ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by epikur37 25/10/2019, 19:35

POZNATO je da su političari nekad namjerno a nekad iz neznanja udaljeni od stvarnosti i činjenica, pa je tako federalni premijer Bosne i Hercegovine Fadil Novalić danas izjavio da je u Europi recesija, dok ju je njegova zemlja izbjegla zahvaljujući gradnji autocesta.

"Mi sad imamo u Europi recesiju, Njemačka je na 0,4, međutim, mi zahvaljujući gradnji autocesta nismo osjetili tu recesiju, naš bruto društveni proizvod je ostao gotovo isti, zahvaljujući tome što imamo infrastrukturu, energetske projekte koje gradimo. To nas zadržava u zoni višeg rasta BDP-a", rekao je Novalić, a prenosi faktor.ba.

Recesiju iz EU u BiH nisu osjetili jer je ni nema. Iako u Europskoj uniji vlada zabrinutost zbog usporavanja velikih gospodarstava, BDP je još uvijek u plusu, a da bi se tehnički ušlo u recesiju, potrebna su dva kvartala pada zaredom.

Bosna i Hercegovina jedna je od najsiromašnijih zemalja Europe. BDP po stanovniku prema podacima Međunarodnog monetarnog fonda za 2018. iznosi tek oko 5600 američkih dolara, manje i od nekih afričkih zemalja poput Namibije ili Južnoafričke republike. No to očito ne sprječava njihove političare da budu prezadovoljni svojim radom i projektima. Slično kao i u Hrvatskoj.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/premijer-bih-u-europi-je-sad-recesija-mi-smo-je-izbjegli/2126933.aspx
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Re: Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by RayMabus 25/10/2019, 19:38

Pa dobro je reka : U BiH nema recesije.

Recesija označava pad gospodarstva a oni su toliko na dnu da teško mogu po pokazateljima past u recesiju jer su zemlja u razvoju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Re: Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by mutava baštarda 25/10/2019, 19:48

Neće ni recesija na njih...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Re: Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by AssadNaPodmornici 25/10/2019, 21:36

i2b bosanci su najinteligetniji u europi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20663
2018-06-14


Back to top Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Re: Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by Hektorović 25/10/2019, 21:38

epikur37 wrote:POZNATO je da su političari nekad namjerno a nekad iz neznanja udaljeni od stvarnosti i činjenica, pa je tako federalni premijer Bosne i Hercegovine Fadil Novalić danas izjavio da je u Europi recesija, dok ju je njegova zemlja izbjegla zahvaljujući gradnji autocesta.

"Mi sad imamo u Europi recesiju, Njemačka je na 0,4, međutim, mi zahvaljujući gradnji autocesta nismo osjetili tu recesiju, naš bruto društveni proizvod je ostao gotovo isti, zahvaljujući tome što imamo infrastrukturu, energetske projekte koje gradimo. To nas zadržava u zoni višeg rasta BDP-a", rekao je Novalić, a prenosi faktor.ba.

Recesiju iz EU u BiH nisu osjetili jer je ni nema. Iako u Europskoj uniji vlada zabrinutost zbog usporavanja velikih gospodarstava, BDP je još uvijek u plusu, a da bi se tehnički ušlo u recesiju, potrebna su dva kvartala pada zaredom.

Bosna i Hercegovina jedna je od najsiromašnijih zemalja Europe. BDP po stanovniku prema podacima Međunarodnog monetarnog fonda za 2018. iznosi tek oko 5600 američkih dolara, manje i od nekih afričkih zemalja poput Namibije ili Južnoafričke republike. No to očito ne sprječava njihove političare da budu prezadovoljni svojim radom i projektima. Slično kao i u Hrvatskoj.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/premijer-bih-u-europi-je-sad-recesija-mi-smo-je-izbjegli/2126933.aspx

Fadilu ne pakovati, imamo solidnu suradnju s njime. Umjereno posavsko krilo SDA.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Re: Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by prckov 26/10/2019, 00:26

mi iz bosne smo poznati po dobrim vicevima

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Re: Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by AlfaOmega 26/10/2019, 02:21

prckov wrote:mi iz bosne smo poznati po dobrim vicevima
Ak išta

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli Empty Re: Premijer BiH: U Europi je sad recesija, mi smo je izbjegli

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum