ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U kojoji to EU žive Hrvati ?

Go down

U kojoji to EU žive Hrvati ? Empty U kojoji to EU žive Hrvati ?

Post by Yehudim Tue 30 Oct - 9:50

Sjećam se šoka kad sam počela raditi u Irskoj, prije tri godine, kako se ovdje porezni zakoni bitno drugačije provode nego u Hr – poreznici prvo savjetuju, zatim upozoravaju i tek ako si apsolutni kretenski ignorant onda te kazne. Imala sam u međuvremenu nekoliko poreznih nadzora i svaki je završio na savjetovanju iako su greške bile takve da bi nam u Hr sustavu napisali milijunske kazne.
Svaka nova kretenarija uvedena u Hr, kojoj je isključiva svrha bio porezni teror, pravdala se odredbama EU i uvijek, ama baš uvijek naglasak je bio na ogromnim kaznama.

Ona divota od JOPPD obrasca – “to EU zahtijeva od nas” – samo od nas, od Iraca ništa. PDV obrazac – pisala sam članak davno – mjesečni HR PDV obrazac ima više podataka nego cijeli završni račun u Irskoj. Zbog EU, jelte.
Obzirom da me još uvijek ponekad prate vijesti iz lijepe nam naše, stalno neka drama: stižu nova EU pravila, a s njima i smak svijeta:




U kojoji to EU žive Hrvati ? Pravila-700x151
 
U kojoji to EU žive Hrvati ? Pravilla-700x169
 
 
 
 
 
 
 
Bome za ovu odredbu u turizmu Irci nisu čuli. Ako si slažete putovanja putem interneta iz Irske, situacija se nije promijenila ni malo, a pogotovo ne radikalno.
Čitam kako je u zadnje vrijeme drama oko razdjelnika i bojlera, svi moraju uvesti razdjelnike, troškovi ogromni, kaznekatastrofalne.
EU zahtijeva da se izbace ne znam kakvi bojleri, trošak ogroman kazne drama.

Bila je ono neka drama oko žarulja prošle godine u Hr, ne znam, mi u Irskoj imamo doma iste žarulje kakve smo imali i prije.
Čitam redovno irske novine i tu nema ništa o bojlerima. Kakvi mrkli razdjelnici, ovdje je privatna imovina toliko zaštićena da kaj koga boli briga kaj ja imam doma na radijatorima. U Irskoj se EU odredbe smatraju smjernicama, a o kaznama ni slova. Potražila sam u irskim novinama članke o novim EU pravilima i jedino što mi iskače su bile promjene o GDPR i o flaširanoj vodi.
U kojoji to EU žive Hrvati ? Bottled-water
Ni slova o kaznama, nema histerije, nema ogromnih izdataka.
Ne znam kako je u drugim EU zemljama ali čini mi se da Nijemci, Francuzi i svi ostali državljani EU nisu histerično počeli juriti tražeći tko će im instalirati razdjelnike ili nove bojlere. Kako to da u ostatku EU nema enormnih kazni za svaku stvar koju EU predloži?
Možda oni nemaju dovoljno stručnjaka koji bi znali čitati EU zakone? Možda oni nemaju dovoljno uhljeba koje bi trebalo nahraniti kaznama i mitom? Možda nemaju rođu koji bi pobrao masne pare na ugradnji razdjelnika i uvozu bojlera? Nemaju pojma kak se to dela.
Kad je EU naredila Irskoj da mora naplaćivati vodu (voda je ovdje besplatna), Irska država je konačno zatražila od ljudi da plate vodu i onda je država te novce vratila. Sad se opet voda ne plaća, bez obzira na EU pravila.
Ne znam tko živi u kojoj EU, al moram priznati, ova u kojoj sam sada nekak mi se više sviđa.


http://zagrebdublin.com/dublin/u-kojoj-mi-to-eu-zivimo/?fbclid=IwAR348dOq-83r3Ph6TpmytNLJ4455C-q74Xp98oJN8DkwKdSXN6sZrs8L0eU

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

U kojoji to EU žive Hrvati ? Empty Re: U kojoji to EU žive Hrvati ?

Post by Guest Tue 30 Oct - 21:17

Jbtg..Velmože odlucile zauzdati Kmetiju..nema labavo... Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U kojoji to EU žive Hrvati ? Empty Re: U kojoji to EU žive Hrvati ?

Post by Guest Tue 30 Oct - 21:25

sve zavisi koliko drzave zeli stisnuti gradjane..

Ovdje u svabiji je ..moram jos pitati,ali nakon 7 godina morate izbaciti one moderne kamin peci,jerbo,kao tada pocinju vise zagadjivati zrak..vjerujem da je daljnja prodaja i bilanca ipak u pitanju,..Plinski bojleri,pak se strogo godisnje kontroliraju..nedavno bio Čadjo i noša neki kompjuterski analizator plinova..jebote..napredovali i obrazovali se Cadje..
ima tak otih stvari koje nerviraju covjeka,ali se bosti sa rogatim..mos samo zavrsiti naboden..jbtg.. pale
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U kojoji to EU žive Hrvati ? Empty Re: U kojoji to EU žive Hrvati ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum