ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/7/2018, 23:34

kic wrote:
mislis, mi imamo vise takvih

ocean > more
Pa nekako, mi kao more, valujemo :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/7/2018, 23:38


kako IQ test?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 00:00

kic wrote:
kako IQ test?
A, ne znam :)
Jučer sam išla na neko testiranje, za ono što sam od 10. mjeseca čekala. Voditelja EU projekata, preko Hzz-a :) Preko 200 je prijavljeno, a sada u ovom krugu primaju samo 20. U dvije godine, 60. Uglavnom, test inteligencije, test osobnosti i intervju. Na testu inteligencije sam se iznenadila jer se rješava na štopericu, imaš oko minutu i pol vremena za 12 pitanja, a pitanja nisu na jednom papiru, nego na dva. Pitanja nisu teška, nego to vrijeme te zbuni i drugi papir na kojem su kućice za odgovore užasno male...Zeznuto, a zapravo pitanja nisu. Test osobnosti, nisam takvo što nikada vidjela. Ono uspoređuješ riječi koje te najbolje opisuju. Izmiješano možda 8 riječi, i stalno se vrte, samo u različitim korelacijama. Poslije intervju koji sam odlično odradila :)
Ne nadam se ičemu, već sprdnji na moj račun da sam pala na testu inteligencije :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/7/2018, 00:04


nisam znao da se IQ moze pasti, mislio sam da se to mjeri..

kod psiho testova se gledaju kontradiktornosti pa je fazon samo primijetit to i ne upast u zamku
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 00:11

kic wrote:
nisam znao da se IQ moze pasti, mislio sam da se to mjeri..

kod psiho testova se gledaju kontradiktornosti pa je fazon samo primijetit to i ne upast u zamku
Ja znam da sam kod toga rekla sebi: ovo si ti, što god bude u usporedbi, ovo si ti :)
A, inteligencije...rješavala sam testove i na moru (vjerojatno je zbog toga moj internet misteriozno nestao, jer sam štreber), uglavnom sam bila u prosjeku, iako sam prije par godina bila malkoc iznad :) Jel moguće da čovjek otupavi s godinama?
Ti testovi nisu teški, uopće, ali vrijeme....to me iznenadilo.
A, to za pad, volim se šaliti na svoj račun, pa zato i sarkazam :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/7/2018, 08:14


treba paziti na ta ponavljanja pojmova samo..

i ja imam osjećaj da sam s vremenom sve tupaviji, iako znam puno više stvari nego prije 5g.. a vremenskog ograničenja za rješavanje valjda mora biti, na poslu se moraju brojne odluke donositi često bez puno filozofiranja..

jel se ti to prijavljuješ u vojsku? :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 09:18

A zbog čega se osjećamo tupavijima?

Ne znam jel vojska, al imam osjećaj da konstantno vodim borbu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/7/2018, 09:26


znaš Alan Forda: kad se borim, neprijatelja nemam..

mislim da je dotok previše informacija učinio da ne osjećamo dodir sa sobom, pa i svako malo ostvarenje kao štricanje jabuke vidimo kao duhovno ozdravljenje..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 09:29

mativka wrote:
Jel moguće da čovjek otupavi s godinama?

Naravno. Ali taj proces ne počinje rođenjem, nego od nekog mentalnog vrhunca, koji je individualan, ali kod većine počinje u pedesetim godinama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 09:31

kic wrote:mislim da je dotok previše informacija učinio da ne osjećamo dodir sa sobom, pa i svako malo ostvarenje kao štricanje jabuke vidimo kao duhovno ozdravljenje..

Duh ionako najčešće nije direktno povezan sa inteligencijom. I ljudi koji su IQ zakinuti itekako mogu biti duhovni odnosno duhovno zdravi. I obrnuto, ljudi sa visokom razinom IQ mogu biti teško duhovno bolesni pa i prave pravcate duhovne nakaze.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/7/2018, 09:36


pojam inteligencije mi je na određeni način jasniji, brže prepoznavanje određenih pojava i u toj prednosti se krije bolje prilagođavanje..

no, što je duhovnost?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 09:42

kic wrote:
pojam inteligencije mi je na određeni način jasniji, brže prepoznavanje određenih pojava i u toj prednosti se krije bolje prilagođavanje..

no, što je duhovnost?

Pa na to pitanje sam barem načelno odavno odgovorio na ovom forumu. :)
I to na onoj wolfovoj temi. Mativka je sudjelovala u toj raspravi pa ti to može potvrditi, a i aben je bio prisutan makar se nije posebno oglašavao.
Koristi tražilicu ako te zanimaju moji komentari na tu temu, meni se sad ne da.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 12:38

Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Jel moguće da čovjek otupavi s godinama?

Naravno. Ali taj proces ne počinje rođenjem, nego od nekog mentalnog vrhunca, koji je individualan, ali kod većine počinje u pedesetim godinama.
Bože, otupaviti ću prije vremena!:)
Kao što je Kic spomenuo, jel moguće da je uzrok tome prevelika količina informacija koje ne stignemo kvalitetno obraditi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 12:43

Speare Shaker wrote:
kic wrote:
pojam inteligencije mi je na određeni način jasniji, brže prepoznavanje određenih pojava i u toj prednosti se krije bolje prilagođavanje..

no, što je duhovnost?

Pa na to pitanje sam barem načelno odavno odgovorio na ovom forumu. :)
I to na onoj wolfovoj temi. Mativka je sudjelovala u toj raspravi pa ti to može potvrditi, a i aben je bio prisutan makar se nije posebno oglašavao.
Koristi tražilicu ako te zanimaju moji komentari na tu temu, meni se sad ne da.
Osobno su mi zanimljive rasprave na temu duha i duhovnosti. No, opet se u meni javlja pitanje: Jesu li stajališta na tu temu konstanta ili su podložna promjenama?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 13:14

mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Jel moguće da čovjek otupavi s godinama?

Naravno. Ali taj proces ne počinje rođenjem, nego od nekog mentalnog vrhunca, koji je individualan, ali kod većine počinje u pedesetim godinama.
Bože, otupaviti ću prije vremena!:)

Otupavit ćeš kad i svi ljudi. Kad im dođe vrijeme za to, onda otupave, ne prije. :)

mativka wrote:Kao što je Kic spomenuo, jel moguće da je uzrok tome prevelika količina informacija koje ne stignemo kvalitetno obraditi?

Tupavljenju? Prije vremena ili na vrijeme :D sasvim svejedno. :)
Pa teško da je to moguće, barem ja to ne mogu zamisliti.
Naime, inteligencija je neka vrsta običnog alata uma koji ne ovisi o količini informacija koju um obrađuje, barem ne bitno.
Za razliku od duha, jer prevelika količina informacija može lako dovesti do moralne pa i sveopće relativizacije, a to često zna dovesti do duhovne tuposti pa i nakaznosti. Dakle, tupavljenje je ovdje prije svega duhovno.
Kako sam to već govorio ranije, nije svaka duhovnost one vrste koju uobičajeno opisujemo kao pozitivnu.
Duh je naime moguće najbolje načelno definirati poput one Hegelove (ne doduše apsolutne) ideje koja misli samu sebe i koja teži nekom svom samostvarenju, postizanju nekog cilja čega nositelj ili samo konzument tog duha često nije jasno svjestan, ima neku svoju unutarnju i autonomnu logiku, svijest i volju.
Moral je primjerice jedan od temeljnih sadržaja duha, skupa sa osobnom savješću i tu je razlika u odnosu na inteligenciju koja je amoralna odnosno moralno neutralna kategorija jer predstavlja samo alat koji može pomoći, ali bome i odmoći duhu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 15:09

metilda wrote:
violator wrote:


:) Vidi je. Krasuljak! Jos se nije posve zaogrnula bojom. :) Koliko je dugo imas? Moje su jos bebe. :)

imala sam je 4 godine a sad je više nemam :( nije me bilo doma mjesec dana i muž je nije zalijevao a one hoće puno vode svaki dan.. uginula mi je :(


:-( Zao mi je.. Hoces li je nanovo posaditi? Jesi li uspjela nesto spasiti?

A mozda je muz ipak zalijevao.. Samo.. Tebe nije bilo. Mozda je to ta razlika.

Spomenula sam primjer s omiljenom noninom biljkom koja je uvenula par dan prije njene smrti. Biljka koja je godinama odolijevala zimskoj hladnoci i ljetnoj jari..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 15:15

[quote="Noor"]
violator wrote: njegovo tumacenje je totalno alogicno, k tome :)

:-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/7/2018, 15:19

mativka wrote:Često sam zbunjena ljudskim stajalištima i djelovanjima. Ponekad imam osjećaj, da ništa veze s vezom, nema veze :)




avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/7/2018, 09:10

Speare Shaker wrote:[
Moral je primjerice jedan od temeljnih sadržaja duha, skupa sa osobnom savješću i tu je razlika u odnosu na inteligenciju koja je amoralna odnosno moralno neutralna kategorija jer predstavlja samo alat koji može pomoći, ali bome i odmoći duhu.
Znači li to da su duh, duhovnost, inteligencija promjenjive kategorije?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/7/2018, 09:52

mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
Moral je primjerice jedan od temeljnih sadržaja duha, skupa sa osobnom savješću i tu je razlika u odnosu na inteligenciju koja je amoralna odnosno moralno neutralna kategorija jer predstavlja samo alat koji može pomoći, ali bome i odmoći duhu.
Znači li to da su duh, duhovnost, inteligencija promjenjive kategorije?

Stalna na ovom svijetu samo mijena jest.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 6/7/2018, 12:00

Speare Shaker wrote:
kic wrote:mislim da je dotok previše informacija učinio da ne osjećamo dodir sa sobom, pa i svako malo ostvarenje kao štricanje jabuke vidimo kao duhovno ozdravljenje..

Duh ionako najčešće nije direktno povezan sa inteligencijom. I ljudi koji su IQ zakinuti itekako mogu biti duhovni odnosno duhovno zdravi. I obrnuto, ljudi sa visokom razinom IQ mogu biti teško duhovno bolesni pa i prave pravcate duhovne nakaze.
Istina, a onda su ti potonji i potencijalno najopasniji.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum