ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 09:54

Okej, idemo ovako:

Prvo je Aben produbio misteriju rekavsi da uz trosenje manjih iznosa dobivamo veci nepostojeci iznos.


Zatim je Eb spomenuo kako ovo nije matematicki, vec logicki problem i podsjetio me na Russell-Whiteheadov logicizam (matematika se ravna logickim nacelima, zapravo matematika se upravo moze izvesti iz logike).

Onda je Gnjec ukazao na citav skup tzv. matematickih pogresaka i istaknuo slican primjer ovome s 500kn sto me je prebacilo u Gödelovo stanje uma.




Pri kraju se pojavila Ra i u stilu iskusne citateljice Agathe Christie ukazala na nevidljivi stupac koji je kljucan za rjesenje, a koji se namjerno prikriva. Jer takvi su njeni krimici, od citatelja pravi bedake zadrzavsi za sebe kljucne detalje u razotkrivanju ubojice. Koliko sam samo puta pomislila, Hercule Poirot - hebi se! Draza su mi Umorstva u Midsomeru jer zajedno s detektivom Barnabyjem otkrivamo svaku pojedinost i vec prije kraja mozemo fino zakljuciti tko je ovoga puta bio zlocest.


I meni je drago da ste svi vi dokucili u kojem grmu lezi rjesenje, ali morat cu se sloziti s Kicom da sam jos zbunjenija nego ranije. Eto. :D

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 10:27

violator wrote:
ali morat cu se sloziti s Kicom da sam jos zbunjenija nego ranije. Eto. :D
ne znam zašto kad je jednostavno.
zamisli da od tih 500 trošiš po kunu.
to bi onda išlo ovako, imaš 500 potrošiš kunu ostane ti 499. potrošiš kunu, ostane ti 498. i kad to pišeš s jedne strane ispada kao na tvom papiru. ako bi išla zbrajati te sume imala bi 997 a ako se ideš penjati u smjeru kojim si se spuštala 498+1+1 = 500. to što tebi ostane svaki puta kad oduzmeš ne možeš zbrajati jer to nisu nove vrijednosti nego je to ista vrijednost od koje je oduzet broj. hrpa se smanuje ne stvaraju se dvije koje zbrajaš.
poanta ovog zadatka je da je napisan sa većim brojevima kako bi se sakrilo ono kai bi bilo vidljivo da oduzimaš po kunu. kao pitanje: ako se sruši avion na srpsko hrvatskoj granici, gdje ćeš pokopati preživjele? naravno nigdje jer su preživjeli, ali mozak neki puta ne registrira ono što je očito zato što je pad aviona nešto strašno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 13/4/2020, 10:46

Ništa nije kako se čini...jer kusur se želi prikriti.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 10:56

mativka wrote:Ništa nije kako se čini...jer kusur se želi prikriti.
ne prikriva se ništa, to je najobičnija zagonetka, vježba za mozak. poanta svake zagonetke je da skrene malo pažnju, samo što je ova sa brojevima i to točno biranim brojevima kako bi izgledalo isto i zbunilo. kako se piše glavni grad amerike nju jork ili new york?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 13/4/2020, 10:58

ebenica wrote:
mativka wrote:Ništa nije kako se čini...jer kusur se želi prikriti.
ne prikriva se ništa, to je najobičnija zagonetka, vježba za mozak. poanta svake zagonetke je da skrene malo pažnju, samo što je ova sa brojevima i to točno biranim brojevima kako bi izgledalo isto i zbunilo. kako se piše glavni grad amerike nju jork ili new york?
Tako nekako..
Poput pitalice: koja rijeka teče ispod Savskog mosta?;)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 13/4/2020, 10:59

Da te pitam:
Tko ima dva srca?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 13/4/2020, 11:03

Da ne ispadne da ne znam odgovor:
Washington...
ajd sad ti:)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/4/2020, 11:39


iako sam se iznervirao gledajući zadatak, nekako mi je utješno sad što je i matematika zapravo enigma i filozofija..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 13/4/2020, 11:44

Uvijek sam obozavala matematiku.
:-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 11:54

mativka wrote:
ajd sad ti:)
pobrkala si me s nekim, dva-tri posta ok ali se nećemo družit, ja to ne volim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 12:05

Pokazem ja mami ta vasa pojasnjenja, zena vrijedno cita i odjednom se zacrveni, kava joj se izlije iz salice po stolu, trese se od smijeha i vristi kroz suze : "tko su ti ovi?! Tko su ti ovi!? I ja bih mu tako izdijelila!"


Ja je blijedo gledam, pitam: "o cemu ti, mama?, a kad ona nasla Gnjecove i Ebove odgovore Abenu i onom citiranom psihijatru! : )))

Nista od matematike za danas. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 12:19

ebenica wrote:
violator wrote:
ali morat cu se sloziti s Kicom da sam jos zbunjenija nego ranije. Eto. :D
ne znam zašto kad je jednostavno.
zamisli da od tih 500 trošiš po kunu.
to bi onda išlo ovako, imaš 500 potrošiš kunu ostane ti 499. potrošiš kunu, ostane ti 498. i kad to pišeš s jedne strane ispada kao na tvom papiru. ako bi išla zbrajati te sume imala bi 997 a ako se ideš penjati u smjeru kojim si se spuštala 498+1+1 = 500. to što tebi ostane svaki puta kad oduzmeš ne možeš zbrajati jer to nisu nove vrijednosti nego je to ista vrijednost od koje je oduzet broj. hrpa se smanuje ne stvaraju se dvije koje zbrajaš.
poanta ovog zadatka je da je napisan sa većim brojevima kako bi se sakrilo ono kai bi bilo vidljivo da oduzimaš po kunu. kao pitanje: ako se sruši avion na srpsko hrvatskoj granici, gdje ćeš pokopati preživjele? naravno nigdje jer su preživjeli, ali mozak neki puta ne registrira ono što je očito zato što je pad aviona nešto strašno.

Razumijem sto mi govoris s ovim nedopustenim zbrajanjem suma, to bi, onda, doista bila logicka greska nalik na sljedeci primjer:

Ako sam u Rijeci, onda sam u Hrvatskoj.

U Hrvatskoj sam..

Dakle, u Rijeci sam.

---



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 12:22

Aang wrote:
iako sam se iznervirao gledajući zadatak, nekako mi je utješno sad što je i matematika zapravo enigma i filozofija..



Da. :)


Super mi je ovaj "zadatak". Na momente ga i razumijem. : ))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/4/2020, 12:24


možda si u Crikvenici, da-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 12:27

Aang wrote:
možda si u Crikvenici, da-


:p


Greska potvrdjivanja konsekvensa. Kao sto je Eb pojasnio da ovaj zadatak pociva na pogresnom zbrajanju suma, a ne onog sto se oduzima...


Ipak, na momente i dalje tapkam. Malo sam u Crikvi, malo u Ri. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 13:10

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
ali morat cu se sloziti s Kicom da sam jos zbunjenija nego ranije. Eto. :D
ne znam zašto kad je jednostavno.
zamisli da od tih 500 trošiš po kunu.
to bi onda išlo ovako, imaš 500 potrošiš kunu ostane ti 499. potrošiš kunu, ostane ti 498. i kad to pišeš s jedne strane ispada kao na tvom papiru. ako bi išla zbrajati te sume imala bi 997 a ako se ideš penjati u smjeru kojim si se spuštala 498+1+1 = 500. to što tebi ostane svaki puta kad oduzmeš ne možeš zbrajati jer to nisu nove vrijednosti nego je to ista vrijednost od koje je oduzet broj. hrpa se smanuje ne stvaraju se dvije koje zbrajaš.
poanta ovog zadatka je da je napisan sa većim brojevima kako bi se sakrilo ono kai bi bilo vidljivo da oduzimaš po kunu. kao pitanje: ako se sruši avion na srpsko hrvatskoj granici, gdje ćeš pokopati preživjele? naravno nigdje jer su preživjeli, ali mozak neki puta ne registrira ono što je očito zato što je pad aviona nešto strašno.

Razumijem sto mi govoris s ovim nedopustenim zbrajanjem suma, to bi, onda, doista bila logicka greska nalik na sljedeci primjer:

Ako sam u Rijeci, onda sam u Hrvatskoj.

U Hrvatskoj sam..

Dakle, u Rijeci sam.

---



:) da. i da mi bolje objašnjavamo razumijela bi bez problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 13/4/2020, 13:24

ebenica wrote:
mativka wrote:
ajd sad ti:)
pobrkala si me s nekim, dva-tri posta ok ali se nećemo družit, ja to ne volim.
I sam znaš, da mi nisi niti malo simpatičan.
No svatko, poput kusura, nađe izgovor..

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 13/4/2020, 13:34

Živciraju me dječje fore, živciraju me ljudi koji udaraju na najsvetije, živcira me većina koja jebe mater svima, a kune se u svoje prihvaćanje raznolikosti.
Živcira me licemjerje, i nedostatak hrabrosti biti bez ikoga i tražiti u bilo kome podršku.
Živcira me nedostatak hrabrosti biti ono što jesi, a pri tome ne tražiti biti dijelom "stada".

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 13:36

mativka wrote:
No svatko, poput kusura, nađe izgovor..
kad skočim u vodu čuje se: "glup"!
što se čuje kad ti skočiš u vodu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/4/2020, 13:37

mativka wrote: živcira me većina koja jebe mater svima, a kune se u svoje prihvaćanje raznolikosti.
upravo je to prihvaćanje razlika jer ja te ne želim mijenjat ja ti iebem mater glupu takvoj kakva jesi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 13/4/2020, 13:43

ebenica wrote:
mativka wrote: živcira me većina koja jebe mater svima, a kune se u svoje prihvaćanje raznolikosti.
upravo je to prihvaćanje razlika jer ja te ne želim mijenjat ja ti iebem mater glupu takvoj kakva jesi.
Ako bi vrtio film unazad, sve sam vas pozvala da dođete tu, u ovu posebnu državicu.
Razlog,
jer ste različiti, jedinstveni i znam koliko imate argumenata iz kojih se mogu izroditi - ideje.
Poput Mojsija na obali, zapitala sam se,..: gdje sve ovo vodi?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum