ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by Hektorović Tue 4 Sep - 10:32

Eurozastupnik Tonino Picula u izjavi za Dnevnik.ba nedvosmisleno je poručio kako se zbog svoje funkcije u Europskom parlamentu ne želi uključivati u tekuću izbornu kampanju u BiH, čak i kada se radi o, kako je naglasio, „tendencioznim političkim krivotvorinama“.
Nakon što je SDP BiH od sestrinske stranke u Hrvatskoj zatražio ograđivanje od stavova eurozastupnika i člana SDP-a Hrvatske, Tonina Picule, a u kojima se on jasno i nedvojbeno pred vanjskopolitičkim odborom EP zauzima za izbornu reformu i poštivanje odluka Ustavnog suda BiH, zatražili smo komentar i glavnog aktera ove priče.
Tonino Picula u izjavi za Dnevnik.ba nedvosmisleno je poručio kako se zbog svoje funkcije u Europskom parlamentu ne želi uključivati u tekuću izbornu kampanju u BiH, čak i kada se radi o, kako je naglasio, „tendencioznim političkim krivotvorinama“.
“Čini mi se da kritičari, ionako, više ciljaju na Rezolucije EP-a, SSP EU/BIH kao i na odluku Ustavnog suda BiH nego na mene; a ti dokumenti spadaju u čvrste činjenice o lošem stanju u BiH, koje plitkim osporavanjima samo dobivaju na težini." – zaključio je ovaj visokopozicionirani član hrvatskog SDP-a na apele koje je sestrinske stranka iz BiH uputila matičnoj stranci u Zagrebu.
Podsjetimo, nakon što se Tonino Picula pred vanjskopolitičkim odborom Europskog parlamenta, između ostalog kao voditelj Izaslanstva Europskog parlamenta za odnose sa BiH, jasno založio za provođenje odluka Ustavnog suda BiH, odnosno izbornih reformi koje podrazumijevaju legitimno predstavljanje hrvatskog naroda u vlasti, Socijaldemokratska partija BiH, apelirala je kod imenjaka u Zagrebu da se ograde od, kako su naveli „rasističkih i uvredljivih“ stavova svoga člana.
SDP BiH u Piculinim stavovima vidi nastavak „retrogradne politike“ Bože Ljubića i Dragana Čovića, te se pita „proslavlja li on osnivanje paradržave Herceg Bosne koja je pred Tribunalom u Haagu označena kao zločinački poduhvat“.
Za SDP BiH, Picula je svojim izjavama prigrlio politiku podjela i nacionalizma, te su njegove izjave uvreda za sve socijaldemokrate.
Dnevnik.ba
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by Hektorović Tue 4 Sep - 10:33

OPTUŽILI GA ZA "RETROGRADNI NACIONALIZAM" SDP BiH traži od SDP-a RH da se ogradi od eurozastupnika Picule
"Njegove tvrdnje o tome kako građani jednog naroda ne mogu birati predstavnike drugog naroda stavovi su Bože Ljubića, Dragana Čovića i HDZ-ovske retrogradne nacionalističke politike", navodi SDP BiH. Iz te stranke očekuju da se SDP Hrvatske ogradi od Piculinih stajališta.
Socijaldemokratska partija (SDP) Bosne i Hercegovine zatražila je od kolega iz SDP-a Hrvatske da se ograde od stajališta njihova eurozastupnika Tonina Picule koji se tijekom ovotjedne rasprave pred vanjskopolitičkim odborom Europskog parlamenta založio za izbornu reformu u BiH koja bi uvažila i mogućnost da Hrvati izaberu svoje legitimne predstavnike u vlasti.
U priopćenju koje su u subotu objavili tiskani mediji u BiH, SDP iz te zemlje navodi kako Picula iznosi 'rasističke i uvredljive' stavove o Bosni i Hercegovini, te da zastupa stajališta dužnosnika HDZ-a BiH i Hrvatskog narodnog sabora. 
"Njegove tvrdnje o tome kako građani jednog naroda ne mogu birati predstavnike drugog naroda stavovi su Bože Ljubića, Dragana Čovića i HDZ-ovske retrogradne nacionalističke politike", navodi SDP BiH. Iz te stranke očekuju da se SDP Hrvatske ogradi od Piculinih stajališta, navodi Hina. 
Pri tome su naveli kako politika HDZ-a BiH podrazumijeva podjelu djece u školama, proslavu Herceg Bosne kojoj je presudio sud u Haagu, te je protivna  presudi Suda za ljudska prava iz Strasbourga u predmetu nacionalnih manjina Sejdić-Finci. 
"Ovakvi istupi nekoga tko nominalno predstavlja i socijaldemokratsku obitelj uvreda su i za sve socijaldemokrate", stoji u priopćenju SDP-a BiH. 
SDP-ov europarlamentarac Tonino Picula sudjelovao je ovoga tjedna u raspravi vanjskopolitičkog odbora Europskog parlamenta na kojemu se razmatrao prijedlog Rezolucije o izvještaju Europske komisije o napretku BiH za 2018.
Picula se pritom založio za provedbu presude Ustavnoga suda BiH u predmetu Bože Ljubića koja inzistira na legitimnom zastupanju predstavnika triju konstitutivnih naroda bez mogućnosti preglasavanja od strane brojnijih naroda.
SDP BiH  i druge većinske bošnjačke stranke protive se toj presudi Ustavnog suda zauzimajući se isključivo za primjenu modela jedan birač jedan glas.  
Dnevnik.ba 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by Guest Tue 4 Sep - 12:53

Ćevapi kad krenu pričati o civilizaciji, a stari samo 25 godina kao narod i nacija.

Nikad vidjeli Švicarske i Belgije. Što je najgore, izbjeglica možeš biti milijun puta vani i živjeti skoro 30 godina, ali prestat biti ćevap nikada i to je dokaz kad odeš u Njemačku i druge zemlje pa mi krenu priče "naši ljudi, naš jezik, Balkan, ovo-ono...".
Niti "naših" ljudi, niti "našeg jezika" a još manje Balkana koji se najviše ističe u srpskom i muslimanskom korpusu kao zaokruživanje i asocijacije na mitomaniju.
Od toga normalan, pošten, častan i dostojanstven čovjek i Hrvat bježi na svaki mogući način jer i dan danas je ta planina Balkan izvor zla za Hrvate, kako u HR tako u BiH.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by kic Tue 4 Sep - 13:01


mlak odgovor..

a vid ove:

Ana Popovic
Veća je garancija uspjeha ako se biraju POŠTENI ljudi bez obzira na nacionalnost. Samo to može BiH spasiti jer je narod toliko izmiješan, da u jednoj porodici imaš sve tri nacionalnosti. Podržavam ljevičare BiHa u tom nastojanju.
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by vuksadinare Tue 4 Sep - 13:05

a i picula ej papak..sad se izvlaci..'nisam ja majke mi oni su..'...boji se da bi ovi iz sdp-a u hrvatskoj mogli poslusat ove iz sdp bh-a...pa se ovaj prepao da se ne bi nasao na listi za nove eu parlamentarne izbore gdje visi evo pet godina...vidi se da je plenkijev dvojnik..fotelja....'ovi nisu mene napali nego rezulucije eu komisija'..jesu tebe su napali imenom i prezimenom picula...budi đek i poruci im da to je misljenje i stav i od tog ne odstupam a ne vaditi se..'nisam ja majek mi..'..jebote ne bi me iznenadilo d asutra pocne pricat u korist sarajeva
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by Hektorović Tue 4 Sep - 13:06

kic wrote:
mlak odgovor..

a vid ove:

Ana Popovic
Veća je garancija uspjeha ako se biraju POŠTENI ljudi bez obzira na nacionalnost. Samo to može BiH spasiti jer je narod toliko izmiješan, da u jednoj porodici imaš sve tri nacionalnosti. Podržavam ljevičare BiHa u tom nastojanju.
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min

Pa Picula je maksimalno mlak tip, no I takav je u Sarajevu babaroga čim spomene preglasavanje i prava Hrvatskog naroda...

A ovo drugo je ili totalna ovca ili totalni trol...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by vuksadinare Tue 4 Sep - 13:08

Hektorović wrote:
kic wrote:
mlak odgovor..

a vid ove:

Ana Popovic
Veća je garancija uspjeha ako se biraju POŠTENI ljudi bez obzira na nacionalnost. Samo to može BiH spasiti jer je narod toliko izmiješan, da u jednoj porodici imaš sve tri nacionalnosti. Podržavam ljevičare BiHa u tom nastojanju.
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min

Pa Picula je maksimalno mlak tip, no I takav je u Sarajevu babaroga čim spomene preglasavanje i prava Hrvatskog naroda...

A ovo drugo je ili totalna ovca ili totalni trol...
..picula se ukenja cim mu netko priprjeti...dokaz je ovo njegovo vađenje..nisam ja oni su...dakle tu ej pokazao da mu ej ipak najvaznija fotelja od stava...jedine tamo sto drze do stava i rijeci su petirka i tomasicka..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by vuksadinare Tue 4 Sep - 13:10

...koliko se tu pokazao kao picka...da je svalio krivnju na eu komisije i rezolucije..dakle porucio je sarajevu..tipa..'ne bi ja ali eto natjerali me ovi iz brisela'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by dijagram Tue 4 Sep - 13:11

jos dva tri clanka u novinama i picula ce traziti ustasku zmiju poput josipovica,mesica i slicne bagre.
i da, detektirat ce istu u hercegbosancima jer su u hr trenutno nesto izvan fokusa,
previse se lovi ustase po samoj hrvatskoj
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by kic Tue 4 Sep - 13:12

Hektorović wrote:
kic wrote:
mlak odgovor..

a vid ove:

Ana Popovic
Veća je garancija uspjeha ako se biraju POŠTENI ljudi bez obzira na nacionalnost. Samo to može BiH spasiti jer je narod toliko izmiješan, da u jednoj porodici imaš sve tri nacionalnosti. Podržavam ljevičare BiHa u tom nastojanju.
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min

Pa Picula je maksimalno mlak tip, no I takav je u Sarajevu babaroga čim spomene preglasavanje i prava Hrvatskog naroda...

A ovo drugo je ili totalna ovca ili totalni trol...

svaki hrvat je babaroga i loš njima-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by Guest Tue 4 Sep - 13:13

kic wrote:
mlak odgovor..

a vid ove:

Ana Popovic
Veća je garancija uspjeha ako se biraju POŠTENI ljudi bez obzira na nacionalnost. Samo to može BiH spasiti jer je narod toliko izmiješan, da u jednoj porodici imaš sve tri nacionalnosti. Podržavam ljevičare BiHa u tom nastojanju.
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min
Klasičan primjer goveda.

Kladim se da živi sa psom, troši 600-1000 kn mjesečno na kozmetiku i solarije, pičke daje za par cugi, u životu skuhala nije ništa, ujutro mrzi muškarce i kršćanstvo, a ostatak dana cijeli svijet, dok o ozbiljnim političkim i životnim stvarima napamet recitira bajke Lennona, Marxa, Tite i Dawkinsa koje pročita na mainstream portalima od nekih influencerica, seksologinja, modnih gurua, etc. Savršeno mi se uklapa u taj kalup.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by vuksadinare Tue 4 Sep - 13:13

dijagram wrote:jos dva tri clanka u novinama i picula ce traziti ustasku zmiju poput josipovica,mesica i slicne bagre.
i da, detektirat ce istu u hercegbosancima jer su u hr trenutno nesto izvan fokusa,
previse se lovi ustase po samoj hrvatskoj
ma usrao se lik na prvu prijetnju iz sarajeva da ce ga tuziti sdp-u ovdje...da ga izbace...odmah je vidio kako mu opet izmice fotelja u briselu..i sad poceo mjenjat plocu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by dijagram Tue 4 Sep - 13:14

Fénix wrote:
kic wrote:
mlak odgovor..

a vid ove:

Ana Popovic
Veća je garancija uspjeha ako se biraju POŠTENI ljudi bez obzira na nacionalnost. Samo to može BiH spasiti jer je narod toliko izmiješan, da u jednoj porodici imaš sve tri nacionalnosti. Podržavam ljevičare BiHa u tom nastojanju.
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min
Klasičan primjer goveda.

Kladim se da živi sa psom, troši 600-1000 kn mjesečno na kozmetiku i solarije, pičke daje za par cugi, u životu skuhala nije ništa, ujutro mrzi muškarce i kršćanstvo, a ostatak dana cijeli svijet, dok o ozbiljnim političkim i životnim stvarima napamet recitira bajke Lennona, Marxa, Tite i Dawkinsa koje pročita na mainstream portalima od nekih influencerica, seksologinja, modnih gurua, etc. Savršeno mi se uklapa u taj kalup.  :D
jebate led, kajica, tko drugi :)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by kic Tue 4 Sep - 13:15

Fénix wrote:
kic wrote:
mlak odgovor..

a vid ove:

Ana Popovic
Veća je garancija uspjeha ako se biraju POŠTENI ljudi bez obzira na nacionalnost. Samo to može BiH spasiti jer je narod toliko izmiješan, da u jednoj porodici imaš sve tri nacionalnosti. Podržavam ljevičare BiHa u tom nastojanju.
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min
Klasičan primjer goveda.

Kladim se da živi sa psom, troši 600-1000 kn mjesečno na kozmetiku i solarije, pičke daje za par cugi, u životu skuhala nije ništa, ujutro mrzi muškarce i kršćanstvo, a ostatak dana cijeli svijet, dok o ozbiljnim političkim i životnim stvarima napamet recitira bajke Lennona, Marxa, Tite i Dawkinsa koje pročita na mainstream portalima od nekih influencerica, seksologinja, modnih gurua, etc. Savršeno mi se uklapa u taj kalup.  :D

al je opisa.

+ radi u drž službi
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by Guest Tue 4 Sep - 13:20

Ooooooooooooo da!!! Posao gdje radi je što drugo nego državna služba. Kako sam to uspio budaletina zaboraviti što je među 2 najvažnije stvari kad se o takvima priča... :)  To je praktički preduvjet za sve ostalo što čuješ. Valjda djedovi o očevi to "obranili" i "očuvali" 45'.

Kolcem i pajserom po leđima što sam to izostavio. :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by dijagram Tue 4 Sep - 13:22

mesanci su posebna prica
sacuvaj boze
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene Empty Re: Picula: Napadi iz Sarajeva su više usmjereni na europske rezolucije i presude Ustavnoga suda BiH nego na mene

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum