ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Wed 4 Dec - 21:51

£otk@ wrote:Škrljevo je klub iz bakarskog zaleđa, projekt je Grada Bakra koji je ekonomski poprilično jak.

Da , napravili su ok dvoranu , imaju relativno jakog sponzora , igraju u prvoj ligi , u osnovi košarkaški klub pprimorsko goranske županije. Sve ok samo šta kad su navijači u pitanju i di će ih bit više onda je ipak to jače da je riječ o kk Kvarener kojemu je dvorana u gradu.

Ok je Škrljevo. Oni su to dobro posložili.

Nova dvorana :

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Cef09c4dc3d0d8d265ab7ea9482b510d_XL

RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Wed 4 Dec - 22:27

jastreb wrote:I Kraljevica je svojevremeno bila dosta jak klub.

Dali su nekoliko omladinaca koji su u pocetku parirali najjacim jugosl. kosarkadima.

I sad se trude,ali vise nisu ni blizu onome s kraja 80-tih.
Previše kk klubova za jednu malu sredinu kao šta je Rijeka.

https://www.hks-cbf.hr/druga-muska-liga-zapad/2019/druga-muska-liga-zapad-rezultati-4-kola/

Fsv , kvarner , kastav , kraljevica ....crikvenica , krk...
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Wed 4 Dec - 23:21

Gledam tablicu , deset utakmica odigrano , Škrljevo dvi pobjede , osam poraza. To je taj problem kad si klub koji se digao na račun sponzora : jak si dok sponzor odriješuje kesu a čim malo smanji padaš.

Sad bi oni prvu hrvatsku ligu a nje nema ako nema kluba iz Rijeke i tog područja ili iz Osijeka i tog područja......dakle...

Sad ćemo pustit ovu godinu nek se igra al očito ako oćeš tu prvu hr ligu onda ne smi tu bit da ti nema bar jednog kluba iz Rijeke odnosno divizije zapad tj da se desi da iz pet divizija druge lige nemaš predstavnika u prvoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by £otk@ Wed 4 Dec - 23:35

Ma sve je to ok, ali opet stare boljke. Nema vrhunskih mladih igrača, a posebno ne playmakera.

Nema ni talentiranih trenera, posebno ne onih koji znaju razvijati mlade igrače.

Ima jedan bivši kadetski reprezentativac koji igra sa oba puna stopala na zemlji cijelo vrijeme. Ako mu na to nitko nije ukazao, onda ga jebi.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Wed 4 Dec - 23:40

£otk@ wrote:Ma sve je to ok, ali opet stare boljke. Nema vrhunskih mladih igrača, a posebno ne playmakera.

Nema ni talentiranih trenera, posebno ne onih koji znaju razvijati mlade igrače.

Ima jedan bivši kadetski reprezentativac koji igra sa oba puna stopala na zemlji cijelo vrijeme. Ako mu na to nitko nije ukazao, onda ga jebi.
Ne možeš ih ni imat dok nemaš jaku ligu a to neš imat nikad ako ti se dešava da ti u ligi nema kluba iz divizije zapad , istok i sjever al i drugih tj centar i jug al oni uglavnom nemaju taj problem.

Znači ako ti klub iz neke divizije zadnji il predzadnji a nema drugoga u prvoj onda on mora igrat sa svojom divizijom ispadanje tako opet il on uđe il netko iz njegove divizije u prvu ligu.

Ako ima već jedan u prvoj ligi onda igraš standardno tu šemu ispadanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by £otk@ Wed 4 Dec - 23:41

Nema hrvatske košarke bez: Osijeka, Zagreba, Cibone, Dubrave, Zaboka, Karlovca, Rijeke, Pule, Zadra, Šibenika, Sinja, Dubrovnika i hercegovačkog bazena.

Nikakva ABA liga, dosadan sam više sam sebi. A-1 liga je dala Mulaomerovića, Ukića i Planinića na mjestu playa, što smo dobili u ABA ligi? Slovenci i Zvezda su se digli i svaka čast, ali mi tu nemamo interesa.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Wed 4 Dec - 23:44

Ne može se tebi dešavat to da divizija zapad ima jednog predstavnika koji će iispast i da dogodine nemaš niti jednog.

Ne može tebi sad ispast Škrljevo i onda dogodine nema nikog iz divizije zapad i onda ćeš ti pričat o hrvatskoj ligi. E nećeš Boga mi.

Sad ako Škrljevo ispadne oni moraju te godine igrat samo sa svojon divizijom oće li se vratit il ispast tj oće li neki drugi klub iz divizije zapad umisto njih upast u prvu ligu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by £otk@ Wed 4 Dec - 23:50

S obzirom što sam napisao o budućim centrima izvrsnosti košarke, A-2 ligu vidim ili kao jedinstvenu cjelinu, ili kao podjelu na sjever-jug. Igračina može doći i sa Kornata, ali onda ide u Šibenik ili Zadar.

Divizija i klubova ima previše, tko se misli ozbiljno natjecati, treba ići u ujedinjavanje klubova.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by £otk@ Wed 4 Dec - 23:54

Organizacija jest važna, ali ne treba izmišljati toplu vodu. Okruženi smo sa zemljama otprilike naše veličine, broja stanovnika i registriranih košarkaša.

Zabrinjava needuciranost trenera i tehnički deficit mladih igrača, prvenstveno na vanjskim pozicijama. U mlađim uzrasnim kategorijama mogu i osvojiti na predispozicije i centre, u seniorima će se zapjevati druga pjesma.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Wed 4 Dec - 23:57

£otk@ wrote:S obzirom što sam napisao o budućim centrima izvrsnosti košarke, A-2 ligu vidim ili kao jedinstvenu cjelinu, ili kao podjelu na sjever-jug. Igračina može doći i sa Kornata, ali onda ide u Šibenik ili Zadar.

Divizija i klubova ima previše, tko se misli ozbiljno natjecati, treba ići u ujedinjavanje klubova.
To je malo financijski problem jer većina tih klubova iz druge lige nema para za putovanje s jednog kraja države na drugi. To bolje za sad ništa ne dirat a koncentrirat se na prvu ligu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Thu 5 Dec - 0:23

£otk@ wrote:
Nikakva ABA liga, dosadan sam više sam sebi. A-1 liga je dala Mulaomerovića, Ukića i Planinića na mjestu playa, što smo dobili u ABA ligi? Slovenci i Zvezda su se digli i svaka čast, ali mi tu nemamo interesa.
Da nemamo interesa osim jednoga. 

Prvaku Hrvatske se uopće ne isplati igrat Abu nego ovo :

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2018–19_Basketball_Champions_League

Za druge koji bi igrali u nižoj evropskoj ligi ne znam koliko je financijski prihvatljivo da putiju u Izrel i nazad a to je nekakvi kup europe žnj natjecanje. 

Za prvaka Hrvatske se ne isplati igrat u Abi nego u ligi prvaka a ostalima se ne isplati igrat u kupu europe jer je financijski zahtjevno a nije atraktivno tako da ono .....moraju sami to procjenit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Thu 5 Dec - 0:35

Proučija san ta evropska narjecanja i ovo je moj zaključak. Uzet ću trenutni poredak u prvoj hrvatskoj ligi i napravit fintu ko da je konačan i onda objasnit matematiku.

https://www.rezultati.com/kosarka/hrvatska/premijer-liga/tablica/

Cibona , Zadar , Gorica , Split , Osijek , Šibenik...

Prvaku Hrvatske se ne isplati igrat Aba nego Fiba ligu šampiona dakle ovdje je to Cibona.

Zadar , Gorica i Split bi onda igrali samo Europa kup a to nije atraktivno i financijski zna bit zahtjevno. Sumnjam da će to privuć publiku a potrošit će para na putovanja.

U svakom slučaju Osijek i Šibenik su peti i šesti a bolje da se negdje kale pa im je i Aba 2 liga ok.

Dakle Aba 2 liga je dobra za kaljenje ovih klubova kojima dobro dođe regionalna liga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by jastreb Thu 5 Dec - 0:43

Gledajte. Igrali smo i regionalne lige. Problem je sto igraju vecinom stranci i sve to gubi na čari derbija.

Čak ni porazi od srpskih klubova ne bole i ne shvacaju se dramaticno jer publika vise te klubove ne dozivljava kao svoje.

Recimo Cedevitu nika nisu ni smatrali hrvatskim klubom.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Thu 5 Dec - 5:15

Pa kad momčad ima pet igrača ćim staviš dva crnca nije to je pola momčadi. Zato i nije toliko popularan sport u Europi jer ga igraju mahom crnci.


http://www.germanijak.hr/vijesti/je-li-ovo-razlog-pada-hrvatske-kosarke-u-prvoj-ligi-cak-11-amerikanaca-imaju-ih-i-jazine-alkar-i-skrljevo/36865

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 15071904187002
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by RayMabus Thu 5 Dec - 18:42

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 910044ee-15a4-4c0a-baa0-1a3f7d36ba85-cds_naslovnica

https://www.slobodnadalmacija.hr/sport/strani-nogomet/clanak/id/636718/bas-kada-pomislite-da-talijanski-nogomet-ne-moze-pasti-nize-corriere-dello-sport-skandaloznom-naslovnicom-sokirao-svijet
RayMabus
RayMabus

Posts : 173516
2014-04-11


Back to top Go down

Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača - Page 2 Empty Re: Navijači dolaze gledati svoje ljude,a mi nemamo svojih igrača

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum