ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pocelo je :)

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

pocelo je :) Empty pocelo je :)

Post by debotoijusto 25/1/2018, 19:07

MJEŠTANI naselja Cirkvena, nedaleko od Križevaca, pobunili su se protiv lokalnog župnika Ivana Novaka. Razlog? Rastrošnost i neobuzdano trošenje župnog novca. Podravski list piše kako vjernici svog župnika optužuju za čitav niz nedjela te da su sve optužbe naveli u pismu kardinalu Josipu Bozaniću.


"Velečasni Ivan Novak vodi našu župu šest godina. Nitko ne zna gdje je 170.000 kuna koje je ostavio prethodni župnik. Taj novac je trebao poslužiti za vraćanje kredita. Uz to, velečasnog Novaka je dočekala obnovljena crkva. Dosad je prodao dio crkvene zemlje po nepoznatoj cijeni, promijenio već pet automobila, kupio motor i redovito putuje po stranim zemljama", izjavila je jedna mještanka Cirkvene.



Župljani nižu salve optužbi na račun Novaka, a dodatno ih je razbjesnio govor ekonoma biskupije Josipa Stipančevića koji tvrdi kako "građani ne mogu smijeniti župnika jer u crkvi nema demokracije". Uz to, dodao je da su troškovi crkve veliki.
 
"Treba moliti za župnika", rekao je Stipančević, a optuženi župnik Novak vjernicima je poručio kako "sigurno neće na burzu jer ima posla za svećenike".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mjestani-naselja-kod-krizevaca-se-pobunili-protiv-lokalnog-zupnika-rastrosan-je-i-neobuzdano-trosi/1021763.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by debotoijusto 25/1/2018, 19:13

"Velečasni Ivan Novak vodi našu župu šest godina. Nitko ne zna gdje je 170.000 kuna koje je ostavio prethodni župnik. Taj novac je trebao poslužiti za vraćanje kredita. Uz to, velečasnog Novaka je dočekala obnovljena crkva. Dosad je prodao dio crkvene zemlje po nepoznatoj cijeni, promijenio već pet automobila, kupio motor i redovito putuje po stranim zemljama", izjavila je jedna mještanka Cirkvene.


mnogo lijepo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by Guest 25/1/2018, 19:26

Neka plati, dabome.


pocelo je :) 412KYQFF42L._SY445_
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by max123 25/1/2018, 19:44

pratar je skuzio teologiju.pripovidaj vodu,loci vino...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by jastreb 25/1/2018, 19:47

debotoijusto wrote:MJEŠTANI naselja Cirkvena, nedaleko od Križevaca, pobunili su se protiv lokalnog župnika Ivana Novaka. Razlog? Rastrošnost i neobuzdano trošenje župnog novca. Podravski list piše kako vjernici svog župnika optužuju za čitav niz nedjela te da su sve optužbe naveli u pismu kardinalu Josipu Bozaniću. 
A baš su našli kome će pisati. Dobro da nisu pisali Košiću.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by Leviathan2 25/1/2018, 19:50

pfff
religijska posla

_________________
pocelo je :) Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by Guest 25/1/2018, 19:59

župni nered.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by Guest 25/1/2018, 21:28

tja.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by Yehudi 25/1/2018, 21:34

debotoijusto wrote:



"Treba moliti za župnika"


 ........stoko  sitnozuba

 :aw
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by immortal 26/1/2018, 06:35

debotoijusto wrote:[size=14] pobunili su se protiv lokalnog župnika Ivana Novaka. Razlog? Rastrošnost i neobuzdano trošenje župnog novca.
I svećenika moje župe udaljili, novog doveli. Razlog se dugo nije znao među pukom. Tek prije par dana čujem razlog, a sad vidim da glasi isto kao ovaj. I u moju župu su bili primljeni mnogi crveni koji nikad prije crkve iznutra vidjeli nisu. Pozvala sam svećenika da ih pozove na odricanje od slijepog sljeđenja ideologije komunizma. Ne mogu podržavati pokolj Hrvata i primati Euharistiju. Rekao mi da ih neće on lustrirati jednog po jednog, ali eto lustrirali oni njega izgleda. Očito se čulo za uspješnost optužbe pa krenuli i na drugom mjestu po istoj recepturi.
Po naslovu objavitelja teme -"Krenulo je "vidim kako im je to žudnja planska organizirana. Udar na katoličku crkvu.
Udarom na svećenike možda ćete malo dovesti ih u pokoru, više od toga nauditi nećete. Protiv Isusa ne možete. Basketball king king
immortal
immortal

Female
Posts : 23004
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by debotoijusto 26/1/2018, 06:56

mortal-joint wrote:
debotoijusto wrote: pobunili su se protiv lokalnog župnika Ivana Novaka. Razlog? Rastrošnost i neobuzdano trošenje župnog novca.
[size]
I svećenika moje župe udaljili, novog doveli. Razlog se dugo nije znao među pukom. Tek prije par dana čujem razlog, a sad vidim da glasi isto kao ovaj. I u moju župu su bili primljeni mnogi crveni koji nikad prije crkve iznutra vidjeli nisu. Pozvala sam svećenika da ih pozove na odricanje od slijepog sljeđenja ideologije komunizma. Ne mogu podržavati pokolj Hrvata i primati Euharistiju. Rekao mi da ih neće on lustrirati jednog po jednog, ali eto lustrirali oni njega izgleda. Očito se čulo za uspješnost optužbe pa krenuli i na drugom mjestu po istoj recepturi.
Po naslovu objavitelja teme -"Krenulo je "vidim kako im je to žudnja planska organizirana. Udar na katoličku crkvu.
Udarom na svećenike možda ćete malo dovesti ih u pokoru, više od toga nauditi nećete. Protiv Isusa ne možete. Basketball king king [/size]


"Velečasni Ivan Novak vodi našu župu šest godina. Nitko ne zna gdje je 170.000 kuna koje je ostavio prethodni župnik. Taj novac je trebao poslužiti za vraćanje kredita. Uz to, velečasnog Novaka je dočekala obnovljena crkva. Dosad je prodao dio crkvene zemlje po nepoznatoj cijeni, promijenio već pet automobila, kupio motor i redovito putuje po stranim zemljama"
[size]

ivica iz zemlje crtica ima bolju moc zapazanja a usudio bi se reci i razmisljanja
odi misaj da ne zagori  ;)
[/size]
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by immortal 26/1/2018, 06:58

debotoijusto wrote:
mortal-joint wrote:
debotoijusto wrote: pobunili su se protiv lokalnog župnika Ivana Novaka. Razlog? Rastrošnost i neobuzdano trošenje župnog novca.

I svećenika moje župe udaljili, novog doveli. Razlog se dugo nije znao među pukom. Tek prije par dana čujem razlog, a sad vidim da glasi isto kao ovaj. I u moju župu su bili primljeni mnogi crveni koji nikad prije crkve iznutra vidjeli nisu. Pozvala sam svećenika da ih pozove na odricanje od slijepog sljeđenja ideologije komunizma. Ne mogu podržavati pokolj Hrvata i primati Euharistiju. Rekao mi da ih neće on lustrirati jednog po jednog, ali eto lustrirali oni njega izgleda. Očito se čulo za uspješnost optužbe pa krenuli i na drugom mjestu po istoj recepturi.
Po naslovu objavitelja teme -"Krenulo je "vidim kako im je to žudnja planska organizirana. Udar na katoličku crkvu.
Udarom na svećenike možda ćete malo dovesti ih u pokoru, više od toga nauditi nećete. Protiv Isusa ne možete. Basketball king king


"Velečasni Ivan Novak vodi našu župu šest godina. Nitko ne zna gdje je 170.000 kuna koje je ostavio prethodni župnik. Taj novac je trebao poslužiti za vraćanje kredita. Uz to, velečasnog Novaka je dočekala obnovljena crkva. Dosad je prodao dio crkvene zemlje po nepoznatoj cijeni, promijenio već pet automobila, kupio motor i redovito putuje po stranim zemljama"


ivica iz zemlje crtica ima bolju moc zapazanja a usudio bi se reci i razmisljanja
odi misaj da ne zagori  ;)
slušaj bolje ne vrjeđaj jer i ivica iz zemlje crtica na daleko vidi tvoju nesnošljivost prema desnoj opciji, Hrvatima, crkvi
ja pogotovo
koji da ne kažem... jarac imaju vjernici s crkvenim novcem osim ako ga nisu htjeli djeliti s njim
znamo tko se dovukao u skute svećenicima ... sve više i više onih koji crkve prije 91 vidjeli nisu
lopovluk da ali s čije strane ?? svećenik je postavljen da raspolaže i pomaže, ne ovi koji su ga prijavili
immortal
immortal

Female
Posts : 23004
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by debotoijusto 26/1/2018, 07:07

isprika sto uvrijedih ivicu iz zemlje crtica , kolegice
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by vili40 26/1/2018, 08:33

isus voli razuzdane rastrošnike pogotovo one sa desna,njima sve prašta
vili40
vili40

Male
Posts : 10631
2015-08-02


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by jastreb 26/1/2018, 18:57

mortal-joint wrote:
debotoijusto wrote: Pozvala sam svećenika da ih pozove na odricanje od slijepog sljeđenja ideologije komunizma. Ne mogu podržavati pokolj Hrvata i primati Euharistiju. 
Trebala si prvo  pozvati neke na odricanje od ustaštva. Ne mogu se podržavati zločinci nad Srbima,Židovima,Hrvatima antifašistima i partizanima i primati Sv.pričest.

Prvo izvadite balvan iz svog oka,pa onda gledajte na trun u oku drugih. To vrijedi i za pope CUH-a koji su duboko zabrazdili u to zlo.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by crvenkasti 26/1/2018, 19:28

Mi nismo izabrali HDZ i proustašku vlast zato što smo htjeli da svećenici budu siromašni, a političari pošteni.

Ne.

Mi smo htjeli Hrvatsku.

I svi naši ciljevi: odcjepljenja od Jugoslavije, nezavisnost, rješavanje srpskog pitanja - ostvareni su i to bolje nego što je to itko od nas mogao očekivati.

Pobijedili smo! Imamo sve što smo željeli.
Zašto sad kukamo?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by danni1 26/1/2018, 19:34

A bože, budala. Kog briga kako svećenik troši novac?

Jbte, to je isto kao da ja pizdim kako gazda birtije u koju idem troši lovu koju tamo zapijem.

Jadne budale koje nemaju svojih briga nego brinu tuđe brige.

_________________
pocelo je :) Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by crvenkasti 26/1/2018, 19:36

danni1 wrote:A bože, budala. Kog briga kako svećenik troši novac?

Jbte, to je isto kao da ja pizdim kako gazda birtije u koju idem troši lovu koju tamo zapijem.

Jadne budale koje nemaju svojih briga nego brinu tuđe brige.

Tebi crkva i birtija isto?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by danni1 26/1/2018, 19:41

crvenkasti wrote:
danni1 wrote:A bože, budala. Kog briga kako svećenik troši novac?

Jbte, to je isto kao da ja pizdim kako gazda birtije u koju idem troši lovu koju tamo zapijem.

Jadne budale koje nemaju svojih briga nego brinu tuđe brige.

Tebi crkva i birtija isto?
Kome nije?

I u crkvi i u birtiji ljude traže utjehu, izražavaju zahvalnost, druže se s ljudima...

_________________
pocelo je :) Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by crvenkasti 26/1/2018, 19:46

danni1 wrote:
crvenkasti wrote:
danni1 wrote:A bože, budala. Kog briga kako svećenik troši novac?

Jbte, to je isto kao da ja pizdim kako gazda birtije u koju idem troši lovu koju tamo zapijem.

Jadne budale koje nemaju svojih briga nego brinu tuđe brige.

Tebi crkva i birtija isto?
Kome nije?

I u crkvi i u birtiji ljude traže utjehu, izražavaju zahvalnost, druže se s ljudima...

Ma da, isti kurac.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

pocelo je :) Empty Re: pocelo je :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum