ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

e-learning

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

e-learning Empty e-learning

Post by Trinity Sun 4 May - 7:01

Nisam znala u koji da pdf smjestim ovaj topic, ovaj mi se čini najprikladnijim.
Dakle, imate li iskustva s e-learningom, prijedlozi, mišljenja, preporuke, linkovi....?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by zanstr Sun 4 May - 11:03

Trinity wrote:Nisam znala u koji da pdf smjestim ovaj topic, ovaj mi se čini najprikladnijim.
Dakle, imate li iskustva s e-learningom, prijedlozi, mišljenja, preporuke, linkovi....?
Učenje preko interneta je super stvar za ljude koji nemaju previše novaca i vremena.

Evo par linkova koje sam koristio

https://www.coursera.org/
Odlična stranica sa hrpom raznih tečajeva.
Šema je takva da predavači sa raznih svijetskih veleučilišta drže predavanja u svim mogućim područjima.
Osobno sam odslušao jedno predavanje od (8 tjedana), u biti tečaj pošto se dobivaju nekakve zadaće i završni projekt.

http://www.w3schools.com/
Ako te zanima html, css, javascript, jquery, php, sql
Sa ove stranice se da lijepo naučiti navedeni program, sve je opisano korak po korak i može se isprobavati pokretanjem koda. Fora.

http://www.codecademy.com/
Učenje kodiranja uz isprobavanje koda preko neta. Bez potrebe za skidanjem ikakvog softvera. Fora učenje korak po korak.

Uz čitanje e-knjiga i učenje iz njih, ove stranice koje sam naveo su besplatne i juzer frendli... preporučujem

Nadam se da bu ti pomoglo

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Guest Sun 4 May - 11:42

ehmm..pade mi napamet kako još malo zaraditi... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Sun 4 May - 12:01

zanstr wrote:
Trinity wrote:Nisam znala u koji da pdf smjestim ovaj topic, ovaj mi se čini najprikladnijim.
Dakle, imate li iskustva s e-learningom, prijedlozi, mišljenja, preporuke, linkovi....?
Učenje preko interneta je super stvar za ljude koji nemaju previše novaca i vremena.

Evo par linkova koje sam koristio

https://www.coursera.org/
Odlična stranica sa hrpom raznih tečajeva.
Šema je takva da predavači sa raznih svijetskih veleučilišta drže predavanja u svim mogućim područjima.
Osobno sam odslušao jedno predavanje od (8 tjedana), u biti tečaj pošto se dobivaju nekakve zadaće i završni projekt.

http://www.w3schools.com/
Ako te zanima html, css, javascript, jquery, php, sql
Sa ove stranice se da lijepo naučiti navedeni program, sve je opisano korak po korak i može se isprobavati pokretanjem koda. Fora.

http://www.codecademy.com/
Učenje kodiranja uz isprobavanje koda preko neta. Bez potrebe za skidanjem ikakvog softvera. Fora učenje korak po korak.

Uz čitanje e-knjiga i učenje iz njih, ove stranice koje sam naveo su besplatne i juzer frendli... preporučujem

Nadam se da bu ti pomoglo
sve mi poznato  :) 

da dodam
http://www.php.net/

mada su mi primjeri na w3schools  puno jasniji

bez online učenja  i certifikata danas bih bila bez posla e-learning Matrix10
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Guest Sun 4 May - 12:02

Pametna glavica.. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Sun 4 May - 12:02

bogomdani wrote:ehmm..pade mi napamet kako još malo zaraditi... Basketball
radi se na tome  :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Guest Sun 4 May - 12:02

uvijek...dolaze mračna vremena pa se treba potkožiti.. :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Sun 4 May - 12:04

rekla bih preživjeti, ali ti si tu fazu prošao  ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Guest Sun 4 May - 12:05

i preživjeti,u pravu si,jer ako se ne krećeš naprijed drugi te pregaze,a uvijek ima večih igrača..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Sun 4 May - 12:06

svetac, ajd napravi neki online coaching kako zaraditi što više novaca, ali da bude free... ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Guest Sun 4 May - 12:07

Pa to mi je i palo na pamet,s tim da bih poradio i onaj segment naplaćivanja,ali to za firme i one koji mlaćaju pare,za pojedince free...u osnovi,to mi i jeste fah...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Sun 4 May - 12:08

no, ne drži znanje za sebe, šeraj... :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Guest Sun 4 May - 12:13

hehehehehe,treba vremena za to..u osnovi imam neš već formirano,ali ne kao learning,nego savjetodavni dio isključivo za firme..Mudri kažu da bazu znanja ne treba prodavati,jer to nema cijenu,a time si direktno praviš konkurenciju,a možda se i izbaciš sam iz igre.. Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Sun 4 May - 12:17

ma znam ...i ja radim na nečemu, ali za sve treba vremena...što će reći novaca, jer u međuvremenu treba i plaćati račune.. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Mon 5 May - 20:32

Kod nas se e-learningom bavi samo par entuzijasta, mislim da ne postoji nijedan studij koji se može studirati online (ako netko zna za koji, neka me demantira).
Tražeći nešto naišla sam , između ostalih, na ovu stranicu  alison.com   .
Imaju preko 600 kurseva koji nisu isključivo vezani uz IT  i preko tri milijuna korisnika, 1.2  milijuna unique posjetitelja mjesečno (sad se pale neke lampice e-learning Matrix11)
Sve je free, financiraju se isključivo oglašavanjem, kome smetaju oglasi može apgredajti profil plaćanjem sitne naknade.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by zanstr Mon 5 May - 20:38

Trinity wrote:Kod nas se e-learningom bavi samo par entuzijasta, mislim da ne postoji nijedan studij koji se može studirati online (ako netko zna za koji, neka me demantira).
Tražeći nešto naišla sam , između ostalih, na ovu stranicu  alison.com   .
Imaju preko 600 kurseva koji nisu isključivo vezani uz IT  i preko tri milijuna korisnika, 1.2  milijuna unique posjetitelja mjesečno (sad se pale neke lampice e-learning Matrix11)
Sve je free, financiraju se isključivo oglašavanjem, kome smetaju oglasi može apgredajti profil plaćanjem sitne naknade.
Fora stranica... definitivno treba proučit

Thx za link

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Mon 5 May - 20:40

Je, i možeš dobiti 'papirnati' certifikat ili diplomu. To se plaća posebno, ali nikako da nađem koliko.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by zanstr Mon 5 May - 20:58

Samo ovo sam našao... ne vidjeh cjenu

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Mon 5 May - 21:08

stiliziran link  :) 
Izgleda da se cijena može 'vidjeti' tek po završetku kursa, pa doći ću i do kraja,  javim kad saznam... :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Trinity Tue 13 May - 7:43

Naišla na nešto vrlo zanimljivo, eto kod nas nema online studija, ali ima u susjednoj Sloveniji i to je moguće studirati na hrvatskom jeziku.
Radi se o DOBA fakultetu (www.doba.hr), privatnom fakultetu iz Maribora. Za sada imaju jedan
preddiplomski /bachelor studijski program (Marketing, društveni mediji i odnosi s javnošću) i jedan diplomski/master studijski program (Međunarodno poslovanje).
Školarina iznosi 2964.00 EUR i moguće platiti u 12 rata ( što je manje za oko 30% od nekih naših privatnih visokoškolskih ustanova).
Zanimljivo je da se predmeti mogu pohađati pojedinačno, bez upisa na studij, s tim da se kod upisa priznaju položeni predmeti i školarina umanjuje za već plaćeni iznos.
Fakultet je međunarodno priznat i na web stranici su dane upute za nostrifikaciju diploma.
Za sve su se pobrinuli, svaka čast.
Online nastava se održava na već gotovoj platformi za e-learning Blackboard (www.blackboard.com).

Meni sad nešto nije jasno, kako kod nas nikome ne pada na pamet da počne sa online studijima, jer očito je da za to treba imati samo dobre (političke) volje s obzirom da su tehničke stvari već drugi odradili, nije potrebno sve raditi od nule.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

e-learning Empty Re: e-learning

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum