ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 08:56

to je tv teaser:)

reko sun ti da ce te numberphile uvuci,  
a sa si spreman nauciti koliko je 1+2+3+4...=

ne zelin ti spoilati video, ali samo cu ti reci da je to negativan broj:)

https://youtu.be/w-I6XTVZXww

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 09:07

a instali sun duolingo, ucin talijunski:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 11:41

aben wrote:to je tv teaser:)

reko sun ti da ce te numberphile uvuci,  
a sa si spreman nauciti koliko je 1+2+3+4...=

ne zelin ti spoilati video, ali samo cu ti reci da je to negativan broj:)

https://youtu.be/w-I6XTVZXww

na neki način kužim postupak, ali isto mi se čine arbitrarni neki odabiri ovdje, priznat ću odmah da ne znam matematiku baš, ali to je kao u onoj knjigi "thinking fast, thinking slow" - matematičko razmišljanje je po prirodi stvari - thinking slow, odnosno kako tip u klipu kaže - counter-intuitive.. tako da, rezultat se i ne može i ne mora osjetiti
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 12:36

kic wrote:
aben wrote:to je tv teaser:)

reko sun ti da ce te numberphile uvuci,  
a sa si spreman nauciti koliko je 1+2+3+4...=

ne zelin ti spoilati video, ali samo cu ti reci da je to negativan broj:)

https://youtu.be/w-I6XTVZXww

na neki način kužim postupak, ali isto mi se čine arbitrarni neki odabiri ovdje, priznat ću odmah da ne znam matematiku baš, ali to je kao u onoj knjigi "thinking fast, thinking slow" - matematičko razmišljanje je po prirodi stvari - thinking slow, odnosno kako tip u klipu  kaže - counter-intuitive.. tako da, rezultat se i ne može i ne mora osjetiti

imaju dvo tri videa na ovu temu, a i mathlogger imo detaljno objasnjeno ca je tote posrijedi, u videu od uru vrimena...

ako nes dublje u tu pricu, svakako pogljedoj ki je veci broj, graham ili three, to je nesto najzadovoljavajuce ca more postojati, nakon sprdanja sa socijalistima

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 12:38


come e il tuo Italiano?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 13:04


ovaj naslov me više privukao :^^

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 14:24


matematika je lijek za tužne..

Denkverbot - Page 32 Fb_im166
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 16:13

nisce ne zun, ali na dosta rijeci reagirun-aha, pa da- zbog venecijanskih veza, a i preko latinsko-engleskoga. uglovnomu, tehnologija je zakon, debili ki moru reci kako je prije bilo bolje su debili.

svaki video in je vau:)

hm...lijek za umorne, bolje zvuci. appeal to leibniz not baudelaire, odlicna formulacija!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 20:25


meni je najveci problem sto brzam, previse duolingi uzimam kao igricu neku..

a ima dosta tips, i svaki zadatak unutra ima svoju raspravu skoro, koje su cesto zabavne i zanimljive, i tako, da dnevno naucis samo 2 strane rijeci = godisnje si prosirio vokabular za 700 stranih rijeci, nije malo :))
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 20:53

kic wrote:
meni je najveci problem sto brzam, previse duolingi uzimam kao igricu neku..

a ima dosta tips, i svaki zadatak unutra ima svoju raspravu skoro, koje su cesto zabavne i zanimljive, i tako, da dnevno naucis samo 2 strane rijeci = godisnje si prosirio vokabular za 700 stranih rijeci, nije malo :))



skule su za kurac

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 21:16


i općine

Denkverbot - Page 32 20200216
Denkverbot - Page 32 20200217

otkrio ovu dvoranicu u mjestu, na super lokaciji je, ali u totalno zapustenom stanju, krov je supljikav, mrtvi misevi okolo, prozori razbijeni, pod se iskrivio..  

a tu ima toliko potencijala, kako bih volio da postoji mogucnost da se iznajmi ovo od opcine, sredio bih to tako lijepo, normalno da skoro nitko ne dolazi tu, nece zeenske i normalni svijet gdje misevi leze okolo...  

osim mene naravno^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 21:21


imas jos dobrih appova za ucenje jezika, npr tandem ili hellotalk, tamo su real life ljudi koji zele nauciti tvoj jezik a ti njihov, pa chatate saljete si voice snimke, ispravljate se, postoje i tutori koji se placaju ako zelis malo profesionalnije dopisivanje koje te bolje usmjerava, ali mozes naletiti i na dobre ljude naravno, ja bio stavio perzijski (farsi) kao treci jezik, i javilo mi se preko 70 IIranaca, morao blokirati, a svi su bilo oke i kulturni-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 21:26

nišće od toga.
sve i da nagovoriš obćinu da ti do, nemoš šoldov za urediti. sve i da imoš šoldov za urediti, u tvojoj selendri nemo dovoljno zainteresironih za takove aktivnosti. sve i da imo zainteresironih..unda bi ti obćina ukinula najam i dola ga svon hdzeovcu.
ali, ne želin te obeshrobriti.

bolje mi je s kompjuteron, jer nemo provih ljudi...jo bi siguro završi na "ča nosiš ispo majce..."

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 21:32


i ovak sam pomeo dosta tog, dođe mi da okrećim to malo, ali šta kad je sve šupljikavo..

vid ga kako me destimulira! :D

danas je sve postalo destinacija/lokacija, sigurno su tu neke vlasnicke borbe jer je lokacija uz more prakticki i blizu centra..

prava steta, jer mislim kad sredis to, uvedes klimu, pustis glazbu, zene dođu, a muski onda prate..

mada da, tesko da se od tog moze zivit u malom mjestu da..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 21:33

aben wrote:
Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
aben wrote:

kakove to veze imo is empatijon?

to ni zlo jer sun jo zakinut za empatiju, ča nis, nego jer želu ukinuti nojsvetije napore čovječanstva
Jednake kao i s ljevičarenjem. Samo je kut gledanja drugi. A da si zakinut jesi. :)



bold, kakove?

ma nis, ne zun  zoč misliš da jes.

Pa piše ti gore. Jednako svrstavanje kao i tvoje ljevičarenje.  :P
Ima bezbroj stavova i pogleda koje čovjek može zauzeti/upotrijebiti (kulturološki, socijalni, ekonomski, politički, psihološki itd) ali ti uvijek zaumeš pozu "iza grma čekam ljevičare". A ljevičara ni blizu.  :D


cekoj, 
pitun te kakove veze imo moje eventualno zakinuce empatije s mojon ocjenon da je video ljevicarski pogrjesan, a ti mi odgovoros da imo iste veze jer je to jednako svrstavanje ko i moje ljevicarenje- za koji tvrdis da je potpuno promaseno, da ljevicara tote uopce nemo.

zelis reci da empatija isotin nemo nikakove veze?

Činjenica je da nije fer i tip je to samo lijepo prikazao. To je jednostavno tako. To je život.

pa soma si reka s ovon drugon i treton recenicon- u nojboljin slucaju, to je jednostavno tako, zivot, ni fer ni ne fer.

iako, postoji joka argumentacija da jest fer situacija di dica onih roditeljov ki su se za svoga zivota puno trudili i sparali, da in bude udobnije negoli u slucaju da in se roditelji nisu trudili i sparali.


na mobitelu sun pa ne zun jes li vec to napiso, tesko mi je poji viti, ali 
ovo je samo restauracija storog ljevicarskog ludila zvanog 100% inheritance tax, kojeg je friedman razmontiro u dvi recenice, istaknuvsi da temeljna jedinica nase civilizacija zapravo ni individua, nego obitelj. takova mjera bi jednostavno unistila ot temelj.
Abend, ne da mi se. :)
Da sam željela politiziranje i raspravu o lijevima i desnima stavila bih klip na politiku. Politički stavovi su mi zadnji na listi interesantnih ;)
Sad vidim da imamo PDF psihologiju i drugi put ću ovako nešto staviti tamo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 21:41

kic wrote:
i ovak sam pomeo dosta tog, dođe mi da okrećim to malo, ali šta kad je sve šupljikavo..

vid ga kako me destimulira! :D

danas je sve postalo destinacija/lokacija, sigurno su tu neke vlasnicke borbe jer je lokacija uz more prakticki i blizu centra..

prava steta, jer mislim kad sredis to, uvedes klimu, pustis glazbu, zene dođu, a muski onda prate..

mada da, tesko da se od tog moze zivit u malom mjestu da..

jo nikako ne morin razumiti di ti živeš..more, dinara, bosna, knin..

ok, reći ću ti sa točno: if you build it, they will come. jo sun to ositi na svojoj koži da je to istina. imun biznis ki rodi..ne zun kako rodi. svake godine dobijen klijente, pitoj boga izdokle, i tako već 15 godin zaredun.
ali imo caka, uzesti će ti život.


puno je bolje roditi za nekoga, pa neka njemu uzme život.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 22:17


ne znam, sad mi se cini da radim za drugog, i da mi uzima zivot, ideje, krv, polet, snagu..

jesi ti kao mladic sanjao da ces otici u legiju stranaca npr? ja jesam, mozda zato najvise volim E. Jungera, napravio je ono sto sam ja htio, mladost mora biti drska.. no danas snimaju recenzije za igre na yt i vec su kao tinejdzeri bogatiji od nas skupa.. s tim da i nemam nist, ili i ne zelim, vise zivot za pricat mozda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 13/2/2020, 22:26

kic wrote:
i općine

Denkverbot - Page 32 20200216
Denkverbot - Page 32 20200217

otkrio ovu dvoranicu u mjestu, na super lokaciji je, ali u totalno zapustenom stanju, krov je supljikav, mrtvi misevi okolo, prozori razbijeni, pod se iskrivio..  

a tu ima toliko potencijala, kako bih volio da postoji mogucnost da se iznajmi ovo od opcine, sredio bih to tako lijepo, normalno da skoro nitko ne dolazi tu, nece zeenske i normalni svijet gdje misevi leze okolo...  

osim mene naravno^^
jadni mali mišići

:-(

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/2/2020, 22:29


haha da xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 13/2/2020, 22:35

kic wrote:
ne znam, sad mi se cini da radim za drugog, i da mi uzima zivot, ideje, krv, polet, snagu..

jesi ti kao mladic sanjao da ces otici u legiju stranaca npr? ja jesam, mozda zato najvise volim E. Jungera, napravio je ono sto sam ja htio, mladost mora biti drska.. no danas snimaju recenzije za igre na yt i vec su kao tinejdzeri bogatiji od nas skupa.. s tim da i nemam nist, ili i ne zelim, vise zivot za pricat mozda..


ne gljedoj socijalistički- sve ča ti učiniš bilo bi kurac da tvoj gazda ne učini puno više. ako misliš da ovo ni istina, unda ti budi gazda omoh. ne moreš? naravski da ne moreš, jer ne moreš činiti ono više ča čini tvoj gazda.
zamisli koliko bi vridile tvoje ideje, krv polet i snoga da nemo gazde, i uspoređuj iz te točke.



ne, jo sun socijalistički izdanak- mi nismo imali snove. bili smo drski, ali sve to samo plitko, izvanjski. vi danas stvarno morete ciljati visoko, i blago van se na tomu.
ali ipak, jebeno je teško biti mlod, ka ti je celi svit na raspolaganju. takov izbor ne more biti laki, a izabrati moroš.
svaki izbor u mladosti sve više i više sužava kasnije izbore, dokle ne dojdeš da moreš izabrati samo oćeš li posaditi kupinu ili borovnicu...a to te čini sritnijin više nego svi ostali izbori zajeno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/2/2020, 22:48

aben wrote:
kic wrote:
ne znam, sad mi se cini da radim za drugog, i da mi uzima zivot, ideje, krv, polet, snagu..

jesi ti kao mladic sanjao da ces otici u legiju stranaca npr? ja jesam, mozda zato najvise volim E. Jungera, napravio je ono sto sam ja htio, mladost mora biti drska.. no danas snimaju recenzije za igre na yt i vec su kao tinejdzeri bogatiji od nas skupa.. s tim da i nemam nist, ili i ne zelim, vise zivot za pricat mozda..


ne gljedoj socijalistički- sve ča ti učiniš bilo bi kurac da tvoj gazda ne učini puno više. ako misliš da ovo ni istina, unda ti budi gazda omoh. ne moreš? naravski da ne moreš, jer  ne moreš činiti ono više ča čini tvoj gazda.
zamisli koliko bi vridile tvoje ideje, krv polet i snoga da nemo gazde, i uspoređuj iz te točke.
S ovim se u potpunosti slažem. 

Kic, što bi napravio u dvorani sa slike?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum