ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by Guest 3/12/2019, 16:54

https://net.hr/danas/svijet/zlato-im-je-najnovija-opsesija-srbija-i-zemlje-istocne-europe-mahnito-povecavaju-rezerve-o-cemu-se-radi/



naše je još uvijek u argentini?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by RayMabus 3/12/2019, 17:05

Žele svoje zlato u svojim trezorima. Logično.

https://www.logicno.com/novac-posao-ekonomija/turska-vratila-zlato-iz-sad-a-u-nesigurnom-svijetu-zemlje-zlato-zele-u-domacim-trezorima.html

Šta se tiče Hrvatske to ionako nije bitno jer ćemo za nekih sedam osam godina u eurozonu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by AssadNaPodmornici 3/12/2019, 17:06

naši domoljubi su ionako prodali zlato kada je bila najniža cijena zlata u povjesti.. ali ti domoljubi su bili i stručnjaci i u yugi eeee

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by epikur37 3/12/2019, 17:14

Mi smo zlato prodali jer je to bio atraktivan potez iz poriručnika neoliberalne ekonomije.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by RayMabus 3/12/2019, 17:19

epikur37 wrote:Mi smo zlato prodali jer je to bio atraktivan potez iz poriručnika neoliberalne ekonomije.
U suštini ako nemaš svoj trezor onda moraš plaćat drugome da ga čuva a pošto je tih 15 tona zlata iz sukscesije bivše države onda iste godine kad se ta sukscesija oko zlata rješila mi smo to prodali.

U biti se ne isplati da ga daješ drugome da ti ga čuva jer to moraš platit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by AssadNaPodmornici 3/12/2019, 17:25

epikur37 wrote:Mi smo zlato prodali jer je to bio atraktivan potez iz poriručnika neoliberalne ekonomije.
možeš li dati jedan primjer tog priručnika neoliberalne ekonomije gdje govori se o prodaji zlata.

u HNBu i HDZu koji je tada bio na vlasti uglavnom su bili bivši komunisti, stručnjaci iz bivše države
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by RayMabus 3/12/2019, 17:29

AssadNaPodmornici wrote:


u HNBu i HDZu koji je tada bio na vlasti uglavnom su bili bivši komunisti, stručnjaci iz bivše države
Da su ga prodali po većoj cijeni opet bi oni te pare stavili u đep jer su oni na vlasti. 

Ne triba nam zlato jer ga ionako moraš dat nekome na čuvanje a to se plaća i u biti ćemo za sedam osam godina u eurozonu pa nam to ni netriba za držanje valutne bilance.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by RayMabus 3/12/2019, 17:51

Svake godine se proizvede 3500 tona zlata tako da po meni ta cijena zlata na svjetskom tržištu je prenapuhana , radi se zakon ponude i potražnje di se ogromne rezerve drže u trezorima i nisu na tržištu i onda mu cijena raste.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_gold_production

Uglavnom nije sigurnost ničega jer ako netko oslobodi rezerve cijena će mu odma past i onda ti sa svojim rezervama u banci moš obrisat dupe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by crvenkasti 3/12/2019, 17:55

epikur37 wrote:Mi smo zlato prodali jer je to bio atraktivan potez iz poriručnika neoliberalne ekonomije.

Prodaš zlato, i za dobijeni novac kupiš pizdarije. Kad pizdarijama poraste cijena, prodaš pizdarije i onda opet kupiš zlato, ali više nego što si prodao.

I tako ti se gomila zlato.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by epikur37 3/12/2019, 17:57

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Mi smo zlato prodali jer je to bio atraktivan potez iz poriručnika neoliberalne ekonomije.
možeš li dati jedan primjer tog priručnika neoliberalne ekonomije gdje govori se o prodaji zlata.

u HNBu i HDZu koji je tada bio na vlasti uglavnom su bili bivši komunisti, stručnjaci iz bivše države

Pa u to doba je bila spika da je zlato i zlatne zalihe prošlost...da živimo u uvjetima nove, dinamične i liberalne ekonomije kojoj tako nešto ne treba. Mislim da su neki s foruma i branili taj potez.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by crvenkasti 3/12/2019, 17:59

Srbija kupuje zlato iz vlastitog rudnika u Majdanpeku.
To se ne računa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by RayMabus 3/12/2019, 18:14

crvenkasti wrote:Srbija kupuje zlato iz vlastitog rudnika u Majdanpeku.
To se ne računa.
Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Images?q=tbn%3AANd9GcQYiJWt5FuSbWGIM6EDBIPLd2BcWSutFptBd0HN4Ud9d5piC6K_
RayMabus
RayMabus

Posts : 173540
2014-04-11


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by Guest 3/12/2019, 18:28

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Mi smo zlato prodali jer je to bio atraktivan potez iz poriručnika neoliberalne ekonomije.
možeš li dati jedan primjer tog priručnika neoliberalne ekonomije gdje govori se o prodaji zlata.

u HNBu i HDZu koji je tada bio na vlasti uglavnom su bili bivši komunisti, stručnjaci iz bivše države

Pa u to doba je bila spika da je zlato i zlatne zalihe prošlost...da živimo u uvjetima nove, dinamične i liberalne ekonomije kojoj tako nešto ne treba. Mislim da su neki s foruma i branili taj potez.
ma ne vjerujem, spika u ekonomiji? bogohuljenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by melkior 3/12/2019, 18:43

Da nisam toliko lijen, vjerojatno bih kupio paladium na burzi...
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu Empty Re: Zlato pohranjeno u Ujedinjenom Kraljevstvu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum