ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by melkior 6/12/2018, 12:24

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Profesorrrr
Screenshot: RTL



U SREDNJOJ Tehničkoj školi u Čakovcu jučer je navodno došlo do fizičkog napada jednog profesora na učenike.
Kako nam je ispričao učenik koji je svjedočio napadu, profesor je odlučio izbaciti učenike iz razreda jer su pričali pod satom, a onda je došlo i do fizičkog obračuna.
Učenik koji je bio u razredu tijekom napada ispričao je za Index da je profesor jednog učenika pretukao pred razredom, a drugog je odvukao u svoj kabinet, u kojem ga je udarao uz povike, vrijeđanja i prijetnje.
Dvojica učenika imaju 16 godina.
"Učenici su pričali i profesor ih je izbacio sa sata. Jednog je uhvatio za vrat pa udario rukom, a onda i nogom. Drugog učenika je na hodniku odvukao u svoj kabinet. Odgurnuo ga je u stol i udarao rukama", ispričao je za Index učenik istog razreda čije je učenike navodno napao profesor. Dodao je da su učenici policiji prijavili napad.
Profesor kaže da sustav ne štiti profesore
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prozvani profesor u razgovoru za RTL kaže da je reagirao tako jer nije imao drugog rješenja. Kaže da sustav ne štiti profesore i da bi opet napravio isto.
"Ja sam odreagirao na način, kad sam ustanovio koji je učenik to napravio, da sam ga gurnuo nogom, da ne kažem, nisam ga ozlijedio. Onda sam ga u kabinetu, nisam ga mlatio, ali sam gurnuo, isto tako drugog učenika. On je pljunuo na stol učenika, pa sam prema obojici primijenio isti tretman", rekao je profesor Franjo Dragičević.
Profesor kojemu je ostala godina dana do mirovine tvrdi da je još od jeseni taj razred, inače poznat u cijeloj školi kao problematičan, pokušavao smiriti razgovorom i drugim pedagoškim metodama, ali taj je put nakon što je gađan kredom izgubio kontrolu.
"Ja sam to napravio i da bi morao, opet bi napravio, sram me da sam morao. Mene ne štiti sustav, mene ne štiti uprava škole, ravnatelji su OK, ali sustav nastavnike ne štiti", tvrdi Dragičević.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/profesor-optuzen-da-je-istukao-dvojicu-ucenika-opet-bih-jednako-postupio/2047932.aspx



Podrška profesoru, alternativa je da se profesor pokupio sa sata van i da je rekao da neće više predavati na satu dok se ne uspostavi disciplina. Majmuni rade ono što mogu, samo zato što mogu i dok mogu. A sustav je za kurac, i treba ga mijenjati.
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by melkior 6/12/2018, 12:26

Profesor: Gađali su me kredom, sram me, ali napravio bih to opet da moram
Profesor Dragičević kaže da do sukoba nije došlo jer su učenici pričali pod satom, nego jer su ga gađali kredom dok je bio okrenut leđima.
"Ja sam odreagirao na način, kad sam ustanovio koji je učenik to napravio, da sam ga gurnuo nogom, nisam ga ozlijedio. Onda sam ga u kabinetu, nisam ga mlatio, ali sam gurnuo, isto tako drugog učenika. On je pljunuo na stol učenika pa sam prema obojici primijenio isti tretman", ispričao je Dragičević, kojemu je do mirovine ostala još godina dana.
Prema riječima profesora Dragičevića, taj razred je inače u cijeloj školi poznat kao problematičan, a on ih je pokušavao smiriti razgovorom i drugim pedagoškim metodama, ali je prekjučer, nakon što su ga gađali kredom, izgubio kontrolu.
"Ja sam to napravio i da bih morao, opet bih napravio, sram me da sam morao. Mene ne štiti sustav, mene ne štiti uprava škole, ravnatelji su ok, ali sustav nastavnike ne štiti", tvrdi Dragičević.
Ravnatelj osuđuje profesora, ali i provokacije učenika
O incidentu se oglasio i ravnatelj Tehničke škole Dražen Blažeka, koji je osudio nasilnu reakciju profesora, ali i provokaciju učenika koja je dovela do nje. Dodao je i da učenici već dulje provociraju profesora.
''Incident se dogodio. Bila je neprimjerena provokacija učenika, ali i reakcija profesora je bila neprimjerena. Danas smo razgovarali s roditeljima. Najoštrije osuđujemo provokacije učenika koje su trajale duže vrijeme i najoštrije osuđujemo napad profesora", rekao je Blažeka.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/anketa-sto-mislite-o-profesoru-koji-se-fizicki-obracunao-s-ucenicima/2048006.aspx


Ravnatelj je pizda koja uglavnom štiti samo vlasito dupe.
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by T. 6/12/2018, 12:28

jbt. šta su nama radili profesori, naročito u osnovnoj...
triska je bila normalna stvar, čupanje za kosu, istezanje ušiju, šaranje kredom po odjeći...
nisi smio doma ni kazat šta je bilo, dobio bi još jednu porciju...

_________________
Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Unname11
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by epikur37 6/12/2018, 12:29

Eto do cega dovodi liberalizam...
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Guest 6/12/2018, 12:31

HEROJ A NE PROFESOR!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by melkior 6/12/2018, 12:31

Boris Jokić:  Agresivnih ispada u hrvatskom obrazovanju je bilo i bit će ih sve više
Index je tim povodom popričao s Borisom Jokićem, uglednim stručnjakom u polju obrazovanja.
"Svako nasilje, a posebice ono u školi, zaslužuje najoštriju osudu. Za udarce i vrijeđanje u školi, bez obzira dolazi li od učenika, roditelja ili odgojno-obrazovnih radnika nikada ne bi trebalo biti opravdanja", rezolutan je bio Jokić na početku. 
"Hrvatske škole sve više postaju vrlo nesigurna mjesta za učenike, ali i odgojno-obrazovne radnike. Posljedice takvog stanja su vrlo ozbiljne i uključuju nemogućnost učenja, trajno zaostajanje, nezadovoljstvo, fizičke i psihičke ožiljke svih uključenih u obrazovanje", upozorava Jokić.
"Birokratizirani sustav ne služi ni žrtvama ni počiniteljima agresivnih djela"
"Sustav pedagoških mjera u našem je obrazovanju izrazito zastario i neučinkovit. Taj birokratizirani sustav ne služi niti žrtvama ni počiniteljima agresivnih djela, ni školama niti roditeljima. Taj alibi sustav postoji kako bi se pokazalo da se nešto poduzima bez posebne želje da se pokuša suočiti s vrlo složenim uzrocima nasilja i drugih nepoželjnih djelatnosti", ustvrdio je Jokić u razgovoru za Index.
"Ministarstvu obrazovanja, bez obzira tko bio na njegovom čelu, nikada nije bilo stalo da se promoviraju učinkoviti sustavi prevencije nepoželjnih djelovanja u školama, da se intenzivno radi sa školama i učiteljima kako bi imali znanja i vještine raditi u takvim okruženjima, nikada im nije bilo stalo da se dođe do onih obitelji u kojima je potrebno odgojno-obrazovno djelovati i na roditelje, nikada im nije bilo stalo raditi s razredima koji žive u okruženjima gdje je nasilje svakodnevica", smatra Jokić.
"Škole, učenici i roditelji prepušteni su sebi. Nekad to završi zlatnom medaljom, a nekad šamarom"
"Ove stvari hrvatske ministrice i ministre obrazovanja ne zanimaju jer su složene, teške i neizvjesne, znatno složenije od kupovine zastarjelih tableta bez osnovne opreme. Agresivnih ispada u hrvatskom obrazovanju je bilo i bit će ih sve više. Osnovni je razlog za to je što se hrvatskim sustavom odgoja i obrazovanja trenutno ne upravlja ni po jednoj osnovi. Jedino čime se upravlja su javne slike političara, a škole, učenici i roditelji ostaju prepušteni sebi. Nekada to završi zlatnom medaljom na Matematičkoj olimpijadi, a nekada šamarom ili kamenom u glavu", zaključuje Jokić.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/anketa-sto-mislite-o-profesoru-koji-se-fizicki-obracunao-s-ucenicima/2048006.aspx

I koje je rješenje Jokiću? Ja sam išao u školu prije 20 godina, već tada nitko nikada nije dobio ukor niti jebio izbačen iz škole zbog nedozvoljenog ponašanja.


avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by melkior 6/12/2018, 12:44

T. wrote:jbt. šta su nama radili profesori, naročito u osnovnoj...
triska je bila normalna stvar, čupanje za kosu, istezanje ušiju, šaranje kredom po odjeći...
nisi smio doma ni kazat šta je bilo, dobio bi još jednu porciju...
Sve je počelo s Konvencijom UN-a o pravima djeteta, a nakon toga s postavljanjem ombudsmana, odnosno pravobranitelja za prava djece. Sustav je s vremenom postao nakaradan jer je pretvorio u djecu u zlatno tele koja imaju samo prava ai slobode, ali ne i obveze i odgovornosti, ali je sustav istodobno i kapitalistički licemjeran, jer koliko gd im država, s jedne strane podilazi da ih nitko ne smije krivo niti pogledati (Plavi telefon), toliko s druge strane ta djeca nemaju nikakvu budućnost ni perspektivu; sustav forsira odlične ocjene, a s tim odličnim ocjenama možeš jedino konobariti u Irskoj. Čitav sustav školovanja u Hrvatskoj je potpuno nepotreban i zastario, neprimjeren vremenu u kojem živimo, a napredovanje u društvu ovisi ionako samo o partijskoj knjižici, makar bio i naveći telac i polupismena seljačina, pa tako i mesar može postati ravnatelj gradske knjižnice, a oćine na natječajima za čistačicu traže znanje o ustavno-pravnom ustrojstvu RH, o čemu najčešće nema pojma ni zamjenik načelnika općine...Gasi sve i tornjaj u pizdu materinu...hvala HDZ-u.
avatar
melkior

Posts : 17115
2015-08-09


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Guest 6/12/2018, 12:50

melkior wrote:
T. wrote:jbt. šta su nama radili profesori, naročito u osnovnoj...
triska je bila normalna stvar, čupanje za kosu, istezanje ušiju, šaranje kredom po odjeći...
nisi smio doma ni kazat šta je bilo, dobio bi još jednu porciju...
Sve je počelo s Konvencijom UN-a o pravima djeteta, a nakon toga s postavljanjem ombudsmana, odnosno pravobranitelja za prava djece. Sustav je s vremenom postao nakaradan jer je pretvorio u djecu u zlatno tele koja imaju samo prava ai slobode, ali ne i obveze i odgovornosti, ali je sustav istodobno i kapitalistički licemjeran, jer koliko gd im država, s jedne strane podilazi da ih nitko ne smije krivo niti pogledati (Plavi telefon), toliko s druge strane ta djeca nemaju nikakvu budućnost ni perspektivu; sustav forsira odlične ocjene, a s tim odličnim ocjenama možeš jedino konobariti u Irskoj. Čitav sustav školovanja u Hrvatskoj je potpuno nepotreban i zastario, neprimjeren vremenu u kojem živimo, a napredovanje u društvu ovisi ionako samo o partijskoj knjižici, makar bio i naveći telac i polupismena seljačina, pa tako i mesar može postati ravnatelj gradske knjižnice, a oćine na natječajima za čistačicu traže znanje o ustavno-pravnom ustrojstvu RH, o čemu najčešće nema pojma ni zamjenik načelnika općine...Gasi sve i tornjaj u pizdu materinu...hvala HDZ-u.

...i njegovim glasačima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Yehudim 6/12/2018, 13:06

T. wrote:jbt. šta su nama radili profesori, naročito u osnovnoj...
triska je bila normalna stvar, čupanje za kosu, istezanje ušiju, šaranje kredom po odjeći...
nisi smio doma ni kazat šta je bilo, dobio bi još jednu porciju...

  :tu

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by kic 8/12/2018, 17:38


skole su se pretvorili u popravne domove..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Regoč 8/12/2018, 17:49

l


Last edited by Regoč on 8/12/2018, 17:51; edited 1 time in total
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Regoč 8/12/2018, 17:50

melkior wrote:Boris Jokić "Taj birokratizirani sustav ne služi (...) ni počiniteljima agresivnih djela (...)."
Koji je to idiot! Kao prvo, zašto bi ikakav sustav služil počiniteljem agresivnih djelah? Kao drugo, kako im ne služi ako ih ostavlja nekažnjene i zaštićene u školi jer imaju prava? Dotična budaletina se prije neke četiri godine usprotivil isključivanju nasilnikah iz škola jer "što će biti s njima ako ih prepustimo ulici". Zanimljivo mi je da se ti zaštitinici delinkvenatah nikad ne zapitaju što će biti sa žrtvami nasilja, kako se one osjećaju kad zlostavljači i dalje borave u školi i dalje ih zlostavljaju.

_________________
Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by kaya 8/12/2018, 18:25

mene zapravo ne zanima profesor nego roditelji ovih monstruma a i oni  , njihove podatke objelodanite . jer očito nemaju skrupula , odgoja, egomanijanici  su potencijalno opasni za društvo. kada danas  gađa profesora kredom sutra će prodavačici koja je spora za blagajnom zabiti šaku u zube i zube u grkljan.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Regoč 8/12/2018, 18:28

kaya wrote:mene zapravo ne zanima profesor nego roditelji ovih monstruma a i oni  , njihove podatke objelodanite
Maloljetni su, ne smije se; a i onaj GDPR (ili tako njekako; pravnica si, bolje ćeš znati) je sad tu.

_________________
Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by kaya 8/12/2018, 18:30

Regoč wrote:
kaya wrote:mene zapravo ne zanima profesor nego roditelji ovih monstruma a i oni  , njihove podatke objelodanite
Maloljetni su, ne smije se; a i onaj GDPR (ili tako njekako; pravnica si, bolje ćeš znati) je sad tu.
tražim jedan dobar tekst pa ću ga staviti, prevelika su prava dobili
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Regoč 8/12/2018, 18:34

kaya wrote:
Regoč wrote:
kaya wrote:mene zapravo ne zanima profesor nego roditelji ovih monstruma a i oni  , njihove podatke objelodanite
Maloljetni su, ne smije se; a i onaj GDPR (ili tako njekako; pravnica si, bolje ćeš znati) je sad tu.
tražim jedan dobar tekst pa ću ga staviti, prevelika su prava dobili
Iščekujem!

_________________
Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by kaya 8/12/2018, 18:35

evo ga, tu bi  bio odgovor zašto učenik gađa profesora kredom, jer doma neće dobiti šamar nego pusu zbog toga..


"Moje djetinjstvo trajalo je sedamdesetih i osamdesetih..
Mama, tata, pet godina stariji brat i ja. Ne sjećam se da su se roditelji igrali sa mnom. Imala sam igračke i provodila sate u svijetu mašte. Mama je kuhala ili pospremala. Bavila se kućom i važnijim stvarima.
Niti sam htjela niti ju tražila da se igramo skupa. Zato valjda i danas imam bujnu maštu i uživam u rijetkim trenutcima samoće. Ljeti smo po cijele dane bili vani, penjali se, skakali, ali znalo se vrijeme ručka, večere i spavanja. Kada su nam dolazili gosti, znalo se da djeca, osim za vrijeme jela, nemaju što tražiti za stolom s odraslima.
‘Ajmo, djeco, u sobu!
I bilo nam je super, odlično smo se zabavljali. Ne znam, niti sam ikada čula temu razgovora koja se među starijima odvijala. Nije me uopće zanimalo. Kada smo išli u goste, pa bi domaćini ponudili kolače, a ja bih proždrljivo posegnula za trećim komadom, mama bi me prostrijelila pogledom tako da sam ruku istog trena povukla prema sebi. Ostalo mi je do dan danas usječeno u pamćenje njeno:
“Nisi se došla najesti, pristojno uzmeš komad, dva i staneš!”
Tako i ja danas s prijezirom gledam na ljude koji pobrste švedski stol na nekom eventu. Nismo plakali, vrištali i vikali da nam je dosadno. Ako bi nam i palo na pamet, odgovor bi bio:” zabavi se nečim.” I zabavili bi se. Uh, kako je mašta radila..
Bili smo čisti, uredni, pristojni, mogli smo se kontrolirati kad smo trebali biti tiho, a itekako aktivni kad bi nas pustili s lanca.. Jeli smo sve, nije bilo pitanja:” Želiš li?” Nikada. Išli smo gdje su roditelji htjeli, kada je njima pasalo.. I bilo nam je zabavno… Uvijek.
Veselili smo se izletima na koje smo redovito išli vikendom i putovanju vlakom na more. Tata je radio, a mama je bila kod kuće, brinula, hranila, prigovarala, slušala, bodrila. Bila je autoritet, nikako prijatelj.
Kasnije, kad je djetinjstvo preraslo u adolescenciju, bila je oslonac, psiholog, savjetnik, kritičar, podrška, bič božji. Sve po potrebi.  Promatrala nas je, razgovarala o problemima, tješila. Znala je prepoznati svaku emociju i ništa od nje nisam mogla sakriti. Nije bila prijatelj. I to se naglašavalo, da se ne zabunim, da ju ne tretiram poput svojeg vršnjaka, bez poštovanja.
Svako nepoštovanje odraslih kažnjavalo se rukom po guzi. Bez objašnjavanja, razgovaranja. Uvrijedio si starijeg, šamar. Pa ti uvrijedi i budi bezobrazan sljedeći put. Plaženje jezika, ružne riječi… opet onaj ranije spomenuti mamin pogled…
Ne smatram da je bilo idealno… Nakon izlaska subotom, tata me budio u 9 kako bi pomagala pospremati stan. Nakon 10 minuta telefoniranja vikao mi je da prekinem i da se nađem u četiri oka ako želim toliko razgovarati. Ograničeni izlasci su mi beskrajno išli na živce.
Nisam nikada došla doma pijana, nije mi palo na pamet.
A onda se nešto prelomilo usput, pa je takva vrsta odgoja postala previše surova. Vrijeme je izrodilo nove generacije roditelja. Beskrajno tolerantne, one koji podržavaju prijateljski odnos s djecom i to im je baš cool..
Nemojte me pogrešno shvatiti, promjene su potrebne, rekla bih nužne, ali imam osjećaj da smo otišli iz jedne krajnosti u drugu.
Zbog vlastitog bunta ili inata?
Ne znam, ali poput naših roditelja i mi smo pretjerali, samo na potpuno drugačiji način. Dotakli smo drugu krajnost.
Počeli smo voditi filozofske rasprave s dvogodišnjacima, gledamo na djecu kao na statusni simbol, poput novog automobila, pa ga lickamo, dotjerujemo, pokazujemo, hvalimo se:” Koliko kilometara ima tvoj? A konja? Kakve felge imaš?
Moj može potegnuti bolje od tvog! A kakav je u zavoju?” -Tako vam to meni izgleda…
Trenutno su djeca u centru pažnje, sjede na čelu stola, štoviše, biraju mjesto gdje će sjediti i to im se odobrava.
Djeca prisluškuju razgovore odraslih, upadaju u riječ, vode glavnu riječ i glavna su tema razgovora. Dakako, uvijek vođene u superlativima… Moj mali je ovo, moja mala je bolje… Djeca dolaze u goste s rečenicom:” ja sam gladan!” pa ti pobrste pola frižidera, dok se roditelji smiju. Djecu se konstantno zabavlja, ne znaju se sami igrati, pa te vuku za rukav i traže pažnju. Ako im ne pružiš pažnju onda vrište, pa cijela obitelj sudjeluje u smirivanju.
Roditelji se svađaju s učiteljima, prijete im otkazima, prijete drugoj djeci, ako im netko u žaru igre dotakne vlastito dijete.
Roditelji pljuju pred djecom po učiteljima, tako da se i djeca usuđuju odgovarati učiteljima kad dođu u razred. Pa nestane svakog autoriteta. Djeca su postala smisao života svojih roditelja, životni projekt, jedina tema razgovora, nerealnog ponosa.
S ponosom bi trebali pričati o svojim dostignućima, interesima, iskustvima, a dijete o svojim. Umjesto toga, hvalimo se tuđim (djetetovim) dostignućima, prisvajajući ih kao svoju zaslugu.
Djeca su nam tu da ih odgojimo i pustimo da žive.. Da ih osposobimo za život, ujedno ne zanemarujući svoj. Nikako da im služimo i umjesto njih rastemo.
Da ih satima čekamo ispred noćnih klubova i vozimo kućama. (da to je postalo normalno) Da im držimo lavor kad nakon izlaska pijani dođu kući.
Da im toleriramo nedopustivo.
Da ih nagrađujemo za dobru ocjenu. Pobogu, pa ona bi sama po sebi trebala biti nagrada.
Čini li vam se da u osnovnim školama svi imaju petice? istina, ponekad je lakše djetetu zaključiti veću ocjenu nego imati posla s nabildanim taticom koji će ti prijetiti jer je “stara koza” oštetila njegovo iznadprosječno inteligentno dijete i dala mu 4. A ono zna za 10. Barem.
Pojam zlostavljanja i nestašne dječje igre se izjednačio.
Mi smo se grudali, borili se koprivama, dolazili kući opečeni, ozebli, crveni. Nitko nije zbog toga dizao paniku. Nismo bili toliko osjetljivi. Nismo tužakali, jer smo znali da ćemo zbog tužakanja dobiti još jedan šamar. Kad razgovaram malo s novopečenim roditeljima, svima je zajednička jedna rečenica: “Najvažnije mi je da mi dijete bude sretno!”
Našim roditeljima je bilo važnije da usrećimo druge! Jer, shvaćali su da je u tome, indirektno, i naša sreća.
Obratiti pažnju na ljude, ne biti sebičan, samoživ, razvijati empatiju, suosjećati, brinuti, biti obazriv.. To se negdje putem izgubilo.
Odgajamo li samožive egomanijake?
Nikada zadovoljne osobe, vječno željne pažnje. One koji ne trpe autoritet, zabrane, uvjete, rokove, pa se cijeli život traže i čekaju savršenu priliku da padne s neba, a takve nema.
U međuvremenu ih roditelji financiraju, peru, hrane, tješe.. Jer njihovo zlato zaslužuje bolje. I ovaj svijet nije dovoljno dobar za njih. Jesam li  pretjerala? U svakom slučaju, mislim da nam treba zlatna sredina. Nešto između odgojnih metoda naših roditelja i ovih danas. Vrijeme će pokazati, ako nas vlastita djeca ne pojedu za doručak.


Last edited by kaya on 8/12/2018, 18:35; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by kic 8/12/2018, 18:35


predlazem ukidanje drzavnih skola jer djeca ne izlaze sa znanjem iz njih, a profesori pate zbog svojih privilegija.. spoj nesreca na korist nikog.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by aben 8/12/2018, 18:40

država ne zno upravljati obrazovanjen,

odvojiti skule i državu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by kaya 8/12/2018, 18:44

aben wrote:država ne zno upravljati obrazovanjen,

odvojiti skule i državu
cuj njega, bez države bili bi nepismeni, tko uveo obavezno školovanje, neki privatnik? ili država.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio" Empty Re: Profesor optužen da je istukao dvojicu učenika: "Opet bih jednako postupio"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum