ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Eroo Sun 3 Nov - 17:36

jastreb wrote:
Eroo wrote: 
Stari je samo u svrhu nastavka raskolništva u Kršćanstvu.
Ma ti si munjen.

Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.

Ponovno vjenčanje u crkvi kod pravoslavaca prolazi.  I to je jedan plus.

Zatim vjenčani svećenici.  

No čemu sve ovo,kad do ujedinjenja neće doći nikad. Ako se nisu ujedinili u doba Turaka,ili u doba boljševičko-staljinističke tiranije,neć ni sada.

O tome je uopće glupo i pomišljati a kamo li raspravljati.

Ne bulazni.
Ujedinili smo se sa Grkokatolicima, koji su po liturgiji i tradiciji također pravoslavci. Ništa od svoje tradicije nisu izgubili.

Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Eroo Sun 3 Nov - 17:38

jastreb wrote:Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.
Ma je, oni se krste s 3 prsta, a mi s 5. Ovu razliku je nemoguće prevazići. :D
Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Hektorović Sun 3 Nov - 17:40

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:
tre wrote:
jastreb wrote:
Kalendar je najmanji problem.

I hrvatski grkokatolici drze stari kalendar. Kakav je to problem?
???
o čemu ti laprdaš???
https://images.app.goo.gl/ZQiocRYtwc3jHFwX6
Pa slave ga grkokatolici,kojima taj dan i papa čestita Božić ,Uskrs ili koji već blagdan.

Što znači da kalendar nije problem.

I da dođe do nekakvog ujedinjenja mislim da bi svaka crkva slavila po svojoj volji.
I pravoslavni imaju Božić 25.12. samo što se radi o pogrešnom kalendaru.
Ako ćemo sad ulaziti u detalje,Isus i nije rođen 25.12. bez obzira o kojem se kalendaru radi. To ti piše i u katoličkoj enciklopediji.

No to nije uopće neko teološki važno pitanje.

Pa i na vjeronauku smo učili da je 25 orginalno bio sol invictus i da se radi o simboličnom datumu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Eroo Sun 3 Nov - 17:43

Grkokatolička liturgija u crkvi sv. Ćirila i Metodau Zagrebu



Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by jastreb Sun 3 Nov - 17:46

Eroo wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote: 
Stari je samo u svrhu nastavka raskolništva u Kršćanstvu.
Ma ti si munjen.

Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.

Ponovno vjenčanje u crkvi kod pravoslavaca prolazi.  I to je jedan plus.

Zatim vjenčani svećenici.  

No čemu sve ovo,kad do ujedinjenja neće doći nikad. Ako se nisu ujedinili u doba Turaka,ili u doba boljševičko-staljinističke tiranije,neć ni sada.

O tome je uopće glupo i pomišljati a kamo li raspravljati.

Ne bulazni.
Ujedinili smo se sa Grkokatolicima, koji su po liturgiji i tradiciji također pravoslavci. Ništa od svoje tradicije nisu izgubili.
Pa ne kažem da bi itko išta izgubio. dapače.

No moje je mišljenje da od ujedinjenja nema ništa.

A ja bih to volio. Moj omiljeni svetac (Leopold Mandić) se za to molio sav život.

Inače se znam i pomoliti i jednom pravosl.svecu,a to je sveti Vasilije Ostroški. I nisam jedini katolik po tom pitanju.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Eroo Sun 3 Nov - 17:55

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote: 
Stari je samo u svrhu nastavka raskolništva u Kršćanstvu.
Ma ti si munjen.

Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.

Ponovno vjenčanje u crkvi kod pravoslavaca prolazi.  I to je jedan plus.

Zatim vjenčani svećenici.  

No čemu sve ovo,kad do ujedinjenja neće doći nikad. Ako se nisu ujedinili u doba Turaka,ili u doba boljševičko-staljinističke tiranije,neć ni sada.

O tome je uopće glupo i pomišljati a kamo li raspravljati.

Ne bulazni.
Ujedinili smo se sa Grkokatolicima, koji su po liturgiji i tradiciji također pravoslavci. Ništa od svoje tradicije nisu izgubili.
Pa ne kažem da bi itko išta izgubio. dapače.

No moje je mišljenje da od ujedinjenja nema ništa.

A ja bih to volio. Moj omiljeni svetac (Leopold Mandić) se za to molio sav život.

Inače se znam i pomoliti i jednom pravosl.svecu,a to je sveti Vasilije Ostroški. I nisam jedini katolik po tom pitanju.
Ti pravoslavlje gledaš kroz SPC, što je notorna glupost.
Nije slučajno što se pravoslavne autokefalne crkve ne drže vlastitog kanona o pravima na autokefalnost u svim
neodvisnim državama. I nakon sticanja nezavisnosti države odriču im pravo na autokefalnost, tj. pravo da se
pravoslavna crkva poimenuje po toj državi. Znaš li zašto je to tako? Da ti pomognem? :)
Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by jastreb Sun 3 Nov - 18:12

Eroo wrote:
jastreb wrote:Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.
Ma je, oni se krste s 3 prsta, a mi s 5. Ovu razliku je nemoguće prevazići. :D
I mi i oni se krstimo sa 5,sa time da oni ispruže tri.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Eroo Sun 3 Nov - 18:14

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.
Ma je, oni se krste s 3 prsta, a mi s 5. Ovu razliku je nemoguće prevazići. :D
I mi i oni se krstimo sa 5,sa time da oni ispruže tri.
Pa i oni "Za domovinu s Titom" su se krstili s 5 prsta. :D
Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by jastreb Sun 3 Nov - 18:23

Eroo wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.
Ma je, oni se krste s 3 prsta, a mi s 5. Ovu razliku je nemoguće prevazići. :D
I mi i oni se krstimo sa 5,sa time da oni ispruže tri.
Pa i oni "Za domovinu s Titom" su se krstili s 5 prsta. :D
Pa ti bi u temu o armiranom....

hej,da te nešto pitam. Šta to znači prenapregnuti beton?

Čitao sam da postoji,ali se u poslu nisam s tim susretao.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by vuksadinare Sun 3 Nov - 18:31

,zar se svadjaju?..neobicno za njih Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Eroo Sun 3 Nov - 22:40

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Ima toliko stvari koje čine razliku između katolika i ortodoksa,da je kalendar najmanji problem.
Ma je, oni se krste s 3 prsta, a mi s 5. Ovu razliku je nemoguće prevazići. :D
I mi i oni se krstimo sa 5,sa time da oni ispruže tri.
Pa i oni "Za domovinu s Titom" su se krstili s 5 prsta. :D
Pa ti bi u temu o armiranom....

hej,da te nešto pitam. Šta to znači prenapregnuti beton?

Čitao sam da postoji,ali se u poslu nisam s tim susretao.

preDnapregnuti (slov. preDnapeti).
Predtavlj si da između dvije ruke  rastegneš(napneš) jaku elastiku i mujo ti između zabetonira nosač 10x10 cm (na primjer).
Sačekaš recimo 7 dana i škaricam uz ruku presječeš elastiku. Vidiš, ako bi nosač i pukao držala bi ga elastika. Kužiš? :D
To je jedan način. Prednaprezanje na stazi sa čeličnim užadima , ili žicama, visoke nosivosti.
Drugi način bi bio da u onom nosaču ostaviš rupicu, na primjer promjera 2 cm. Sačekaš opet 7 dana da beton stvrdne i kroz tu rupicu
provučeš jaku elastiku, napneš je jako i na krajevima nosača elastiku nekako prčvrstiš. Nakon toga tu rupicu zainjektiraš
cementnim mlijekom.Umjesto ove elastike koriste se razni tipovi čeličnih kablova. Ako beton i pukne jope nosač izdrži.
Često se traži da onaj nosač s kablom nesmije napuknut. Sve se to matematičkim putem dokaže.
Eto, ako je još šta nejasno slobodan si me upitat, veoma rado ću ti odgovorit. :)
Eroo
Eroo

Posts : 73705
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve - Page 3 Empty Re: Ruska crkva prekida dijalog s poglavarom Grčke crkve

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum