ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FT- srbija munjevito ide napred..

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Sun 16 Feb - 15:42

Unimatrix_Zero wrote:
marcellus wrote:
Unimatrix_Zero wrote:
marcellus wrote:
Serbinho-3 wrote:Marc, sta to bese ljubomora...

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Serbia&city1=Belgrade&country2=Croatia&city2=Zagreb


standard je u zagrebu kaže statistika 53 posto veći, a plaće duple
place duple a cijene troduple pirat a zrak cistiji za 3 grumena uglja pirat

cijene su takve kakve su na numbeu, više su nego u bg ali ni blizu za toliko koliko su veće plaće.

to je uvijek tako, tamo gdje su plaće veće veće su i cijene, ali i standard života. Odnosno, plaće uvijek rastu brže od cijena kako raste stupanj razvijenosti jedne zemlje. Zato je standard u švici neusporediv s onim u albaniji, iako su cijene u švici xy puta veće
marc nemos mi prodavati mud za bubrege,bio sam i u zg-u i bg-u i mogu ti reci da je vise maje to isti kukac,sirotinje i vamo i tamo i bogatuna naravno,srednje klase ...ima preko grane valjda,pa jebot zasto idu hrvati masovno u srpsku republiku kupovati robu jer je malkice jeftinije kad su tako dobre plate,mislim ono price za malu djecu

zato jer je jeftinije, jebote... zašto amerikanci idu u Hrvatsku popravljat zube? Jer je jeftinije. Nije da nemaju para.

Standard u Hrvatskoj je čime ga god mjerio, količinom mcdonalds hamburgera koje možeš kupit od prosječne plaće (što je standardni i jako dobar ekonomski indikator standarda, jer je mcdonalds isti u svakoj državi a cijena mu je vezana za troškove i cijenu rada u toj državi), brojem osobnih automobila, potrošačkom košaricom u odnosu na prosječnu plaću, svejedno, uvijek oko 50 posto veći nego u Hrvatskoj. U pravilu, ako su plaće u državi x duplo veće nego u y onda su cijene u državi x veće za oko 50 posto i standard je veći za oko 50 posto...

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Sun 16 Feb - 15:44

a to je slučaj u odnosu hrvatska srbija, dakle plaće u hrvatskoj su cca duple od onih u srbiji, cijene goriva, automobila, većine uvozne robe su iste, cijene hrane u dućanu i režija su u hrvatskoj veće, cijene stanovanja su dosta slične ali nešto veće u zagrebu nego u beogradu, a ukupno je standard osjetno veći u zagrebu. Razlika zg - bg je u postocima razlika zagreb - minken cca, mjereno konkretnin ekonometrijskim pokazateljima

naravno, trolanje je trolanje a podaci su podaci

_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Serbinho-3 Sun 16 Feb - 16:03

Meljes ono sto ti se melje.

Kilometre autoputa ne uzimas u obzir, iako si ih ranije uzimao.

HR mozda jeste ispred SRB trenutno, sto je prednost koju je imala u startu, more, vecu podrsku Zapada i raniji prestanak ratnih sukoba.

Srbija je fakticki 2000 imala rat i kompletno srusenu zemlju, koju je sama popravila, nikakvu podrsku Zapada i nikakav start, tipa more, nafta...

HR je imala daleko vecu podrsku na Zapadu, koja je kasnije izgubljena, narocito kod Nemacke i Austrije, koji su se okrenuli Srbiji.

Srbija sa Engleskom nije uspela da poboljsa odnose, koji su ostali na losem nivou, sto je Dacic ocenio kao greskom okretanju ka istim i uvlacenje Srbije u rat sa Hitlerom, znaci dobro je imati lose odnose sa Englezima, dok se sa Amerima nesto poboljsalo za vreme Trampa, tek simbolicno, obzirom da vise njima odgovara i ubiranju politickih poena na Kosovu.

Srbija sa problemima koje ima i bez podrske Zapada kao HR sto ima za sve, sto Srbiju nisu hteli da razumeju, odlicno stoji.

Realnost je da ce Srbija prestici HR, pitanje je vremena, ali trka sa HR nije primarni cilj, vec ex Varsavskim Paktom.

Suljo je dosta uradio, iako je gresio.

Muvao je oko podele Kosova.

Otvaranje fabrika mu je uz kilometre autoputa, konkretna brojka pozitivna.

Daleko da je odlicno, Pravosudje dupla 00, Robert Parish, reciklaza ista prica, dosta toga.

Nemojmo biti Marcellus i sve hvaliti, ko Cigo svog konja.

Ima Srbija dosta prostora za poboljsanje, ali se nesto pomera na bolje.

Zapad ti svakako nece pomoci, jer i po najpoznatijim EU Metropolama, vidis da ne mogu da pomognu sebi a kamoli tebi, iako Balkan fellas gleda kao na perfekciju, sto je daleko od istine u realnosti.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Šandor Winnetou Sun 16 Feb - 16:37

Sovak wrote:
tre wrote:
marcellus wrote:https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i-ekonomija/228883/Izvoz-Srbije-ove-godine-oko-35-milijardi-evra.html

Izvezeno je robe u vrednosti 14,60 milijardi evra, a uvezeno za 19,48 milijardi evra, pa je deficit iznosio 4,88 milijardi evra i veći je za 9,2 odsto.
 
Pokrivenost uvoza izvozom je 74,9 odsto i manja je nego u istom periodu 2018, kada je iznosila 75,3 odsto.


dakle izvoz (robni) Hrvatske i Srbije je sličan, Hrvatska ima oko 7-8 posto veći robni izvoz što nije puno, ali ponavljam, Hrvatska je a) duplo manja pa je izvoz po stanovniku više nego dvostruko veći od onog u srbiji i b) hrvatska deficit platne bilance nadoknađuje turizmom
Svetoje na aparatima

Jebi ga, probao je, ali nije imao srece.

Za nekoga tko se u Njemackoj kakti davno sredio previse frustriran Hrvatskom.
Da, dođe ovdje i kao neutralno piše o tome kako nas je srbija prešišala i te spike kad ono prrrcccc milojko, nema veze s vezom.

_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Šandor Winnetou Sun 16 Feb - 16:41

Serbinho-3 wrote:

HR mozda jeste ispred SRB trenutno, sto je prednost koju je imala u startu, more, vecu podrsku Zapada i raniji prestanak ratnih sukoba.

Srbija je fakticki 2000 imala rat i kompletno srusenu zemlju, koju je sama popravila, nikakvu podrsku Zapada i nikakav start, tipa more, nafta...

Ajde ne seri više svega ti, imali ste par srušenih mostova i par tvornica a ostalo je sve ostalo čitavo i nepopljačkano kao kad ste haračili 5 godina po hrvatskoj i bosni gdje ste ostavili pustinju iza sebe koje smo mi sanirali sami našom lovoim. Vi srbende imate gadnu naviku da brojite vrijeme od onoga trenutka kad vama odgovara

_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Pirate Mon 17 Feb - 16:31

marcellus wrote:
Pirate wrote:
marcellus wrote:https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i-ekonomija/228883/Izvoz-Srbije-ove-godine-oko-35-milijardi-evra.html

Izvezeno je robe u vrednosti 14,60 milijardi evra, a uvezeno za 19,48 milijardi evra, pa je deficit iznosio 4,88 milijardi evra i veći je za 9,2 odsto.
 
Pokrivenost uvoza izvozom je 74,9 odsto i manja je nego u istom periodu 2018, kada je iznosila 75,3 odsto.


dakle izvoz (robni) Hrvatske i Srbije je sličan, Hrvatska ima oko 7-8 posto veći robni izvoz što nije puno, ali ponavljam, Hrvatska je a) duplo manja pa je izvoz po stanovniku više nego dvostruko veći od onog u srbiji i b) hrvatska deficit platne bilance nadoknađuje turizmom

Kao bivsi bankar i covjek od brojeva si ne bi smio dopustiti tako ofrlje baratanje brojkama.

Izvoz Srbije je u 2019. bio 17,5 milijardi eura dok je hrvatski izvoz bio 15,3. Ako se gleda per capita, Hrvati. izvoze vise, no opet ta razlika se iz godine u godinu konstantno smanjuje. To smanjenje jaza ce se u dogledno vrijeme jos vise ubrzati ako se pogledaju podaci zadnjih mjeseci 2019. te kad se pogledaju SDI zadnjih 5 godina.

Drz se ti Marc lova na vjestice a brojke ostavi drugima.


ovo gore su službeni podaci vašeg statističkog zavoda, i našeg statističkog zavoda.

izvoz je kurčina u obje države, i nije da se razlika smanjuje, samo što nas spašava turizam a vas ništa.
To su podaci za prvih 10 mjeseci a ne cijelu godinu. 

Slazem se da je izvoz u obje zemlje kurcina, pogotovo u Srbiji (s obzirom na potencijal). Razlika se smanjuje (gledajuci per capita), 2015. srpski izvoz je zbirno bio veci za 500 mil. eura, na kraju 2019. je razlika 2 milijarde, za ovu godinu ne bi da prejudiciram ali misljenja sam da ide na min. 2,5 milijarde eura razlike. 

Istina Hrvatsku spasava turizam ali ni on nije ocito dovoljan da uhvati korak sa Madjarima, Slovacima, Cesima i ostalima.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Mon 17 Feb - 16:35

https://novac.jutarnji.hr/karijere/ugostitelji-krenuli-u-potragu-za-stranim-sezoncima-ljudi-se-bore-da-dodu-na-nasu-obalu/9984634/

– To je čudo, ljudi se bore da dođu na našu obalu. Ovdje ih čeka siguran posao, ako se pokažu dobri, imaju mjesto i iduće godine. Plaće su im dvostruko veće nego u Srbiji. Imaju osiguran smještaj i hranu, a ako su dobri, i odlične napojnice. Mi smo za njih eldorado. Ove godine svi su zainteresirani za Dalmaciju i zbog zategnutijih odnosa između Srbije i Crne Gore. Rekli su mi kako osjećaju da bi mogli imati neugodnosti i zato su se masovno odazvali našem pozivu. Ne mogu reći da sam šokiran takvim interesom, ali priznajem da sam bio iznenađen.


_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Guest Mon 17 Feb - 16:48

marcellus wrote:https://novac.jutarnji.hr/karijere/ugostitelji-krenuli-u-potragu-za-stranim-sezoncima-ljudi-se-bore-da-dodu-na-nasu-obalu/9984634/

– To je čudo, ljudi se bore da dođu na našu obalu. Ovdje ih čeka siguran posao, ako se pokažu dobri, imaju mjesto i iduće godine. Plaće su im dvostruko veće nego u Srbiji. Imaju osiguran smještaj i hranu, a ako su dobri, i odlične napojnice. Mi smo za njih eldorado. Ove godine svi su zainteresirani za Dalmaciju i zbog zategnutijih odnosa između Srbije i Crne Gore. Rekli su mi kako osjećaju da bi mogli imati neugodnosti i zato su se masovno odazvali našem pozivu. Ne mogu reći da sam šokiran takvim interesom, ali priznajem da sam bio iznenađen.


šta to znači "ako se pokažu dobri" i "a ako su dobri" ???
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Mon 17 Feb - 16:50

Gnječ wrote:
marcellus wrote:https://novac.jutarnji.hr/karijere/ugostitelji-krenuli-u-potragu-za-stranim-sezoncima-ljudi-se-bore-da-dodu-na-nasu-obalu/9984634/

– To je čudo, ljudi se bore da dođu na našu obalu. Ovdje ih čeka siguran posao, ako se pokažu dobri, imaju mjesto i iduće godine. Plaće su im dvostruko veće nego u Srbiji. Imaju osiguran smještaj i hranu, a ako su dobri, i odlične napojnice. Mi smo za njih eldorado. Ove godine svi su zainteresirani za Dalmaciju i zbog zategnutijih odnosa između Srbije i Crne Gore. Rekli su mi kako osjećaju da bi mogli imati neugodnosti i zato su se masovno odazvali našem pozivu. Ne mogu reći da sam šokiran takvim interesom, ali priznajem da sam bio iznenađen.


šta to znači "ako se pokažu dobri" i "a ako su dobri" ???

pa radi se o radnicima, ne. Kuharima i konobarima. Dobri su oni koji su brzi, ljubazni, učinkoviti, a loši su oni koji su lijeni, bezobrazni, boli ih kurac za goste, piju na radnom mjestu, itd...

_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Guest Mon 17 Feb - 16:54

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:https://novac.jutarnji.hr/karijere/ugostitelji-krenuli-u-potragu-za-stranim-sezoncima-ljudi-se-bore-da-dodu-na-nasu-obalu/9984634/

– To je čudo, ljudi se bore da dođu na našu obalu. Ovdje ih čeka siguran posao, ako se pokažu dobri, imaju mjesto i iduće godine. Plaće su im dvostruko veće nego u Srbiji. Imaju osiguran smještaj i hranu, a ako su dobri, i odlične napojnice. Mi smo za njih eldorado. Ove godine svi su zainteresirani za Dalmaciju i zbog zategnutijih odnosa između Srbije i Crne Gore. Rekli su mi kako osjećaju da bi mogli imati neugodnosti i zato su se masovno odazvali našem pozivu. Ne mogu reći da sam šokiran takvim interesom, ali priznajem da sam bio iznenađen.


šta to znači "ako se pokažu dobri" i "a ako su dobri" ???

pa radi se o radnicima, ne. Kuharima i konobarima. Dobri su oni koji su brzi, ljubazni, učinkoviti, a loši su oni koji su lijeni, bezobrazni, boli ih kurac za goste, piju na radnom mjestu, itd...

meni to izgleda iracionalno i ponižavajuće. iracionalno zato jer zapošljavaju ljude upitnih kvalifikacija pa ako se pokažu dobri...a ponižavajuće zato jer se na takav način razgovara sa djecom ako budeš dobar dobit ćeš džeparac...

sve u svemu kurčina, kila mozga i tako to...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Pirate Mon 17 Feb - 17:04

Kao jos bi birali, koja smijurija. Njemci dizu u rampu u 3. mjesecu za Bosnu i Srbiju, zato su ovi vec krajem prosle godine poceli vrbovati radnike.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Mon 17 Feb - 17:06

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:https://novac.jutarnji.hr/karijere/ugostitelji-krenuli-u-potragu-za-stranim-sezoncima-ljudi-se-bore-da-dodu-na-nasu-obalu/9984634/

– To je čudo, ljudi se bore da dođu na našu obalu. Ovdje ih čeka siguran posao, ako se pokažu dobri, imaju mjesto i iduće godine. Plaće su im dvostruko veće nego u Srbiji. Imaju osiguran smještaj i hranu, a ako su dobri, i odlične napojnice. Mi smo za njih eldorado. Ove godine svi su zainteresirani za Dalmaciju i zbog zategnutijih odnosa između Srbije i Crne Gore. Rekli su mi kako osjećaju da bi mogli imati neugodnosti i zato su se masovno odazvali našem pozivu. Ne mogu reći da sam šokiran takvim interesom, ali priznajem da sam bio iznenađen.


šta to znači "ako se pokažu dobri" i "a ako su dobri" ???

pa radi se o radnicima, ne. Kuharima i konobarima. Dobri su oni koji su brzi, ljubazni, učinkoviti, a loši su oni koji su lijeni, bezobrazni, boli ih kurac za goste, piju na radnom mjestu, itd...

meni to izgleda iracionalno i ponižavajuće. iracionalno zato jer zapošljavaju ljude upitnih kvalifikacija pa ako se pokažu dobri...a ponižavajuće zato jer se na takav način razgovara sa djecom ako budeš dobar dobit ćeš džeparac...

sve u svemu kurčina, kila mozga i tako to...

normalan poslovni odnos, dobar si ili nisi dobar, ako nisi letiš, to je tako svugdje i to je normalan način razgovora. Na svakom poslu moraš pokazat jesi li dobar.

_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by crvenkasti Mon 17 Feb - 17:10

Čim postanu jači od nas, tražit ćemo opet da nas prime u Jugoslaviju. Boli nas kurac.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28569
2014-04-17


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Guest Mon 17 Feb - 17:14

Pirate wrote:Kao jos bi birali, koja smijurija. Njemci dizu u rampu u 3. mjesecu za Bosnu i Srbiju, zato su ovi vec krajem prosle godine poceli vrbovati radnike.

sve je to na nivou diletantizma, fušeraja diletantska improvizacija bez ikakvog plana i cilja. više manje sve se u hrvatskoj bazira na diletantskim improvizacijama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Guest Mon 17 Feb - 17:18

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:https://novac.jutarnji.hr/karijere/ugostitelji-krenuli-u-potragu-za-stranim-sezoncima-ljudi-se-bore-da-dodu-na-nasu-obalu/9984634/

– To je čudo, ljudi se bore da dođu na našu obalu. Ovdje ih čeka siguran posao, ako se pokažu dobri, imaju mjesto i iduće godine. Plaće su im dvostruko veće nego u Srbiji. Imaju osiguran smještaj i hranu, a ako su dobri, i odlične napojnice. Mi smo za njih eldorado. Ove godine svi su zainteresirani za Dalmaciju i zbog zategnutijih odnosa između Srbije i Crne Gore. Rekli su mi kako osjećaju da bi mogli imati neugodnosti i zato su se masovno odazvali našem pozivu. Ne mogu reći da sam šokiran takvim interesom, ali priznajem da sam bio iznenađen.


šta to znači "ako se pokažu dobri" i "a ako su dobri" ???

pa radi se o radnicima, ne. Kuharima i konobarima. Dobri su oni koji su brzi, ljubazni, učinkoviti, a loši su oni koji su lijeni, bezobrazni, boli ih kurac za goste, piju na radnom mjestu, itd...

meni to izgleda iracionalno i ponižavajuće. iracionalno zato jer zapošljavaju ljude upitnih kvalifikacija pa ako se pokažu dobri...a ponižavajuće zato jer se na takav način razgovara sa djecom ako budeš dobar dobit ćeš džeparac...

sve u svemu kurčina, kila mozga i tako to...

normalan poslovni odnos, dobar si ili nisi dobar, ako nisi letiš, to je tako svugdje i to je normalan način razgovora. Na svakom poslu moraš pokazat jesi li dobar.

a tko će ocjenjivati da li je netko dobar? vlasnik otela koji ima 4 razreda osnovne? ili kamarila oko njega skupljena po rodoslovnom stablu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Guest Mon 17 Feb - 17:19

crvenkasti wrote:Čim postanu jači od nas, tražit ćemo opet da nas prime u Jugoslaviju. Boli nas kurac.

samo bez Istre. po rapalskoj granici molim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Eroo Mon 17 Feb - 17:36

Gnječ wrote:
crvenkasti wrote:Čim postanu jači od nas, tražit ćemo opet da nas prime u Jugoslaviju. Boli nas kurac.

samo bez Istre. po rapalskoj granici molim.
Bez tebe sigurno, a za ostalo tje da vidime.Pita'ću kuma Antu, pa šta on kaže tako tje da bidne. :)
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Pirate Mon 17 Feb - 18:09

Gnječ wrote:
Pirate wrote:Kao jos bi birali, koja smijurija. Njemci dizu u rampu u 3. mjesecu za Bosnu i Srbiju, zato su ovi vec krajem prosle godine poceli vrbovati radnike.

sve je to na nivou diletantizma, fušeraja diletantska improvizacija bez ikakvog plana i cilja. više manje sve se u hrvatskoj bazira na diletantskim improvizacijama.
Naravno, samo lud moze misliti da je tu sistemski pristup.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Mon 17 Feb - 19:35

Gnječ wrote:
marcellus wrote:

normalan poslovni odnos, dobar si ili nisi dobar, ako nisi letiš, to je tako svugdje i to je normalan način razgovora. Na svakom poslu moraš pokazat jesi li dobar.

a tko će ocjenjivati da li je netko dobar? vlasnik otela koji ima 4 razreda osnovne? ili kamarila oko njega skupljena po rodoslovnom stablu?

vlasnik, naravno, a da tko drugi. On te plaća. Njegova je lova. Kupac je taj koji odlučuje hoće li nešto plaćat i dalje ili ne. A poslodavac kupuje to što radiš. 4 osnovne su dovoljna da zna jel mu se isplatiš ili ne. Ako ne zna, onda sigurno nema ni kafić ni hotel. Ili ga neće imat dugo.


_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Mon 17 Feb - 19:36

isto ko kad plaćam vodoinstalatera ili servisera za perilicu. Ili majstora za bilo što. Hoću li ga zvat ponovo ovisi jel dobar ili nije. Ja ću odlučit jel dobar jer ga ja plaćam, ne komitet. Tako to u stvarnom svijetu ide, naravno u komunizmu je drukčije, i drugim bajkama. To kakve škole imam ili ne nije bitno, pita se onog kod koga je lova kojom se nešto ili nekog plaća. Sve drugo nije pošteno.

_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by marcellus Mon 17 Feb - 19:40

recimo serviser kod kojeg je žena neko vrijeme servisirala auto (jer je blizu) nije bio dobar, pa ga je promijenila. Sad ide na ovlašteni. Ko odlučuje jel dobar? Vlasnica auta. Šta ona zna o autima? Zna kurac, počela je vozit s 40. Kog se pita jel serviser dobar? Nju, jer je njezina lova.

Amen.

_________________
FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

FT- srbija munjevito ide napred.. - Page 6 Empty Re: FT- srbija munjevito ide napred..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum