ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/12/2019, 11:01

ebenica wrote:
violator wrote:



'What is the riddle of steel?'
:D pomijesala si me s abenom, on je siri, ja sam samo glupan.
ca te ne ubije,  a pokuso, ojaca te

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 13:01

aben wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:



'What is the riddle of steel?'
:D pomijesala si me s abenom, on je siri, ja sam samo glupan.
ca te ne ubije,  a pokuso, ojaca te
fali ti slova, fali ti referenca na nietzscha, neki punch line na engleskom, neko sranje o socijalizmu...kao da ti je netko hakirao nick :(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 14:27

kic wrote:
violator wrote:Ja za sebe ne mislim da sam glupa. Tek neznalica koja otkriva svakom novom spoznajom kolika je neznalica.   Svako novo znanje, vjestina pokazuje nam novo podrucje istrazivanja. Buduci da sam jako znatizeljna osoba, zanima me mnogo toga, no to skakutanje od podrucja do podrucja mogao bi biti samo jedan suptilniji oblik eskapizma ili trik uma kojim me skrece s onoga sto uistinu zelim jer ono sto uistinu zelim zahtijevalo bi potpuno drugaciji zivot od onog kojim zivim. A to bi nadalje znacilo izdati ocekivanja mojih voljenih osoba..


Drugi nacin bio bi jednostavno zakljuciti da su svi idioti, odnosno da ionako nista ne znamo i da nikada nista ne mozemo zapravo doznati, ne bi li si olaksali spoznaju da ne zivimo onako kako bismo zeljeli. Odnosno, da nas je strah okrenuti novu stranicu jer smo.. xyz razloga.. :)

Denkverbot - Page 26 Dont-lie-324x160


Ovaj, tko bi sad u ovoj prici bio lazljivac, a tko "overthinker"?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 14:28

ebenica wrote:
violator wrote:



'What is the riddle of steel?'
:D pomijesala si me s abenom, on je siri, ja sam samo glupan.

Ali nisam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 14:38

aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
pa to neš moći napraviti.


Paaa, mozda mogu spomenuti nocno nebo nad juznom hemisferom. Kako izgleda pun Mjesec nad Australijom, npr.?


(Iako, vec sada znam sto bi Plosnozemljasi mogli reci na to, grr  )
ali, pitanje je zoč bi neko hoti dokazivati okruglost iz svakodnevnog iskustva. 
moru se nabrajati historijske mogućnosti ljudi da to svatu, ali danas, ako se baš naleti na ravnozemljaša, you bring big guns at once


Pa mi smisljamo kojekakve hipotetske situacije unutar neke rasprave ne bismo li bolje zamijetili neke vrijednosti koje drzimo ispravnima, zatim bolje uocili razumijemo li informacije koje smo prikupili i tome slicno. Ravnozemljasku teoriju vidim kao jedan misaoni eksperiment ili varijaciju na kartezijansku foru sa zlim demonom. Hajdemo pretpostaviti da sve ono sto su nas ucili, sve fotografije koje su pokazivali, sve videozapise koje smo odgledali jesu obicna varka... Zatim razmislimo sto nam u svakodnevnom iskustvu ukazuje na (ne)istinitost ravne Zemlje.


Mislim, mozda je bolje rjesavati krizaljku. Mene, pak, raduju teorije zavjere. :)
ni bolje rješavati križaljku, 

i jasan mi je misaoni eksperiment s lažima o okrugloj zemlji, ali moja poanta je bila da ni dobro oslanjati se na svakodnevno iskustvo.
okruglost zemlje siguro ne moreš dokazati svakodnevnin iskustvon, da moreš, unda to ne bi tribalo dokazivati.

svakodnevno iskustvo je recept za neuspjeh, to jo govorin ovoj  "reci to svojin riječima" grupi. moj omiljeni autor je reko da se un bavi samo nevjerojatnin stvorima, iako će ga ljudi proglositi munjelon, zoto ča obične stvori ne tribaju njega da ih broni. more li svakodnevno iskustvo odgovoriti jesu li muški visočiji od žena? ne more. i zoto tribo uvika korititi big guns, a ne se izražavati svojin riječima i svojin iskustvon.

Kako ja vidim stvari, ili nesto shvacamo ili ne shvacamo. U razgovoru o najobicnijim stvarima, onima koje proizlaze i iz svakodnevnog iskustva, cesto uocavam nesporazume. Mozda je razlog tome sto ih prihvacamo kao "gotove cinjenice", a to je samo drugaciji nacin da se veli da smo ih prihvatili " na povjerenje" putem "svjedocanstva drugih". I to je okej jer ne mozes konstanto otkrivati ono sto je vec odavno poznato. Ipak, katkad me razmisljanje o tim " obicnim stvarima" transportira do onih neobicnih. Zapravo, to mi se redovito dogadja.

Drugo, u razgovoru uocavam i jezicne zavrzlame. Iako govorimo istim jezikom, pronalazim da cesto rijecima dajemo neki vlastiti smisao pa, u konacnici, kao da govorimo nekim "privatnim jezikom"... To je okej u poeziji. No nisu svi poete.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 14:57

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:



'What is the riddle of steel?'
:D pomijesala si me s abenom, on je siri, ja sam samo glupan.

Ali nisam.
isuse :^0 ...ali jesi, siri je aplikacija koja automatski i mehanički odgovara na pitanja, ne ja, ja sam glup i umrijet čem glup, meni ne treba kao tebi da naučim nešto novo da shvatim da sam prije pet minuta bio neznalica i glup i da se taj ciklus ponavlja sa svakom novom naučenom stvari, ja sam toga svjestan cijelo vrijeme...ako nemaš apple pitaj abena ili googlaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/12/2019, 14:58

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:Ja za sebe ne mislim da sam glupa. Tek neznalica koja otkriva svakom novom spoznajom kolika je neznalica.   Svako novo znanje, vjestina pokazuje nam novo podrucje istrazivanja. Buduci da sam jako znatizeljna osoba, zanima me mnogo toga, no to skakutanje od podrucja do podrucja mogao bi biti samo jedan suptilniji oblik eskapizma ili trik uma kojim me skrece s onoga sto uistinu zelim jer ono sto uistinu zelim zahtijevalo bi potpuno drugaciji zivot od onog kojim zivim. A to bi nadalje znacilo izdati ocekivanja mojih voljenih osoba..


Drugi nacin bio bi jednostavno zakljuciti da su svi idioti, odnosno da ionako nista ne znamo i da nikada nista ne mozemo zapravo doznati, ne bi li si olaksali spoznaju da ne zivimo onako kako bismo zeljeli. Odnosno, da nas je strah okrenuti novu stranicu jer smo.. xyz razloga.. :)

Denkverbot - Page 26 Dont-lie-324x160


Ovaj, tko bi sad u ovoj prici bio lazljivac, a tko "overthinker"?

ti si overthinker, a lažljivac, hm!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/12/2019, 14:59

aben wrote:
kic wrote:
https://www.thoughtco.com/arguments-for-and-against-zoos-127639

slonovima se prognozira nestanak za 20tak godina..

animal's cant thrive in cages-
[size=32]By and large, allowing some regulated big game hunting is the best way to preserve numbers. If large mammals are treated as a valuable commodity, their human neighbors become their custodians. Africans are then able to, in effect, farm them, selling their meat, hides, and horns for profit, and ensuring that numbers are kept up.[/size]
[size=32]Consider the case of the elephant. In 1978, Kenya banned elephant hunting and outlawed ivory sales. In consequence, numbers plummeted, because poachers had far more incentive to succeed than government keepers had. In 1979, Rhodesia (as it then was known) made elephants the property of whomever owned the land on which they roamed. In consequence, numbers there surged, which is why there is now a row about easing the ban on trophies and allowing some much-needed wealth to flow into Zimbabwe[/size]

e sad, nije to tak jednostavno, ali da sve kreće od ljudskih motiva (incentive?)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:19

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:



'What is the riddle of steel?'
:D pomijesala si me s abenom, on je siri, ja sam samo glupan.

Ali nisam.
isuse :^0 ...ali jesi, siri je aplikacija koja automatski i mehanički odgovara na pitanja, ne ja, ja sam glup i umrijet čem glup, meni ne treba kao tebi da naučim nešto novo da shvatim da sam prije pet minuta bio neznalica i glup i da se taj ciklus ponavlja sa svakom novom naučenom stvari, ja sam toga svjestan cijelo vrijeme...ako nemaš apple pitaj abena ili googlaj.

Znam sto je Siri, znam sto si htio reci, ne znas razliku izmedju neznalice i glupaka, a mozda ni zagonetku o celiku...


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:20

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:Ja za sebe ne mislim da sam glupa. Tek neznalica koja otkriva svakom novom spoznajom kolika je neznalica.   Svako novo znanje, vjestina pokazuje nam novo podrucje istrazivanja. Buduci da sam jako znatizeljna osoba, zanima me mnogo toga, no to skakutanje od podrucja do podrucja mogao bi biti samo jedan suptilniji oblik eskapizma ili trik uma kojim me skrece s onoga sto uistinu zelim jer ono sto uistinu zelim zahtijevalo bi potpuno drugaciji zivot od onog kojim zivim. A to bi nadalje znacilo izdati ocekivanja mojih voljenih osoba..


Drugi nacin bio bi jednostavno zakljuciti da su svi idioti, odnosno da ionako nista ne znamo i da nikada nista ne mozemo zapravo doznati, ne bi li si olaksali spoznaju da ne zivimo onako kako bismo zeljeli. Odnosno, da nas je strah okrenuti novu stranicu jer smo.. xyz razloga.. :)

Denkverbot - Page 26 Dont-lie-324x160


Ovaj, tko bi sad u ovoj prici bio lazljivac, a tko "overthinker"?

ti si overthinker, a lažljivac, hm!

A lazljivac je Ebenica, da.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:26

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:



'What is the riddle of steel?'
:D pomijesala si me s abenom, on je siri, ja sam samo glupan.

Ali nisam.
isuse :^0 ...ali jesi, siri je aplikacija koja automatski i mehanički odgovara na pitanja, ne ja, ja sam glup i umrijet čem glup, meni ne treba kao tebi da naučim nešto novo da shvatim da sam prije pet minuta bio neznalica i glup i da se taj ciklus ponavlja sa svakom novom naučenom stvari, ja sam toga svjestan cijelo vrijeme...ako nemaš apple pitaj abena ili googlaj.

Znam sto je Siri, znam sto si htio reci, ne znas razliku izmedju neznalice i glupaka, a mozda ni zagonetku o celiku...


ne razumijem, pa odmah sam rekao da odudaram, da ja pišem gluposti dok vi pišete rješenja, eto vidiš ti znaš a ja ne znam, ovo možda ti nije trebalo, ne uklapa se, pitaj me još da budeš sigurna :D


Last edited by ebenica on 18/12/2019, 15:27; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:26

violator wrote:
A lazljivac je Ebenica, da.. :)
wtf?

volim da se moj nick piše malim slovom ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:28

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
:D pomijesala si me s abenom, on je siri, ja sam samo glupan.

Ali nisam.
isuse :^0 ...ali jesi, siri je aplikacija koja automatski i mehanički odgovara na pitanja, ne ja, ja sam glup i umrijet čem glup, meni ne treba kao tebi da naučim nešto novo da shvatim da sam prije pet minuta bio neznalica i glup i da se taj ciklus ponavlja sa svakom novom naučenom stvari, ja sam toga svjestan cijelo vrijeme...ako nemaš apple pitaj abena ili googlaj.

Znam sto je Siri, znam sto si htio reci, ne znas razliku izmedju neznalice i glupaka, a mozda ni zagonetku o celiku...


ne razumijem, pa odmah sam rekao da odudaram, da ja pišem gluposti dok vi pišete rješenja, eto vidiš ti znaš a ja ne znam, ovo možda ti nije trebalo, ne uklapa se, pitaj me još da budeš sigurna :D

Ali u sljedecem sam upisu ustvrdila da lazes, dakle... :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:29

ebenica wrote:
violator wrote:
A lazljivac je Ebenica, da.. :)
wtf?

volim da se moj nick piše malim slovom ;)

A ja ga volim pisati velikim slovom... Potuzi se Abenu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/12/2019, 15:30


violator violates :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:31

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:

Ali nisam.
isuse :^0 ...ali jesi, siri je aplikacija koja automatski i mehanički odgovara na pitanja, ne ja, ja sam glup i umrijet čem glup, meni ne treba kao tebi da naučim nešto novo da shvatim da sam prije pet minuta bio neznalica i glup i da se taj ciklus ponavlja sa svakom novom naučenom stvari, ja sam toga svjestan cijelo vrijeme...ako nemaš apple pitaj abena ili googlaj.

Znam sto je Siri, znam sto si htio reci, ne znas razliku izmedju neznalice i glupaka, a mozda ni zagonetku o celiku...


ne razumijem, pa odmah sam rekao da odudaram, da ja pišem gluposti dok vi pišete rješenja, eto vidiš ti znaš a ja ne znam, ovo možda ti nije trebalo, ne uklapa se, pitaj me još da budeš sigurna :D

Ali u sljedecem sam upisu ustvrdila da lazes, dakle... :D
što lažem? :) jedina stvar na koju sam ponosan je ta da se uvijek trudim pisati iskreno, ako ne mogu biti iskren onda prešutim ako nije za svakoga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/12/2019, 15:31

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
A lazljivac je Ebenica, da.. :)
wtf?

volim da se moj nick piše malim slovom ;)

A ja ga volim pisati velikim slovom... Potuzi se Abenu. :)
aben nije ništa na ovom forumu...zamolio bih tebe :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 18/12/2019, 15:40

Što dalje vrijeme teče, to sam uvjereniji sofist.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 18/12/2019, 16:31

Ra wrote:
Mate, meni se svidjelo što je Violator raširila pitanje na sjećanja. Ok, ti nisi navikla na kaotične razgovore, pričati u gomili ljudi gdje se jedni s drugim nadvikuju. 
Ja jesam. Ne bojim se bilo kakvih čopora, gužvi, frka... sve je to već viđeno i preživljeno :)
Meni se sviđa kada su osobe luckaste, poput nas na granici :)
Trebaju li ljudi potrošiti toliko riječi da bi se vratili na početak?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/12/2019, 21:27

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:


Paaa, mozda mogu spomenuti nocno nebo nad juznom hemisferom. Kako izgleda pun Mjesec nad Australijom, npr.?


(Iako, vec sada znam sto bi Plosnozemljasi mogli reci na to, grr  )
ali, pitanje je zoč bi neko hoti dokazivati okruglost iz svakodnevnog iskustva. 
moru se nabrajati historijske mogućnosti ljudi da to svatu, ali danas, ako se baš naleti na ravnozemljaša, you bring big guns at once


Pa mi smisljamo kojekakve hipotetske situacije unutar neke rasprave ne bismo li bolje zamijetili neke vrijednosti koje drzimo ispravnima, zatim bolje uocili razumijemo li informacije koje smo prikupili i tome slicno. Ravnozemljasku teoriju vidim kao jedan misaoni eksperiment ili varijaciju na kartezijansku foru sa zlim demonom. Hajdemo pretpostaviti da sve ono sto su nas ucili, sve fotografije koje su pokazivali, sve videozapise koje smo odgledali jesu obicna varka... Zatim razmislimo sto nam u svakodnevnom iskustvu ukazuje na (ne)istinitost ravne Zemlje.


Mislim, mozda je bolje rjesavati krizaljku. Mene, pak, raduju teorije zavjere. :)
ni bolje rješavati križaljku, 

i jasan mi je misaoni eksperiment s lažima o okrugloj zemlji, ali moja poanta je bila da ni dobro oslanjati se na svakodnevno iskustvo.
okruglost zemlje siguro ne moreš dokazati svakodnevnin iskustvon, da moreš, unda to ne bi tribalo dokazivati.

svakodnevno iskustvo je recept za neuspjeh, to jo govorin ovoj  "reci to svojin riječima" grupi. moj omiljeni autor je reko da se un bavi samo nevjerojatnin stvorima, iako će ga ljudi proglositi munjelon, zoto ča obične stvori ne tribaju njega da ih broni. more li svakodnevno iskustvo odgovoriti jesu li muški visočiji od žena? ne more. i zoto tribo uvika korititi big guns, a ne se izražavati svojin riječima i svojin iskustvon.

Kako ja vidim stvari, ili nesto shvacamo ili ne shvacamo. U razgovoru o najobicnijim stvarima, onima koje proizlaze i iz svakodnevnog iskustva, cesto uocavam nesporazume. Mozda je razlog tome sto ih prihvacamo kao "gotove cinjenice", a to je samo drugaciji nacin da se veli da smo ih prihvatili " na povjerenje" putem "svjedocanstva drugih". I to je okej jer ne mozes konstanto otkrivati ono sto je vec odavno poznato. Ipak, katkad me razmisljanje o tim " obicnim stvarima" transportira do onih neobicnih. Zapravo, to mi se redovito dogadja.

Drugo, u razgovoru uocavam i jezicne zavrzlame. Iako govorimo istim jezikom, pronalazim da cesto rijecima dajemo neki vlastiti smisao pa, u konacnici, kao da govorimo nekim "privatnim jezikom"... To je okej u poeziji. No nisu svi poete.
loši pjesnici se sakrivaju iza privatnog jezika, zapanti to.


niko ne bi mogo napraviti korok bez gotovih činjenic, to je nužno. no, kad se pokušava povećati rezolucija nad jednin uskin područjen, nad temom razgovora, to je trenutak kad preispituješ i nojtemeljnije činjenice. u ton trenutku vlastita osjetila postaju naši neprijatelji. osjetila nan doju nešto nojstvarnije ča ćemo ikad osjetiti, pa ipak toliko krivo da je to za popizditi, pogotovo u ovakovin područjima kima se bavi denkverbot.


ovo o jeziku i nesporazumima, to je samo tehničko pitanje, i lako se otkloni, u roku nekoliko linija pitanja i odgovora.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/12/2019, 21:30

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
https://www.thoughtco.com/arguments-for-and-against-zoos-127639

slonovima se prognozira nestanak za 20tak godina..

animal's cant thrive in cages-
[size=32]By and large, allowing some regulated big game hunting is the best way to preserve numbers. If large mammals are treated as a valuable commodity, their human neighbors become their custodians. Africans are then able to, in effect, farm them, selling their meat, hides, and horns for profit, and ensuring that numbers are kept up.[/size]
[size=32]Consider the case of the elephant. In 1978, Kenya banned elephant hunting and outlawed ivory sales. In consequence, numbers plummeted, because poachers had far more incentive to succeed than government keepers had. In 1979, Rhodesia (as it then was known) made elephants the property of whomever owned the land on which they roamed. In consequence, numbers there surged, which is why there is now a row about easing the ban on trophies and allowing some much-needed wealth to flow into Zimbabwe[/size]

e sad, nije to tak jednostavno, ali da sve kreće od ljudskih motiva (incentive?)
krava i kokoši ne fali, ne?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 26 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum