ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 13:44

A tu smo znači, to je pravi cilj Istanbulske konvencije : Još mehanizama kontrole od matrijaharne imperije nad muškima


https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2004957
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 13:49

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom PXL_230518_20732916
FOTO: PATRIK MACEK/PIXSELL

ŽENSKA mreža Hrvatske zatražila je u subotu od vlade da iz javnog savjetovanja povuče Nacrt prijedloga izmjena i dopuna Kaznenog zakona, te ga uskladi s odredbama Konvencije Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji, tzv. Istanbulske konvencije.
"Ženska mreža Hrvatske smatra nedopustivim što je Nacrt prijedloga izmjena i dopuna Kaznenog zakona lišen harmonizacije s odredbama Konvencije Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji", upozoravaju u priopćenju.
Napominju kako je 30. svibnja otvorena, a 14. lipnja zatvorena javna rasprava o nacrtu tog zakonskog prijedloga, da je Hrvatska potpisala Konvenciju još 22. siječnja 2013., a ratificirala 13. travnja ove godine, dok je 13. lipnja Vijeću Europe položena isprava o ratifikaciji.
"Činjenica da će Konvencija za Hrvatsku stupiti na snagu 1. listopada ove godine ne može biti opravdanje za propuštanje usklađivanja Kaznenog zakona s odredbama Konvencije, koja nasilje nad ženama definira kršenjem ljudskih prava žena i čiji je cilj i svrha ukidanje muškog nasilja prema ženama, kao i njegovog najučestalijeg pojavnog oblika - nasilja u obitelji", ističu u Ženskoj mreži.

Upozoravaju da Kazneni zakon sadrži odredbe koje ne prepoznaju strukturalnu narav nasilja prema ženama i djevojčicama, kao ni njihove uzroke što je, tvrde, prepreka ostvarivanju zaštite temeljnih prava žena i efikasnoj prevenciji nasilja prema ženama i nasilja u obitelji.
Navode i da Konvencija postavlja civilizacijske standarde u području seksualnog nasilja, pa neophodnim smatraju da se kaznena djela kao što su silovanje, uhođenje i seksualno uznemiravanje drukčije zakonski urede. Među obvezama koje proizlaze iz Konvencije, dodaju, je i uređenje kaznenog djela silovanja kao zločina protiv spolne slobode, kojeg određuje isključivo izostanak pristanka žrtve, a ne i primjena sile počinitelja zločina.
"Definiranje nasilja nad ženama, kao kršenja ljudskih prava, civilizacijski je doseg našeg doba. Ženska mreža Hrvatske zahtijeva povlačenje Nacrta prijedloga izmjena i dopuna Kaznenog zakona iz javnog savjetovanja i zahtjeva da se bez odgode izvrši njegovo usklađivanje sa odredbama Konvencije Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji", zaključuju u Ženskoj mreži Hrvatske.




RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Noor 16/6/2018, 14:10

tuke misle da nasilje ima spol
to sto zele treba nadograditi u zakonsku regulativu, ali bez predznaka spola, a to su mogle zahtijevati i prije ratifikacije, jer u protivnom to je diskriminacija 1/1

ocekujem ocitovanje forumske grevio centrale, sigurno ce nesto pametno i smisleno...u revijalnom tonu
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 14:12

Hipotetski sad zamislimo odnos između članova obitelji npr žena muž majka sin baka unuk kćer otac i tako to 

Znači ona ima poseban zakon i sad nešto nije po volji ajmo kljucane u mozak 

Zamoliš je da prestane neće tko meni šta može takni me i zovem policiju 

Sad imaš nekoliko opcija 

Da popustiš dakle ti si podanika jer to oće 

Da odeš u kurac psihički 

Da se razvedeš nakon čega ide alimentacija i ekonomski te guze 

Da joj razbiješ zube dobiješ prijavu i onda si nigdje 



Krasno
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 14:52

Koliko nepoznavanje ljudske psihe i to od nekoga tko bi trebao odgajati buduće naraštaje

Ako ti egu daš krila on će poletjeti

Kljucanje u zdrav mozak je kljucanje u analitički um 

Tko meni šta može i poseban zakon je davanje krila egu ( ego je ja ja ja i samo šta ja oću)

Postoje dva uma : analitički i reaktivni

Ako ti dovoljno dugo jebeš nekoga u analizator on će oslabiti, popustiti i polako padati u reaktivni um

Reaktivni um nerazmišlja on djeluje 

Ja i demon smo jedno 

SVE ĆU VAM KOSTI POLOMITI
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by kaya 16/6/2018, 15:22

Noor wrote:tuke misle da nasilje ima spol
to sto zele treba nadograditi u zakonsku regulativu, ali bez predznaka spola, a to su mogle zahtijevati i prije ratifikacije, jer u protivnom to je diskriminacija 1/1

ocekujem ocitovanje forumske grevio centrale, sigurno ce nesto pametno i smisleno...u revijalnom tonu
Evo, odmah. 
Ovdje si glavna tuka ti to je evidentno. Evo zašto..
Nasilje nema spol ali ovdje nije riječ o njemu opcenito, nasilja ima puno vrsta.
Riječ je obiteljskom i seksualnom nasilju , to su dva oblika rodno uvjetovanog nasilja , vise od 90% slučajeva žrtve su zene , sto potvrđuju i podaci mup-a. U prvom slučaju odrasle zene u drugom zene do 20-30 godina i maloljetne osobe .
Dakle da, u ovom nasilju postoji spol sto govori visoki postotak žrtve i počinitelja i njihov spol.
Sad nastavi kuhati čuspajz..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 15:25

Silovanje ti je i ovako kažnjivo djelo tako da pričaš gluposti 

Očito je zašto treba poseban zakon ovdje 

Ja ću ja radit šta ja oću i imam poseban zakon za to
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 15:33

Silovanje je kažnjivo djelo i aj sad uzmi taj zakon gdje se spominje spol i tebe netko siluje dobije pet godina zatvora a netko recimo neki muški siluje drugog muškog i dobije godinu dana zatvora 

Zakon je jednak za sve?

To vi neki svoj poseban zakon imate pa ako te netko u prolazu slučajno oćeše to će isto biti silovanje?
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 15:49

Vi ste posebne , najpametnije a svi ostali su glupi, vama nitko ništa nemože

Izvući ću vam uši ali na takvi način da u budućnosti ove rase takva arogancija, umišljenost i bahatost vam više nikad neće past na pamet
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Noor 16/6/2018, 17:28

kaja wrote:
Noor wrote:tuke misle da nasilje ima spol
to sto zele treba nadograditi u zakonsku regulativu, ali bez predznaka spola, a to su mogle zahtijevati i prije ratifikacije, jer u protivnom to je diskriminacija 1/1

ocekujem ocitovanje forumske grevio centrale, sigurno ce nesto pametno i smisleno...u revijalnom tonu
Evo, odmah. 
Ovdje si glavna tuka ti to je evidentno. Evo zašto..
Nasilje nema spol ali ovdje nije riječ o njemu opcenito, nasilja ima puno vrsta.
Riječ je obiteljskom i seksualnom nasilju , to su dva oblika rodno uvjetovanog nasilja , vise od 90% slučajeva žrtve su zene , sto potvrđuju i podaci mup-a. U prvom slučaju odrasle zene u drugom zene do 20-30 godina i maloljetne osobe .
Dakle da, u ovom nasilju postoji spol sto govori visoki postotak žrtve i počinitelja i njihov spol.
Sad nastavi kuhati čuspajz..
ajde ne seri više, kozo blesava nafilana umobolnim feminističkim kretenizmima...znači ako muž zadavi ženu u okviru obitelji kazneni zakon ne vrijedi, nego treba sad neki novi koji će reći posebno da je to teško kazneno djelo, iako i KZ to kaže
ili  je veći zločin ako se nasilje desi u obitelji, nego van nje??? ma o čemu ti blebećeš šupljoglava kokoši?
je, skuhala sam čušpajz i nahranila obitelj, sutra ću i peglati, da u utorak mogu u davos...a ti ćeš i dalje cijeli tjedan piljiti u svoje police, navečer doći u prazan stan, nakon što si usput negdje natrpala u sebe kakvo fast food govno
sad si nabij na glavu crveno bijelu kapicu, zamotaj se u crveni plašt i idi u prošeciju gradom...
da, tko o čemu, kaja o tukama

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom 9k=
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Sora 16/6/2018, 17:41

Noor 
Ajd ti zeno nadi lijepo sebi kurca 
I ne davi tu postene komentatorice ko ja i Kaja 
Ti si tako svadljiva da vidim kaj ti fali 
Džemper mali no 

Prestani vise s tim svađanjem, na jednu rijec MORA BITI TVOJIH DESET 
JRBI SE VISE

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Noor 16/6/2018, 17:57

Sora wrote:Noor 
Ajd ti zeno nadi lijepo sebi kurca 
I ne davi tu postene komentatorice ko ja i Kaja 
Ti si tako svadljiva da vidim kaj ti fali 
Džemper mali no 

Prestani vise s tim svađanjem, na jednu rijec MORA BITI TVOJIH DESET 
JRBI SE VISE
sikter babo
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 18:05

Možda da uvedemo i posebnu stavku u kazneni zakon ako je dotična silovana plavuša 

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Noor 16/6/2018, 18:37

RayMabus wrote:Možda da uvedemo i posebnu stavku u kazneni zakon ako je dotična silovana plavuša 

lol!
pa da, ono, npr..na njih muškarci imaju veći pik...to bi isto valjda mogli potvrditi i podaci mup-a
a i frizerski saloni, oni prodaju puno više plave farbe, nego bilo koje druge ...
grevio bude oduševljen tvojim prijedlogom longi, treba to ugradit u zakonski okvir, svakako
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by crvenkasti 16/6/2018, 18:51

Pasao bih da ima vola. Obrnuto je: volio bih da imam pasa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by crvenkasti 16/6/2018, 18:52

Ali ne kaže se 'jok'. Kaže se da je britanac onaj koji stanuje na Britanskom trgu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by kaya 16/6/2018, 19:36

Sora wrote:Noor 
Ajd ti zeno nadi lijepo sebi kurca 
:)
Ja isto mislim da je to problem, neurotična je zbilja malo
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Regoč 16/6/2018, 19:57

Noor wrote:
kaja wrote:
Noor wrote:tuke misle da nasilje ima spol
to sto zele treba nadograditi u zakonsku regulativu, ali bez predznaka spola, a to su mogle zahtijevati i prije ratifikacije, jer u protivnom to je diskriminacija 1/1

ocekujem ocitovanje forumske grevio centrale, sigurno ce nesto pametno i smisleno...u revijalnom tonu
Evo, odmah. 
Ovdje si glavna tuka ti to je evidentno. Evo zašto..
Nasilje nema spol ali ovdje nije riječ o njemu opcenito, nasilja ima puno vrsta.
Riječ je obiteljskom i seksualnom nasilju , to su dva oblika rodno uvjetovanog nasilja , vise od 90% slučajeva žrtve su zene , sto potvrđuju i podaci mup-a. U prvom slučaju odrasle zene u drugom zene do 20-30 godina i maloljetne osobe .
Dakle da, u ovom nasilju postoji spol sto govori visoki postotak žrtve i počinitelja i njihov spol.
Sad nastavi kuhati čuspajz..
ajde ne seri više, kozo blesava nafilana umobolnim feminističkim kretenizmima...znači ako muž zadavi ženu u okviru obitelji kazneni zakon ne vrijedi, nego treba sad neki novi koji će reći posebno da je to teško kazneno djelo, iako i KZ to kaže
ili  je veći zločin ako se nasilje desi u obitelji, nego van nje??? ma o čemu ti blebećeš šupljoglava kokoši?
je, skuhala sam čušpajz i nahranila obitelj, sutra ću i peglati, da u utorak mogu u davos...a ti ćeš i dalje cijeli tjedan piljiti u svoje police, navečer doći u prazan stan, nakon što si usput negdje natrpala u sebe kakvo fast food govno
sad si nabij na glavu crveno bijelu kapicu, zamotaj se u crveni plašt i idi u prošeciju gradom...
da, tko o čemu, kaja o tukama

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom 9k=
:vaultboy1
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Regoč 16/6/2018, 19:58

kaja wrote:
Sora wrote:Noor 
Ajd ti zeno nadi lijepo sebi kurca 
:)
Ja isto mislim da je to problem, neurotična je zbilja malo
Za razliku od vas dviju, Noor ima muža i time redovit i ispunjen seks. A ti samo šetaj ćuku.

_________________
Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by RayMabus 16/6/2018, 20:03

Regoč wrote:
kaja wrote:
Sora wrote:Noor 
Ajd ti zeno nadi lijepo sebi kurca 
:)
Ja isto mislim da je to problem, neurotična je zbilja malo
Za razliku od vas dviju, Noor ima muža i time redovit i ispunjen seks. A ti samo šetaj ćurku.
lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom Empty Re: Ženska mreža : Izmjene kaznenog zakona moraju se uskladiti s Istanbulskom konvencijom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum