ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abenologija

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by aben 1/6/2019, 11:05

Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
mativka wrote:
A što sam ja pisala za tebe?

No, ostavimo to moje pisanje po strani.
Jel ja jedina čitam ono što želim pročitati?!
Nije mi jasno ništa...
A vidi nje kako je šokirana. :)
 
Nisi jedina, to se stalno događa. 
Čitamo ono što želimo, čujemo samo ono što želimo, jer nismo u stanju kod nekog tko nam se sviđa prihvatiti i ono što nam se ne sviđa, a ide u paketu s pozitivnim dijelom.
Jednako tako se ponašamo prema onima koji nam nisu dragi. čitamo samo ono što će ih još više ocrniti. Zapravo, tumačimo pročitano na taj način.

Biti pristran i subjektivan (bez pokrića) je ljudski, ne trebaš se osjećati loše zbog krive procjene ili subjektivnosti.
Abend (moram dodati ovo d  B-)) samo ima dovoljno hrabrosti napisati ono što misli, znajući pri tom da će najvjerojatnije srušiti nečiju lijepu (a neopravdanu) sliku o sebi. 

Uz već spomenutu iskrenost i hrabrost je rijetka osobina vrijedna poštovanja. Dakle, on jeste "noć", ali ipak nije tako crn. S njim barem uvijek znaš na čemu si. :)

uvik iste ženske pizdarije,

ni to razlog zoč čitomo ono ča želimo pročitati, nego zoto ča je sve ča pročitomo lakše protumačiti s obziron na naše postojeće mentalne strukture. ispravno shvaćanje tuđeg mišljenja je teško, zahtjevo puno energije, a čak i unda ni rečeno da ćemo uspiti. jedini siguran nočin da ne pročitomo ča želimo je zastupanje stava sugovornika do razine da se sugovornik složi s našon interpretacion.
Mislim da si ovdje totalno fulao jer žensku psihu svodiš na jednostavnost muške. Ovo sad nema veze s mentalnom strukturom pojednica.  Ona je neupitna. 
S ostalim se slažem. Pogotovo kod ovakvog načina komunikacije.

I da, u pravu si, nisi nas ti prvi nazvao kokošima. Bila je to "štriga" kad nas je napizdila što se skupljamo oko tebe. :D
I prva je odreagirala kad je i ona dobila perje.  :P

ali to je plićina,
razlog leži u našin mentalnin mapama svita. ako se to kosi sa stvarnošću, to gore po stvarnost.



aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 11:38

aben wrote:
Rabarbara wrote:
Mislim da si ovdje totalno fulao jer žensku psihu svodiš na jednostavnost muške. 

ali to je plićina,
razlog leži u našin mentalnin mapama svita. ako se to kosi sa stvarnošću, to gore po stvarnost.


Ako gledaš iz daljine vidiš samo površinu i najdublje jezero djeluje kao plićina. 
Da bi vidio dubinu moraš prići blizu i pogledati dolje. Ali to iziskuje energiju, baš kao i razumijevanje tuđih misli. A to se ne da svakom.

Parafrazirat ću Šejkera, boli stvarnost za naše mentalne mape. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 11:41

aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:

ne razimin zoč ne želiš prihvatiti da su emocije plod tijela a osjećaji uma? kad ti amigdala pošalje signal bubrigu, ti toga uopće nisi svjesna.
Koja je emocija ovo boldano?

jo mislin da emocije nemaju imena
A ja da si se zapetljao u razumijevanju pojma emocije, osjećaja i osjetila pa sve svodiš na jedan faktor.  :P
Daj mi definiciju emocije. Svoju, ne prepisanu iz knjige.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 11:43

Rabarbara wrote:

I da, u pravu si, nisi nas ti prvi nazvao kokošima. Bila je to "štriga" kad nas je napizdila što se skupljamo oko tebe. :D
I prva je odreagirala kad je i ona dobila perje.  :P

Moze link? Koliko se sjecam, nisam nikoga nazvala "kokoskama", vec rekoh da ste se poprilicno uzyebale. :D

I ne vidim kako ta " uzyebanost" ima veze s necijom sposobnoscu apstrahiranja. Osim sto doticni gospodin opet podvaljuje i provocira.

Dalje, reagirala sam prva jer sam jedina tada bila online. Kad si se i sama prijavila, reagirala si i ti.

Ono, necemo cjepidlacit', ali hocemo. :D

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 11:49

metilda wrote:
Ithildin wrote:Bas si hrabrica sto si ovo spomenula. :) Glazba je lijepa, ali meni sjetna pa pretpostavljam da je vezujes uz neka sjecanja :D Po prvi put razmisljam o pjesmama koje su mi eroticne i crvenim se pri pomisli da otkrijem neke od njih. :D Zakljucujem da nemaju mnogo veze s izvedbom koliko s nekim ranijim iskustvima, osobama s kojima sam ih dijelila ili sa samim glazbenicima koji su mi bili.. Ovaj. Da. :D

meni strast i eros u sebi imaju zrnce sjete i tuge, zato mi je duduk izuzetno erotičan.. uz seks naprimjer povezujem smijeh i humor jer stvari obično nisu tako idealne kao u filmovima :D
meni su sjećanja vezana uz jedan violončelo.. zato volim two cellos, a napose što su onako erotični.. :D
onda je tvoja lista hm... B-)

Zanimljivo mi je ovo sto si napisala.. Da eros u sebi sadrzava i tugu, odnosno sjetu. Kod nekih je eros potaknut' katkad i strahom.. :)

To me je malo podsjetilo i na razdoblje u kojem sam svaku emociju prevodila u tugu. Ljutnja ili strah, radost ili zadovoljstvo, u mojen su se umu uvijek orikazivale kao tuga.

A lista... Eh. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 11:53

Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:

I da, u pravu si, nisi nas ti prvi nazvao kokošima. Bila je to "štriga" kad nas je napizdila što se skupljamo oko tebe. :D
I prva je odreagirala kad je i ona dobila perje.  :P

Moze link? Koliko se sjecam, nisam nikoga nazvala "kokoskama", vec rekoh da ste se poprilicno uzyebale. :D

I ne vidim kako ta " uzyebanost" ima veze s necijom sposobnoscu apstrahiranja. Osim sto doticni gospodin opet podvaljuje i provocira.

Dalje, reagirala sam prva jer sam jedina tada bila online. Kad si se i sama prijavila, reagirala si i ti.

Ono, necemo cjepidlacit', ali hocemo. :D

Moram li?
Ok. potražit ću. Možda nije bilo direktno tako rečeno, ali je vodilo k tome. 

A bilo je onda kad si ostala željna ženske energije, te si ga usporedila s pijetlom. Slijed je bio logičan. 

Daj pliz nemoj objašnjavati, zezala sam se. Vidiš li dva smajliće na kraju svake rečenice? 

Da_da, nećemo cjepidlačiti, ali daj svejedno taj link  :P :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 11:56

Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:

I da, u pravu si, nisi nas ti prvi nazvao kokošima. Bila je to "štriga" kad nas je napizdila što se skupljamo oko tebe. :D
I prva je odreagirala kad je i ona dobila perje.  :P

Moze link? Koliko se sjecam, nisam nikoga nazvala "kokoskama", vec rekoh da ste se poprilicno uzyebale. :D

I ne vidim kako ta " uzyebanost" ima veze s necijom sposobnoscu apstrahiranja. Osim sto doticni gospodin opet podvaljuje i provocira.

Dalje, reagirala sam prva jer sam jedina tada bila online. Kad si se i sama prijavila, reagirala si i ti.

Ono, necemo cjepidlacit', ali hocemo. :D

Moram li?
Ok. potražit ću. Možda nije bilo direktno tako rečeno, ali je vodilo k tome. 

A bilo je onda kad si ostala željna ženske energije, te si ga usporedila s pijetlom. Slijed je bio logičan. 

Daj pliz nemoj objašnjavati, zezala sam se. Vidiš li dva smajliće na kraju svake rečenice? 

Da_da, nećemo cjepidlačiti, ali daj svejedno taj link  :P :D

A hebote, vise se ne mozes ni nasalit'! Je, jako sam zeljna i zenske (i muske) paznje. Nisam spominjala ni kokoske, ni pijetla, a za vase interpretacije samo ste vi gdjice/gdjo odgovorni. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:03

Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:

Moram li?
Ok. potražit ću. Možda nije bilo direktno tako rečeno, ali je vodilo k tome. 

A bilo je onda kad si ostala željna ženske energije, te si ga usporedila s pijetlom. Slijed je bio logičan. 

Daj pliz nemoj objašnjavati, zezala sam se. Vidiš li dva smajliće na kraju svake rečenice? 

Da_da, nećemo cjepidlačiti, ali daj svejedno taj link  :P :D

A hebote, vise se ne mozes ni nasalit'! Je, jako sam zeljna i zenske (i muske) paznje. Nisam spominjala ni kokoske, ni pijetla, a za vase interpretacije samo ste vi gdjice/gdjo odgovorni. :D
Pa tako si bila napisala, da stavljaš vilenjake i svaštanešto zbog ženske energije. Što me sad napadaš?  :_| 
Interpretacija je zajebana stvar. Što se babi tilo, to se babi snilo :D


P.S. Ti si ionako već štriga, najlakše ćeš podnijeti ovakvu interpretaciju. 

Abenologija - Page 27 3601362807
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:06

Evo, nasla sam. Ne znam kako citirati jer jw topic zakljucan. 29. 12.

Par upisa prije mog, upravo ti spominjes kokosinjac. Ja se referiram na Metkin upis o opisu "galeba" rijecima:

Galeb, ne galeb, popravo ste se uzyebale oko njega. Dosadno.

U drugom upisu nastavljam sa saljivom lamentacijom kako sam i ja zeljna zenske paznje.. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:09

Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:

Moram li?
Ok. potražit ću. Možda nije bilo direktno tako rečeno, ali je vodilo k tome. 

A bilo je onda kad si ostala željna ženske energije, te si ga usporedila s pijetlom. Slijed je bio logičan. 

Daj pliz nemoj objašnjavati, zezala sam se. Vidiš li dva smajliće na kraju svake rečenice? 

Da_da, nećemo cjepidlačiti, ali daj svejedno taj link  :P :D

A hebote, vise se ne mozes ni nasalit'! Je, jako sam zeljna i zenske (i muske) paznje. Nisam spominjala ni kokoske, ni pijetla, a za vase interpretacije samo ste vi gdjice/gdjo odgovorni. :D
Pa tako si bila napisala, da stavljaš vilenjake i svaštanešto zbog ženske energije. Što me sad napadaš?  :_| 
Interpretacija je zajebana stvar. Što se babi tilo, to se babi snilo :D


P.S. Ti si ionako već štriga, najlakše ćeš podnijeti ovakvu interpretaciju. 

Abenologija - Page 27 3601362807

Okej, ja sam rekla da,ste kokoske. Moze. Valjda sam to onda i ja. :) Nije problem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:12

Oko cega mi raspravljamo. :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:14

Metka, ovo je jedna od "mojih". :)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:30

Ithildin wrote:Oko cega mi raspravljamo. :^0
:^0

U nedostatku pravih neslaganja, dobro je i ovo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:39

Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:Oko cega mi raspravljamo. :^0
:^0

U nedostatku pravih neslaganja, dobro je i ovo.

Poznanik mi je pricao o jednoj svojoj kokoskici koja je potpuno drugacija od ostalih. Bjezi od kokosjeg drustva i trazi ljudsko, stalno nesto istrazuje uokolo i udaljuje se iz sigurnosne zone, mlati pijetla kad je ovaj pozeli, je l', krade im vide, omanje alate, svija gnijezdo u blizini njihove kuce i ondje leze jaja, a ne u kokosinjcu.. Totalno je cool. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:45

Ithildin wrote:Evo, nasla sam. Ne znam kako citirati jer jw topic zakljucan. 29. 12.

Par upisa prije mog, upravo ti spominjes kokosinjac. Ja se referiram na Metkin upis o opisu "galeba" rijecima:

Galeb, ne galeb, popravo ste se uzyebale oko njega. Dosadno.

U drugom upisu nastavljam sa saljivom lamentacijom kako sam i ja zeljna zenske paznje.. :D
Abenologija - Page 27 2634474203

Jesi li ga dugo tražila?  :P


Nakon toga "izlazim iz ormara" s kamenom oko vrata.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 12:46

Ithildin wrote:
Rabarbara wrote:
Ithildin wrote:Oko cega mi raspravljamo. :^0
:^0

U nedostatku pravih neslaganja, dobro je i ovo.

Poznanik mi je pricao o jednoj svojoj kokoskici koja je potpuno drugacija od ostalih. Bjezi od kokosjeg drustva i trazi ljudsko, stalno nesto istrazuje uokolo i udaljuje se iz sigurnosne zone, mlati pijetla kad je ovaj pozeli, je l', krade im vide, omanje alate, svija gnijezdo u blizini njihove kuce i ondje leze jaja, a ne u kokosinjcu.. Totalno je cool. :D
Emancipirana svojeglava koka mačjeg karaktera. Ludilo  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 14:28

Ithildin wrote:Metka, ovo je jedna od "mojih". :)


:))

evo još jedna moja:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/6/2019, 14:59

@rabarbara - što se mene tiče neće ići dalje
radikalni fruktarijanci idu toliko daleko da ne žele ubrati plod jer je predmet njihove empatije
tvojoj empatiji izmiču nerođena djeca..
praktično - ti si za moj pojam potencijalni ubojica..
sa takvima ne želim imati posla i žao mi je svake rečenice koju sam s tobom razmijenila na pp...
ne sumnjam da ćeš se ti i dalje dobro zabavljati i na ovoj temi i na forumu..
ugodno ti vrijeme koje provedeš ovdje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by aben 1/6/2019, 15:18

i told you so

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by aben 1/6/2019, 15:22

Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:

ne razimin zoč ne želiš prihvatiti da su emocije plod tijela a osjećaji uma? kad ti amigdala pošalje signal bubrigu, ti toga uopće nisi svjesna.
Koja je emocija ovo boldano?

jo mislin da emocije nemaju imena
A ja da si se zapetljao u razumijevanju pojma emocije, osjećaja i osjetila pa sve svodiš na jedan faktor.  :P
Daj mi definiciju emocije. Svoju, ne prepisanu iz knjige.

emocija je tjelesni signal, npr ubrzano kucanje srca, crvenilo na gubici, naježena koža. emocije su puno brže od svijesti, a time i od osjećaja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by aben 1/6/2019, 15:29

Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
Mislim da si ovdje totalno fulao jer žensku psihu svodiš na jednostavnost muške. 

ali to je plićina,
razlog leži u našin mentalnin mapama svita. ako se to kosi sa stvarnošću, to gore po stvarnost.


Ako gledaš iz daljine vidiš samo površinu i najdublje jezero djeluje kao plićina. 
Da bi vidio dubinu moraš prići blizu i pogledati dolje. Ali to iziskuje energiju, baš kao i razumijevanje tuđih misli. A to se ne da svakom.

Parafrazirat ću Šejkera, boli stvarnost za naše mentalne mape. :)

sviđanje ne sviđanje je sekundarna stvor. to je stvor za ženske časopise. nemo te ženske šupljoglavke koja ne će primjetiti da je njena patriotkinja izrekla nešto ča se kosi. ona će tad napasti drugu stronu, kokodakati i čeperušati po dvoru ne bi li zamaglila grješku svoje patriotkinje, ali to će sve činiti upravo zoto jer je svjesna grješke, tj eventualne diskrepance. to je obična lojalnost.

međutin, jo govorin o komunikacijskon slomu, o dubinskon nerazumjevanju zbog toga ča ako u sugovornikovoj svijesti nisu sazrile neuronske veze za neku informaciju, ona ne će biti uspješno dekodirona iz rečenic.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Abenologija - Page 27 Empty Re: Abenologija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum