ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by debotoijusto Wed 5 Dec - 19:13

FILIPINSKI predsjednik Rodrigo Duterte se opet obrušio na rimokatoličke biskupe, kazavši da ih sve treba ubiti jer su beskorisni.
Duterte je opetovano kritizirao Katoličku crkvu i njezine čelnike na Filipinima, no tvrdi da on vjeruje u Boga, ali da su biskupi budale.
"Ne bih uspio u životu... bez Boga", rekao je Duterte pa dodao: "Ali vaši biskupi, pobijte ih. Beskorisni su, to su budale. Znaju samo kritizirati."
Nadalje je 73-godišnji filipinski predsjednik rekao da njegov Bog "ima zdrav razum", u odnosu na "glupog" Boga katoličkih biskupa.

"Nikada nisam rekao da sam ateist", objasnio je Duterte na svečanosti upriličenoj za gradove i općine prijatelje djece.
"Predsjednikovanje je bogomdani dar. Siguran sam da mi ga Bog ne bi dao da sam niškoristi", rekao je.
Filipini su većinska katolička zemlja Azije u kojoj se 80 posto stanovništva izjašnjava praktičnim vjernicima.
Duterte je opetovano optuživao biskupe i svećenstvo za korupciju i spolno zlostavljanje i ustvrdio da je i sam bio žrtva dok je bio školarac u gradu Davaou.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/filipinski-predsjednik-katolicke-biskupe-treba-pobiti-to-su-beskorisne-budale/2047875.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by debotoijusto Wed 5 Dec - 19:16

prvo je potamanio klince sitne dilere/kriminalce koji mu smetali a vi pljeskali rucicama ...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by Noor Wed 5 Dec - 19:18

uvaženi kolega deboto, opet vam biskupi vrludaju mislima sunny

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by debotoijusto Wed 5 Dec - 19:20

Noor wrote:uvaženi kolega deboto, opet vam biskupi vrludaju mislima sunny

 otisa san malo vidit visti iz svita , ka ono  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by Leviathan2 Wed 5 Dec - 21:29

podrska duarteu

_________________
Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by catabbath Wed 5 Dec - 21:55

Zajeban lik.

_________________
Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12384
2015-08-22


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by jastreb Thu 6 Dec - 7:36

Ooooo,što bi tek rekao da je hrvatski predsjednik?
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by vuksadinare Thu 6 Dec - 7:40

...jbg liku su krimosi pobili pola obitelji sto drogom sto metkom...jest da osvetoljubivost prevladava ali jedino je to rjesenje..inace on je rekao za svecenike...da mu smeta ono okrenute drugi obraz..i time prakticno traze da dozvole da ih krimosi teroriziraju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98880
2015-09-08


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by Sora Thu 6 Dec - 7:47

Noor wrote:uvaženi kolega deboto, opet vam biskupi vrludaju mislima sunny
Ne nego su ubitačno točne  :clown

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by debotoijusto Thu 6 Dec - 7:50

vuksadinare wrote:...jbg liku su krimosi pobili pola obitelji sto drogom sto metkom...jest da osvetoljubivost prevladava ali jedino je to rjesenje..inace on je rekao za svecenike...da mu smeta ono okrenute drugi obraz..i time prakticno traze da dozvole da ih krimosi teroriziraju

vaši biskupi, pobijte ih. Beskorisni su, to su budale. Znaju samo kritizirati

@vucko ne izmisljaj  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by vuksadinare Thu 6 Dec - 7:53

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:...jbg liku su krimosi pobili pola obitelji sto drogom sto metkom...jest da osvetoljubivost prevladava ali jedino je to rjesenje..inace on je rekao za svecenike...da mu smeta ono okrenute drugi obraz..i time prakticno traze da dozvole da ih krimosi teroriziraju

vaši biskupi, pobijte ih. Beskorisni su, to su budale. Znaju samo kritizirati

@vucko ne izmisljaj  :D
pa to ga i jebe ono okrenute drugi obraz...mada lik realno koristi svoju poziciju dosta za osobne obracune...oni tipa suca roy beana na divljemzapadu koji ej na svom teritoriju provodio privatne zakone linca...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98880
2015-09-08


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by vuksadinare Thu 6 Dec - 7:57

inace realno...zanima me debotovo misljenje i slicnih njemu kako bi govorio npr.da se kolinda,plenkovic ponasaju kao duarte i svoju poziciju ajmo rec koriste za osobne obracune,osvetu pa cak mimo nekih ustavnih ovlasti...e jbg kad se radi o drugima to je ok ali kad se radi o nasima onda to nije ok.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98880
2015-09-08


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by marcellus Thu 6 Dec - 13:52

debotoijusto wrote:prvo je potamanio klince sitne dilere/kriminalce koji mu smetali a vi pljeskali rucicama ...

Nije ni ovih neka šteta, pola su pederi

nego čekaj dok krene komunjare bacat iz helikoptera, čekamo uz kokice i tv

_________________
Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by Yehudim Thu 6 Dec - 14:10

debotoijusto wrote:FILIPINSKI predsjednik Rodrigo Duterte se opet obrušio na rimokatoličke biskupe, kazavši da ih sve treba ubiti jer su beskorisni.
Duterte je opetovano kritizirao Katoličku crkvu i njezine čelnike na Filipinima, no tvrdi da on vjeruje u Boga, ali da su biskupi budale.
"Ne bih uspio u životu... bez Boga", rekao je Duterte pa dodao: "Ali vaši biskupi, pobijte ih. Beskorisni su, to su budale. Znaju samo kritizirati."
Nadalje je 73-godišnji filipinski predsjednik rekao da njegov Bog "ima zdrav razum", u odnosu na "glupog" Boga katoličkih biskupa.

"Nikada nisam rekao da sam ateist", objasnio je Duterte na svečanosti upriličenoj za gradove i općine prijatelje djece.
"Predsjednikovanje je bogomdani dar. Siguran sam da mi ga Bog ne bi dao da sam niškoristi", rekao je.
Filipini su većinska katolička zemlja Azije u kojoj se 80 posto stanovništva izjašnjava praktičnim vjernicima.
Duterte je opetovano optuživao biskupe i svećenstvo za korupciju i spolno zlostavljanje i ustvrdio da je i sam bio žrtva dok je bio školarac u gradu Davaou.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/filipinski-predsjednik-katolicke-biskupe-treba-pobiti-to-su-beskorisne-budale/2047875.aspx


   
Sovar: Seksualno me napao prelat. Mons. Kurečić


Novi skandal trese Zagrebačku nadbiskupiju. Ovoga puta radi se o prijavi akademskog slikara i grafičara i višeg modnog dizajnera, predavača na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu Marina Sovara (41) za seksualno zlostavljanje, za što je optužio donedavnog prebendara mons. Zvonimira Kurečića. Sovar je svoje svjedočanstvo iznio u tjedniku Globus, a s nama je razgovarao jučer neposredno prije odlaska na Međubiskupijski crkveni sud u Zagrebu, koji ga je, nakon njegove pismene prijave, pozvao kako bi dao svoj iskaz.





Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/sovar-seksualno-me-napao-prelat-mons-kurecic-dosao-je-radi-misnice-nista-drugo-1287169 - www.vecernji.hr

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by melkior Thu 6 Dec - 14:22

Yehudim wrote:
debotoijusto wrote:FILIPINSKI predsjednik Rodrigo Duterte se opet obrušio na rimokatoličke biskupe, kazavši da ih sve treba ubiti jer su beskorisni.
Duterte je opetovano kritizirao Katoličku crkvu i njezine čelnike na Filipinima, no tvrdi da on vjeruje u Boga, ali da su biskupi budale.
"Ne bih uspio u životu... bez Boga", rekao je Duterte pa dodao: "Ali vaši biskupi, pobijte ih. Beskorisni su, to su budale. Znaju samo kritizirati."
Nadalje je 73-godišnji filipinski predsjednik rekao da njegov Bog "ima zdrav razum", u odnosu na "glupog" Boga katoličkih biskupa.

"Nikada nisam rekao da sam ateist", objasnio je Duterte na svečanosti upriličenoj za gradove i općine prijatelje djece.
"Predsjednikovanje je bogomdani dar. Siguran sam da mi ga Bog ne bi dao da sam niškoristi", rekao je.
Filipini su većinska katolička zemlja Azije u kojoj se 80 posto stanovništva izjašnjava praktičnim vjernicima.
Duterte je opetovano optuživao biskupe i svećenstvo za korupciju i spolno zlostavljanje i ustvrdio da je i sam bio žrtva dok je bio školarac u gradu Davaou.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/filipinski-predsjednik-katolicke-biskupe-treba-pobiti-to-su-beskorisne-budale/2047875.aspx


   
Sovar: Seksualno me napao prelat. Mons. Kurečić


Novi skandal trese Zagrebačku nadbiskupiju. Ovoga puta radi se o prijavi akademskog slikara i grafičara i višeg modnog dizajnera, predavača na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu Marina Sovara (41) za seksualno zlostavljanje, za što je optužio donedavnog prebendara mons. Zvonimira Kurečića. Sovar je svoje svjedočanstvo iznio u tjedniku Globus, a s nama je razgovarao jučer neposredno prije odlaska na Međubiskupijski crkveni sud u Zagrebu, koji ga je, nakon njegove pismene prijave, pozvao kako bi dao svoj iskaz.





Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/sovar-seksualno-me-napao-prelat-mons-kurecic-dosao-je-radi-misnice-nista-drugo-1287169 - www.vecernji.hr
Ponekad se pitam je li takav otpor komunizmu unutar katoličkog klera bio samo zato jer im je KP oduzela imovinu, i jer im nisu dali jebati djecu :aw
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by melkior Thu 6 Dec - 14:24

melkior wrote:
Yehudim wrote:
debotoijusto wrote:FILIPINSKI predsjednik Rodrigo Duterte se opet obrušio na rimokatoličke biskupe, kazavši da ih sve treba ubiti jer su beskorisni.
Duterte je opetovano kritizirao Katoličku crkvu i njezine čelnike na Filipinima, no tvrdi da on vjeruje u Boga, ali da su biskupi budale.
"Ne bih uspio u životu... bez Boga", rekao je Duterte pa dodao: "Ali vaši biskupi, pobijte ih. Beskorisni su, to su budale. Znaju samo kritizirati."
Nadalje je 73-godišnji filipinski predsjednik rekao da njegov Bog "ima zdrav razum", u odnosu na "glupog" Boga katoličkih biskupa.

"Nikada nisam rekao da sam ateist", objasnio je Duterte na svečanosti upriličenoj za gradove i općine prijatelje djece.
"Predsjednikovanje je bogomdani dar. Siguran sam da mi ga Bog ne bi dao da sam niškoristi", rekao je.
Filipini su većinska katolička zemlja Azije u kojoj se 80 posto stanovništva izjašnjava praktičnim vjernicima.
Duterte je opetovano optuživao biskupe i svećenstvo za korupciju i spolno zlostavljanje i ustvrdio da je i sam bio žrtva dok je bio školarac u gradu Davaou.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/filipinski-predsjednik-katolicke-biskupe-treba-pobiti-to-su-beskorisne-budale/2047875.aspx


   
Sovar: Seksualno me napao prelat. Mons. Kurečić


Novi skandal trese Zagrebačku nadbiskupiju. Ovoga puta radi se o prijavi akademskog slikara i grafičara i višeg modnog dizajnera, predavača na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu Marina Sovara (41) za seksualno zlostavljanje, za što je optužio donedavnog prebendara mons. Zvonimira Kurečića. Sovar je svoje svjedočanstvo iznio u tjedniku Globus, a s nama je razgovarao jučer neposredno prije odlaska na Međubiskupijski crkveni sud u Zagrebu, koji ga je, nakon njegove pismene prijave, pozvao kako bi dao svoj iskaz.





Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/sovar-seksualno-me-napao-prelat-mons-kurecic-dosao-je-radi-misnice-nista-drugo-1287169 - www.vecernji.hr
Ponekad se pitam je li takav otpor komunizmu unutar katoličkog klera bio samo zato jer im je KP oduzela imovinu, i jer im nisu dali jebati djecu :aw
Zagrebački dizajner: Moćni kaptolski svećenik pokušao me silovati


Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Marinsovargrgurzucko1200px


MARIN Sovar 41-godišnji je predavač na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu, inače i diplomirani akademski slikar, koji je podigao veliku buru u javnosti svojim intervjuom za tjednik Globus u kojemu je ispričao kako je bio žrtva pokušaja silovanja jednog moćnog kaptolskog svećenika.
Sovar je prije 13 godina bio zainteresiran postati svećenik te se 2005. htio i zarediti, što ga je dovelo u bliži kontakt s crkvenim strukturama u Varaždinu i Zagrebu. U tom kontekstu je, kako tvrdi, doživio i pokušaj napastovanja od strane visokopozicioniranog kaptolskog prelata, o kojemu je godinama šutio. U međuvremenu je, kaže, skupio hrabrost o svemu progovoriti za medije, a prethodno je sve i prijavio nadležnim crkvenim institucijama te je dao i iskaz u policiji.
Index je jutros razgovarao sa Sovarom, kojega mediji neprestano nazivaju otkako je jučer objavljena njegova potresna priča.

"Nijedan mi svećenik nije rekao da sve to prijavim"
''Proživljavao sam trinaest godina te nekakve susrete sa svećenicima, jer sam nastavio ići u crkvu i nakon što se to dogodilo, pokušavajući to riješiti i na taj način, ali mi niti jedan od njih kojima sam to ispričao nije rekao da ja to trebam prijaviti. Nikada mi to nisu savjetovali, nego bi rekli: 'Znate, ima svakakvih ljudi, treba se čuvati takvih ljudi.' Takav stav je nešto sa čime se žrtva seksualnog nasilja ne može pomiriti, jer tako ne može doživjeti pravdu. Čovjek onda kroz godine postane sve više nemiran jer to ne može riješiti ni sa sobom ni s tom institucijom. Da ne spominjem velike vjernike, koji to ignoriraju'', rekao nam je na početku razgovora Sovar.
Pitali smo ga kako se nosi s negativnim reakcijama koje su na društvenim mrežama uslijedile nakon objave njegove priče, a u kojima se njegovo svjedočanstvo dovodi u pitanje i njega se napada.
''To licemjerje nije samo prisutno u Katoličkoj crkvi nego u cijelom hrvatskom društvu. Premalo iskrenosti i premalo istine je u hrvatskom društvu, a to izaziva poniženje i neshvaćanje prema ljudima koji su doživjeli takve stvari. Nije meni sve to ugodno. Ja sam ipak svoju intimu iznio u medijima, čovjek onda osjeća određeni strah'', kaže Sovar.

"Moćnici su mislili da mogu sve"
Kaže da se godinama mučio zbog svijesti da u hrvatskom društvu vladaju nazadni stavovi prema žrtvama seksualnog nasilja.
''O meni se stalno pričalo nešto, a zbog čega? Zašto sam ja stigmatiziran jer sam umjetnik i modni dizajner? Iz toga neki odmah zaključe da sam ja muška kurva, kao što se svašta misli i govori o manekenkama, kao da je u redu silovati te žene jer se bave određenim poslom. Tako sam doživio i tu situaciju pokušaja silovanja - moćnici koji su iznad mene mislili su da mogu sve'', ističe Sovar.
Pitali smo ga ima li ipak i pozitivnih reakcija na njegov istup u medijima.
''Dobio sam i mnogo podrške, ljudi mi najviše čestitaju na hrabrosti, iako se ja i dalje osjećam kao kukavica zato što su i dalje kod mene prisutni strahovi u vezi te cijele priče. Mene je počela peći savjest jer to nisam prijavio 13 godina, a nisam zbog svojih strahova i utjecaja okoline i bojazni od reakcija drugih ljudi. Pitao sam se hoće li mi itko vjerovati, brinuo sam da ću se osramotiti, da prijava nema smisla. Ali čovjek se s godinama mijenja, a ja sad imam 41 godinu. Gledam moje studente, koji mi mogu biti djeca, i imam svoje dijete od 10 godina. I ja sam nečije dijete te mi je jako važno što me podržavaju moji roditelji, naročito moja mama, i oni nose taj žig. Moja mama je faca, ona je biskupu Hraniću napisala prosvjedno pismo kakvo sigurno u životu nije pročitao, a bila je i jučer sa mnom kad sam išao dati iskaz na Kaptolu'', kaže nam Sovar.

Odnos prema Katoličkoj crkvi i prema vjeri
Kako objašnjava da se u hrvatskom društvu često okrivljuje žrtva, a ne počinitelj? Što kaže na reakcije roditelja djece koje su zlostavljali svećenici, a koji se ne odlučuju podržati vlastito dijete u toj groznoj situaciji nego im je važnije da ne bude skandala i da se ne zamjere crkvi?
Tekst se nastavlja ispod oglasa

''To je rezultat općeg ispiranja mozga i institucionalnih pravila. Zato sam raščistio sa sobom što se tiče vjere, jer smo odgajani da se to mora događati unutar neke institucije, a ne mora biti tako. Teško je krenuti drugim putem kada si isprogramiran na određeni način. Prestajao sam ići u crkvu pa bih se onda opet vratio nazad, to su velike borbe. Dođem na misu, vidim svećenika i pitam se je li i on zlostavljao nekoga. Nije to jednostavno. Zato mi je objavljivanje moje priče u medijima bilo važno, osjećam da je to preporod, da sam se s tim iskustvom suočio oči u oči. Poklopilo se da je isti dan izašao članak u Globusu i da sam svjedočio na Kaptolu'', odgovara Sovar.
Dodaje kako misli da se ponio kao odgovoran građanin ove republike: ''Izašao sam iz Katoličke crkve kao institucije, ali sam ispoštovao i njena pravila. Poslao sam im pismo pa bi bilo neodgovorno da sam odbio sudjelovati u daljnjem procesu koje je to pismo pokrenulo. Zato sam došao na Kaptol i dao iskaz, iako mi je upitno hoće li oni na kraju išta poduzeti, ali to je na njima.''

Kako je izgledalo jučerašnje svjedočenje na Kaptolu?
Zamolili smo ga da detaljnije objasni kako je izgledao taj proces prijave pokušaja silovanja crkvenim strukturama i o čemu je razmišljao u tom vremenu.
''Imao sam dugo vremena strah da će mi se dogoditi nešto loše ako pod imenom i prezimenom prijavim tog svećenika, jer ja njih doista doživljavam kao mafiju i imam razloga za takav stav. Pismo prijave u kojemu sam sve opisao isprva nisam smio poslati niti sam se smio potpisati. Zvao sam Kaptol i rekao što mi se dogodilo te ponudio da odmah dođem s nekime tamo razgovarati o svemu, međutim osoba s kojom sam razgovarao mi je rekla da je to nemoguće jer postoji proces po kanonskom pravu koji se treba ispoštovati, a prvi korak je pismo u kojem ću sve objasniti. Tada nisam imao hrabrosti to napraviti. Kasnije sam to ipak učinio, a Nadbiskupski duhovni stol onda odgovori da su zaprimili tu prijavu i da će to proslijediti nadležnima. Onda sam dosta čekao na njihovu reakciju, a odluka da ću sve ispričati za medije se zapravo dogodila u par dana, spletom okolnosti. S Kaptola su mi se onda javili prošli tjedan u srijedu, i to mejlom, od posrednika Ivana Raka koji mi je najavio da ću dobiti poziv za svjedočenje. Poziv je stigao u petak, a jučer sam na Kaptolu svjedočio'', ispričao nam je Sovar.
"Više me zanima istraga policije nego kanonsko pravo"
Kaže da je jučer dva sata davao iskaz na Kaptolu: ''Bili su prisutni ispitivač i zapisničar s njihove strane. Bio je to normalan razgovor te sam potpisao i papir na kojemu stoji da ne bih trebao detaljnije pričati o tome. Ali sve je već bilo u medijima. Bilo je to sve u redu i sada oni po kanonskom pravu, u koje se ne kužim previše, vode dalje svoju istragu. Mene više zanima istraga policije.''

Svećenik koji ga je pokušao silovati danas je u Povjerenstvu za ekumenizam i dijalog
A što je sa svećenikom koji ga je, kako tvrdi, pokušao silovati, pitamo Marina Sovara. Na društvenim mrežama se već nagađalo da je u međuvremenu umro, no Sovar to demantira.
 
''Taj prelat koji me pokušao napastovati i dalje radi na Kaptolu, pogledajte na internetu Nadbiskupski duhovni stol, piše tamo da je on u Povjerenstvu za ekumenizam i dijalog. To zvuči prekrasno, baš on za ekumenizam i dijalog. On je uvijek bio na nekom položaju. Nisam htio o njemu razmišljati, no vidio bih ga na televiziji, u nekakvim odborima, stalno bih na njega tako naletio. On je uvijek na nekom visokom položaju na Kaptolu, zato sam se i plašio. Brinuo sam se i da bi me mogli tužiti. O tome ljudi isto razmišljaju, što ako ih to financijski uništi? No mrzim kad netko kaže 'može biti i gore', to je stav pesimista”, rekao nam je Sovar.

Index se upitom obratio i Zagrebačkoj nadbiskupiji za komentar cijele situacije, te ćemo ga objaviti kada ga dobijemo.

"Učinio je da se osjećam kao govno i komad mesa"
 

U svibnju je Marin Sovar razgovarao s inspektoricom iz policije u Heinzelovoj, ali nije tada podnio kaznenu prijavu. Sovar ističe da ga je i inspektorica ohrabrila.
''Ja sam bio sebe uvjerio da to što se dogodilo nije nikakav zločin i da sam ja možda nekako kriv za to. U našem društvu kad kažeš da te je netko pokušao silovati znači da ti je skinuo gaće i napola ti ga stavio. A ovo što se meni desilo, to je kao 'pa samo je nešto pokušao'. Ja sam i samoga sebe zbog utjecaja okoline uvjeravao u to, no inspektorica mi je rekla da je to što mi se dogodilo za prijavu. Uostalom, ja radim na fakultetu. Što bi bilo da mi dođe neka studentica i da ja nju tako počnem pipati i onda kažem 'Pa ja sam, eto, samo pokušao?' Što bi se sa mnom dogodilo? Pa više ne bih radio tu na fakultetu, s pravom. Isto bi trebalo vrijediti i za njega. On je učinio da se osjećam kao govno i komad mesa. To je to zbog čega se žrtva osjeća poniženo i bespomoćno. Tek sam u razgovoru s inspektoricom do kraja shvatio koliko se sramim zbog svega. Kod nas je teško muškarcima prijaviti takve stvari, jer odmah ljudi kažu da si pederčina, što hoćeš i bolje šuti'', objašnjava Sovar.

O hrvatskoj šutnji
Sovar se nije pokajao što je odlučio ispričati svoje traumatično iskustvo za medije. Smatra da je to bio važan korak i da se zbog toga osjeća preporođeno. 
Za sve one koji ga zbog toga pokušavaju omalovažiti, kao i za ostale, ima sljedeću poruku: ''Volio bih da ljudi shvate da će nam u Hrvatskoj biti bolje ako se svaki pojedinac pokrene, ako kaže što je loše, što ga smeta, što je nepravda, ali na jedan mudar način i bez agresije. Mudrost je i pitati za savjet nekoga. Ja sam se u svojim iskazima držao istine, bez kalkuliranja. Kao što sam već rekao, želim ostati živjeti u Hrvatskoj i želim da moje dijete tu živi. Prema tome, na nama je da naše društvo učinimo boljim, na mudar način i kroz dijalog, koji onda otkriva i neke nove puteve.''

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zagrebacki-dizajner-mocni-kaptolski-svecenik-pokusao-me-silovati/2048074.aspx
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by melkior Thu 6 Dec - 14:29

Liberalizam se uvukao i u redove Katoličke Crkve. Osnovni problem liberalizma je u tome što zanemaruje ono što je bitno,  a stavlja naglasak na ono nebitno. Tako katolički biskupi na Filipinima pozivaju na oprost narkodilerima, zanemarujući da je za oprost prije svega potrebno - pokajanje, i da je za oprost nadležan Bog, a ne država, te da se osnovno individualno duhovno načelo "okreni drugi obraz" i "tko tebe kamenom - ti njega kruhom" ne može primijeniti na društvo u cjelini, jer to u konačnici znači podržavanje kriminala i općeg zla. Oni koji su počinili zlo trebaju odgovarati za zlo na ovome svijetu, a sami neka se pobrinu za Božje milosrđe na onome svijetu.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by melkior Thu 6 Dec - 14:31

melkior wrote:Liberalizam se uvukao i u redove Katoličke Crkve. Osnovni problem liberalizma je u tome što zanemaruje ono što je bitno,  a stavlja naglasak na ono nebitno. Tako katolički biskupi na Filipinima pozivaju na oprost narkodilerima, zanemarujući da je za oprost prije svega potrebno - pokajanje, i da je za oprost nadležan Bog, a ne država, te da se osnovno individualno duhovno načelo "okreni drugi obraz" i "tko tebe kamenom - ti njega kruhom" ne može primijeniti na društvo u cjelini, jer to u konačnici znači podržavanje kriminala i općeg zla. Oni koji su počinili zlo trebaju odgovarati za zlo na ovome svijetu, a sami neka se pobrinu za Božje milosrđe na onome svijetu.
Katolička Crkva ima poslanje da spašava duše, a ne uhodane biznise mafije, u protivnom je i sama nšta drugo nego - mafija.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by melkior Thu 6 Dec - 14:35

Izgleda da se vraćamo u vremena kada je vrijedila krilatica: pobijte ih sve, Bog će znati koji su njegovi. Očito je u ljudskoj prirodi da mrkva ne funkcionira bez batine.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by debotoijusto Thu 6 Dec - 14:39

rođen u Zlataru (Krapinsko-zagorska županija) 1951.; studij teologije i filozofije je završio na Papinskom učilištu Gregoriani u Rimu, gdje je potom najprije postigao magisterij iz dogmatske teologije, a zatim i magisterij i doktorat iz kanonskog prava (1992.). Nekoliko godina je bio predstojnik Katehetskog ureda Zagrebačke nadbiskupije (1992.-1998.) i prvi predstojnik Nacionalnog katehetskog ureda Hrvatske biskupske konferencije (1994.-1998.). Bio je, također, branitelj ženidbenog veza na Ženidbenom sudu Zagrebačke nadbiskupije (1987.-1998.) i sudski vikar Međubiskupijskog suda prvoga stupnja u Zagrebu (2000.-2006.). osim nabrojanoga predavao je na Filozofsko-teološkom institutu Družbe Isusove u Zagrebu a od 2001. je predsjednik Hrvatskog biblijskog društva.

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale 160124-Molitva%20za%20jednistvo%20kr%C5%A1%C4%87ana%20(23)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale Empty Re: Filipinski predsjednik: Katoličke biskupe treba pobiti, to su beskorisne budale

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum