ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOBRA VIJEST

Go down

DOBRA VIJEST Empty DOBRA VIJEST

Post by debotoijusto 19/3/2018, 18:39

Velika Britanija će 1. srpnja 2018. ukinuti ograničenja za hrvatske državljane na svom tržištu rada, priopćeno je u ponedjeljak iz vlade.

Britanska premijerka Theresa May u ponedjeljak je pismom obavijestila premijera Andreja Plenkovića o ukidanju tog ograničenja koje je na snazi temeljem ugovora o hrvatskom pristupanju Europskoj uniji, stoji u priopćenju.

Ova odluka znači da će hrvatski državljani od tog datuma u Britaniji biti izjednačeni u pravima pristupa tržištu rada sa svim ostalim građanima Europske unije.

Hrvatska će recipročno ukinuti ograničenja za Britance, a ostale su još samo tri članice EU-a koje još drže ograničenja za hrvatske državljane, a to su Austrija, Nizozemska i Slovenija.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Velika-Britanija-1.-srpnja-ukida-radna-ogranicenja-za-hrvatske-drzavljane
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 19/3/2018, 18:41

Upiši petnaest tisuća manje na tržištu rada do iduće godine 

Thank you
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by debotoijusto 19/3/2018, 18:42

RayMabus wrote:Upiši petnaest tisuća manje na tržištu rada do iduće godine 

Thank you

DOBRA VIJEST S9SKZA
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 19/3/2018, 19:12

Bit će to i više od petnaest tisuća u godinu dana

Zanemario sam to šta ovdje svi znaju taj jezik te da je to peta ili šesta ekonomija svijeta te da ima oko 62 miljona stanovnika šta je nekih sedam i pol Austrija

Good by Kroejša
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 19/3/2018, 19:38

Viš ja sam mislio da ovi neće nikad pošto izlaze iz EU a kad ono u biti ostavljaju ovaj odnos sa EU bez obzira na Brexit

Sad će bit smijurija, Plenkovic neke demagogske mjere povećanja nataliteta u stilu sto kuna ti dam sto kuna ti uzmem a tek sad ide pravo masovno iseljavanje
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 19/3/2018, 20:53

Uglavnom ovo je zaključak Bez obzira na to kakvi bili budući događaji pa makar bio to i ww3 zbog slabog nataliteta ovo spojeno evropsko tržište rada neće se ukidat

Znači ako nedovedeš svoje tržište rada na punu zaposlenost šta je neka nezaposlenost od 5% sav taj višak će otići drugdje gdje posla ima i traže se radnici.

Zatim ako to i napraviš a plaće su niske opet ćeš imati iseljavanje no ovaj put za pristojnim plaćama 

Znači kolko se beba rodi i demografska mjere bez ove dvije stavke unaprijed ispunjene je samo financiranje tuđeg tržišta rada
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by Guest 19/3/2018, 21:02

britanija je dobra ak ose ide tam osa deficitarnom diplomom,sve ispod toga je driftanje opakije nego u svabiji,a manja su radnicka prava..
Neki Poljaci su osli tamo raditi i kad su se vratili u Svabiju,govorili su kako je radno vrijem potpuno drugacije koncipirano tamo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by Guest 19/3/2018, 21:05

pismejker wrote:britanija je dobra ak ose ide tam osa deficitarnom diplomom,sve ispod toga je driftanje opakije nego u svabiji,a manja su radnicka prava..
Neki Poljaci su osli tamo raditi i kad su se vratili u Svabiju,govorili su kako je radno vrijem potpuno drugacije koncipirano tamo..

dosta više tog spama jebovas. kao da mi ostali neznamo kako je vani na zapadu pa nam vi trebate davati instrukcije naravno jebemu što se ti ne vratiš kad je vani tako jebeno teško?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by Guest 19/3/2018, 21:08

Gnječ wrote:
pismejker wrote:britanija je dobra ak ose ide tam osa deficitarnom diplomom,sve ispod toga je driftanje opakije nego u svabiji,a manja su radnicka prava..
Neki Poljaci su osli tamo raditi i kad su se vratili u Svabiju,govorili su kako je radno vrijem potpuno drugacije koncipirano tamo..

dosta više tog spama jebovas. kao da mi ostali neznamo kako je vani na zapadu pa nam vi trebate davati instrukcije naravno jebemu što se ti ne vratiš kad je vani tako jebeno teško?
kud si zbrzao..??? ne kazem da je tesko vani,nego da s uuvjeti za driftera u engleskoj tezi nego u svabiji..osim toga,dajem info koji sam dobio od Poljaka..
Zasto se ja ne vratim?Pa meni je dobro,,nisam drifter..to sam radio kao mladji,sto je normalno,dok covjek ne postigne nesto vise,po pitanju iskustva i znanja,ali i izobrazbe.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by Guest 19/3/2018, 21:14

pismejker wrote:
Gnječ wrote:
pismejker wrote:britanija je dobra ak ose ide tam osa deficitarnom diplomom,sve ispod toga je driftanje opakije nego u svabiji,a manja su radnicka prava..
Neki Poljaci su osli tamo raditi i kad su se vratili u Svabiju,govorili su kako je radno vrijem potpuno drugacije koncipirano tamo..

dosta više tog spama jebovas. kao da mi ostali neznamo kako je vani na zapadu pa nam vi trebate davati instrukcije naravno jebemu što se ti ne vratiš kad je vani tako jebeno teško?
kud si zbrzao..??? ne kazem da je tesko vani,nego da s uuvjeti za driftera u engleskoj tezi nego u svabiji..osim toga,dajem info koji sam dobio od Poljaka..
Zasto se ja ne vratim?Pa meni je dobro,,nisam drifter..to sam radio kao mladji,sto je normalno,dok covjek ne postigne nesto vise,po pitanju iskustva i znanja,ali i izobrazbe.. :cleanteeth

koga boli kurac koji su uvjeti za driftere? nisi ništa mogao naći u negativnom kontekstu pa si našao driftere. koliko sam se priča naslušao dođe mi da uzmem katanu i poredam sve te svaznajuće likove i izrežem ih na kriške.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 19/3/2018, 21:14

Nema veze kakva je Britanija  očito je da će oni samo usisati ovo malo tržište rada i dodatno slomiti demografiju 

Za dvije godine onda još Nizozemska, Austrija i Slovenija oslobađaju svoja tržišta rada za hrvatske državljane 

Poanta priče jest da prirodni tok stvari na spojenim tržištu evropsko rada neomocućava ikome da ima višak nezaposlenih nego se to odma livelaje na nezaposlenost od nekih 5% jer nezaposleni unutar Evrope jednostavno idu tamo gdje posla ima
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by Guest 19/3/2018, 21:15

Gnječ wrote:
pismejker wrote:
Gnječ wrote:
pismejker wrote:britanija je dobra ak ose ide tam osa deficitarnom diplomom,sve ispod toga je driftanje opakije nego u svabiji,a manja su radnicka prava..
Neki Poljaci su osli tamo raditi i kad su se vratili u Svabiju,govorili su kako je radno vrijem potpuno drugacije koncipirano tamo..

dosta više tog spama jebovas. kao da mi ostali neznamo kako je vani na zapadu pa nam vi trebate davati instrukcije naravno jebemu što se ti ne vratiš kad je vani tako jebeno teško?
kud si zbrzao..??? ne kazem da je tesko vani,nego da s uuvjeti za driftera u engleskoj tezi nego u svabiji..osim toga,dajem info koji sam dobio od Poljaka..
Zasto se ja ne vratim?Pa meni je dobro,,nisam drifter..to sam radio kao mladji,sto je normalno,dok covjek ne postigne nesto vise,po pitanju iskustva i znanja,ali i izobrazbe.. :cleanteeth

koga boli kurac koji su uvjeti za driftere? nisi ništa mogao naći u negativnom kontekstu pa si našao driftere. koliko sam se priča naslušao dođe mi da uzmem katanu i poredam sve te svaznajuće likove i izrežem ih na kriške.
aj dobro... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by Guest 19/3/2018, 21:20

pismejker wrote:
Gnječ wrote:
pismejker wrote:
Gnječ wrote:
pismejker wrote:britanija je dobra ak ose ide tam osa deficitarnom diplomom,sve ispod toga je driftanje opakije nego u svabiji,a manja su radnicka prava..
Neki Poljaci su osli tamo raditi i kad su se vratili u Svabiju,govorili su kako je radno vrijem potpuno drugacije koncipirano tamo..

dosta više tog spama jebovas. kao da mi ostali neznamo kako je vani na zapadu pa nam vi trebate davati instrukcije naravno jebemu što se ti ne vratiš kad je vani tako jebeno teško?
kud si zbrzao..??? ne kazem da je tesko vani,nego da s uuvjeti za driftera u engleskoj tezi nego u svabiji..osim toga,dajem info koji sam dobio od Poljaka..
Zasto se ja ne vratim?Pa meni je dobro,,nisam drifter..to sam radio kao mladji,sto je normalno,dok covjek ne postigne nesto vise,po pitanju iskustva i znanja,ali i izobrazbe.. :cleanteeth

koga boli kurac koji su uvjeti za driftere? nisi ništa mogao naći u negativnom kontekstu pa si našao driftere. koliko sam se priča naslušao dođe mi da uzmem katanu i poredam sve te svaznajuće likove i izrežem ih na kriške.
aj dobro... :cleanteeth

ništa nije dobro. na forumu si cijeli božji dan što za nekoga tko živi i radi u njemačkoj je skoro pa nemoguća misija. sad ili si na bolovanju ili si na godišnjem?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 19/3/2018, 21:28

Neka ljudi iseljavaju, bolje njima i ovima koji ostanu

Britaniji možemo zahvaliti šta je ubrzala proces da u Hrvatskoj nezaposlenost padne šta niže dok nedođe na 5%

Tada više nema domaće radne snage i moraš useljavat a taj ima dodatne troškove poput npr podstanarstvo dakle ide dizanje plaća jer ako ti daješ plaću četiri tisuće kuna a ovaj do tebe šesto kuna više normalno da ću ja radit u ovoga šta daje šesto kuna više
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 19/3/2018, 21:45

Poanta priče jest da će oni u roku tri godine morat dignit plaću za nekih šesto kuna mjesečno za cjelogodišnje poslove jer jednostavno ovaj koji useljava je odma podstanar a ja za šesto kuna razlike prelazim od ovog šta daje četiri tisuće kod onog koji daje šesto kuna više 

Ovaj šta i dalje nudi četiri tisuće kuna mjesečno taj nit koga može uvesti niti će mu neki lokalni tu radit
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 20/3/2018, 07:44

Mislim se i ja da šmugnem tamo 

Samo neznam šta bi radio pošto to sad opet nije baš da sam za fizikalu od jutra do mraka ko u dvadesetim godinama 

Njemačka mi nikad nije bila zanimljiva jer neznam jezik a neući mi se taj švabski uopće
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 20/3/2018, 07:47

Pitaš mlade ljude Šta ti je životni cilj?

I dobiješ odgovor Pobjeći iz Hrvatske

 DOBRA VIJEST 1f602 

Malo ironično ali ja ovdje dugoročno perspektivu nevidim
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by RayMabus 20/3/2018, 07:53

Stižu mi neke poruke s biroa da se javim osobno za mjesto prodavača 

Neprimam više naknadu ali sam radi zdravstvenog tamo prijavljen reda radi 

Daj pilate me  uopće nemam volje radit ovdje u ovoj državi,, ubili ste me u pojam čoviće,, gadi mi se cijeli sistem rada u ovoj državi
RayMabus
RayMabus

Posts : 174848
2014-04-11


Back to top Go down

DOBRA VIJEST Empty Re: DOBRA VIJEST

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum