ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kreće Bonelijev filmski univerzum

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by £otk@ 4/11/2019, 21:49

marcellus wrote:tjah, ne govorim o art stripu nego o belgijskom klasičnom stripu od gastona i petit spiroua (oba iznimno duhovita stripa svaki na svoj način) do XIII, lucky lukea, asterixa, comanche, bluberry, bruno brazil, itd..

Odlični stripovi, ali strip je namjeran noir-šund. :)

U tom smislu više su ili manje kvalitetni u tome koliko su luckasti.

Nije strip, već ilustrirana priča, ali moram spomenuti Harolda Fostera, Princa Valianta i Tarzana. Odlična radnja, crtež i karakteri.

£otk@

Posts : 1907
2019-02-12


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by £otk@ 4/11/2019, 21:51

Marvel i D.C. United treba Ustavom zabraniti, strip inačica toksičnog reality tv trasha i cajki.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 21:51

£otk@ wrote:Ok:

1. Tex Viler - legenda, car i Bog apostol.

2. Mr. No - fenomenalna radnja za retardirani predložak.

3. Dylan Dog - ili se skužite ili ne, mi smo si kliknuli. + jer u svakom broju je jedna vrhunska pička.

4. Zagor - katastrofa. Duh sa sjekirom? Leti sa stabla na stablo po crngorici sjeverne Amerike?

5. Ali može i gore - Komadant Mark. Povijesno teško netočan, geografski krivo smješten...crtež je dobar, doduše.

Da, to je jeftina zabava. Ali za malo para relativno dosta muzike, odgojili su generacije mulaca, skupa sa kaubojcima kako nijedan BB nije i neće.
------------------------------------------


Veto na Mister Noa, rađen je po stavrnom liku a predložak je sjajan, Ken parker je potpuni klasik...odličnog scenarija i crtačke vještine I. millaza, bio je na Makarskoj na mafestu.

Na žalost to su jedina dva lika koja kvalitetom stavrno iskaču...ostalo je špoageti vestern stripovski trash.



epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 21:52

tex viller je jeftilen ali me odmara dobro :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 21:53

Zbog mister noa i polažem za laku letjelicu :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by jastreb 4/11/2019, 21:53

K.Mark,Blek,Miki-pričice za malu djecu. Mark je bio zeru bolji od ostala 2.

Kit Teler -ista stvar.

Zagor je fenomen. Najpopularniji strip junak u bivšoj Jugi i Italiji.

Teks mi je fenomenale,iako ga u početku nisam volio.

Ken Parker je odličan,ali mi je crtež užasan. 

Marti Misterija m,kao i Mister NO,u početku odlični,a onda se sve više iscrpljuju.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by £otk@ 4/11/2019, 21:56

Može biti, ali Amer koji vozi rasklimani avion iznad Amazone kojega ni paukova mreža ne drži više na okupu?!

Tek je povratna priča povezala konce, zašto Mr. No, itd. sjelo je na mjesto. A strip kao strip je odličan, imao ili ne imao smisla.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 22:01

Zagor je fenomen...kao klinjo sam ga volio, sakupljao...imao sam čak i Nasilje u darkwoodu,


A imao sam i 4 obračuna od Texa br. 1. ZS. znači prvi broj ZS...držao sam ga kao gral.

U ratu sam ga prodao za 20 drugih stripova i 20 maraka :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by jastreb 4/11/2019, 22:01

Alan Ford je  bio jedini  strip koji smo čitali ,a koji je imao ogroman odjek u Yu kulturi.

Tu mislim naravno na urbanu kulturu. 

Maratonci su snimljeni po predlošku Alana Forda.

Inače strip je bio popularan samo u dvije zemlje. Italiji i Jugi.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 22:01

jastreb wrote:Alan Ford je  bio jedini  strip koji smo čitali ,a koji je imao ogroman odjek u Yu kulturi.

Tu mislim naravno na urbanu kulturu. 

Maratonci su snimljeni po predlošku Alana Forda.

Inače strip je bio popularan samo u dvije zemlje. Italiji i Jugi.

Odlično zapažanje.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by jastreb 4/11/2019, 22:04

epikur37 wrote:
jastreb wrote:Alan Ford je  bio jedini  strip koji smo čitali ,a koji je imao ogroman odjek u Yu kulturi.

Tu mislim naravno na urbanu kulturu. 

Maratonci su snimljeni po predlošku Alana Forda.

Inače strip je bio popularan samo u dvije zemlje. Italiji i Jugi.

Odlično zapažanje.
Skroman sam,pa ne mogu lagat. Nisam ja to zapazio,iako me je deda u kolicima već u prvom gledanju podsjetio na br.1,a Pantelija na Jeremiju.

To sam pročitao u knjizi Cvjećarnica u Kući cveća,koja se bavi fenomenom AF u SFRJ,a u kojoj je objavljen i razgovor sa Dušanom Kovačevićem koji je to tu izjavio.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by £otk@ 4/11/2019, 22:06

jastreb wrote:Alan Ford je  bio jedini  strip koji smo čitali ,a koji je imao ogroman odjek u Yu kulturi.

Tu mislim naravno na urbanu kulturu. 

Maratonci su snimljeni po predlošku Alana Forda.

Inače strip je bio popularan samo u dvije zemlje. Italiji i Jugi.

Postoji razlog zašto je Alan Ford bio popularan u Italiji i Jugi.

Jedino smo mi humorom odgovarali na pandemiju korupcije, pokvarenosti i karijerizma. Smijeh naše generacije je utihnuo, a zamijenila ga je standardna mittleuropska tupost uz vrisak cajki.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 22:08

£otk@ wrote:
jastreb wrote:Alan Ford je  bio jedini  strip koji smo čitali ,a koji je imao ogroman odjek u Yu kulturi.

Tu mislim naravno na urbanu kulturu. 

Maratonci su snimljeni po predlošku Alana Forda.

Inače strip je bio popularan samo u dvije zemlje. Italiji i Jugi.

Postoji razlog zašto je Alan Ford bio popularan u Italiji i Jugi.

Jedino smo mi humorom odgovarali na pandemiju korupcije, pokvarenosti i karijerizma. Smijeh naše generacije je utihnuo, a zamijenila ga je standardna mittleuropska tupost uz vrisak cajki.


x
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by jastreb 4/11/2019, 22:08

£otk@ wrote:
jastreb wrote:Alan Ford je  bio jedini  strip koji smo čitali ,a koji je imao ogroman odjek u Yu kulturi.

Tu mislim naravno na urbanu kulturu. 

Maratonci su snimljeni po predlošku Alana Forda.

Inače strip je bio popularan samo u dvije zemlje. Italiji i Jugi.

Postoji razlog zašto je Alan Ford bio popularan u Italiji i Jugi.

Jedino smo mi humorom odgovarali na pandemiju korupcije, pokvarenosti i karijerizma. Smijeh naše generacije je utihnuo, a zamijenila ga je standardna mittleuropska tupost uz vrisak cajki.
Pročitaj knjigu Cvjećarnica u Kući cveća. Odlična analiza AF i razloga popularnosti u Jugi.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by dijagram 4/11/2019, 22:24

djecja  literatura
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 22:27

dijagram wrote:djecja  literatura

vi stariji ste pratili polet, itd a napredniji erotiku :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by marcellus 4/11/2019, 22:30

epikur37 wrote:
marcellus wrote:ne znam meni su bonelijevi stripovi uglavnom bili retardirani, mr no je donekle zanimljiv

Stvar je vjerojatno i ukusa i onoga što si čitao kao klinac.

Nakon Bonellija, posebice jakih likova i scenarija: misterno, ken parker i par izdvojenih gore....marvelov cirkus mi izgledao baš debilno.

Sve neki superjunaci, sa super moćima i super potezima, mišići, te lete nešto, te neke zrake...idi be :D

Msm to je zanimljivo klincima s 3 godine do 5 maksimalno.

U glavnom na razini gormita, transformera i ovog što sada gledaju predškolci.








ae na zagora puca 20 ljudi iz pištolja s tri metra ali on izbjegne metke skakutanjem

da su mu bar dali neke moći da bude uvjerljivije

_________________
Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by dijagram 4/11/2019, 22:32

epikur37 wrote:
dijagram wrote:djecja  literatura

vi stariji ste pratili polet, itd a napredniji erotiku :)
pratili smo i strip, dok nismo odrasli
ajte malo o krizic kruzic, i slicnim djetinjarijama:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by epikur37 4/11/2019, 22:33

marcellus wrote:
epikur37 wrote:
marcellus wrote:ne znam meni su bonelijevi stripovi uglavnom bili retardirani, mr no je donekle zanimljiv

Stvar je vjerojatno i ukusa i onoga što si čitao kao klinac.

Nakon Bonellija, posebice jakih likova i scenarija: misterno, ken parker i par izdvojenih gore....marvelov cirkus mi izgledao baš debilno.

Sve neki superjunaci, sa super moćima i super potezima, mišići, te lete nešto, te neke zrake...idi be :D

Msm to je zanimljivo klincima s 3 godine do 5 maksimalno.

U glavnom na razini gormita, transformera i ovog što sada gledaju predškolci.








ae na zagora puca 20 ljudi iz pištolja s tri metra ali on izbjegne metke skakutanjem


slično james bondu...zabavan lik ali ništa ozbiljno


epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by catabbath 4/11/2019, 22:38

Odlično, DD je jedini strip koji još redovno kupujem iako godinama zaostaje za talijanskim izdanjima. Nadam se da neće zasrsti film kao s onom američkom verzijom.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12384
2015-08-22


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by marcellus 5/11/2019, 00:29

catabbath wrote:Odlično, DD je jedini strip koji još redovno kupujem iako godinama zaostaje za talijanskim izdanjima. Nadam se da neće zasrsti film kao s onom američkom verzijom.

"Dilan dop"

splitska verzija DD

_________________
Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kreće Bonelijev filmski univerzum - Page 2 Empty Re: Kreće Bonelijev filmski univerzum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum