ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Što upravo čitamo i zašto

Page 27 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 27/4/2020, 06:41

Ta ti je knjiga dovoljna za sve...
<3

Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 3/9/2020, 11:25

Zavrsila Genijalnu prijateljicu, pocela drugi dio Knausgardove Moje borbe....
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 22/9/2020, 14:01

Marina Vujcic- Pitanje anatomije
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 30/9/2020, 14:34

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 20200911
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 30/9/2020, 17:29

<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 7/10/2020, 21:08

fridrih_niche wrote:<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 7/10/2020, 21:09

Malo se prisjecam knjige zene koje trce s vukovima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 7/10/2020, 21:50

Atlana wrote:
fridrih_niche wrote:<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by kic 15/11/2020, 11:32


Što upravo čitamo i zašto - Page 27 20201119
Što upravo čitamo i zašto - Page 27 20201120
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by kic 16/11/2020, 07:28


Što upravo čitamo i zašto - Page 27 20201124
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by kic 26/11/2020, 10:40


Love is a response to values. It is with a person’s sense of life that one falls in love—with that essential sum, that fundamental stand or way of facing existence, which is the essence of a personality. One falls in love with the embodiment of the values that formed a person’s character, which are reflected in his widest goals or smallest gestures, which create the style of his soul—the individual style of a unique, unrepeatable, irreplaceable consciousness. It is one’s own sense of life that acts as the selector, and responds to what it recognizes as one’s own basic values in the person of another. It is not a matter of professed convictions (though these are not irrelevant); it is a matter of much more profound, conscious and subconscious harmony.
Many errors and tragic disillusionments are possible in this process of emotional recognition, since a sense of life, by itself, is not a reliable cognitive guide. And if there are degrees of evil, then one of the most evil consequences of mysticism—in terms of human suffering—is the belief that love is a matter of “the heart,” not the mind, that love is an emotion independent of reason, that love is blind and impervious to the power of philosophy. Love is the expression of philosophy—of a subconscious philosophical sum—and, perhaps, no other aspect of human existence needs the conscious power of philosophy quite so desperately. When that power is called upon to verify and support an emotional appraisal, when love is a conscious integration of reason and emotion, of mind and values, then—and only then—it is the greatest reward of man’s life.

Ayn Rand - The romantic manifesto, a philosophy of literature
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Ra 30/11/2020, 21:44

Preturala sam po podrumu tražeći božićni nakit i u jednoj od još neraspakiranih kutija našla Gričku vješticu. I to tvrdi uvez molit ću lijepo.   B-)
Došla mi je kao naručena.  Upravo sam tražila nešto pitko što će me katapultirati u neko drugo vrijeme. :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 30/11/2020, 22:04

Ajme obožavam Zagorku i Gricku Neru
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 30/11/2020, 22:11

Ra wrote:Preturala sam po podrumu tražeći božićni nakit i u jednoj od još neraspakiranih kutija našla Gričku vješticu. I to tvrdi uvez molit ću lijepo.   B-)
Došla mi je kao naručena.  Upravo sam tražila nešto pitko što će me katapultirati u neko drugo vrijeme. :D
Jel ti znas da sam ja jednom kopajuci po staroj sobi od moje mame, nasla u regalu u nekoj kutiji gricku vjesticu...


Ostala sam odusevljena...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 30/11/2020, 22:11

Takodjer tvrdi urez :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 30/11/2020, 23:17

Nisan ništa naša na taj način da san trazija jedno, a naša nešto drugo...
Al bi uvik kopa po očevim knjigama kad san bija mali...
Po memoarima Casanove (koje su imale slike unutra :p) i kompletu knjiga Alexandre Dumasa...
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 2/12/2020, 14:35

Vidis ja sam tako nasla svasta...

Jednom prilikom je svekrva htjela da dio slika sa snijega prebacim na kompjyter sasa fotoaparata. I kada sam ga ukukljucila, nasla sam slike nje gole u jacuzziju... Mufa and all
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 2/12/2020, 14:38

Hahahahahahha...
To je ona namjerno hahaha...
:^O
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by kic 24/1/2021, 10:23


- Ni otrovne nijesu zločeste. One meni ne će ništa, jer osjećaju da ih volim kao brat. One su mi kao sestre.
- Bog bio s tobom, Jure! Ne griješi duše!
- Nije to grijeh, moja Marija. Grijeh je ne znati prirodu ljubiti, pa s toga ne moći njom vladati i stradati od nje. To ti je grijeh.
- Onda ti i vuka ljubiš?!
- Kako ga ne bih ljubio kad ga je Bog stvorio tako divna i odvažna?
- Bog s tobom, Jure!
- Sve je to stvoreno radi nas ljudi i za nas.
- I medvjedi i zmajevi?!
- E, e.
- I riđovke?!
- I riđovke.
- Ajme meni, do moga groba! - uzdahne Marija bolno kao ranjena.
Jure joj se opet žurno primače i uzme je za ruku.
- Ništa se, drago moje, ne boj za mene - prošapće joj blago i bratski toplo - Ne će mi ništa biti. Mene Bog čuva. Ja vladam sa sobom, pa sam i zmijama gospodar. One se mene ne boje, jer vide, da ih volim, pa me slušaju kao djeca.
- Ajme meni! I riđovke te slušaju?!
- I riđovke. I poskoci. I sve. Samo kad bih se ja kad prepao, bilo bi gotovo... One bi to odmah osjetile.
- Ajme meni, ti ćeš se jednom prepasti.
- Ne ću... Prepanem li se, i pravo mi je! Kukavica ne može biti gospodar nikome... a kamo li tako mudrim stvorovima.
- Znaš, Jure: ja sam žensko i oprosti, no ja mislom, da treba ubiti sve ono čega bi se ti mogao prepasti i nastradati: Ubiti bez milosrđa. Ako se baš morate sastati! Svakoj zmiji treba satrti glavu prije nego te ujede. Veliš, da su ti kao sestre, ali dok se ne bojiš. Čim se prepaneš, onda su tvoja smrt. Čim su one jače! Onda ti budi smrt, a ne brat, dok si jači. Ubiti, satrti im glavu, ili - ne sastati se nigdje i nikad...

Kući je stigao pred zoru i onako se znojan i obučen bacio na slamu. Još nije ni oči pravo sklopio, kad ču, kako njegova majka dolazi u štalu i tepa kravama. Ustao je nekako neobično satrven i umoran, a u glavi mu se neprekidno vrzle misli:
- Prepasti se?! Zašto bi se on prepao? - Ubiti, ubiti, samo ubiti... A upravo ni za što...

Mile Budak - iz priče "Zmijar"
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 7/2/2021, 17:58

"Und auf ihrem Wege nach Aquitanien schlugen sie alle Juden tot,die sie zu fassen bekamen, und nahmen sich ihre Habe....
>>Warum die Juden?<< fragte ich Salvatore.
>>Warum nicht?<< erwiderte er und fügte erklärend hinzu,schließt hätten die Leute ihr Leben lang von den Priestern gehört,dass die Juden die Feinde der Christenheit seien und dass sie ausserdem jene Reichtum aufhäuften,die ihnen,den armen Christen ,verwehrt waren. Ich fragte ihm,ob es nicht eher wohl so gewesen sei,daß die Reichtümer von den adligen Herren und von den Bischöfen aufgehäuft wurden mit Hilfe der Zwangsabgabe des Zehnten und daß mithin die Pastorellen nicht ihre wahren Feinde bekämpfen. Worauf Salvatore atwortete,wenn die wahren Feinde zu mächtig seien,müsse man sich eben schwächere Feinde suchen. "

Eco Der Name der Rose
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Egy 9/2/2021, 08:26

Guest wrote:
Ra wrote:Preturala sam po podrumu tražeći božićni nakit i u jednoj od još neraspakiranih kutija našla Gričku vješticu. I to tvrdi uvez molit ću lijepo.   B-)
Došla mi je kao naručena.  Upravo sam tražila nešto pitko što će me katapultirati u neko drugo vrijeme. :D
Jel ti znas da sam ja jednom kopajuci po staroj sobi od moje mame, nasla u regalu u nekoj kutiji gricku vjesticu...


Ostala sam odusevljena...

 ona mi je bila izvrsna u osnovnoj školi. osmi razred. ne mogu to sad čitati, nerviraju me ti crno bijeli likovi i beskrajna dobrota. svaka čast na domišljatoj radnji al bratemili to su bajke od 500 stranica.
Egy
Egy

Female
Posts : 191
2015-12-21


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 27 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum