ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Himna u skoli: da ili ne?

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Himna, da ili ne?

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Vote_lcap42%Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Vote_rcap 42% 
[ 13 ]
Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Vote_lcap26%Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Vote_rcap 26% 
[ 8 ]
Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Vote_lcap32%Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Vote_rcap 32% 
[ 10 ]
 
Total Votes : 31
 
 

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by £otk@ 15/9/2019, 22:26

Ra wrote:
jasambrend wrote:Više nema tog višeg...
Bit će. Kad ne budeš živio u njoj. :)

Mogu potvrditi kao bivši expat.

Živio sam u Washingtonu, a to bi trebao biti elitan grad. Dao bih ga cijelog za jednu torticu. Onda sam shvatio da ja možda i mogu provesti dulje vrijeme izvan Hrvatske, ali da ne mogu živjeti izvan Hrvatske i Jadranskog mora, eventualno Zagreb.

£otk@

Posts : 1907
2019-02-12


Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by Maggie19 15/9/2019, 22:26

£otk@ wrote:Ah, zapravo, neko vrijeme su nam u osmom razredu puštali što je već bio hit na svjetskim ljestvicama.

Bio je rat, razredi puni prognane djece, pa smo mogli malo da nakrivimo kapu.

Par mjeseci kasnije, prvi razred gimnazije, čitao nam se proglas ravnateljice (inače divna žena) kako nam “naša nezrelost, ni dob, ne 
predstavljaju izliku za nezrelo i štetno ponašanje, koje će biti kažnjeno”.

Rat se primicao kraju.
Upravljanje i manipuliranje svijesti.
Mjeru je najteze naci.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by £otk@ 15/9/2019, 22:29

Možeš misliti kako smo bili impresionirani Basketball

Nakon prvog sata zaigrali smo nogomet u učionici iza klupa.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by Maggie19 15/9/2019, 22:31

£otk@ wrote:Koliko je opaski palo?
Ipak se mjere discipline moraju provodit.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by darth_vader 15/9/2019, 22:39

Ra wrote:
Maggie19 wrote:
jasambrend wrote:

Drago mi je da ima još nepotrošenih entuzijasta poput tebe, neka vas... možda je do koju godinu to sve i imalo nekog smisla, ali danas s apsolutno razgolićenom stvarnošću, na žalost, nema više niti malo... možda je za mene vrh svega bilo povratak pa samoubojstvo Zvonka Bušića, kada su mediji svakodnevno orgijali pišući svakakve grozote i neistine o tom čovjeku, dok su Hrvati, takvi kakvi jesu, osim nekolicine, jednostavno okrenuli leđa takvom čovjeku. Ja tom i takvom narodu više ne vjerujem. Ne državi. Ja ne vjerujem hrvatskom narodu. Nema prevrtljivijeg na kugli zemaljskoj. E, zato i upravo zato ni himna ni zastava, ni reprezentacija u bilo kojem sportu, mi više skoro ništa ne predstavljaju. Današnja mladež je ionako youtube, instsagram, facebook mladež, zatrovani trashom najgore vrste, pokušavam u skladu s mogućnostima što više svojima izbiti to iz glave, evo upravo se vratih iz Rijeke gdje smo pratili starijeg bracu na njegovom prvon vaterpolo turniru, ali to je još jedino na što djelomično možeš utjecati. Na politiku ne mogu, a niti više želim. Himnu, zastavu, sve ideale poginulih, ubijenih...baš sve su isprostituirali... gadi mi se više sve, iskreno...
Imala sam danas istu ovakvu raspravu u rl.
Stvarno zanimljivo, osoba je imala identicne stavove tebi, cak i isti primjeri, izrazi..
Istina je da su ocrnili drzavu, pripadnost narodu, osjecaj srodnosti i pripadnosti, ali ova zemlja je za to najmanje kriva. Krivi su ljudi, a ljudi dolaze i odlaze. Treba razlucit bijes zbog trulosti sustava i morbidnih manipulacija svijesti naroda od zemlje koja ti nije nista kriva i pripadnosti od koje se ne mozemo oprat.
:tu
Da, to je to. 

Ljudi su pomiješali neke stvari koje nemaju veze jedna s drugom. 

Patriotizam ne vrijedi ako nije potkrijepljen netrpeljivošću prema svemu što nije hrvatsko, ako se uvažava i druge i drugačije. 
Hrvatsku se poistovjećuje s vladajućom strukturom (koja je osim inertnosti puka, osnovni krivac za stanje u zemlji), a otpor prema njima se smatra izdajom domovine.

Ne mogu vjerovati da ljudi nasjedaju na to. Zapravo toliko njih.

Ljudi su umorni. Ja sam umoran. Problem je što je svaka pora društva zagađena prokletom politikom. Jednostavno ne možeš pobjeći od nje. Najveći je problem što svaka vlast smatra da ima univerzalno pravo na simboliku vezanu uz državu te kako isti imaju neupitno pravo moralizirati i docirati o domoljublju. Upravo to se meni gadi. Dok istovremeno razaraju državu, obitelji, staništa svih živih bića pogodujući kojekakvim sumnjivim "investitorima", istovremeno mantraju klišeizirane fraze o tome kakvi bi ljud trebali biti, a da ih se smatra domoljubima. Uglavnom poslušni.  Bespogovorni platiše poreza. Poštujući Zakone koji su napravljeni protiv njih samih. I ljudi im daju legitimitet. I to ne mali broj ljudi. Ogroman broj. Jer ima još uvijek previše naivaca koji iako su svjesni pokvarenih vlastodržačkih metoda, spremni im dati glas u zamjenu za mrvice sa stola. Ako smijem primjetiti, takvi su velika većina. Jednostavno mentalitet. Ne treba mi još i to da mi djeca svaki dan slušaju himnu u školi osjećajući se kao da su u Sjevernoj Koreji. Ionako službena i općeprihvaćena istina nikad neće biti istina, a niti deklarativno i službeno domoljublje, ono istinsko domoljublje...


Last edited by jasambrend on 15/9/2019, 22:42; edited 1 time in total
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by £otk@ 15/9/2019, 22:40

Prvi razred su oštro startali, bez pardona. Gradivo je ipak bilo bitnije a ponašanje - pa standardno, izvlačili smo se.

Drugi razred je najlakši, tu smo rasturili.

Treći je pak najteži, ali ono najvažnije - dečki konačno prilaze curama, i škola je u drugom planu.

Četvrti razred nije lagan, ali skoro si pa punoljetan, ne daješ razlog da te netko šalje u kut. Onda smo i ganjali prosjek, pa maturu, pa faks.

Htio sam ići na PMF, ali starci nisu razumjeli što ja to hoću u ZG, mislili su da želim biti nastavnik matematike.  :stop
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by Maggie19 15/9/2019, 22:46

jasambrend wrote:
Ra wrote:
Maggie19 wrote:
jasambrend wrote:

Drago mi je da ima još nepotrošenih entuzijasta poput tebe, neka vas... možda je do koju godinu to sve i imalo nekog smisla, ali danas s apsolutno razgolićenom stvarnošću, na žalost, nema više niti malo... možda je za mene vrh svega bilo povratak pa samoubojstvo Zvonka Bušića, kada su mediji svakodnevno orgijali pišući svakakve grozote i neistine o tom čovjeku, dok su Hrvati, takvi kakvi jesu, osim nekolicine, jednostavno okrenuli leđa takvom čovjeku. Ja tom i takvom narodu više ne vjerujem. Ne državi. Ja ne vjerujem hrvatskom narodu. Nema prevrtljivijeg na kugli zemaljskoj. E, zato i upravo zato ni himna ni zastava, ni reprezentacija u bilo kojem sportu, mi više skoro ništa ne predstavljaju. Današnja mladež je ionako youtube, instsagram, facebook mladež, zatrovani trashom najgore vrste, pokušavam u skladu s mogućnostima što više svojima izbiti to iz glave, evo upravo se vratih iz Rijeke gdje smo pratili starijeg bracu na njegovom prvon vaterpolo turniru, ali to je još jedino na što djelomično možeš utjecati. Na politiku ne mogu, a niti više želim. Himnu, zastavu, sve ideale poginulih, ubijenih...baš sve su isprostituirali... gadi mi se više sve, iskreno...
Imala sam danas istu ovakvu raspravu u rl.
Stvarno zanimljivo, osoba je imala identicne stavove tebi, cak i isti primjeri, izrazi..
Istina je da su ocrnili drzavu, pripadnost narodu, osjecaj srodnosti i pripadnosti, ali ova zemlja je za to najmanje kriva. Krivi su ljudi, a ljudi dolaze i odlaze. Treba razlucit bijes zbog trulosti sustava i morbidnih manipulacija svijesti naroda od zemlje koja ti nije nista kriva i pripadnosti od koje se ne mozemo oprat.
:tu
Da, to je to. 

Ljudi su pomiješali neke stvari koje nemaju veze jedna s drugom. 

Patriotizam ne vrijedi ako nije potkrijepljen netrpeljivošću prema svemu što nije hrvatsko, ako se uvažava i druge i drugačije. 
Hrvatsku se poistovjećuje s vladajućom strukturom (koja je osim inertnosti puka, osnovni krivac za stanje u zemlji), a otpor prema njima se smatra izdajom domovine.

Ne mogu vjerovati da ljudi nasjedaju na to. Zapravo toliko njih.

Ljudi su umorni. Ja sam umoran. Problem je što je svaka pora društva zagađena prokletom politikom. Jednostavno ne možeš pobjeći od nje. Najveći je problem što svaka vlast smatra da ima univerzalno pravo na simboliku vezanu uz državu te kako isti imaju neupitno pravo moralizirati i docirati o domoljublju. Upravo to se meni gadi. Dok istovremeno razaraju državu, obitelji, staništa svih živih bića pogodujući kojekakvim sumnjivim "investitorima", istovremeno mantraju klišeizirane fraze o tome kakvi bi ljud trebali biti, a da ih se smatra domoljubima. Uglavnom poslušni.  Bespogovorni platiše poreza. Poštujući Zakone koji su napravljeni protiv njih samih. I ljudi im daju legitimitet. I to ne mali broj ljudi. Ogroman broj. Jer ima još uvijek previše naivaca koji iako su svjesni pokvarenih vlastodržačkih metoda, spremni im dati glas u zamjenu za mrvice sa stola. Ako smijem primjetiti, takvi su velika većina. Jednostavno mentalitet. Ne treba mi još i to da mi djeca svaki dan slušaju himnu u školi osjećajući se kao da su u Sjevernoj Koreji. Ionako službena i općeprihvaćena istina nikad neće biti istina, a niti deklarativno i službeno domoljublje, ono istinsko domoljublje...
Jako potresna ova tvoja ispovijed.
Razumijem te u potpunosti.
Shvacam sto izaziva takve mracne osjecaje nemoci, bijesa, odbacenosti, gorcine, nepravde na svojoj kozi i kozi svih, gubitak vjere u promjene.
One temeljite, iskonske.
Sve te razumijem, mogu se poistovjetiti.
Nije posteno, ali moramo se barem pokusat izborit.
Za nasu djecu.
Pobijedit i izdignuti se.
I himna nam nista nije kriva, cak ni ovako zaprljana je nevina.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by Maggie19 15/9/2019, 22:49

£otk@ wrote:Prvi razred su oštro startali, bez pardona. Gradivo je ipak bilo bitnije a ponašanje - pa standardno, izvlačili smo se.

Drugi razred je najlakši, tu smo rasturili.

Treći je pak najteži, ali ono najvažnije - dečki konačno prilaze curama, i škola je u drugom planu.

Četvrti razred nije lagan, ali skoro si pa punoljetan, ne daješ razlog da te netko šalje u kut. Onda smo i ganjali prosjek, pa maturu, pa faks.

Htio sam ići na PMF, ali starci nisu razumjeli što ja to hoću u ZG, mislili su da želim biti nastavnik matematike.  :stop
Ah, ta lijepa vremena nevinosti i cistoce.
Duse primarno.
PMF je interesantan, brojevi cine posebne note.
Me like.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by Guest 15/9/2019, 22:56

dzango wrote:
Ra wrote:
Ponovio si sve što si već napisao. Nisi mi dao ni jedan novi ili valjan argument, osim par epiteta "neuki, uskraćeni itd.." Nema smisla ovako raspravljati jer se ne želim spuštati na tu razinu "slučajnih" usputnih uvreda.  


Naravno da je u prednosti. Obrazovan je, ima dva državljanstva, govori nekoliko svjetskih jezika i još par s područja bivše YU. 
Hrvatska mu nije jedina opcija i bilo gdje da dođe bit će prihvaćen i radit će u struci, a ne na baušteli. 
Tako to rade neuki sendvičari. ;)
I nemam šta novo da ti kažem ako ne razumeš napisano i ponavljaš opšta mesta. Naravno da niko ne treba da se stidi svog porekla, svoje zemlje i himne. Naravno da treba da poštuje tuđe i da ne treba da bude zadrt. Ali uopšte se ne radi o tome. Jebiga ako ne razumeš. 
Drago mi je zbog deteta i ne znači da je sendvičar samo zbog majke.

Mislim da sam te razumjela odmah. 
Ali nisam razumjela tvoju podrugljivost i pokušaje uvrede, jer sam te potpuno drugačije procijenila.

Ništa strašno. Naučili smo nešto. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by dzango 15/9/2019, 23:07

Ra wrote:
dzango wrote:
Ra wrote:
Ponovio si sve što si već napisao. Nisi mi dao ni jedan novi ili valjan argument, osim par epiteta "neuki, uskraćeni itd.." Nema smisla ovako raspravljati jer se ne želim spuštati na tu razinu "slučajnih" usputnih uvreda.  


Naravno da je u prednosti. Obrazovan je, ima dva državljanstva, govori nekoliko svjetskih jezika i još par s područja bivše YU. 
Hrvatska mu nije jedina opcija i bilo gdje da dođe bit će prihvaćen i radit će u struci, a ne na baušteli. 
Tako to rade neuki sendvičari. ;)
I nemam šta novo da ti kažem ako ne razumeš napisano i ponavljaš opšta mesta. Naravno da niko ne treba da se stidi svog porekla, svoje zemlje i himne. Naravno da treba da poštuje tuđe i da ne treba da bude zadrt. Ali uopšte se ne radi o tome. Jebiga ako ne razumeš. 
Drago mi je zbog deteta i ne znači da je sendvičar samo zbog majke.

Mislim da sam te razumjela odmah. 
Ali nisam razumjela tvoju podrugljivost i pokušaje uvrede, jer sam te potpuno drugačije procijenila.

Ništa strašno. Naučili smo nešto. :)
Ako si razumela, onda si razumela i da se neukost i sendvičarenje odnosi na pledlagače zakona a ne na tebe. Sama si sebe posvela pod iste. Ja sam samo prihvatio zezanje.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by Guest 15/9/2019, 23:25

jasambrend wrote:
Ra wrote:
Maggie19 wrote:
jasambrend wrote:

Drago mi je da ima još nepotrošenih entuzijasta poput tebe, neka vas... možda je do koju godinu to sve i imalo nekog smisla, ali danas s apsolutno razgolićenom stvarnošću, na žalost, nema više niti malo... možda je za mene vrh svega bilo povratak pa samoubojstvo Zvonka Bušića, kada su mediji svakodnevno orgijali pišući svakakve grozote i neistine o tom čovjeku, dok su Hrvati, takvi kakvi jesu, osim nekolicine, jednostavno okrenuli leđa takvom čovjeku. Ja tom i takvom narodu više ne vjerujem. Ne državi. Ja ne vjerujem hrvatskom narodu. Nema prevrtljivijeg na kugli zemaljskoj. E, zato i upravo zato ni himna ni zastava, ni reprezentacija u bilo kojem sportu, mi više skoro ništa ne predstavljaju. Današnja mladež je ionako youtube, instsagram, facebook mladež, zatrovani trashom najgore vrste, pokušavam u skladu s mogućnostima što više svojima izbiti to iz glave, evo upravo se vratih iz Rijeke gdje smo pratili starijeg bracu na njegovom prvon vaterpolo turniru, ali to je još jedino na što djelomično možeš utjecati. Na politiku ne mogu, a niti više želim. Himnu, zastavu, sve ideale poginulih, ubijenih...baš sve su isprostituirali... gadi mi se više sve, iskreno...
Imala sam danas istu ovakvu raspravu u rl.
Stvarno zanimljivo, osoba je imala identicne stavove tebi, cak i isti primjeri, izrazi..
Istina je da su ocrnili drzavu, pripadnost narodu, osjecaj srodnosti i pripadnosti, ali ova zemlja je za to najmanje kriva. Krivi su ljudi, a ljudi dolaze i odlaze. Treba razlucit bijes zbog trulosti sustava i morbidnih manipulacija svijesti naroda od zemlje koja ti nije nista kriva i pripadnosti od koje se ne mozemo oprat.
:tu
Da, to je to. 

Ljudi su pomiješali neke stvari koje nemaju veze jedna s drugom. 

Patriotizam ne vrijedi ako nije potkrijepljen netrpeljivošću prema svemu što nije hrvatsko, ako se uvažava i druge i drugačije. 
Hrvatsku se poistovjećuje s vladajućom strukturom (koja je osim inertnosti puka, osnovni krivac za stanje u zemlji), a otpor prema njima se smatra izdajom domovine.

Ne mogu vjerovati da ljudi nasjedaju na to. Zapravo toliko njih.

Ljudi su umorni. Ja sam umoran. Problem je što je svaka pora društva zagađena prokletom politikom. Jednostavno ne možeš pobjeći od nje. Najveći je problem što svaka vlast smatra da ima univerzalno pravo na simboliku vezanu uz državu te kako isti imaju neupitno pravo moralizirati i docirati o domoljublju. Upravo to se meni gadi. Dok istovremeno razaraju državu, obitelji, staništa svih živih bića pogodujući kojekakvim sumnjivim "investitorima", istovremeno mantraju klišeizirane fraze o tome kakvi bi ljud trebali biti, a da ih se smatra domoljubima. Uglavnom poslušni.  Bespogovorni platiše poreza. Poštujući Zakone koji su napravljeni protiv njih samih. I ljudi im daju legitimitet. I to ne mali broj ljudi. Ogroman broj. Jer ima još uvijek previše naivaca koji iako su svjesni pokvarenih vlastodržačkih metoda, spremni im dati glas u zamjenu za mrvice sa stola. Ako smijem primjetiti, takvi su velika većina. Jednostavno mentalitet. Ne treba mi još i to da mi djeca svaki dan slušaju himnu u školi osjećajući se kao da su u Sjevernoj Koreji. Ionako službena i općeprihvaćena istina nikad neće biti istina, a niti deklarativno i službeno domoljublje, ono istinsko domoljublje...
Žao mi je :(

Nećeš vjerovati, ali i ja sam umorna. Od istih stvari od kojih si i ti. 
Ogorčena sam i ljuta na bandu, ali sam ljuta i na narod koji pristaje biti u tom položaju, koji pije sva ta sranja, koji se navikao na loše. 
Većina uglavnom samo smišlja kako za sebe izvući neku sitnu povlasticu, ne osvrćući se na to što ta njihova mala povlastica čini veliku nepravdu drugima.
 
Ljuta sam zato što su se izgubila osnovna moralna načela, što su nas opljačkali naši, što nas i dalje pljačkaju, javno, smijući nam se u facu. 
Ali himna nisu oni. Himna je simbol zemlje koju volim. Ne dam im da mi je uzmu. 

Ljuta sam što nikom više nije stalo, što je ovo postalo nešto normalno. 

Sramim se u ime drugih, osjećam se jadno i nemoćno. ali sam i dalje to što jesam i ne mogu biti ništa drugo. Ovo je i dalje zemlja koju volim, u njoj govore mojim materinjim jezikom, u njoj živi moja obitelj, u njoj je moja djedovina. 
Ovo je i dalje moja domovina, bez obzira što neću živjeti u njoj i nebitno mi je što je službeno domoljublje, moje je takvo kakvo je. 
I znam da će mi prokleto nedostajati sve prije nabrojano, ali nemam više toliko života pred sobom da bih ostala tu samo da bih nešto mijenjala.

Ali vi koji imate manju djecu, vi bi možda ipak trebali ustrajati. Dati im priliku da odrastu na svojoj djedovini i da tek onda odluče žele li je napustiti ili ostati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Himna u skoli: da ili ne? - Page 9 Empty Re: Himna u skoli: da ili ne?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum