko je to netko ako nije Bog?

Civilizacija puno razvijenija od njih.

A tko je stvorio tu civilizaciju?
Moguće civilizacija isto. Ali, da, sve vodi do Boga na kraju.

Eto vidiš da si sad i sam došao do mog zaključka.
Znaš li što je to majeutika?
Upravo si prošao kroz taj proces.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 21:15

red wolf wrote:Kabala najbolje objašnjava nastanak svemira.

Pa kad sam ja svojevremeno na forumu prepričao to objašnjenje (stvaranje je samo ex nihilo odnosno iz ničega, a stvaranje iz nečega nije pravo stvaranje nego samo obično problikovanje nečeg drugog iz tog početnog nečega), ti si mi se narugao, a prethodno si mi preporučao upućivanje u Kabalu.
Tako da nisam siguran da ti nekog vraga uopće znaš o Kabali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 23:04

red wolf wrote:
mativka wrote:
red wolf wrote:
mativka wrote:Ne razumijem zbog čega danas većina ne zna ili ne želi kulturno komunicirati, uvažavati sugovornika bez obzira na njegovu različitost.
Dobar mi je naziv teme: Razgovor s...
Može se o bilo čemu, a sve je počelo od Boga i s Bogom. Možda je dobro da se od tuda krene. Evolucija od početaka.
Gledala sam jučer dokumentarac o izumiranju neandertalaca i prije njih, postojao je homo habilis na području Afrike i bili su crni.
Jesmo li mi zapravo u počecima bili crnci?
Ovo nije počelo s Bogom i ova tema nema veze s Bogom. Na religiji je jer nema domene duhovnost. I ako je ovdje, svi odmah na Boga. Da, mativka, u početku ste bili svi crnci ili crna majmunolika bića. Onda ste dobili "sliku", odnosno DNK vaših gospodara (u židovskim spisima se ispravno navodi množina, a ne jednina).
Nadam se da nije preintimno pitanje ali, kako si ti nastao?
To ti je lijepo objašnjeno u jednom dijelu Starog Zavjeta gdje se Bog obraća proroku riječima - poznah te još dok i nisi bio u utrobi tvoje majke. Dakle, svi ste "vi" odnegdje drugdje. A sad ću odgovorit na tvoje pitanje. Moji tata i mama su imali spolni odnos i moje tijelo je tada začeto. Onda sam "ja" ušao u to tijelo.

najprije, citat je pogrešan jer glasi: Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh. (Jr 1, 4-9)  
uspoređujući tekst koji si ti stavio i originalni citat vidi se da se radi o Stvoriteljevom sveznanju, mi nismo nigdje drugdje nego u Njegovom naumu jer kakav bi to bio Apsolut ako ne bi bio sveznajući..
ne pratiš znanstvene spoznaje pa ti je očito promakao konsenzus znanstvenika da život počinje u trenutku spajanja spermija i jajne stanice i da je u tom trenutku određen potpuni čovjek sa svim njegovim tjelesnim, intelektualnim i psihičkim odrednicama, nema nikakvog odvajanja tijela i duha
međutim, miješanje gnoze, kabale i vjerovanja u izvanzemaljce može dovesti do određenog šuma u spoznajnom kanalu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 23:29

metilda wrote:

najprije, citat je pogrešan jer glasi: Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh. (Jr 1, 4-9)  
A što sam ja ono napisao?...I da, nisam citirao, nego sam parafrazirao...hahahahahahahahahahahahahaha
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 14/6/2020, 23:44

red wolf wrote:
metilda wrote:

najprije, citat je pogrešan jer glasi: Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh. (Jr 1, 4-9)  
A što sam ja ono napisao?...I da, nisam citirao, nego sam parafrazirao...hahahahahahahahahahahahahaha

ti si parafrazirao ovo:

poznah te još dok i nisi bio u utrobi tvoje majke. Dakle, svi ste "vi" odnegdje drugdje.

i zaboravio si onu bitnu pojedinost koju Stvoritelj govori jeremiji - da ga je On oblikovao u majčinoj utrobi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 14/6/2020, 23:47

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:

najprije, citat je pogrešan jer glasi: Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh. (Jr 1, 4-9)  
A što sam ja ono napisao?...I da, nisam citirao, nego sam parafrazirao...hahahahahahahahahahahahahaha

ti si parafrazirao ovo:

poznah te još dok i nisi bio u utrobi tvoje majke. Dakle, svi ste "vi" odnegdje drugdje.

i zaboravio si onu bitnu pojedinost koju Stvoritelj govori jeremiji - da ga je On oblikovao u majčinoj utrobi
Ne nisam. Taj zadnji dio je pretežak za tvoju vrstu. To nikako da shvatite. Zato sam to izbjegao, kad već ne razumijete ni ovo prvo.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 5 Empty Re: Razgovor s...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum