ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by IL Risorto 5/11/2015, 17:24

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Ludjak10

Ajmo,tko ima volje da objedinimo sve Zoranizme u ,,Sabrana djela Zorana Milanovića''?

Sve provale poput ,,slučajne države,puknute cijevi i sličnih izbljuvaka kojih se sjetite a stvarno ih ne manjka.
Pa mislim kako bi bilo prigodno na kraju njegovog mandata sabrati zbir svih tih dragocijenih,neartikuliranih  i ne filtriranih misli,ili što bi pojedinci rekli,,izravni prijenos iz mozga''.

Dakle,jeli tko zainteresiran za izradu leksikon Milanovićeve političke gluposti i vulgarizma ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by L'âme 5/11/2015, 17:34

Haha,dobra ilustracija...taman adekvatna i aktualna..;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by IL Risorto 5/11/2015, 17:35

maggie13 wrote:Haha,dobra ilustracija...taman adekvatna i aktualna..;-)
To mi je prva nakon dosta vremena,ali s njegovom facom gotov da i ne treba puno se truditi. :D
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by L'âme 5/11/2015, 17:58

A,stvarno..k'o Mister Bean je..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by IL Risorto 5/11/2015, 20:00

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Zoki211
Kako ti se ova sviđa maggie ? :W
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by L'âme 5/11/2015, 20:03

Hahahahaha,dobar,dobar....:D :P ;O)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by vuksadinare 5/11/2015, 20:33

Tko je za soru...zoki..ja ja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by IL Risorto 6/11/2015, 14:55

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Pxisle444
Foto: Goran Kovačić/Pixsell
KOLIKO god Tomislav Karamarko bio zabavan s nemuštim nabrajanjem točaka svog programa, pokušajima pogađanja pravog datuma izbora, osnivanjem "stand up" firmi ili tvrdnjom da se pred svakom američkom kućom vijori hrvatska zastava teško da će mu jedan mandat biti dovoljan da dostigne kvalitetu i kvantitetu izjava Zorana Milanovića.
Problem s Milanovićevim izjavama, u usporedbi s Karamarkovim kod kojih je prilično jednostavno detektirati laž ili glupost, jest što su neke Milanovićeve u suštini istinite i točne, a ipak zvuče ili glupo, nekorektno ili u najmanju ruku odnosno nepristojno.
Suosjećanje prema stradalnicima
"Meni je prošle godine pukla cijev u kući". Milanović vjerojatno nije lagao kada se požalio na stanje svojih vodovodnih instalacija. No, nije baš najprimjerenije žaliti se zbog par stotina litara vode na parketu ljudima kojima je vodena bujica odnijela ne samo parket nego i cijelu kuću. U pokušaju da pokaže da razumije što se dogodilo stradalima od poplave Milanović se pokazao kao bezosjećajni mamlaz koji u kući obješenog govori o užetu. No, barem je dao dobar pravni savjet poplavljenim Gunjanima: "Ja da ovdje živim, ja bih tužio državu".
Slučajno slučajna država
"Očigledno smo svi prepušteni slučaju, a država koja je prepuštena slučaju je slučajna država." Još jedna u osnovi istinita rečenica. Izrečena je za obilaska sušom uništenih polja. Da, Hrvatska poljoprivreda ovisi o slučaju, odnosno o vremenskim prilikama na koje ni poljoprivrednici ni vlada ne mogu utjecati. No, Milanovićeva vlada nije napravila ništa da poljoprivrednici ne ovise o slučaju. Ni metar kanala za navodnjavanje nije izgrađen proteklih godina. Pa je Hrvatska i dalje slučajna država.
Povijest mu je jača strana
Zoran Milanović jako voli povijest i povijesne lekcije. No, što ih više dijeli više se vidi da o povijesti ne zna puno. Nešto je negdje pročitao, pa krivo povezao i onda mu se dogodi da ispali da je holokaust počeo u Hrvatskoj. Ili kada ga Ruža Tomašić isprovocira da sazove konferenciju za medije samo njoj u čast. Milanović se s pravom obrušio na njenu izjavu da su u Hrvatskoj gosti svi osim Hrvata, ali uspio je uz hvale vrijednu namjeru izjaviti i povijesno netočnu usporedbu.
"Kad izjavite, na primjer u Hrvatskoj, 2013. da je 'Hrvatska samo za Hrvate, a da su svi ostali gosti', onda se igrate ne vatrom nego radioaktivnim materijalom. Jer Hrvatska nije Danska i Finska u kojoj se zna čuti 'da je Finska za Fince, a svi ostali su gosti', međutim ta Finska nije imala građanski rat nikada".
Kada su ga upozorili da su Finci ipak međusobno ratovali Milanović je uzvratio podcjenjivanjem koje mu ni u drugim slučajevima nije bilo strano: "Stručnjaci za finski rat iz Špičkovine ili Vukovine objašnjavaju koliko je bilo mrtvih kao da su ih oni osobno prebrojavali". Povjesničari su i inače poznati, misli valjda Milanović, po tome da su sami sudjelovali u povijesnim događajima. Zato, valjda i ne poznaje ni jednog stručnjaka za Punske ratove. Prestari su da bi izlazili iz kuće i nemaju snage pričati o Hanibalovom prelasku Alpa.
Prosto zrakom Hrvatska leti

Parafrazirajući Stjepana Radića Milanović je Hrvatsku, pri ulasku u Europsku uniju usporedio s avionom i izrekao: "Mi nismo guske u magli nego prije Airbus u magli". Dometnuo je još da Airbus ima instrumente za siguran let i u uvjetima slabe vidljivosti, no kakve sve to veze ima s ičim nikome nije jasno.
Nisko podignuta letvica
Mirela Holy morala je otići iz vlade jer se sukobila s Radimirom Čačićem. Kao povod je iskorišteno njeno pismo kojim je pokušala urgirati za stranačku kolegicu kojoj je prijetio otkaz u Hrvatskim željeznicama. Milanovićeva izjava tada nije zvučala nimalo loše: "Žao mi je, ali postavili smo određene standarde ponašanja kojih ćemo se držati. To je bilo jasno i prije, a sad je podignuta ljestvica". No ta ljestvica ili letvica nije izdržala test vremena. Pokazalo se da njegova ljestvica s vremenom ide sve niže i da se podiže samo kad mu netko nije simpatičan. Toliko je nisko pala da nas je Milanović pokušao uvjeriti da nikada nije ni postojala: "Prije svega, nisam siguran jesam li ikad koristio termin visoko postavljena letvica, prije će biti da su to novinari tako formulirali. Ali činjenica jest da su kriteriji visoko postavljeni, a oni koji to ne razumiju, ne razumiju zašto se u Hrvatskoj provodi zakon prema kriterijima koji su isti za sve".
Zakoni su tu da bi se mijenjali
Zoran Milanović je pravnik i kao takav trebao biti strogi legalist. To i jest kada ga netko prisili na to. Kad baš ne mora voli i on zaobilaziti pravila što pokazuje i njegova sljedeća izjava:
"Kada bi provodili zakon o sigurnosnim provjerama u najboljoj vjeri i u smislu kako je pisan, naša bi Vlada počela funkcionirati tek oko Uskrsa. Taj ćemo zakon malo prilagoditi realnosti, bit će demokratičniji i normalniji". Ako baš ni na koji način ne može prilagođavati zakone koji mu ne odgovaraju Milanović ih ispoštuje pa ih promijeni.
I uz to: "Mi ćemo snositi posljedice, a nakon što nas se kazni, promijenit ćemo zakon. Jer možemo".
Težak život prepun stresa
Zoran Milanović voli se požaliti na svoj težak život o čemu svjedoči cijela serija njegovih izjava. Izdvojili smo jednu od najljepših.
"Život političara, a posebno predsjednika Vlade, je život stresa. Moj najveći stres bio je nakon izbora kada su ankete odjednom pokazivale rast popularnosti Vlade i mene osobno. Stres zbog velikih očekivanja".
Na Milanovićevu sreću sve je manje onih koji od njega išta očekuju. Pa se ne mora više nervirati i može živjeti s puno manje stresa.

Pustite ga da govori
Iako mu samokritičnost nije najjača strana u napadajima iskrenosti, najčešće za vrijeme saborskog aktualnog prijepodneva, Milanović zna izgovoriti i ovakve rečenice.
"Dajte me pustite da govorim, jer, pogledajte - ja se blamiram pred hrvatskom javnošću. Zar vam nije u interesu da hrvatska javnost vidi kako nesposobnog i neartikuliranog premijera ima? Pa to je vama u korist. Trebalo bi vam biti u korist da govorim 5 minuta, 10 minuta da me svi prezru i zamrze".
Milanovićevi napadi na političke protivnike bili su tako uspješni da su u Ruži Tomašić osigurali plaću europske parlamentarke, a Mireli Holy popularnost koju sama nikada ne bi mogla zaraditi.
Obiteljski stil 
Milanovićeva supruga je liječnica i velika pobornica zdrave prehrane. U prepoznatljivom obiteljskom suosjećajnom stilu preporučila je naciji da reže tanje kriške kruha. Crnog. Njene nutricionističke savjete Milanović je proširio objašnjenjem odlaska mladih iz Hrvatske.
"Ne odlaze oni trbuhom za kruhom nego mozgom za kruhom, jer mozak je organ koji troši najviše kalorija". U tome možda leži objašnjenje njegovih verbalnih ispada. Čini se da ne jede redovito. Pogotovo ne prije javnih nastupa
O vlasti i silaženju s vlasti
Vlast je česta tema Milanovićevih izlaganja. Često govori i o vremenu kada više neće vladati državom. "Kad jednom odem s vlasti, želio bih da me ljudi ne pamte po ničemu". Kao izvrsni ppoznavatelj engleskog jezika Milanović je dvostrukom negacijom u ovoj rečenici zapravo poručio da bi želio da ga ljudi pamte po nečemu. I ta će mu se želja sigurno ostvariti Pamtit će ga, ako ni po čemu drugom, onda po njegovim izjavama.
"Vlast kvari i stvara imperijalnu oholost kod svakoga", izgovorio je na sjednici Glavnog odbora SDP-a. Što o ovoj rečenici drugo reći nego: "Ma daj, nismo primijetili!".

I na koncu: "Propao sam u diplomaciji, vidjet ćemo što će biti u politici."
Da vidjet ćemo, već u nedjelju.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/cime-nas-je-zabavljao-hit-izjave-zorana-milanovica-ciji-je-tezak-zivot-prepun-stresa/854197.aspx


Evo,očito su ovi na INDEX-u došli na sličnu ideju ili su možda sinoć navraćali na ovaj forum i kopirali moju. lol!
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11148
2015-07-23


Back to top Go down

Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva Empty Re: Zoran Milanović:antologija političkog vulgarizma i huliganstva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum