ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by epikur37 30/8/2019, 00:59

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar: 'Došlo mi je da urlam, da vrištim'
U samo dva dana čak 19 tisuća korisnika reagiralo je na priču o učeniku kojeg je bilo sram jer će u budućnosti biti - zidar

Bernarda Jug hrvatska je učiteljica koja je odlučila glasno se usprotiviti svemu što smatra pogrešnim u našem društvu, a čemu svakodnevno svjedoči, između ostalog, i na svom radnom mjestu. "Rušenje svih tabua i progovaranje o svim problemima koje muče hrvatske učitelje" jedan je od ciljeva koje navodi u opisu Facebook stranice "Hrvatska učiteljica bez cenzure - Bernarda Jug" koju je pokrenula u svibnju.



SVE MANJE INTERESA Ovi zanati izumiru u Hrvatskoj 'Oni koji se upišu ne znaju u što se upuštaju'
Jedna je njezina objava pak posebno odjeknula ovom društvenom mrežom. U samo dva dana čak 19 tisuća korisnika reagiralo je na priču o učeniku kojeg je bilo sram jer će u budućnosti biti - zidar.

- Učiteljice, mene je sram, ali ja ću moći upisati samo za zidara, nemojte me zato pred svima pitati ono Vaše pitanje: "Što bi volio raditi kada odrasteš?". Znala sam. Znala sam! Došlo mi je da urlam, da vrištim, da odem u zbornicu i da sazovem jedan GRADSKI RODITELJSKI SASTANAK!!!  SASTANAK NA KOJI ĆE BITI POZVAN ČITAV GRAD! Jedan odgojni roditeljski na koji ću pozvati sve one koji su ovom dječaku usadili SRAM prema ZANATSKIM ZANIMANJIMA, prema POŠTENOM RADU, RADNIKU, MAJSTORU! - prepričala je učiteljica Bernarda.

To je, kaže, ulomak iz njezine knjige o, kako kaže, autobiografskoj dokumentarističkoj prozi sramotnog moralnog, stručnog i političkog stanja u hrvatskome školstvu u 21. stoljeću.

Dječakova molba posljedica je, smatra ona, njegove svijesti o preziru s kojim se u osnovnim školama govori i odnosi prema majstorima, radnicima i seljacima. To je prvo naučio još prije škole i to je vidio svojim očima, kaže.

učionica
NOVE PROMJENE U ŠKOLSTVU Učenici sve više izostaju s nastave: Protiv plana ministrice i liječnici i roditelji
- Zašto šutite?  Nećete me to pitati pred svima, jel'da? - pita me na hodniku i čeka. Hvala ti na ovome. Ali sad ćemo se dogovoriti nešto. Pitat ću te. I hoću da najponosnije što možeš, glasno i hrabro, odgovoriš da želiš biti zidar. Jasno? Ostalo prepusti meni. Bio je uplašen, ali mi je vjerovao. Postavila sam to pitanje na satu. Baš se dobro uklopilo u sat. Došao je red i na njega. Mojeg budućeg zidara. Ustao je i rekao da će biti zidar. Točno se dogodilo ono čega sam se bojala, ali što sam i očekivala. Počeli su sprdači sa svojim sprdnjama i ismijavanjima. Bravo! Zapljeskala sam im. Bravo! Dok sam postavljala ovo pitanje, molila sam se u sebi da vi niste takav razred. Da ste viša svijest. Da neće biti ovakvih reakcija. Duboko ste me razočarali. Od sutra nastavu imamo na livadi.  Zaurlali su od oduševljenja, a onda su se zbrojili. Ali... Vani je snijeg... Sutra i poledica... Da...kiša...i smrzavica... Proradili im klikeri odjednom. Ali ne prava savjest, nego sebična briga za sebe, da ne sjede na ledu, nego u toploj učionici. Da, ponovila sam. A kad dođe bljuzga i otapanje snijega i leda, dođite u gumenim čizmama jer ćemo nastavu imati u tom blatu. Stajat ćete cijelo vrijeme.
Zapravo, dođite bosi. Jer te čizme su isto napravili majstori zanatlije kakvima ste se upravo rugali kao da ste najgori ljudi na svijetu. Što će vam škola? Zgrada? Kuća? Stan?! Što će vam topli dom?! To su sve izgradili majstori zidari kojima ste upravo maloprije pljunuli u lice. Doma vas to uče? - prepričava učiteljica.

A zatim im je očitala lekciju koju će vjerojatno mnogi od njih pamtiti cijeli život.

- Tko je od vas svoju sobu doma sam sazidao?! Tko?! Tko si je krevet sam napravio?! Zamislite da morate sve sami. Biste li bili sposobni?  Znate li što sve dobar zidar mora znati?! Koliko toga on mora znati da se kuća ne bi urušila ili pucala?!
Niste o tome razmišljali? Onda počnite. Majstori će biti sve više plaćeni. Jer je sve manje onih koji imaju sposobne, spretne ruke, a sve više onih s dvije lijeve koji znaju samo "instalirati i downloadati, klikati i kljukati". Sve je manje graditelja. Sve je manje stvaratelja. Sve je manje vrhunskih Majstora - kazala im je.

https://www.vecernji.hr/vijesti/ismijali-ucenika-jer-je-rekao-da-ce-biti-zidar-doslo-mi-je-da-urlam-da-vristim-1341837
.........................


jadan dečko...on bi da bude zidar :D

Normalno da mu se smiju ekipa iz razreda sve redom modni dizajneri, genetski inžinjeri ili ako ništa ono ekonomisti. Budućnost je u tercijarnom i kvartarnom sektoru visokoj znanosti a ne u zidariji ...
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by £otk@ 30/8/2019, 01:12

Katastrofa, totalno poremećene vrijednosti...pravi, dobar zidar poprilično dobro zaradjuje.

Instagram influenceri, modni dizajneri i shopping asistenti baš i ne...
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by epikur37 30/8/2019, 01:22

£otk@ wrote:Katastrofa, totalno poremećene vrijednosti...pravi, dobar zidar poprilično dobro zaradjuje.

Instagram influenceri, modni dizajneri i shopping asistenti baš i ne...

Nema veze, oni će živjeti kod mame i tate do 40-te godine, zamišljati sebe kao poduzetnike i znanstvenike, dovijat se po lakalnom kafiću.

a ono jeben ti hdz i prokleta crkva...daj pljugu
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by Hektorović 30/8/2019, 01:27

Krist je bio tesar
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by Guest 30/8/2019, 06:28

To je ta primitivna Hrvatska,,Ima negdje na internetu Ajnshtajnov odgovor rodjenom sinu koji ga obavjeshtava da se namjerava baviti restauriranjem i proizvodnjom namjeshtaja,,a on mu odgovara da sve sto ce ga uchiniti zadovoljnim i sretnim treba da to slijedi,,Vecina te jebene takozvane elite uchi djecu da je rad neshto nedostojno,,a kradja i lopovluk neshto shto ti donosi status i prestiz u drushtvu,,Kako rekoh,,,trebat ce vam par stotina godina da ispravite nebuloze kojima ste uchili djecu,,Strashno..kakav ste narod i na koje ste "vrijednosti" spali,,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by Serbinho-3 30/8/2019, 06:43

Isto i u Srbiji, samo ismejavaju a kompletno su realno za ismejavanje.

Zidara upravo iz tog razloga nema.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by omni 30/8/2019, 07:04

Sve ce to doci na svoje kad im zatreba neka zanatska usluga, a zatrebat ce kad tad.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by Sora 30/8/2019, 07:20

Trebao je reci da zeli biti politicar 
A vjerivatno i vecina zeli

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by Ringo10 30/8/2019, 07:29

Serbinho-3 wrote:Isto i u Srbiji, samo ismejavaju a kompletno su realno za ismejavanje.

Zidara upravo iz tog razloga nema.
Da, nije to samo u Srbiji svuda momke uce da je najbolje biti diler i kriminalac, a cure da budu sponzoruse i kurve.

Danasnje vrijeme je vrijeme bez ikakvih ideala, bez ikakvih pozitivnih ideja.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by vuksadinare 30/8/2019, 07:35

bogami dobar zidar moze debelu lovu zaraditi..ja nisam vidio zidara koji žica za pivu ali bogami sam vidio filozofa,birokrata,'naucnika' koji zicaju za pivu tipa..tipa 'imas 50 kuna za vopi sutra vratim'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by vuksadinare 30/8/2019, 07:36

stvar je u tome jos od davnina..kada se govorilo..'sinko aj ti na fakultet neces kopat kanale,biti na mjesalici'...dakle vec odavno se pocelo podcjenjivanje takvih zanata
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by debotoijusto 30/8/2019, 07:46

kad narastem zelio bi biti astronaut ili lovro kuscevic
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by vuksadinare 30/8/2019, 07:51

gledajte..realno svaki roditelj pa cak i oni zidari ne zele da im djeca rade teske poslove makar dobro placeni bili,da budu prljavi na poslu i slicno.da rade po žegi i hladnoci..sve je to normalno i prirodno..ali jbg nisu svi stvoreni za doktore,inžinjere,naucnike i ne samo stvoreni nego netko bas voli raditi zidariju,biti automehanicar,raditi na stroju i slicnu...pa cak i smetlar biti...samo u ovom vremenu tehnologije i napretka zidarija i slicni zanati s epodcjenjuju smatraju necim polako izumrlim samo ne moze robot zidati kuce i zgrade,ne moze bojati stan,ne moze krov raditi..ipak jedino ljudska ruka..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by epikur37 30/8/2019, 08:23

Zidar majstor bez problema moze ugovoriti do 2000 eur placu...premasuje lijecnika specijalustu
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by aben 30/8/2019, 08:24

laže

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by vuksadinare 30/8/2019, 08:26

epikur37 wrote:Zidar majstor bez problema moze ugovoriti do 2000 eur placu...premasuje lijecnika specijalustu
ne bas toliku ali do 1500 eura da..mislim kod nas...zato kazem zidara neces vidjeti da zica za pivu ili kavu..ali ces vidjeti mnoge fakultedzije da zicaju...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by epikur37 30/8/2019, 08:28

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:Zidar majstor bez problema moze ugovoriti do 2000 eur placu...premasuje lijecnika specijalustu
ne bas toliku ali do 1500 eura da..mislim kod nas...zato kazem zidara neces vidjeti da zica za pivu ili kavu..ali ces vidjeti mnoge fakultedzije da zicaju...

Pa znam jednog dobrog koji je ugovorio 12000 kn. Dobro nije dvije milje eura ali tko zna, neki drugi mozda i moze. Jos je ovo bilo prije 3 godine danas vjerojatno ima i vise.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by vuksadinare 30/8/2019, 08:30

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:Zidar majstor bez problema moze ugovoriti do 2000 eur placu...premasuje lijecnika specijalustu
ne bas toliku ali do 1500 eura da..mislim kod nas...zato kazem zidara neces vidjeti da zica za pivu ili kavu..ali ces vidjeti mnoge fakultedzije da zicaju...

Pa znam jednog dobrog koji je ugovorio 12000 kn. Dobro nije dvije milje eura ali tko zna, neki drugi mozda i moze. Jos je ovo bilo prije 3 godine danas vjerojatno ima i vise.
moras biti na jebenom glasu...da si dobar zidar ali place zidara realno između 6 000 i 8,9 tisuca kuna tu se krecu kod nas
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by vuksadinare 30/8/2019, 08:31

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:Zidar majstor bez problema moze ugovoriti do 2000 eur placu...premasuje lijecnika specijalustu
ne bas toliku ali do 1500 eura da..mislim kod nas...zato kazem zidara neces vidjeti da zica za pivu ili kavu..ali ces vidjeti mnoge fakultedzije da zicaju...

Pa znam jednog dobrog koji je ugovorio 12000 kn. Dobro nije dvije milje eura ali tko zna, neki drugi mozda i moze. Jos je ovo bilo prije 3 godine danas vjerojatno ima i vise.
moras biti na jebenom glasu...da si dobar zidar ali place zidara realno između 6 000 i 8,9 tisuca kuna tu se krecu kod nas
..sa druge strane zidar moze nac bez problema uz redovan posao i fuš i dobru dodatnu zaradu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by epikur37 30/8/2019, 08:32

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:Zidar majstor bez problema moze ugovoriti do 2000 eur placu...premasuje lijecnika specijalustu
ne bas toliku ali do 1500 eura da..mislim kod nas...zato kazem zidara neces vidjeti da zica za pivu ili kavu..ali ces vidjeti mnoge fakultedzije da zicaju...

Pa znam jednog dobrog koji je ugovorio 12000 kn. Dobro nije dvije milje eura ali tko zna, neki drugi mozda i moze. Jos je ovo bilo prije 3 godine danas vjerojatno ima i vise.
moras biti na jebenom glasu...da si dobar zidar ali place zidara realno između 6 000 i 8,9 tisuca kuna tu se krecu kod nas

A ne, majstor zidar, znaci koji vodi  na bausteli....svakako je preko 10 000
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar Empty Re: Ismijali učenika jer je rekao da će biti zidar

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum