ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jer “ne može drugačije”

Go down

jer “ne može drugačije” Empty jer “ne može drugačije”

Post by debotoijusto 11/9/2019, 17:28

Učenici Tehničke škole Karlovac koji su umjesto vjeronauka odlučili pohađati etiku na nastavu iz tog predmeta morat će dolaziti subotom.


Kako nam se požalila majka jednog učenika prvog razreda, njezin se sin prvi dan škole neugodno iznenadio kada je njega i još dvoje kolega u razredu od ukupno 20 učenika koji se nisu odlučili za vjeronauk razrednica obavijestila da će oni u školu morati i svake subote. Nije, kaže nam, dobio nikakvo drugo objašnjenje, čak niti termin u kojem će se nastava iz etike održavati. Zasad zna samo da će u školu, za razliku od većine svojih kolega koji pohađaju vjeronauk, umjesto pet dana odlaziti čak šest dana u tjednu.
Obrazloženje smo zato potražili kod ravnatelja škole Ivana Jankovića prema kojemu učenici etiku moraju slušati subotom jer “ne može drugačije”.

edino rješenje ravnatelj vidi u prelasku škole na rad u jednoj smjeni, ali ni to nije jednostavan pothvat, kaže.
- To su vam vječni pothvati, to je misterij. Da bismo mi prešli u jednu smjenu, trebalo bi investirati 15, 20 milijuna kuna u zgradu, da se prostorije adekvatno urede, ali osnivač škole za to sada nema uvjete, a kad će imati, ne znamo. Kad bismo prešli na rad u jednu smjenu, to bi bio velik dobitak za sve, tada bi se sva nastava mogla održavati od ponedjeljka do petka - poručuje ravnatelj.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

jer “ne može drugačije” Empty Re: jer “ne može drugačije”

Post by debotoijusto 11/9/2019, 17:29

Na naše pitanje kako to da je slučaj baš s nastavom iz etike, a ne nekog drugog predmeta koji pohađaju sva djeca, ravnatelj tvrdi da je problem u tome što ne mogu povezati nastavu etike i vjeronauka da se održavaju paralelno. - Odgovorno tvrdim da ne ovisi o meni, deset godina sam radio kao satničar u toj školi. I ja bih volio vidjeti da netko to organizira da učenici ne moraju dolaziti subotom, ali baš me zanima kako bi izgledao radni dan tog profesora koji predaje još i politiku i gospodarstvo - kaže Janković.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/neugodno-iznenadenje-za-ucenike-u-karlovackoj-skoli-ako-umjesto-vjeronauka-zele-etiku-na-nastavu-moraju-dolaziti-u-subotu/9341972/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

jer “ne može drugačije” Empty Re: jer “ne može drugačije”

Post by debotoijusto 11/9/2019, 17:34

ivan vrsni satnicar deset godina mozga i nikako da slozi a prima placu...evo ja besplatno a rutinski
vjeronauk nedjeljom kako dolikuje a svi imaju skolu od pon. - pet.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

jer “ne može drugačije” Empty Re: jer “ne može drugačije”

Post by T. 11/9/2019, 17:35

Sablažnjivo obrazloženje ravnatelja...
Šta je 15-20 mil. kn da bi dva učenika progresivnih roditelja iz škole izišli kao progresivni i etični dječaci?

_________________
jer “ne može drugačije” Unname11
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

jer “ne može drugačije” Empty Re: jer “ne može drugačije”

Post by debotoijusto 11/9/2019, 17:42

Ivica Puljak, član Predsjedništva stranke Pametno, naveo je tri argumenta protiv vjeronauka u školi.


1. košta 300 milijuna kuna godišnje, koje puno pametnije možemo iskoristiti,
2. zauzima satnicu u nastavi, koju puno pametnije možemo iskoristiti,
3. zbog antiznanstvenih dijelova snižava kritičko razmišljanje učenika, što je možda i najvažnija osobina koju škola treba razvijati.
alkar ivica puljak sa svojim alkarskim momkom marijanom u sridu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

jer “ne može drugačije” Empty Re: jer “ne može drugačije”

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum