ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 1 Mar - 19:28

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

kad životinja OSJETI da ju želiš ubiti ona BJEŽI ILI SE BORI znači ima flight or fight response znači ZNA.

da, imenica sloboda je ljudski izum a životinje za imenicu sloboda imaju neki drugu imenicu a to što ti neznaš i ne razumiješ njihov govor to je tvoj problem. jebote pa vrane su inteligentnije od tebe. kad vrane naiđu na neku mrtvu vranu znaš što rade? okruže ju i vrše izvide zašto je umrla koji je razlog i ne idu ća dok ne otkriju. onda se stave u zasjedu i čekaju pa prvi jadnik koji naleti na umrlu vranu i uzme ju ili je samo šutne, vrane skuže da je taj jadnik kriv i onda krene zračno bombardiranje. vrane su tolika zlopamtila da prepoznaju tu osobu ili štogod bilo čak i nakon nekoliko godina i obruše se na nju kao kamikaze iskljucaju je do smrti. pa sad ti reci da vrane nemaju koncept o slobodi. hahah...e abene nije tebi lako...kila mozga buahahah...
ok, životinje nemaju koncept slobode.


mislin, do sun ti studiju na temelju ke to tvrdin. ča ti je problijem jedun čas prečitati?

dao si JEDNU studiju koja tebi odgovara jer zastupa tvoja govnjarska stajališta. ima studija koje pišu suprotno od onoga što piše tvoja studija a tvoja studija nije nikakva STUDIJA nego beskorisno i toksično pseudo filozofsko laprdanje without even a slight evidence.
ako je istinita, ča imo veze koliko ih je?

prečitoj, pa vidi jel i tebi odgovoro.

znači ti neznaš da li je istinita?

pročitao sam i za mene nije istinita jer je to samo pseudo-filozofsko laprdanje bez ikakvog opipljivog dokaza a onda to nije nauka jer nauka traži dokaze. kad nešto tvrdiš moraš dokazati da je ono što tvrdiš tako a ne vako. sa druge strane DOKAZANO JE da čak i biljke imaju osjećaj slobode jer je NAUČNO DOKAZANO  da biljke reagiraju kad OSJETE da im želiš nauditi isto tako osjećaju BOL kad im prerežeš granu ili čak otkineš list. a u to ne moraš vjerovati jer je DOKAZANO a dokazati to možeš i sam doma.
ne zun.

naravski da ni dokazano, skok od osjeta do slobode ni moli.
uglovnomu, studija je citirona, i kritizirona. da si se bar potrudi prečitati kritiku r. gardnera, zanimo me bi li reko da to ni nauka::)

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 19:29

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

zoto ča ovo to jest
naravno da nije :^0 :^0 :^0 :^0
ča joj fali da bi bila studija?
https://hr.wikipedia.org/wiki/Znanstvena_metoda
to imo, ča još?
gdje to ima? sve kaj ti napišeš i u čemu nemaš nikakvo uporište pokušavaš potvrditi sa nečijim razmišljanjem, teorijom, kao i s kapitalizmom...uredno citiraš tuđe misli, teorije, hipoteze koje nisu nigdje i nikako dokazane.
ubuduće ću ja citirati sve što gnječ napiše kao potvrdu svog razmišljanja jer izgleda da je potrebno samo da se netko s time slaže.

jebote, kako si ti usrano glup :/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 1 Mar - 19:29

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
to je dokaz nečega? :D :D

ja mogu skočiti 3000 metar u zrak.

da, to je dokaz da debil koga sun citiro ne misli da životinje nemaju osjećaje.
nego kaj misli, ali? :D
pa prečitoj boldanu rečenicu
zašto si ti uporan da ja čitam misli nekog debila? ako se ja i gnječ slažemo u nečemu jel onda dokaz da sam ja u pravu citiranje njega?
koje su ti to retardirane pizdarije?

zoč? pa da ne lupetoš gluposti govoreći da je čovik debil ki misli da životinje nemaju osjećaje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 1 Mar - 19:30

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
naravno da nije :^0 :^0 :^0 :^0
ča joj fali da bi bila studija?
https://hr.wikipedia.org/wiki/Znanstvena_metoda
to imo, ča još?
gdje to ima? sve kaj ti napišeš i u čemu nemaš nikakvo uporište pokušavaš potvrditi sa nečijim razmišljanjem, teorijom, kao i s kapitalizmom...uredno citiraš tuđe misli, teorije, hipoteze koje nisu nigdje i nikako dokazane.
ubuduće ću ja citirati sve što gnječ napiše kao potvrdu svog razmišljanja jer izgleda da je potrebno samo da se netko s time slaže.

jebote, kako si ti usrano glup :/
pa u studiji, prečitoj, pa ćeš viditi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 19:31

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

da, to je dokaz da debil koga sun citiro ne misli da životinje nemaju osjećaje.
nego kaj misli, ali? :D
pa prečitoj boldanu rečenicu
zašto si ti uporan da ja čitam misli nekog debila? ako se ja i gnječ slažemo u nečemu jel onda dokaz da sam ja u pravu citiranje njega?
koje su ti to retardirane pizdarije?

zoč? pa da ne lupetoš gluposti govoreći da je čovik debil ki misli da životinje nemaju osjećaj
čovjek je debil. ti si debil. sve tvoje teorije su debilne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 19:31

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ča joj fali da bi bila studija?
https://hr.wikipedia.org/wiki/Znanstvena_metoda
to imo, ča još?
gdje to ima? sve kaj ti napišeš i u čemu nemaš nikakvo uporište pokušavaš potvrditi sa nečijim razmišljanjem, teorijom, kao i s kapitalizmom...uredno citiraš tuđe misli, teorije, hipoteze koje nisu nigdje i nikako dokazane.
ubuduće ću ja citirati sve što gnječ napiše kao potvrdu svog razmišljanja jer izgleda da je potrebno samo da se netko s time slaže.

jebote, kako si ti usrano glup :/
pa u studiji, prečitoj, pa ćeš viditi.
pa i gnječ piše studije i ja pišem studije. čitaj nas pa ćeš vidjet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 19:33

odem. retardacije su zarazne bolesti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 19:35

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
nego kaj misli, ali? :D
pa prečitoj boldanu rečenicu
zašto si ti uporan da ja čitam misli nekog debila? ako se ja i gnječ slažemo u nečemu jel onda dokaz da sam ja u pravu citiranje njega?
koje su ti to retardirane pizdarije?

zoč? pa da ne lupetoš gluposti govoreći da je čovik debil ki misli da životinje nemaju osjećaj
čovjek je debil. ti si debil. sve tvoje teorije su debilne.

to što aben sofistički lupeta nisu niti teorije a kamo li studije prije su to neka vrsta hipoteze.

In scientific reasoning, a hypothesis is an assumption made before any research has been completed for the sake of testing. A theory on the other hand is a principle set to explain phenomena already supported by data.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 1 Mar - 19:37

Gnječ wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
pa prečitoj boldanu rečenicu
zašto si ti uporan da ja čitam misli nekog debila? ako se ja i gnječ slažemo u nečemu jel onda dokaz da sam ja u pravu citiranje njega?
koje su ti to retardirane pizdarije?

zoč? pa da ne lupetoš gluposti govoreći da je čovik debil ki misli da životinje nemaju osjećaj
čovjek je debil. ti si debil. sve tvoje teorije su debilne.

to što aben sofistički lupeta nisu niti teorije a kamo li studije prije su to neka vrsta hipoteze.

In scientific reasoning, a hypothesis is an assumption made before any research has been completed for the sake of testing. A theory on the other hand is a principle set to explain phenomena already supported by data.
 a ča je studija?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 19:38

aben wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
zašto si ti uporan da ja čitam misli nekog debila? ako se ja i gnječ slažemo u nečemu jel onda dokaz da sam ja u pravu citiranje njega?
koje su ti to retardirane pizdarije?

zoč? pa da ne lupetoš gluposti govoreći da je čovik debil ki misli da životinje nemaju osjećaj
čovjek je debil. ti si debil. sve tvoje teorije su debilne.

to što aben sofistički lupeta nisu niti teorije a kamo li studije prije su to neka vrsta hipoteze.

In scientific reasoning, a hypothesis is an assumption made before any research has been completed for the sake of testing. A theory on the other hand is a principle set to explain phenomena already supported by data.
 a ča je studija?

ti nemaš internet or what?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 19:42

otra i ja ća. energija i vrijeme mi treba za nešto korisno a ne da energiju i vrijeme trošim da bih budali dokazao da je budala kad znam da je to nemoguća misija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 1 Mar - 19:44

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

zoč? pa da ne lupetoš gluposti govoreći da je čovik debil ki misli da životinje nemaju osjećaj
čovjek je debil. ti si debil. sve tvoje teorije su debilne.

to što aben sofistički lupeta nisu niti teorije a kamo li studije prije su to neka vrsta hipoteze.

In scientific reasoning, a hypothesis is an assumption made before any research has been completed for the sake of testing. A theory on the other hand is a principle set to explain phenomena already supported by data.
 a ča je studija?

ti nemaš internet or what?
imun, nego mislin da ti ne znoš. 
mislin, napad da ova studija ni teorija- i to bez da si je prečito- je smišna

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 1 Mar - 19:49

aben wrote:


jo mozda grisin kad krecen od vaznih stvori u case for capitalism. mozda bi bolje bilo ka bi omoh piso ca bi se u kalitalizmu dogodilo is siromasima, nesposobnima, glupima i ostalin ljudima ke je priroda kaznila. 
da, to cu uciniti veceras. 





siromasi su teški i bogu.
u toj izreki sažmeno čitavo iskustvo čovječanstva, krez stoljeća. nikad ni postojo de povijesti a da golema većina ljudi nisu bili siromasi. malthus je definiro zakon po kin čovječanstvo nikad ne more resti u broju, jer će glod stabilizirati broj na nižu vridnost. un je bi u pravu za većinu povijesti, ali ironično je kako je za vrime oko izlaska njegove definicije, broj ljudi strelovito reso.

prosperitet ljudcke race se obično opišivo ko hockey stick, di dugaško drško predstavljo niski prosperitet, a unda krajen 18 stoljeća počinje strelovit uspon. rani ekonomisti su se upitali kako je moguće da ljudi više nisu toliko siromašni, kako je moguće da mase uživaju u raskoši ko je do prije generacije bilo rezervirono samo za plemstvo? riječju, upitali su se ono ča retki ljudi, okupani nezamislivin obiljen, danas pitaju: ča uzrokuje ovakovo povjesno nezamislivo bogatstvo?  

današnji ljudi se pitaju nešto drugo. oni pitaju ča uzrokuje siromašćinu. a na to pitanje bi mogo odgovoriti biloki čovik iz ere drška. 

ča se unda počelo minjati ljudima na prijelazu pretprošloga stoljeća? prvo, mortalitet dice je poče padati, life expentacy je poče resti, broj i kvaliteta kalorija je reso, i pojavilo se nešto ča nika do ta ni bilo moguće- slobodno vrime.

dok je kapitalizam još bi mlodi, ljudi su hrlili u gradove, bižali su od sigurne glodi koju in život na zemlji jamči. ča su više rodili, ča su postajali bolji, resla in je produktivnost a time i bogatstvo. isotin je resla i granica siromašćine.  danas će se bez problijema  siromasima nazvati neki merikanac ki živi u trailer naselju, iako imo klimu, frižider, mobitel, auto i sl. 

meni je razvidno kako je kapitalizam zaslužan za ovo neshvatljivo čudo, ot bijeg od malthusijeve trapule. no, jasno mi je da vi rodite svoje posle, i da nemote vrimena ko i jo jer ste na tržištu. zoto ću vas pomalo provesti krez položaj siromahov  u eventualnon kapitalizmu i u usporedbi is  socijalističkon opcijon.


današnji zapadni čovik u većini zemalja more računati na neki oblik safety neta. safety nets su rezultati visoke produktivnosti, koju je vlada zemlje otela od vlasnikov. oteli su de visoke produktivnosti, i razvili safety net.
somin otimanjen, država je smanjila produktivnost, ča znoči da je povećala mogućnost da čoviku komu nudi safety net bude actually tribo safety net.

pa, kako bi kapitalizam bolje pomogo siromahu ki ni radno sposoban, ki nemo poso, ki nemo imovinu? ča bi kapitalističko društvo učinilo kad bi vidilo čovika ki bos stoji na snigu i poli zanju šibicu da se ugrije?
u situaciji u kojoj je vlada zemlje sputana da krade svon stanovništvu sredstva da pomogne takovin nesritnicima, razvijo se ono ča se u socijalističkin društvima ne more razviti- čharity.
charity je supeioran državnom safety netu iz očitog razloga; privatnici su puno efikasniji od države. privatni charity nikad ne bi posto pravo, a time ne bi potico moralni hazard.
privatni charity ne bi išo za otin da potiče ljude da budu siromasi, ne bi in dovo incentive da budu siromasi, a s druge strone, gospodarstvo bi bilo na svon neopterećenon maksimumu da ih inkorporiro u svoju službu. 
evo, toliko za sa, žena mi je učinila koloč:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 21:12

:rofl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 21:59

aben wrote:

ABENOVA POSLANICA SOCIJALISTIMA




NASLOV I POZDRAV

siromasi su teški i bogu.


RAZDORI I SABLAZNI

u toj izreki sažmeno čitavo iskustvo čovječanstva, krez stoljeća. nikad ni postojo de povijesti a da golema većina ljudi nisu bili siromasi. malthus je definiro zakon po kin čovječanstvo nikad ne more resti u broju, jer će glod stabilizirati broj na nižu vridnost. un je bi u pravu za većinu povijesti, ali ironično je kako je za vrime oko izlaska njegove definicije, broj ljudi strelovito reso.

prosperitet ljudcke race se obično opišivo ko hockey stick, di dugaško drško predstavljo niski prosperitet, a unda krajen 18 stoljeća počinje strelovit uspon. rani ekonomisti su se upitali kako je moguće da ljudi više nisu toliko siromašni, kako je moguće da mase uživaju u raskoši ko je do prije generacije bilo rezervirono samo za plemstvo? riječju, upitali su se ono ča retki ljudi, okupani nezamislivin obiljen, danas pitaju: ča uzrokuje ovakovo povjesno nezamislivo bogatstvo?  

današnji ljudi se pitaju nešto drugo. oni pitaju ča uzrokuje siromašćinu. a na to pitanje bi mogo odgovoriti biloki čovik iz ere drška. 

ča se unda počelo minjati ljudima na prijelazu pretprošloga stoljeća? prvo, mortalitet dice je poče padati, life expentacy je poče resti, broj i kvaliteta kalorija je reso, i pojavilo se nešto ča nika do ta ni bilo moguće- slobodno vrime.

dok je kapitalizam još bi mlodi, ljudi su hrlili u gradove, bižali su od sigurne glodi koju in život na zemlji jamči. ča su više rodili, ča su postajali bolji, resla in je produktivnost a time i bogatstvo. isotin je resla i granica siromašćine.  danas će se bez problijema  siromasima nazvati neki merikanac ki živi u trailer naselju, iako imo klimu, frižider, mobitel, auto i sl. 

meni je razvidno kako je kapitalizam zaslužan za ovo neshvatljivo čudo, ot bijeg od malthusijeve trapule. no, jasno mi je da vi rodite svoje posle, i da nemote vrimena ko i jo jer ste na tržištu. zoto ću vas pomalo provesti krez položaj siromahov  u eventualnon kapitalizmu i u usporedbi is  socijalističkon opcijon.


današnji zapadni čovik u većini zemalja more računati na neki oblik safety neta. safety nets su rezultati visoke produktivnosti, koju je vlada zemlje otela od vlasnikov. oteli su de visoke produktivnosti, i razvili safety net.
somin otimanjen, država je smanjila produktivnost, ča znoči da je povećala mogućnost da čoviku komu nudi safety net bude actually tribo safety net.

pa, kako bi kapitalizam bolje pomogo siromahu ki ni radno sposoban, ki nemo poso, ki nemo imovinu? ča bi kapitalističko društvo učinilo kad bi vidilo čovika ki bos stoji na snigu i poli zanju šibicu da se ugrije?
u situaciji u kojoj je vlada zemlje sputana da krade svon stanovništvu sredstva da pomogne takovin nesritnicima, razvijo se ono ča se u socijalističkin društvima ne more razviti- čharity.
charity je supeioran državnom safety netu iz očitog razloga; privatnici su puno efikasniji od države. privatni charity nikad ne bi posto pravo, a time ne bi potico moralni hazard.
privatni charity ne bi išo za otin da potiče ljude da budu siromasi, ne bi in dovo incentive da budu siromasi, a s druge strone, gospodarstvo bi bilo na svon neopterećenon maksimumu da ih inkorporiro u svoju službu. 
evo, toliko za sa, žena mi je učinila koloč:)

AMEN
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 1 Mar - 22:24

nadam se da će sljedeća revolucija biti najkrvavija do sada i progutati abenovštinu jednom zauvijek.
ovako nešto besramno dugo nisam pročitao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 2 Mar - 3:13


santa sangre

strašno da se unatoč povijesnim rezultatima i u nemogućnosti dobivanja ijednog argumenta može i dalje tako besramno zazivati nasilje i puške..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 2 Mar - 4:21

kic wrote:
santa sangre

strašno da se unatoč povijesnim rezultatima i u nemogućnosti dobivanja ijednog argumenta može i dalje tako besramno zazivati nasilje i puške..

ako i ovaj high ranked vulture capitalist u svom eseju kaže da se sprema revolucija biblijskih razmjera onda je svarno kapitalizam u kurcu kao što on i sam tvrdi i podastire argumente i točne podatke koji kada se pročitaju nisu nimalo optimistični. preporučujem čitanje linkova preveliko je štivo a ima i puno grafikona da bi ga cijeloga ovdje začavlao.

ukratko:

Bridgewater Associates founder Ray Dalio lives a pretty comfortable life, on account of the $16.9 billion to his name.

But there’s something keeping him up at night, and it’s not the nagging sense that, at 69, he doesn’t have nearly enough time on earth left to spend that giant chunk of change. It‘s that there’s about to be an uprising in America, spurred by the widening wealth gap, and we all know who tends to fare the worst when the pitchforks come out.

Writing in a new essay on LinkedIn, the founder of the world’s largest hedge fund says that while capitalism has worked out exceedingly well for him, he’s also “seen capitalism evolve in a way that it is not working well for the majority of Americans because it’s producing self-reinforcing spirals up for the haves and down for the have-nots.” In turn, that’s created “widening income/wealth/opportunity gaps that pose existential threats to the United States because these gaps are bringing about damaging domestic and international conflicts and weakening America’s condition.” Dalio, who owns a 185-foot yacht, sites statistics that show:

-Wages for the majority of Americans have been stagnant since 1980, with those who grew up in the middle class earning less than their parents as the income gap between the poorest and richest grows wider than ever;

-Wealth determines the quality of education a child will receive, and because “richer communities tend to have public schools that are far better funded than poorer communities,” the “income/wealth/opportunity gap” gets reinforced; Dalio writes that not educating kids well is “the equivalent of child abuse” and “economically stupid”;

-Americans earning less and dying younger—men at the bottom will likely die 10 years earlier than men at the top—has direct (negative) consequences on the economy.

“Disparity in wealth, especially when accompanied by disparity in values, leads to increasing conflict and, in the government, that manifests itself in the form of populism of the left and populism of the right and often in revolutions of one sort or another,” Dalio writes, saying that this makes him especially “worried what the next economic downturn will be like.” Dalio—who believes that firing people “is not a big deal”—would to make clear that the staggering gap between the haves and the have-nots is 100 percent not at all due to “evil rich people doing bad things to poor people” (or “lazy poor people and bureaucratic inefficiencies”), but “how the capitalist system is now working.” To avoid people like, for instance, Ray, being eaten for dinner when the revolution comes, he advises that:

The solution . . . lies in better leadership at the “top of the country;” treating the wealth and income gap as a national emergency; a bipartisan commission to re-engineer the economic system; more accountability, presumably for elected officials; minimum standards for health care and education; some redistributive taxes on the wealthy; and more coordination of monetary and fiscal policy to stimulate growth.

Why and How Capitalism Needs to Be Reformed (Parts 1 & 2)
Published on April 5, 2019

https://www.linkedin.com/pulse/why-how-capitalism-needs-reformed-parts-1-2-ray-dalio/?published=t

Our Biggest Economic, Social, and Political Issue
Published on October 23, 2017

https://www.linkedin.com/pulse/our-biggest-economic-social-political-issue-two-economies-ray-dalio

Denkverbot - Page 26 0?e=1588809600&v=beta&t=vAmWyiQtfDVvbXyvPi0qzLNXuLAhAOfsm1smCBkNr30

svi eseji 177 ovdje pa koga zanima:

https://www.linkedin.com/today/author/raydalio?trk=author-info__article-link
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 2 Mar - 10:04


hvala, osjećam se kao da sam upisao još jedan kolegij s obzirom koliko materijala se nalijepi na ovu temu..

ok ovaj bogataš ima možda pravo u analizi svih problema koji se pojavljuju - ali nj rješenje je: a bipartisan commission to re-engineer the economic system  pale

i da je loša edukacija the equivalent of child abuse je više nego pretjeran komentar..  fizičko nasilje > verbalno i ostalo

samo nam treba komisija koja će upravljati s ekonomskim pitanjima, ovo je jednostavno rečeno: soft-komunizam

ili ako vas smeta što spominjem komunizam, jednostavno je to centralno planiranje koje se već dokazalo da ne može biti od koristi jer se u svijetu i životu događa puno nepredvidivih problema, evo dođe odjednom random virus i zajebe ti ekonomiju - i kako onda pričati o nekim ekonomskim planovima i redistribuciji? redistribucija je pseudo-riječ za otimanje inače..

revolucija je jedino legitimna, u mojim očima, ako centri moći koriste prisilu i jednostavno rečeno: nasilje, nad nekim slojem društva-

i čak i tad proizvede puno kolateralnih nevinih žrtvi, a jedna revolucija koja bi rušila sistem koji se ne možeš uhvatiti za glavu ni za rep, jer je sličniji duhu, može rezultati samo s malo više nevinih žrtvi, što smo već i vidjeli u povijesti (je li itko ovdje čitao ruske pisce 20. stoljeća?)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 2 Mar - 11:30

Vi koji konstantno seruckate po komunizmu, trebali biste znati da:

a) "komunizam" jest marksisticki termin za besklasno drustvo, odnosno stadij koji bi se tek trebao razviti
b) predstavlja i pokret koji zeli uspostaviti komunizam kao drustveno stanje
c) socijalizam - marksisticki termin za medjufazu od kapitalizma prema komunizmu


Dakle, necu ni spominjati koliko je neuko (hebemmu, ipak sam spomenula) kritizirati komunizam kao DRUSTVENO STANJE, buduci da takvo stanje (JOS!) ne postoji.

Molim. I drugi put!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 2 Mar - 11:35

kic wrote:
santa sangre

strašno da se unatoč povijesnim rezultatima i u nemogućnosti dobivanja ijednog argumenta može i dalje tako besramno zazivati nasilje i puške..


ca je to santa sangre?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum