ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 22:48

aben wrote:
kic wrote:
ne znam, sad mi se cini da radim za drugog, i da mi uzima zivot, ideje, krv, polet, snagu..

jesi ti kao mladic sanjao da ces otici u legiju stranaca npr? ja jesam, mozda zato najvise volim E. Jungera, napravio je ono sto sam ja htio, mladost mora biti drska.. no danas snimaju recenzije za igre na yt i vec su kao tinejdzeri bogatiji od nas skupa.. s tim da i nemam nist, ili i ne zelim, vise zivot za pricat mozda..


ne gljedoj socijalistički- sve ča ti učiniš bilo bi kurac da tvoj gazda ne učini puno više. ako misliš da ovo ni istina, unda ti budi gazda omoh. ne moreš? naravski da ne moreš, jer  ne moreš činiti ono više ča čini tvoj gazda.
zamisli koliko bi vridile tvoje ideje, krv polet i snoga da nemo gazde, i uspoređuj iz te točke.
S ovim se u potpunosti slažem. 

Kic, što bi napravio u dvorani sa slike?

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 23:06

aben wrote:zamisli koliko bi vridile tvoje ideje, krv polet i snoga da nemo gazde, i uspoređuj iz te točke.



vrijedilo bi više, gazda je samo posrednik. k'o kurvama stan i svodnik.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 23:12


ja ne oduzimam gazdi na njegovim kvalitetama i jasno mi je da nad vlasnicima visi neka vrsta damoklovog mača..

definitivno je to jedna aktivna uloga, samo govorim da bi trebalo težiti aktivnoj ulozi, a ne pasivnoj..

baš čitam Tarkovskog malo opet: To be honest I put myself in the category of people who are best
able to give form to their ideas by arguing—I entirely subscribe to
the view that truth is reached through dispute. Otherwise I tend to
fall into a reflective state which suits the metaphysical bent of my
character and is not conducive to an energetic, creative thought process, since it affords only emotional material with which to construct a—more or less well-ordered—framework for my ideas.

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 23:16

kic wrote:
ja ne oduzimam gazdi na njegovim kvalitetama i jasno mi je da nad vlasnicima visi neka vrsta damoklovog mača..

definitivno je to jedna aktivna uloga, samo govorim da bi trebalo težiti aktivnoj ulozi, a ne pasivnoj..



nema kvaliteta, parazitski odnos kao i svodnik prema kurvi, kurve se nikad ne pobune kaj ne?
masa ljudi u kasnijoj životnoj dobi odluče postati sami sebi gazde i bude im čudno zašto nisu probali prije, jako mali postotak požali...interesantno bi bilo vijdeti nekog gazdu da u kasnijoj životnoj dobi postane nekome radnik kakvo bi mišljenje imao, niti blizu isto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 23:26

ebenica wrote:
kic wrote:
ja ne oduzimam gazdi na njegovim kvalitetama i jasno mi je da nad vlasnicima visi neka vrsta damoklovog mača..

definitivno je to jedna aktivna uloga, samo govorim da bi trebalo težiti aktivnoj ulozi, a ne pasivnoj..



nema kvaliteta, parazitski odnos kao i svodnik prema kurvi, kurve se nikad ne pobune kaj ne?
masa ljudi u kasnijoj životnoj dobi odluče postati sami sebi gazde i bude im čudno zašto nisu probali prije, jako mali postotak požali...interesantno bi bilo vijdeti nekog gazdu da u kasnijoj životnoj dobi postane nekome radnik kakvo bi mišljenje imao, niti blizu isto.
U čemu je parazitski?

Danas je barem lako postati sam svoj gazda, ali tek rijetki su u stanju podnijeti pritisak koji to nosi sa sobom. Zaposlenik se nakon radnog vremena posveti hobijima i zaboravi na posao, "gazda" to ne može. Mozak mu je u poslu  0-24. 

Većinu života sam bila kako ti kažeš gazda, ali sam zadnjih par godina radila za drugog. Ponašala sam se kao uposlenik kao da je moje, jer drugačije ne znam. 
Sad ću opet u privatne vode, jer se ne znam opustiti nakon radnog vremena, pa ako ću već rintati onda ću rintati za sebe, a ne za drugog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 23:31

Ra wrote:U čemu je parazitski?
pa zato kaj živiš od tuđeg rada, osim ako nisi jedini zaposleni, to nisu zajednice, onaj koji je na vrhu živi od onoga koji je ispod njega.
lijepo bi bilo da je drugačije i ljudi to vole zvati drugačije ali nije tako, nema tu podjele..i svodnik stalno razmišlja o poslu i dobiti al ga to ne čini humanitarcem nego onim što je, parazit. ako je madam, ponekad legne ali većinom ne, većinom je i madam parazit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 23:42

ebenica wrote:
Ra wrote:U čemu je parazitski?
pa zato kaj živiš od tuđeg rada, osim ako nisi jedini zaposleni, to nisu zajednice, onaj koji je na vrhu živi od onoga koji je ispod njega.
lijepo bi bilo da je drugačije i ljudi to vole zvati drugačije ali nije tako, nema tu podjele..i svodnik stalno razmišlja o poslu i dobiti al ga to ne čini humanitarcem nego onim što je, parazit. ako je madam, ponekad legne ali većinom ne, većinom je i madam parazit.
Pa dobro, zašto ti ne otvoriš svoju firmu i ne živiš od tuđeg rada, kad je to tako jednostavno? Zašto ljudi uopće rade za druge? 
Zašto dozvoljavaš da budeš kurva? Možda nisi u stanju biti svodnik?

Koristim tvoju terminologiju, da ne bude zabune. :)

Taj posao koji rade zaposleni se vjerojatno sam od sebe stvorio. Palo je s neba gazdi, a on samo kupi pare što mu drugi zarade. :D

Nisam bila jedini zaposleni. Imala sam 20-tak ljudi. Nemaš pojma kakav je pritisak kad trebaš isplatiti ljudima plaće, a nisi uspio naplatiti neki odrađeni posao. Daleko je to od parazitskog odnosa, vjeruj mi. 

Uostalom, neka svatko proba zaposliti samo sebe (ne mora imati zaposlene radnike) i pobrinuti se o svom dohotku, porezima, prirezima, mirovinskom, zdravstvenom, knjigovođi, raznim članarinama kojekakvim besmislenim zbornicama itd. itd.... i tako iz mjeseca u mjesec. 

Lako je postati gazda. Za d.o.o. trebaš privremeno 20.000 kn, za obrt ni to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 23:47

Ra wrote:
ebenica wrote:
Ra wrote:U čemu je parazitski?
pa zato kaj živiš od tuđeg rada, osim ako nisi jedini zaposleni, to nisu zajednice, onaj koji je na vrhu živi od onoga koji je ispod njega.
lijepo bi bilo da je drugačije i ljudi to vole zvati drugačije ali nije tako, nema tu podjele..i svodnik stalno razmišlja o poslu i dobiti al ga to ne čini humanitarcem nego onim što je, parazit. ako je madam, ponekad legne ali većinom ne, većinom je i madam parazit.
Pa dobro, zašto ti ne otvoriš svoju firmu i ne živiš od tuđeg rada, kad je to tako jednostavno? Zašto ljudi uopće rade za druge? 
Zašto dozvoljavaš da budeš kurva? Možda nisi u stanju biti svodnik?

Koristim tvoju terminologiju, da ne bude zabune. :)

Taj posao koji rade zaposleni se vjerojatno sam od sebe stvorio. Palo je s neba gazdi, a on samo kupi pare što mu drugi zarade. :D

Nisam bila jedini zaposleni. Imala sam 20-tak ljudi. Nemaš pojma kakav je pritisak kad trebaš isplatiti ljudima plaće, a nisi uspio naplatiti neki odrađeni posao. Daleko je to od parazitskog odnosa, vjeruj mi. 

Uostalom, neka svatko proba zaposliti samo sebe (ne mora imati zaposlene radnike) i pobrinuti se o svom dohotku, porezima, prirezima, mirovinskom, zdravstvenom, knjigovođi, raznim članarinama kojekakvim besmislenim zbornicama itd. itd.... i tako iz mjeseca u mjesec. 

Lako je postati gazda. Za d.o.o. trebaš privremeno 20.000 kn, za obrt ni to.
pa ja radim za sebe. ali ja radim sam od svog rada i nikad neću biti bogat jer od svog rada se ne možeš obogatiti, obogatiti se možeš samo od tuđeg rada, to je barem jasno.
svaki svodnik ima obaveza to ga ne čini manjim parazitom. fora je kako ljudi sebe vole cijenit i svoje obaveze samo zaboravljaju kako su obaveze svačije, i od poslodavca i od radnika a profit je samo od poslodavca...ako nema podjele (u stvari ima ali samo one negativne) onda je onaj koji živi od tuđeg rada parazit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 23:48

Ra wrote:Zašto ljudi uopće rade za druge? 
Zašto dozvoljavaš da budeš kurva? Možda nisi u stanju biti svodnik?

zato što su ljudi tako dresirani.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/2/2020, 00:59

stay away from croatian gazda. they are former udba goons and many of them ustasha goons too all from Dinara hills. they will suck your blood and soul out of you. they will pay you with yoghurt and burek and they don't care if you are broke with no kuna for pivo and cigarettes. croatian government is a pile of shit also full of former udba and ustasha goons from Dinara hills.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/2/2020, 08:08


eee

ostavi se ti Dinara hills :p
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 14/2/2020, 08:14

ebenica wrote:
aben wrote:zamisli koliko bi vridile tvoje ideje, krv polet i snoga da nemo gazde, i uspoređuj iz te točke.



vrijedilo bi više, gazda je samo posrednik. k'o kurvama stan i svodnik.


ne bi, vridilo bi manje.
naravski, ako je dobrovoljnost otih odnosov given.


ljudima je omoh jasno zoč bi svodnik dobrovoljno ušo u ot odnos, ali za kurbe in ni jasno. to je zoto ča in je analiza skin-deep, prvoloptaška. oni gljedaju ki rodi fizički i u prezentu, i zaključuju -to je opressed, i ki skupljo šug- to je opressor.

istina je da će kurbe rado ući u ot odnos zbog zaštite, klijentele i/ili poslovnog prostora ki svodnik imo. imanje nekretnine, imanje knjižice s popisom mušterija i strašni mišići za marksiste ni labor iako je svodnik možda u prošlosti kopo kanale da bi kupi poslovni prostor- ni u prezentu, odrico se svaki dun u teretani da bi dobi mišići- dizanje utegov ni labour, krećo se među klijentelon i uspostovljo kontakte- obviously, nije rad. međutin, moru oni proglašavati radon ča god oće, opresorima koga god oće, ono ča ne moru je spriječiti kurbu da uđe u dobrovoljan odnos is svodnikon.  

to je cela poanta zoč marksizam jednostavno ne vridi- ne počivo na dovrovoljnin odnosima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 14/2/2020, 10:12

Ra wrote:
ebenica wrote:
Ra wrote:U čemu je parazitski?
pa zato kaj živiš od tuđeg rada, osim ako nisi jedini zaposleni, to nisu zajednice, onaj koji je na vrhu živi od onoga koji je ispod njega.
lijepo bi bilo da je drugačije i ljudi to vole zvati drugačije ali nije tako, nema tu podjele..i svodnik stalno razmišlja o poslu i dobiti al ga to ne čini humanitarcem nego onim što je, parazit. ako je madam, ponekad legne ali većinom ne, većinom je i madam parazit.
Pa dobro, zašto ti ne otvoriš svoju firmu i ne živiš od tuđeg rada, kad je to tako jednostavno? Zašto ljudi uopće rade za druge? 
Zašto dozvoljavaš da budeš kurva? Možda nisi u stanju biti svodnik?

Koristim tvoju terminologiju, da ne bude zabune. :)

Taj posao koji rade zaposleni se vjerojatno sam od sebe stvorio. Palo je s neba gazdi, a on samo kupi pare što mu drugi zarade. :D

Nisam bila jedini zaposleni. Imala sam 20-tak ljudi. Nemaš pojma kakav je pritisak kad trebaš isplatiti ljudima plaće, a nisi uspio naplatiti neki odrađeni posao. Daleko je to od parazitskog odnosa, vjeruj mi. 

Uostalom, neka svatko proba zaposliti samo sebe (ne mora imati zaposlene radnike) i pobrinuti se o svom dohotku, porezima, prirezima, mirovinskom, zdravstvenom, knjigovođi, raznim članarinama kojekakvim besmislenim zbornicama itd. itd.... i tako iz mjeseca u mjesec. 

Lako je postati gazda. Za d.o.o. trebaš privremeno 20.000 kn, za obrt ni to.
X

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/2/2020, 12:34


veci rizik je na ramenima "gazde", nisam o tome ni govorio..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 14/2/2020, 13:13

kic wrote:
veci rizik je na ramenima "gazde", nisam o tome ni govorio..
niti ne misli da si socijalist, 
nego drzin da ti gazda otkljucava ideje i trud i ono drugo ca si nabroji

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/2/2020, 16:57

aben wrote:
kic wrote:
veci rizik je na ramenima "gazde", nisam o tome ni govorio..
niti ne misli da si socijalist, 
nego drzin da ti gazda otkljucava ideje i trud i ono drugo ca si nabroji

ne razumin. objasni to na svom primjeru kako tebi gazda otključava ideje i trud kad ne rodiš niš a gazda te ploća.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 14/2/2020, 17:06

Relativno! :)
Upravo sam pročitala misao koja glasi ovako:
"Ljudi su relativni, a sve ostalo je apsolutno."

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/2/2020, 17:29

mativka wrote:Relativno! :)
Upravo sam pročitala misao koja glasi ovako:
"Ljudi su relativni, a sve ostalo je apsolutno."

nemoj braniti to čudovište.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 14/2/2020, 17:51

Gnječ wrote:
aben wrote:
kic wrote:
veci rizik je na ramenima "gazde", nisam o tome ni govorio..
niti ne misli da si socijalist, 
nego drzin da ti gazda otkljucava ideje i trud i ono drugo ca si nabroji

ne razumin. objasni to na svom primjeru kako tebi gazda otključava ideje i trud kad ne rodiš niš a gazda te ploća.

jo sun drugo jer nis zaposlenik u uvjetima dobrovoljnih odnosov. jo rodin u socijalizmu, tj bolje reci jo ne rodin jer sun u socijalizmu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 14/2/2020, 17:52

mativka wrote:Relativno! :)
Upravo sam pročitala misao koja glasi ovako:
"Ljudi su relativni, a sve ostalo je apsolutno."
boci otu knjigu u smece

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 14/2/2020, 17:58


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 33 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum