ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana

Go down

BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana Empty BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana

Post by immortal 3/5/2019, 17:01

https://www.maxportal.hr/vijesti/ovo-je-budala-desetljeca-srusio-je-stari-spomenik-i-izgradio-jos-stariji-ali-ozbiljno-i-krivotvorio-povijest/?utm_source=web_push&utm_medium=web_push


Home  Vijesti  OVO JE BUDALA DESETLJEĆA! Srušio je stari spomenik i izgradio još stariji. Ali ozbiljno. I krivotvorio povijest
BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana Jasmin-imamovi%C4%87-povelja-kulina-bana-tuzla--735x400




OVO JE BUDALA DESETLJEĆA! Srušio je stari spomenik i izgradio još stariji. Ali ozbiljno. I krivotvorio povijest
SVIBANJ 3, 2019MAXPORTAL





Sjećate li se Božidira Vučurevića? To je onaj kamiondžija koji je 1991. bio gradonačelnik Trebinja. U vrijeme srpsko-crnogorskih napada na Dubrovnik, potkraj 1991.godine, “proslavio” se izjavom “srušit ćemo Dubrovnik i sagraditi još ljepši i stariji”.



Javnost je to doživjela kao krajnji primitivizam bivšeg vozača kamiona. No, na drugom kraju Bosne i Hercegovine, u Tuzli, tamošnji gradonačelnik Jasmin Imamović, Vučurevićevu ideju je proveo u djelo.
U spomeniku u gradskom parku uklesao je “još ljepšu i još stariju” povelju Kulina bana.
Tema je od prije nekoliko godina, ali nakon rušenja katoličkog groblja u Breškama kraj Tuzle, ovih dana ponovno je aktualizirana.
Povelja Kukina bana postavljena u gradskom parku pokraj spomenika Kulin banu, međutim u tekstu nedostaje početak i kraj, dijelovi Povelje iz kojih je jasno da je Kulin ban bio – kršćanin!
Izbačen je početak: “U ime oca, sina i svetoga duha.”
Izostaviljen je i dio s kraja Povelje u kojem stoji: “Neka mi Bog pomogne i sve Sveto Evanđelje. Ja Radoje banov pisar pisah ovu knjigu banove povelje od rođenja Kristova tisuću i sto i osamdeset i devet ljeta, mjeseca augusta i dvadeset i deveti dan, na dan odrubljenja glave Ivana Krstitelja.”
U vrijeme postavljanja spomenika netko je Tuzli  intervenirao i na spomeniku su, otisnuti na papiru, osvanuli ispušteni dijelovi.
BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana 6689db8b7ecff804e40c
Povelja Kulina bana je najstariji dosad pronađeni očuvani bosanski državni dokument i jedan od najznačajnijih dokumenata bosanskohercegovačke povijesti.
Napisana je 29. kolovoza 1189. godine arvaticom, na jeziku u kojem preteže hrvatski jezik nad crkvenoslavenskim, s dijelovima na latinici napisanima latinskim jezikom.
Njome je tadašnji bosanski vladar ban Kulin, koji ju je napisao dubrovačkom knezu Gervaziju (ili Krvašu), regulirao trgovačke odnose između Bosne i Dubrovnika, dajući dubrovačkim trgovcima slobodu trgovanja u Bosni bez ikakvih nadoknada. To je prvi diplomatski dokument izdan od strane jednog vladara Bosne vladaru, tj. knezu druge države.
Prijevod Povelje glasi:
“U ime Oca i Sina i Svetog duha. Ja, ban bosanski Kulin, obećavam Tebi kneže Krvašu i svim građanima Dubrovčanima pravim Vam prijateljem biti od sada i dovijeka. I pravicu držati sa Vama i pravo povjerenje, dokle budem živ.
Svi Dubrovčani koji hode kuda ja vladam, trgujući, gdje god se žele kretati, gdje god koji hoće, s pravim povjerenjem i pravim srcem, bez ikakve zlobe, a šta mi ko da svojom voljom kao poklon. Neće im biti od mojih časnika sile, i dokle u mene budu, davat ću im pomoć kao i sebi, koliko se može, bez ikakve zle primisli.
Neka mi Bog pomogne i svo Sveto Evanđelje.
Ja Radoje banov pisar pisah ovu knjigu banove povelje od rođenja Kristova tisuću i sto i osamdeset i devet ljeta, mjeseca augusta i dvadeset i deveti dan, (na dan) odrubljenja glave Ivana Krstitelja.”
Kako prekrojiti povijest da bi poslužila za današnje ciljeve, vještina je u kojoj su narodi na ovim prostorima postali majstori.
Jasmin Imamović je istaknuti član SDP-a, potpredsjednik Glavnog odbora,  višegodišnji gradonačelnik Tuzle koji ovom povijesnom krivotvorinom želi sugerirati da su Bosnom, u vrijeme Kulina bana vladali Osmanlije?
M. Markvoić/Foto:press
immortal
immortal

Female
Posts : 23004
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana Empty Re: BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana

Post by vuksadinare 3/5/2019, 17:12

Sto sora kaze na to B-)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana Empty Re: BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana

Post by RayMabus 3/5/2019, 17:14

Soru triba pitat jel zna kako su se prezivala posljednja dva kralja Bosne ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173557
2014-04-11


Back to top Go down

BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana Empty Re: BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana

Post by RayMabus 3/5/2019, 17:23


Matija Vojsalić

Matija Vojsalić Hrvatinić je bio drugi i posljednji od dva osmanska kralja Bosne. Bio je praunuk Vojislava Hrvatinića, brata Hrvoja Vukčića Hrvatinića.

Osmanski sultan Mehmed II ga je 1472. godine proglasio kraljem Bosne. Na toj poziciji, koja je nosila malo pravih ovlasti, naslijedio je Matiju Radivojevića Kotromanića. Godinu dana prije ugarski kralj Matija Korvin je bosanskim kraljem proglasio Nikolu Iločkog.

Vojsalić je smijenjen 1476. godine zbog stvaranja urote s Mađarima protiv Osmanskog carstva. Tada se posljednji put spominje, i to u dubrovačkim zapisima. Posljednji je poznati član porodice Hrvatinića.

Prethodnik: Kralj Bosne
1471. - 1476. Nasljednik:
Matija Radivojević Nikola Iločki
RayMabus
RayMabus

Posts : 173557
2014-04-11


Back to top Go down

BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana Empty Re: BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana

Post by RayMabus 3/5/2019, 17:29

RayMabus wrote:
Matija Vojsalić

Matija Vojsalić Hrvatinić je bio drugi i posljednji od dva osmanska kralja Bosne. Bio je praunuk Vojislava Hrvatinića, brata Hrvoja Vukčića Hrvatinića.

Osmanski sultan Mehmed II ga je 1472. godine proglasio kraljem Bosne. Na toj poziciji, koja je nosila malo pravih ovlasti, naslijedio je Matiju Radivojevića Kotromanića. Godinu dana prije ugarski kralj Matija Korvin je bosanskim kraljem proglasio Nikolu Iločkog.

Vojsalić je smijenjen 1476. godine zbog stvaranja urote s Mađarima protiv Osmanskog carstva. Tada se posljednji put spominje, i to u dubrovačkim zapisima. Posljednji je poznati član porodice Hrvatinića.

Prethodnik: Kralj Bosne
1471. - 1476. Nasljednik:
Matija Radivojević Nikola Iločki

I ?

A šta ćemo sad ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173557
2014-04-11


Back to top Go down

BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana Empty Re: BUDALA DESETLJEĆA ........ made in nacionalna debilana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum