ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Sun 24 Nov - 14:40

DARIO JURIČAN, redatelj koji se želi kandidirati na predsjedničkim izborima, na Facebooku je komentirao Kolindino pjevanje na rođendanu Milana Bandića.
"Kolinda je USKOK-ovoj mušteriji Milanu Bandiću pjevala za rođendan. Oni nas otvoreno i javno guze! Dođite mi dati potpis - ja ću nastaviti njihov put!" napisao je Juričan na svojoj Facebook stranici prigodno nazvanoj Želim biti Milan Bandić predsjednik RH.
Podsjetimo, predsjednica je višestrukom USKOK-ovom optuženiku i aktualnom zagrebačkom gradonačelniku na večeri Brotnjanaca, koja je održana u petak, zapjevala "sretan rođendan".

https://www.index.hr/vijesti/clanak/jurican-o-kolindinom-pjevanju-bandicu-oni-nas-otvoreno-gue/2134922.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Sun 24 Nov - 14:40

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e 9c404384-828c-4165-9891-9fbd630de6f2-kuricanx1200px
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by vuksadinare Sun 24 Nov - 14:59

ne kuzim kolindine poteze..bandic nikad manje popularan javno pidmicije svjedoke..i ova mu se pojavi na rodjendanu i jis mu tortu daruje..pa ni plenki bandidov koalicijski partner se nije pojavio pazeci ipak koliko toliko na ugled..ovo mogu podvesti na dva nacina...ili je koli kronicna parterijanerica pa bez toga ne moze taman da party pripremi cigo gido...ili je naumila izgubit izbore i ponorela je od svega ovog
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Wed 27 Nov - 18:58

Povijesni susret na marginama stratup konferencije Zagreb Connect zabilježen je rijetkim fotografijama koje nam je ekskluzivno ustupio Milan Bandić i koje donosimo u nastavku članka. Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, čovjek za kojeg se nekad čini da se bilocira, trilocira i kvadrilocira, napokon je uspio susresti samoga sebe. Ne samo da se sreo, nego se i rukovao sam sa sobom, iznenađen što se vidi.



Naime, u srijedu ujutro gradonačelnik Bandić se prvi put susreo sa redateljem i predsjedničkim kandidatom Milanom Bandićem, koji se do neki dan odazivao na ime i prezime Dario Juričan.
- Rekao sam mu 'Ja sam onaj drugi Milan Bandić', a on je rekao 'Dobro'. Jako čvrsto mi je stisnuo ruku - opisao nam je povijesni susret redatelj Bandić.


Gradonačelnik Bandić je nakon susreta nastavio delati kao konj, možda i nesvjestan činjenice da je upravo prouzročio iskrenje u vremensko-prostornom kontinuumu koje bi mu možda moglo ići na ruku.


Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Eaed4c545e36e5f4592f
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Wed 27 Nov - 19:05

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by darth_vader Wed 27 Nov - 20:43

Hrvati su bezmuda stoka.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19647
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Thu 28 Nov - 6:11

Bandić tvrdi kako on nema ništa da redatelj preuzme njegovo ime i sve pogodnosti koje mu s time dolaze, ali da smatra kako bi bilo fer da onda preuzme i dio tereta.
-Milan Bandić je čovjek koji živi i vjeruje u socijaldemokraciju. Ako Juričan želi biti Bandić, onda mora živjeti po njegovim načelima preuzeti pola tereta na sebe – izjavio je gradonačelnik Bandić.
Gradonačelnik Bandić je dodao kako će biti široke ruke pa će prepustiti redatelju Bandiću da sam izabere koje će optužnice koje želi.
-Nek dođe kod mene, nek otvori ladicu i nek bira koja mu se najviše sviđa, pa nije gradonačelnik cicija – dodao je Bandić.

dobar
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by Eroo Thu 28 Nov - 6:29

Iskorijenit ćemo tu mislenost rulje koja misli da su Bogom dani suci.
2x biranom predsjedniku države je upravo dokazano da je lagao u svezi
"zagzbljenih" dolarskih ćekova, ali rulja šuti. I šutila je kad ga birala 2x. 
Rulja je rulja, i treba ju g*iti. :)
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Sun 1 Dec - 17:09

“Neka mi bude oprošteno jer su knjige skinute s moje najgornje police. Možda mi nisu najomiljenije, ali su najčešće u mojoj ruci. Must have za svakog tko želi razumjeti ovu zemlju”, objasnio je izbor pet knjiga koje preporučuje čitateljima Indexa.


Proces - Franz Kafka
Priča koju je svatko od nas proživio na ovaj ili onaj način. Nije nam ugodno kad nam se dogodi. S vremenske distance počnemo se smijati. Vedriji pandan bio bi Monty Python.

Upute za pakleni stroj - Boris Maruna
Maruna me natjerao da zavolim hrvatsku liriku kojoj sam se dugo opirao. Njegovu pjesmu Hrvati mi idu na jetra citiram kad god i gdje god mogu, osobito rečenicu da iza Hrvata ostane uvijek smeće koje on ugradi u svoju novu pjesmu. Tako nekako i ja radim filmove.

Moj život s Francekom - Ankica Tuđman
Kupio sam je prije nekoliko godina na Velesajmu za 20 kuna i ne odvajam se od nje! Ima 480 stranica i s guštom je uvijek listam. Posebno dio s fotkama u boji, na kojima je Tuđman s domorocima sa Samoe, igra partije tenisa koje nikako da izgubi i stvaratelj Hrvatske glavom i bradom u partizanskoj i JNA uniformi. Poslastica za svakog rodoljuba.

Tragedija lišća - Charles Bukowski
Progutao sam sve što je objavljeno od Bukowskog na jezicima koje razumijem. Dobar mi je i u poeziji i u prozi. Volim tog starog pokvarenjaka i njegov nepodnošljivo lak pristup životu, piću i seksu.

Jutarnji list: specijalno izdanje povodom 20 godina, 2018.
Mnogima je promaklo, ali ne i meni. Specijalno izdanje Jutarnjeg na 162 stranice u kojem se ni u jednoj rečenici ne spominje pad Agrokora, kao da ga nikada bilo nije. Ivica Todorić je do 2017. bio lakmus papir svakog medija u Hrvatskoj i zato je ova bolja, ukoričena prošlost Jutarnjeg lista zaslužna da se nalazi u svakoj biblioteci.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by Guest Sun 1 Dec - 17:19

jasambrend wrote:Hrvati su bezmuda stoka.
kastrirani ili rodjeni takvi? :kuku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Tue 3 Dec - 20:17

Nezavisni predsjednički kandidat Dario Juričan u utorak je Državnom izbornom povjerenstvu (DIP) predao kandidaturu s 13 tisuća potpisa potpore, istaknuvši da je zagrebački gradonačelnik Milan Bandić njegov jedini protukandidat.
“Donio sam malo korupcije u Sabor“, kazao je Juričan novinarima, te izrazio nadu kako će DIP u četvrtak objaviti njegovo ime među pravovaljanima kandidaturama


Juričan je zadovoljan brojem prikupljenih potpisa i vjeruje da je sa svojim timom odradio dobar posao. “Mislim da smo odradili dobar posao, prvi smo krenuli u kampanju u ponoć i jednu minutu, krenuli smo sa Savice gdje je Milan Bandić bio uhapšen, orijentirao sam se na to da je zagrebački gradonačelnik moj jedini protukandidat na ovim izborima“, pojasnio je.
“Ljudi su guštali kao prasci kad su nam davali potpis, ja sam gledao druge štandove, kod nas su dolazili ljudi s najvećim entuzijazmom. Kad su davali potpis, mi smo im u duhu korupcije odmah nudili funkcije, prvo su otišle funkcije po ministarstvima i agencijama, ostalo je nešto po zavodima, ali zapravo je sve predano, ljudi jednostavno vole korupciju“, kazao je Juričan.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by debotoijusto Thu 5 Dec - 18:33

Neuspješni premijer Milanović i neuspješni saborski zastupnik Škoro glavni su takmaci neuspješne predsjednice Grabar-Kitarović. Umjesto da troje kandidata u svim anketama javnog mnijenja budu među onima s najmanjom podrškom, jer su dokazali da ne umiju, oni su favoriti.

Sve u svemu, predsjednički izbori i kampanja koja je danas i službeno počela ne bi imali nekog velikog smisla da se na njima nije kandidirao Milan Bandić, donedavno Dario Juričan, koji je smislio način da predsjedničke izbore kao manifestaciju besmislenosti hrvatskog državnog uređenja, punog prazne simbolike i nelogičnosti te osmišljenog tako da vladajuća struktura siše javni novac u svoju privatnu korist, okrene protiv sebe samog.

Pristup predsjedničkog kandidata Milana Bandića je da satiričkim sredstvima razotkriva sve gadosti hrvatske političke stvarnosti, destilirajući naizmjenično apsurdne i bolno direktne slogane, te u ludističkim otvorenim pismima i parodijskim performansima otkriva gorku istinu onoga što je Hrvatska danas. 

Kada je pak riječ o Juričanovoj izvedbi, ona postaje sve bolja i bolja. Juričan nema prirodni performerski nerv poput Siniše Labrovića te mu nedostaje bastardovske energije koja bi podigla cijeli lik Milana Bandića na razinu umjetnosti, no kao građanski aktivizam to izvrsno funkcionira. 

Kandidatu Milanu Bandiću pomažu i protukandidati sa svojim provalama i gafovima, a ima i situacija koje izgledaju i kao konkurencija satiričnoj kampanji, poput Kolindinog pjevanja rođendanske pjesme gradonačelniku Milanu Bandiću, višestrukom USKOK-ovom optuženiku. Stvarnost je toliko luda da izgleda kao parodija, što je otegotna okolnost za Juričana, koji to ipak uspijeva nadići svojim raznolikim pristupom satiriziranju.
Kada bismo morali definirati koja je ideološka pozicija iza kandidata Milana Bandića u ovoj predsjedničkoj kampanji, onda je najtočnije reći da je lijevo-liberalna. Takav smisao za satiru proizilazi iz tog miljea, no to ne znači da Juričan kao Bandić provodi svoju satiričnu kampanju u skladu s nekakvom lib-left ortodoksijom. On pozornost posvećuje i raskrinkavanju društvenih patologija pomoću isticanja apsurda inherentnih samom političkom procesu, dakle nije da samo provodi roast zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića. 

“Reformirat ću gramatiku i uvesti osmi padež - kome, koliko”, "Ja sam Isus korupcije", “Korupcija svima, ne samo njima!”, "Želim da se kriminalci osjećaju ugodno", "Vjerujem u malog čovjeka, u korumpirano smeće" - sve to nisu samo fore u jednom satiričnom performansu, to su precizni opisi i izrazi 30 godina ponašanja političkih elita u Hrvatskoj. 


Kampanja kandidata Milana Bandića se provodi zbog publike, koja je također na meti. Kandidat Bandić ne tretira građane kao nevine u vlastitoj propasti, nego proziva i ismijava hrvatsku inertnost, pokornost, spremnost na sudjelovanje u korupciji ili okretanje glave, credo “ne bih se štel mešat”, podanički mentalitet. Tražeći odgovornost i od tzv. malih ljudi, od običnih građana, on im poručuje da oni imaju moć proizvesti promjene. Moć koju ne koriste. 



Uspjeh kampanje predsjedničkog kandidata Milana Bandića stoga ne ovisi o tome hoće li doista pobijediti na izborima, pa ni hoće li ući u drugi krug, nego kakvu će reakciju kod birača proizvesti njegove poruke, intervencije i akcije.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/predsjednicki-izbori-bili-bi-posve-besmisleni-da-nema-milana-bandica/2138090.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e Empty Re: Juričan o Kolindinom pjevanju Bandiću: Oni nas otvoreno gu*e

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum