ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Wed 15 May - 18:48

https://atlas.media.mit.edu/en/profile/country/chn/

20 % Kineskog izvoza je u USA,.. dakle nije da Kina nemože preživjeti rat sa Amerikom, ali moglo bi značajno srušiti stope rasta.
Čak sam gledao neke podatke, zatvaranje USA i CN trgovine bi značilo..

Smanjivanje Američkog rasta za nekih 0.3 ili 0.4%, a smanjivanje Kineskog za čak 1,5%
Imat će i Ameri štetu

20% izvoza nije malo, evo gledam RH izvoz u Njemačku je 20% našeg ivoza. Da nama zatvoriš naš izvoz u Njemačku, udrila bi žestoka kriza

AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by aben Wed 15 May - 18:49

intelektualno vlasništvo ne postoji

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Wed 15 May - 18:50

aben wrote:intelektualno vlasništvo ne postoji
eto objasni to Donaldu Trumpu , to su mu i Kinezi pokušali objasniti pa ih je lupio po džepu

AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by aben Wed 15 May - 18:52

AssadNaPodmornici wrote:
aben wrote:intelektualno vlasništvo ne postoji
eto objasni to Donaldu Trumpu , to su mu i Kinezi pokušali objasniti pa ih je lupio po džepu

donald to zno, ali zno i da imo i nojbogatije i nojrastrošnije stanivništvo, zbog čega more zahtijevati ovakove outrageous stvori

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Wed 15 May - 18:55

nije outrages, ako ovi kradu , kradu. zamisli, ti u autocadu crtaš godinama rješenje recimo za procesore, i onda dođe kineski haker, ukrade ti to, a tvoja firma uložila u istraživanje i razvoj milijune $, a kinezi uložili $, i prodavaju ti na tržištu. ti ideš tužiti u Kinu da su ti ovi ukrali proizvod , a njihov sud te odjebe 2%.

inače kao Hrvat podržavam slobodnu trgovinu sa Kinom, jer kupujem Kinesko, i država me pljačka preko carina i poreza :tu
da sam u USA, podržavao bi Trumpa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by aben Wed 15 May - 19:05

AssadNaPodmornici wrote:nije outrages, ako ovi kradu , kradu. zamisli, ti u autocadu crtaš godinama rješenje recimo za procesore, i onda dođe kineski haker, ukrade ti to, a tvoja firma uložila u istraživanje i razvoj milijune $, a kinezi uložili $, i prodavaju ti na tržištu. ti ideš tužiti u Kinu da su ti ovi ukrali proizvod , a njihov sud te odjebe 2%.

inače kao Hrvat podržavam slobodnu trgovinu sa Kinom, jer kupujem Kinesko, i država me pljačka preko carina i poreza :tu
da sam u USA, podržavao bi Trumpa

čuj, kinezi su copycatsi. to je tako, i dobro je da je to tako. jo vozin lambrettu, ali iz kine i nova me gustala 8000kn. 
oni nisu provalili u talijunsku fabriku, nego su je jednostavno precrtali. to se ne more zvati kradjon. 

donald samo pririšće. ako kinezi popuštu, merikuncima će biti bolje. 
ako kinezi ne popuštu, i donald ne popušti, merikuncima će biti gore.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Wed 15 May - 19:33

aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nije outrages, ako ovi kradu , kradu. zamisli, ti u autocadu crtaš godinama rješenje recimo za procesore, i onda dođe kineski haker, ukrade ti to, a tvoja firma uložila u istraživanje i razvoj milijune $, a kinezi uložili $, i prodavaju ti na tržištu. ti ideš tužiti u Kinu da su ti ovi ukrali proizvod , a njihov sud te odjebe 2%.

inače kao Hrvat podržavam slobodnu trgovinu sa Kinom, jer kupujem Kinesko, i država me pljačka preko carina i poreza :tu
da sam u USA, podržavao bi Trumpa

čuj, kinezi su copycatsi. to je tako, i dobro je da je to tako. jo vozin lambrettu, ali iz kine i nova me gustala 8000kn. 
oni nisu provalili u talijunsku fabriku, nego su je jednostavno precrtali. to se ne more zvati kradjon. 

donald samo pririšće. ako kinezi popuštu, merikuncima će biti bolje. 
ako kinezi ne popuštu, i donald ne popušti, merikuncima će biti gore.

pa slušaj neka razviju svoj proizvod, 90% svijeta je prihvatilo šemu, zaštite patenta itd. nije problem ti vidiš nečiji proizvod i pokušaš ga kopirati.. to i jest bit kapitalizma, pokušati vidjeti šta konkurencija radi, napraviti bolje i jeftinije. to im nitko ne brani, dapače to je super za kinu i cijeli svijet.

međutim, ti razviješ neki proizvod, dođe kinez provali ti u kancelariju i ukrade nacrte i patente i rješenja , i onda sutra prodaje taj proizvod u koji nije ništa uložilo , .. neće ići.

takve stvari ne prolaze vidiš niti u anti-zapadnim zemljama poput srbije i rusije, jer i oni se drže toga , kao i skoro cijeli svijet, a kina. .ne.. e sada idu carine, pa ti kradi i prodavajte sami sebi..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by darth_vader Wed 15 May - 19:45

aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nije outrages, ako ovi kradu , kradu. zamisli, ti u autocadu crtaš godinama rješenje recimo za procesore, i onda dođe kineski haker, ukrade ti to, a tvoja firma uložila u istraživanje i razvoj milijune $, a kinezi uložili $, i prodavaju ti na tržištu. ti ideš tužiti u Kinu da su ti ovi ukrali proizvod , a njihov sud te odjebe 2%.

inače kao Hrvat podržavam slobodnu trgovinu sa Kinom, jer kupujem Kinesko, i država me pljačka preko carina i poreza :tu
da sam u USA, podržavao bi Trumpa

čuj, kinezi su copycatsi. to je tako, i dobro je da je to tako. jo vozin lambrettu, ali iz kine i nova me gustala 8000kn. 
oni nisu provalili u talijunsku fabriku, nego su je jednostavno precrtali. to se ne more zvati kradjon. 

donald samo pririšće. ako kinezi popuštu, merikuncima će biti bolje. 
ako kinezi ne popuštu, i donald ne popušti, merikuncima će biti gore.

Ako ti kolo otpadne u vožnji, uvik moš nogama kočiti, ka u Alan Fordu... doduše ni meni Huawei nije mrzak, ali se ne vozim na njemu, a na more grem Hondom, a Parsun neće na brod dok sam ja barba...:)
Znan da si bodul, ali jebemmujarca...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by epikur37 Wed 15 May - 19:55

jasambrend wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nije outrages, ako ovi kradu , kradu. zamisli, ti u autocadu crtaš godinama rješenje recimo za procesore, i onda dođe kineski haker, ukrade ti to, a tvoja firma uložila u istraživanje i razvoj milijune $, a kinezi uložili $, i prodavaju ti na tržištu. ti ideš tužiti u Kinu da su ti ovi ukrali proizvod , a njihov sud te odjebe 2%.

inače kao Hrvat podržavam slobodnu trgovinu sa Kinom, jer kupujem Kinesko, i država me pljačka preko carina i poreza :tu
da sam u USA, podržavao bi Trumpa

čuj, kinezi su copycatsi. to je tako, i dobro je da je to tako. jo vozin lambrettu, ali iz kine i nova me gustala 8000kn. 
oni nisu provalili u talijunsku fabriku, nego su je jednostavno precrtali. to se ne more zvati kradjon. 

donald samo pririšće. ako kinezi popuštu, merikuncima će biti bolje. 
ako kinezi ne popuštu, i donald ne popušti, merikuncima će biti gore.

Ako ti kolo otpadne u vožnji, uvik moš nogama kočiti, ka u Alan Fordu... doduše ni meni Huawei nije mrzak, ali se ne vozim na njemu, a na more grem Hondom, a Parsun neće na brod dok sam ja barba...:)
Znan da si bodul, ali jebemmujarca...

Nit je parsun vise jeftin nit je parsun vise los...jos mi je najpovoljniji bio suzuki
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by darth_vader Wed 15 May - 20:14

Suzuki neloš, ali su dugo imali problem s karburaturom, dizna se lako začepi, a INA-Crodux goriva nadaleko poznato po besprijekornoj čistoći...Honda, ajme lipi zvuk, pali na po zuba, troši ka Zippo... preporodih se nakon Tomosakija pa čak i Tohatsu-a...sad se konačno više ne čuje paljenje motora barem do susjedne županije, kad idem na ribe...:)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by aben Wed 15 May - 21:36

AssadNaPodmornici wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nije outrages, ako ovi kradu , kradu. zamisli, ti u autocadu crtaš godinama rješenje recimo za procesore, i onda dođe kineski haker, ukrade ti to, a tvoja firma uložila u istraživanje i razvoj milijune $, a kinezi uložili $, i prodavaju ti na tržištu. ti ideš tužiti u Kinu da su ti ovi ukrali proizvod , a njihov sud te odjebe 2%.

inače kao Hrvat podržavam slobodnu trgovinu sa Kinom, jer kupujem Kinesko, i država me pljačka preko carina i poreza :tu
da sam u USA, podržavao bi Trumpa

čuj, kinezi su copycatsi. to je tako, i dobro je da je to tako. jo vozin lambrettu, ali iz kine i nova me gustala 8000kn. 
oni nisu provalili u talijunsku fabriku, nego su je jednostavno precrtali. to se ne more zvati kradjon. 

donald samo pririšće. ako kinezi popuštu, merikuncima će biti bolje. 
ako kinezi ne popuštu, i donald ne popušti, merikuncima će biti gore.

pa slušaj neka razviju svoj proizvod, 90% svijeta je prihvatilo šemu, zaštite patenta itd.  nije problem ti vidiš nečiji proizvod i pokušaš ga kopirati.. to i jest bit kapitalizma, pokušati vidjeti šta konkurencija radi, napraviti bolje i jeftinije. to im nitko ne brani, dapače to je super za kinu i cijeli svijet.

međutim, ti razviješ neki proizvod, dođe kinez provali ti u kancelariju i ukrade nacrte i patente i rješenja , i onda sutra prodaje taj proizvod u koji nije ništa uložilo , .. neće ići.

takve stvari ne prolaze vidiš niti u anti-zapadnim zemljama poput srbije i rusije, jer i oni se drže toga , kao i skoro cijeli svijet, a kina. .ne.. e sada idu carine, pa ti kradi i prodavajte sami sebi..
kazni ti provalnike, by all means.

ali ne kopiroče. poanta intelektualnog vlosništva ni u provali, nego upravo u zaštiti od kopiranja. nemo antikapitalističije stvori od patentov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by dzango Wed 15 May - 22:00

AssadNaPodmornici wrote:
dzango wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a jasno je rečeno. Kina vara na više načina Ameriku. DO sada su Kinezi podmićivali USA političare(evo i Biden je na platnoj listi iz Kine) i onda na takav način gradili svoj razvoj na račun USA.

Došao Trump i rekao .

Nesmijete više cariniti našu robu, jer Kina nabija Amerima carine a svoju bi izvozila. Nema više krađe intelektualnog vlasništva, i nema više oporezivanja USA robe, dok u USA ne postoji PDV(američki porezni sustav se razlikuje od ostatka svijeta druga tema).

Kinezi mislili neće ovaj, kurac neće. Nema više otvaranja tema po forumima, Kineski hakeri ukrali ovo ono. Sada Kineski haker ukrade,  200milijardi $ štete u obliku sankcija.
Kasno. Kinezi su već osvojili tehnologiju i usavršili proces proizvodnje. Kinezi mogu bez Amera da prave Huawei ali Ameri bez Kineza ne mogu Ajfon.
mogu ali nema izvoza više u USA, dok se ne riješe problemi

1)carinjena američke robe koja ulazi u kinu
2)krađe intelektualnog vlasništva bez posljedica. Čak i u Srbiji ako Srpski haker ukrade nešto iz Amerike, čak i uvašoj anti-američkoj zemlji, vaši panduri će mu uletiti u roku 15minuta u stan i strpati ga u zatvor. U Kini ništa. I onda ovi kradu od bankovnih računa, do intelektualnog vlasništva, do industrijskih tajni. Krađa je krađa. To je kao da u Srbiji recimo dolaze Srbi koji kradu a onda ih vaša država štiti. Nikome ne trebaju kriminalci.
3)porezni sustav u Kini(koji je isti i u Europi, ) gdje mi imamo PDV(kina, njemačka, srbija, mexico) a amerika nema, pa amerikanci kada nešto izvezu u Kinu/Hrvatsku plaćaju PDV, a mi kada izvezemo u USA ne plaćamo PDV

nemože biti jednostavnije. Nema neke teorije zavjere. Trump je još objasnio razloge da je on za slobodnu trgovinu, ali da ovo sa Kinom i Mexicom pa čak i sa EU nije bila slobodna trgovina, nego da su oni varali USA, pogotov Kina, a onda Mexico a onda EU


I USA je u prednosti u trgovinskom ratu, jednostavno imala je deficit sa Kinom nekoliko stotina milijardi $, i matematika je na Trumpovoj strani. Kinezi će morati zadovoljiti točke 1,2,3 ili nema više izvoza u USA...
Ne mogu da prave Ajfon jer nemaju proizvodne kapacitete u Americi i preselenje proizvodnje bi bilo preskupo.
Nisu nikakvi hakeri ništa ukrali već su Ameri sami doneli Kinezima tehnologiju na noge. A sve znog veće zarade. Kinezi su usvojili tehnologiju i kao dobri učenici prejebali učitelje. Može Tramp da plače za prositim mlekom ali taj voz je odavno prošao.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by aben Wed 15 May - 22:05

jasambrend wrote:
aben wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nije outrages, ako ovi kradu , kradu. zamisli, ti u autocadu crtaš godinama rješenje recimo za procesore, i onda dođe kineski haker, ukrade ti to, a tvoja firma uložila u istraživanje i razvoj milijune $, a kinezi uložili $, i prodavaju ti na tržištu. ti ideš tužiti u Kinu da su ti ovi ukrali proizvod , a njihov sud te odjebe 2%.

inače kao Hrvat podržavam slobodnu trgovinu sa Kinom, jer kupujem Kinesko, i država me pljačka preko carina i poreza :tu
da sam u USA, podržavao bi Trumpa

čuj, kinezi su copycatsi. to je tako, i dobro je da je to tako. jo vozin lambrettu, ali iz kine i nova me gustala 8000kn. 
oni nisu provalili u talijunsku fabriku, nego su je jednostavno precrtali. to se ne more zvati kradjon. 

donald samo pririšće. ako kinezi popuštu, merikuncima će biti bolje. 
ako kinezi ne popuštu, i donald ne popušti, merikuncima će biti gore.

Ako ti kolo otpadne u vožnji, uvik moš nogama kočiti, ka u Alan Fordu... doduše ni meni Huawei nije mrzak, ali se ne vozim na njemu, a na more grem Hondom, a Parsun neće na brod dok sam ja barba...:)
Znan da si bodul, ali jebemmujarca...

čuješ, 8 godin već čekun da krepo, i još nišće. čin prvi put upoli, rinuti ću ga u griblju i prijoviti da su mi ga ukrali

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by catabbath Wed 15 May - 23:30

Kinezi večinom nisu ukrali tehnologiju nego su pohlepni zapadnjaci preselili tehnologiju i know- how u Kinu, iz nekog razloga su mislili da Kinezi neće kopirati, naučiti i onda napraviti vlastiti razvoj. I sad frka.

_________________
Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12384
2015-08-22


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Thu 16 May - 0:07

catabbath wrote:Kinezi večinom nisu ukrali tehnologiju nego su pohlepni zapadnjaci preselili tehnologiju i know- how u Kinu, iz nekog razloga su mislili da Kinezi neće kopirati, naučiti i onda napraviti vlastiti razvoj. I sad frka.
Kinezi sada investiraju nazad. Prije koju godinu u USA je bilo više Kineskih investicija nego obrnuto. Recimo Debeljak je doslovno iz Kine naručio pogone i obuku da bi mogao proizvoditi. To je kapitalizam. Ameri naučili Kineze, a Kinezi sada investiraju po Srbiji, Americi, Mađarskoj, Slovačkoj, Poljskoj uče njih tamo kako proizvoditi neke stvari. U ostalom nije samo poanta "naučili ih Ameri raditi" neki stari PC - treba non stop investirait, razvijati se itd, tehnologija što Kineze je naučilo prije 20godina, je već sada stara. Nisu Kinezi ova ekipa iz Uljanika, naučili proizvoditi brodove prije 40godina, i - ostali na tehnologiji prije 40godina i normalno da su zakurac. Kinezi se razvijaju svaki dan itd kao i bilo tko normalan

najbolje "evo Ameri su prebacili kod vas proizvodnju grafičkih kartica Geforce 2, Pentim III, i 256mb sdram," i "mi ćemo ostati na tome".. ne ne ne..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Thu 16 May - 0:11

Ne kažem ja Kinezi žive od krađe, nego govorim da krađa koja se dešava - ne kažnjavaju. Da u anti-Američkoj Srbiji , dođe neki Srpski haker i napravi sranje , uletila bi Srpska policija u roku 10minuta i privela ga. u Kini to nerade, mislim to jedan od aspekta. Tu su nevidljive carine, Trumpu se Američki proizvođači žalili da im njihovu robu koja je ulazila u Kini često nepotrebno pregledavali, zadržavali, pa slali neke račune koje su morali plaćati.. . zanimljivo sada Kinezi kukaju kako to njima Ameri rade, jebiga,

lako je Kinezima bilo prije podmićivali Joa Bidena i Demokratsku stranku , i onda ovi ignorirali sve to, sada je novi gazda u kući idu pregovori.
Isto je i sa Mexicom bilo i Kanadom.

Pa i mi prije nego smo ušli u EU, pregovarali smo oko slobodne trgovine sa EU 10ak godina.

Koliko god ja bio protivnik državne regulacije, IPAK bez efikasne države- ne postoji niti kapitalizam, niti slobodno tržište, niti nevidljiva ruka.

Opet je tu Američki ustav prije 200godina bio jebeno najpametniji. Oni su tada odredili i skužili da treba zabranjivati monopole, razbijati firme ako postanu prevelike itd. Kao što sada Facebook narasta, praktički je monopolist.. treba će ga razbiti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Thu 16 May - 0:19

dzango wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
dzango wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a jasno je rečeno. Kina vara na više načina Ameriku. DO sada su Kinezi podmićivali USA političare(evo i Biden je na platnoj listi iz Kine) i onda na takav način gradili svoj razvoj na račun USA.

Došao Trump i rekao .

Nesmijete više cariniti našu robu, jer Kina nabija Amerima carine a svoju bi izvozila. Nema više krađe intelektualnog vlasništva, i nema više oporezivanja USA robe, dok u USA ne postoji PDV(američki porezni sustav se razlikuje od ostatka svijeta druga tema).

Kinezi mislili neće ovaj, kurac neće. Nema više otvaranja tema po forumima, Kineski hakeri ukrali ovo ono. Sada Kineski haker ukrade,  200milijardi $ štete u obliku sankcija.
Kasno. Kinezi su već osvojili tehnologiju i usavršili proces proizvodnje. Kinezi mogu bez Amera da prave Huawei ali Ameri bez Kineza ne mogu Ajfon.
mogu ali nema izvoza više u USA, dok se ne riješe problemi

1)carinjena američke robe koja ulazi u kinu
2)krađe intelektualnog vlasništva bez posljedica. Čak i u Srbiji ako Srpski haker ukrade nešto iz Amerike, čak i uvašoj anti-američkoj zemlji, vaši panduri će mu uletiti u roku 15minuta u stan i strpati ga u zatvor. U Kini ništa. I onda ovi kradu od bankovnih računa, do intelektualnog vlasništva, do industrijskih tajni. Krađa je krađa. To je kao da u Srbiji recimo dolaze Srbi koji kradu a onda ih vaša država štiti. Nikome ne trebaju kriminalci.
3)porezni sustav u Kini(koji je isti i u Europi, ) gdje mi imamo PDV(kina, njemačka, srbija, mexico) a amerika nema, pa amerikanci kada nešto izvezu u Kinu/Hrvatsku plaćaju PDV, a mi kada izvezemo u USA ne plaćamo PDV

nemože biti jednostavnije. Nema neke teorije zavjere. Trump je još objasnio razloge da je on za slobodnu trgovinu, ali da ovo sa Kinom i Mexicom pa čak i sa EU nije bila slobodna trgovina, nego da su oni varali USA, pogotov Kina, a onda Mexico a onda EU


I USA je u prednosti u trgovinskom ratu, jednostavno imala je deficit sa Kinom nekoliko stotina milijardi $, i matematika je na Trumpovoj strani. Kinezi će morati zadovoljiti točke 1,2,3 ili nema više izvoza u USA...
Ne mogu da prave Ajfon jer nemaju proizvodne kapacitete u Americi i preselenje proizvodnje bi bilo preskupo.
Nisu nikakvi hakeri ništa ukrali već su Ameri sami doneli Kinezima tehnologiju na noge. A sve znog veće zarade. Kinezi su usvojili tehnologiju i kao dobri učenici prejebali učitelje. Može Tramp da plače za prositim mlekom ali taj voz je odavno prošao.
najjača ekonomija svijeta, nemože proizvoditi mobitele doma.. a mogu proizvesti godišnje 200komada aviona pete generacije čija je vrijednost veća od srpske i hrvatske ekonomije zajedno.. i to u razdoblju mira.. zaista vi srbi ste gluplji od hrvata, kod nas IQ 90poena kod vas 89, vidi se
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Thu 16 May - 0:26

https://www.cnbc.com/video/2019/05/15/watch-cnbcs-full-interview-with-steve-bannon-on-the-us-china-trade-war.html

Evo Steve Banon danas sve objasnio. Posvetite 14minuta, sve je jasno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by Hektorović Thu 16 May - 0:43

AssadNaPodmornici wrote:najjača ekonomija svijeta, nemože proizvoditi mobitele doma.. a mogu proizvesti godišnje 200komada aviona pete generacije čija je vrijednost veća od srpske i hrvatske ekonomije zajedno.. i to u razdoblju mira.. zaista vi srbi ste gluplji od hrvata, kod nas IQ 90poena kod vas 89, vidi se

Apple da proizvodi iPhone u Americi nebi mogao imati 37% profit margin, nego 17%...

Trump ih carinama tjera da to prihvate...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by AssadNaPodmornici Thu 16 May - 0:59

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:najjača ekonomija svijeta, nemože proizvoditi mobitele doma.. a mogu proizvesti godišnje 200komada aviona pete generacije čija je vrijednost veća od srpske i hrvatske ekonomije zajedno.. i to u razdoblju mira.. zaista vi srbi ste gluplji od hrvata, kod nas IQ 90poena kod vas 89, vidi se

Apple da proizvodi iPhone u Americi nebi mogao imati 37% profit margin, nego 17%...

Trump ih carinama tjera da to prihvate...
ali amerika ima jedan drugi problem.. "slatki problem".. iako je to država sa 300 milijuna stanovnika, nemaju više radne snage, praktički imaju puno zaposlenost.. sa te strane i nemogu više povećavati industrijsku proizvodnju za visoke stope rasta bez da uvezu milijune ljudi...
kod njih prosječan inžinjer u tvornici zarađuje minimalno pola milijuna kuna godišnje.. kod nas su inžinjeri do nazad dvije godine radili za 4000kn..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by aben Thu 16 May - 1:09

AssadNaPodmornici wrote:

Koliko god ja bio protivnik državne regulacije, IPAK bez efikasne države-  ne postoji niti kapitalizam, niti slobodno tržište, niti nevidljiva ruka.

Opet je tu Američki ustav prije 200godina bio jebeno najpametniji. Oni su tada odredili i skužili da treba zabranjivati monopole, razbijati firme ako postanu prevelike itd. Kao što sada Facebook narasta, praktički je monopolist.. treba će ga razbiti

kažeš ti, slobodno tržište ne more postojati bez antitrust zakona i carina :)

jel mi moreš nojti link di u kontituciji piše da monopolske pozicije privatnih firmi tribo razbijati?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u - Page 2 Empty Re: Reuters: Čeka se potpis Trumpa, zabranit će Huawei u SAD-u

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum