ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Petir iz Izraela: ‘Susrela sam dr. Gitman – koja svijetu prenosi istinu o bl. Stepincu’

Go down

Petir iz Izraela: ‘Susrela sam dr. Gitman – koja svijetu prenosi istinu o bl. Stepincu’ Empty Petir iz Izraela: ‘Susrela sam dr. Gitman – koja svijetu prenosi istinu o bl. Stepincu’

Post by Eroo 13/9/2019, 12:31

Petir iz Izraela za Narod.hr: ‘Susrela sam dr. Gitman – koja svijetu prenosi istinu o bl. Stepincu’
Objavio Gordana Sarkotić
13. rujna 2019. u 11:30

Petir iz Izraela: ‘Susrela sam dr. Gitman – koja svijetu prenosi istinu o bl. Stepincu’ Marijana-Petir-FB-2019_002-696x482Foto: Marijana Petir
Boraveći u Izraelu na studijskom putovanju za katolike posvećenom položaju kršćana na Bliskom Istoku u organizaciji Philos Projecta od 8. do 14. rujna bivša zastupnica RH u Europskom parlamentu, Marijana Petir susrela se i s dr. Esther Gitman.
Drago mi je da sam prilikom posjeta Izraelu susrela dragu prijateljicu, američku povjesničarku židovskoga podrijetla dr. Esther Gitman koja se posebno bavi temom spašavanja Židova u NDH i ulogom blaženog Alojzija Stepinca. Zahvalna sam joj što je o humanitarnoj ulozi bl. Stepinca govorila na izložbi i konferenciji koju sam organizirala u Europskom parlamentu i što istinu o njemu prenosi u svijetu jer je Stepinac sačuvao dušu hrvatskog naroda u teškim vremenima i pomogao u spašavanju 27 000 dojenčadi, djece, žena i muškaraca koji su bili pripadnici srpskog, židovskog i drugih naroda, te različitih vjeroispovijesti”, podsjeća Marijana Petir u razgovoru za Narod.hr.
“Imala sam i odličan sastanak sa zamjenicom gradonačelnika Jeruzalema Fleur Hassan-Nahoum zaduženom za vanjske poslove o položaju kršćana u Jeruzalemu. Dinamična i inspirativana žena!”, ističe Petir.
“Susrela sam se i s generalnim vikarom u Jeruzalemu, biskupom Bulosom Marcuzzom, a razgovarali smo o položaju kršćana na Bliskom Istoku iz perspektive Svete Stolice”, zaključuje Petir o svom studijskom putovanju za katolike.
Izvor: narod.hr


https://narod.hr/kultura/foto-petir-iz-izraela-za-narod-hr-susrela-sam-dr-gitman-koja-svijetu-prenosi-istinu-o-bl-stepincu
Eroo
Eroo

Posts : 73702
2016-07-22


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum