ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 9 Jan - 23:08

kic wrote:
haha rekao sam ti da je dobra serija :D

dok žena nije došla za scenarista u 3. sezoni.
ča jesi? 
a, ništa čudno, rezistentan san na prve preporuke, do tretih sun već obično ovisan.




omg, 
pst...hitna preporuka zo te; 
istina će te nekad osloboditi i od dobrih stvori:)

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 9 Jan - 23:10


ali prestalo je biti dobro..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 9 Jan - 23:18

kic wrote:
ali prestalo je biti dobro..
ok, al pametnije se prvo dobro oženiti, pa unda reći istinu.
ovako ćeš sad potaknuti koaliciju žena protiv sebe. 
premda, jebenti, jo bi se uvik bi opi pa mi vino ne bi dozvolilo da sakrijen istinu. unda bi se žene nakosrtiješile i otvorile kanonadu po meni. i, tu je situaciju unda lako okrenuti u svoju korist, jebiga, već su tu, dijalog je uspostavljen, emocije running high..dobro je isus reko, samo istina!

carry on, my friend.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 9 Jan - 23:21


čovječe koji monolog, kreneš u jednom smjeru s argumentom i onda kao ouroboros se vratiš na početak :D

mislim, ne kažem da je žena kriva, ali očita je razlika otkad je ona došla, jednostavno loše piše nevezano za reproduktivne organe.. ali je tipično nestalo šala over the line na koje žene inače navale...
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 9 Jan - 23:43

kic wrote:
čovječe koji monolog, kreneš u jednom smjeru s argumentom i onda kao ouroboros se vratiš na početak :D

mislim, ne kažem da je žena kriva, ali očita je razlika otkad je ona došla, jednostavno loše piše nevezano za reproduktivne organe..  ali je tipično nestalo šala over the line na koje žene inače navale...
nekad te analiza odvede na suprotnu stronu od prvotne ideje, i to tribo poštivati.

žo mi je ča je večeras gay party, voli bi čuti naše piške ča mislu. ako uopće moru biti objektivne kad je riječ o njihovon osobnon statusu prilikon..hkm..igre života. jer, pitala me žena ča mislin o nekoj reklami ku je vidila na fejsu, di prilikon uzimanja izjave opljačkanog čovika detektivka suptilno nameće žrtvi da je opljačkana jer se obukla na nočin da pokaživo svoj raskoš i bogatstvo, aludirajući na ono s čin se valjda žrtve silovanja suočavaju, kad ih optužuju da su se provokativno obukle. jo sun joj reko ča i inače rečin, ali nekako fino da je omoh ne naljutin:) uglovnomu, razgovor se nastavi na somu definiciju prisile u seksu, di sun kalo korte na sto i reko da odrđena prisila moro postojati jer bi inače jo dun danas bi djevac. žene se, u slučaju da in se mladić sviđo a i u nekin drugin slučajevima, moraju opirati da bi zadržale svoj ugled. a to ni lako priznati, jer ni riječ o potpuno voljnoj rodnji. ali, jednoko tako kako in je ugrođeno to da se opiru, ugrođeno in je i da ih se napado. zoto volu kad ih dječaci vuču za kikice.

iz toga rozloga je, možda, pametnije lipo reći ča misliš, osin ako nisi neki politički korektni polupederko, to ti siguro ne će doniti neku višu titulu od prijatelja. ne mislin na tebe, ali isto sun prekriži višak u tvon postu. ne mislin suprotno, nego je jednostavno višak:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 9 Jan - 23:47


kad bih ovo rekao bez prekriženog, to bi bio taj lipi govor oli?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 9 Jan - 23:56

kic wrote:
kad bih ovo rekao bez prekriženog, to bi bio taj lipi govor oli?


ako govorimo o seriji i razlozima zoč je went south, to jednostavno ne moremo znati,

ali ako znomo da nas čitaju i žene, zoč in ne ubociti malo gender krivnje da se stvori pokrenu s mrtve točke? malo ih povući za kikice:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 10 Jan - 0:01


šta žena kaže na sve te tvoje argumente, jel priznaje prisilu?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 10 Jan - 0:06

kic wrote:
šta žena kaže na sve te tvoje argumente, jel priznaje prisilu?

nemo reference. ono ča zno iz obće kulture, znoš ono ka kauboj pritisne žinsku koja se prvo otima ko da će je žigosati, da bi se moment posli opustila ko na morfiju, to je i meni čini nevjerodostojno, preuveličano. ali, ki zno, unda je čednost bila na većoj cijeni, pa se možda moralo više trzati da bi se dokazala. oću reći da je teško ekstrapolirati odgovor.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 10 Jan - 0:13

meanwhile in idaho; 

popis kriterija za ocjenjivanje zakonodavstva

Our goal is to hold public servants and government programs accountable, expose government waste and cronyism, reduce the Idaho’s dependency on the federal government and inject fairness and predictability into the state’s tax system.

http://idahofreedom.org/wp-content/uploads/2017/01/2017_idaho_freedom_index_rating_metric.pdf

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 10 Jan - 9:54

mativka wrote:
Ithildin wrote:Usput, zapocela sam osmu epizodu Darka. Malo smo duze putovali kroz vrijeme. Jos su dva tijela pronadjena.

Sumnjiv mi je onaj iz policijske postaje s povezom na oku i glavi. Je li i to Noah? Nemojte mi reci, malo razmisljam "glasno". Uglavnom, uvijek su djecaci zrtve, a ubojica jednako izgleda u svim razdobljima.
Ima tu još svega do kraja. Treba povezati sve te likove i radnje :)
Uglavnom, zanimljivo. Serija koja tjera na razmišljanje.

Weee, konacno sam odgledala i 10. epizodu! :-)

Znaci, Jonas je zaglavio u 2052. Moja mi intuicija veli da je on taj "stranac" kojeg Noah spominje. Dakle, Noah je iz buducnosti.

Dalje, cini se da jedino Noah i shvaca da su stanovnici Windena zatoceni u vremenskoj petlji i da svaki njihov pokusaj mijenjanja "poremecenog" vremenskog slijeda rezultira, u konacnici, odrzavanjem iste te petlje. Dakle, na djelu bi bila predestinacija ili fatalizam u uzem smislu. Cini se da i sami Windenci osjecaju da nesto nije u redu jer vec u prvoj epizodi Martha (Jonasova teta) spominje deja vu. Ne znam sto znace one Jonasove halucinacije. Jesu li halucinacije ili vizije, sjecanja iz prijasnjih vremenskih petlji?

U 10. epizodi vidimo Noaha kako predaje svoju "Bibliju" Bartozsu. Zasto njemu? Mozda mu je Bartozs buduci otac?

Noah je enigmatican lik. Nisu nam bas jasni motivi njegovih vremenskih putovanja. Cini se da je u posjedu nesavrsenog vremenskog stroja (ona "elektricna stolica") koji otvara portal, ali ubija osobe u nj. Sto nas dovodi do zakljucka da Noah (koji se u svojoj vremenskoj liniji mozda tako ne zove) ipak ne ubija namjerno te djecake. Ali, ako je on sadisticki Tronteov otac, zapravo Ulrichov djed, kojeg spominje Ulrichova zgodna baka u 1953. ("moj suprug bio je svecenik, ne osobito dobar"), tada se postavlja pitanje sto se to desava u buducnosti da doticni putuje kroz vrijeme i cini sve te uzasne stvari. U prvoj sezoni svakako je prikazan kao negativan lik, iako iz njegove perspektive Claudija je ta koja povlaci sve konce.

Mozda nije nevazno spomenuti da se u seriji putuje kroz vrijeme na tri nacina. Portalom u pecini, Claudijinim uredjajem i Noahovom "elektricnom stolicom".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 10 Jan - 10:02

Btw, ka'ce ta zima? U Sahari pao snijeg, a kod nas tek proljece zapocelo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 10 Jan - 10:06

Ithildin wrote:Btw, ka'ce ta zima? U Sahari pao snijeg, a kod nas tek proljece zapocelo.
ba bila je, i prošla.

duga i vruća leta, krotke i blage zime.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 10 Jan - 11:21

aben wrote:
Ithildin wrote:Btw, ka'ce ta zima? U Sahari pao snijeg, a kod nas tek proljece zapocelo.
ba bila je, i prošla.

duga i vruća leta, krotke i blage zime.

To ni' zima. To je produljena jesen koja se pretvara u sumorno proljece. I pticji pjev vise nalikuje na umorno, reumaticno glasanje nego li vedro cvrkutanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 10 Jan - 11:58

Ithildin wrote:
mativka wrote:
Ithildin wrote:Usput, zapocela sam osmu epizodu Darka. Malo smo duze putovali kroz vrijeme. Jos su dva tijela pronadjena.

Sumnjiv mi je onaj iz policijske postaje s povezom na oku i glavi. Je li i to Noah? Nemojte mi reci, malo razmisljam "glasno". Uglavnom, uvijek su djecaci zrtve, a ubojica jednako izgleda u svim razdobljima.
Ima tu još svega do kraja. Treba povezati sve te likove i radnje :)
Uglavnom, zanimljivo. Serija koja tjera na razmišljanje.

Weee, konacno sam odgledala i 10. epizodu! :-)

Znaci, Jonas je zaglavio u 2052. Moja mi intuicija veli da je on taj "stranac" kojeg Noah spominje. Dakle, Noah je iz buducnosti.

Dalje, cini se da jedino Noah i shvaca da su stanovnici Windena zatoceni u vremenskoj petlji i da svaki njihov pokusaj mijenjanja "poremecenog" vremenskog slijeda rezultira, u konacnici, odrzavanjem iste te petlje. Dakle, na djelu bi bila predestinacija ili fatalizam u uzem smislu. Cini se da i sami Windenci osjecaju da nesto nije u redu jer vec u prvoj epizodi Martha (Jonasova teta) spominje deja vu. Ne znam sto znace one Jonasove halucinacije. Jesu li halucinacije ili vizije, sjecanja iz prijasnjih vremenskih petlji?

U 10. epizodi vidimo Noaha kako predaje svoju "Bibliju" Bartozsu. Zasto njemu? Mozda mu je Bartozs buduci otac?

Noah je enigmatican lik. Nisu nam bas jasni motivi njegovih vremenskih putovanja. Cini se da je u posjedu nesavrsenog vremenskog stroja (ona "elektricna stolica") koji otvara portal, ali ubija osobe u nj. Sto nas dovodi do zakljucka da Noah (koji se u svojoj vremenskoj liniji mozda tako ne zove) ipak ne ubija namjerno te djecake. Ali, ako je on sadisticki Tronteov otac, zapravo Ulrichov djed, kojeg spominje Ulrichova zgodna baka u 1953. ("moj suprug bio je svecenik, ne osobito dobar"), tada se postavlja pitanje sto se to desava u buducnosti da doticni putuje kroz vrijeme i cini sve te uzasne stvari. U prvoj sezoni svakako je prikazan kao negativan lik, iako iz njegove perspektive Claudija je ta koja povlaci sve konce.

Mozda nije nevazno spomenuti da se u seriji putuje kroz vrijeme na tri nacina. Portalom u pecini, Claudijinim uredjajem i Noahovom "elektricnom stolicom".

nađoh nešto zanimljivo:

We Talked To An Actual Physicist About The Dark Finale


Netflix’s German sci-fi drama Dark, however, isn’t like the others. The international series seems obsessed with the science of its cave, nuclear power plant, and the “black hole” everyone keeps talking about. That makes sense, since creator Jantje Friese has admitted those are the aspects of the streaming show that really captured him and co-creator Baran bo Odar. They even read Stephen Hawking and Albert Einstein to prepare.

None of this seems more obvious than in the finale, “Alpha And Omega,” when older Jonas Kahnwald (Andreas Pietschmann) sets off the machine he believes will end Winden, Germany’s time travel problems for good. Phrases like “Higgs field” are thrown around with ease, along with the names of elements like cesium. Somehow, all of this will halt the time-bending effects of the cave. But, younger Jonas (Louis Hofmann) is simply tossed 66 years into the future, and Winden’s electricity starts starts going on the fritz in 1953, 1986, and 2019, the years affected by the cave. In 2019, a massive black hole starts growing.

While watching all of this sci-fi madness unfold, I wondered if any of it was realistic, considering all the research Dark’s creators slaved over. So, I turned to my real-life friend Henry J. Meyer, an academically published physicist with a Masters degree in the subject, who’s currently working on his PhD in electrical engineering. While talking to Meyer, who binged Dark in about three days flat, one thing became clear: “[The team] definitely made an effort to make it seem really accurate,” as he said, but the science of Dark should at best lead to the death of everyone in Winden, and at worst the destruction of the entire planet.

So, why should Winden’s little time travel dilema cause a mass extinction? The fact, according to the German-to-English subtitles, Jonas’ machine will create a black hole. “If that were a black hole, the entire Earth would be crushed and destroyed,” Meyer said recently in a bar on Manhattan's Upper West Side. “If you’ve seen Interstellar, not only would it have destroyed the entire Earth, [everyone in Winden] would be experiencing time dilation.”

Time dilation essentially occurs when something is close to another object so massive, in this case a hypothetical black hole, the bigger entity distorts time to the point where even “the time difference in your foot and the top of your head would be so different,” as Meyer explained.

But, thankfully, black holes aren’t exactly what everyone in Dark is actually talking about, or what is likely created in the final moments of the season 1 finale. “What they described as a black hole is a wormhole,” he explained. While the Winden wormhole is big enough for a teen Jonas or a young Helge Doppler (Tom Philipp) to move through in “Alpha And Omega,” current science isn’t so sure that’s possible.
“People theorize the presence of wormholes, which are way too small for a human to pass through,” Meyer said, snapping his fingers to punctuate his words. Can a worm fit? “No. The idea is, they’re smaller than atoms, smaller than the parts that make up atoms. It’s just random holes that pop up, and it can connect time, space. Like you could open up a wormhole and you would be in a different galaxy, 300 years in the future.”

We should probably be thankful real-life wormholes aren’t popping up all over the place, since they sound, as with most things Dark science, deadly. Apparently, a person-sized wormhole, like the ones in the Netflix drama, would require a massive amount of energy. And in this instance, “massive” means more energy than the sun, since that star isn’t ripping open any German teenager-sized wormholes into the sky. “Theoretically it’s maybe possible you could open one big enough for people to move through, but there's no guarantee it would even be stable or it’s even possible to have that much energy,” Meyer said. “It would probably kill everything.”

Yet, nothing quite so catastrophic occurs in Dark, and Jonas is catapulted to what we can all guess is a dystopian 2052, 33 years from his own 2019 and 66 years from 1986, the year he first travels to in “Alpha.” Interestingly, that future-finding form of time travel is theoretically possible, as Meyer explained, “Time is considered to be more of a dimension that’s constantly flowing forward. It’s shown that you could basically time travel, but only forward.” Yet, technically, that means Jonas' initial trip back to the '80s shouldn’t have happened. “It’s still not even really shown you can go back in time,” the PhD candidate said. “That might be completely impossible in general.”
But, since Older Jonas did set off that cesium-powered machine — which, Meyer pointed out “is [actually] just a pretty standard radioactive material” — in 1986, all three time periods start to experience bizarre electrical activity. In the Dark world that could hypothetically be possible, since the premise claims “that one single hotspot in that cave is basically all three times at once.” So, if something happens during one of those times, it happens in all three.

By the end of Dark, it's officially four times, as Jonas is squarely in the future from where his older self hails. Surmising the final seconds of “Alpha,” Meyer said, “What I thought at the end was that Older Jonas created an entirely new wormhole. You had the initial one caused by the nuclear plant, he might have destroyed that one, but then made another one, creating a loop.” A loop that technically shouldn't be possible due to the best-known theories on time travel, but a loop nonetheless.
All in all, Dark's science is obviously more thoughtful than whatever's going on in Hawkins, but a documentary the German thriller is not.

http://www.refinery29.com/2017/12/185318/dark-ending-time-travel-wormhole-season-1-finale-netflix
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 10 Jan - 12:19


mogli ste to sve stavljati na jednu temu o toj seriji, jer bih to citao tek kad je zavrsim, ovako sam na 5. epizodi tek..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 10 Jan - 12:47

kic wrote:
mogli ste to sve stavljati na jednu temu o toj seriji, jer bih to citao tek kad je zavrsim, ovako sam na 5. epizodi tek..

ne brini i tako nećeš puno skužit sa ili bez navigacije kompasa i karte taman kad misliš da si našao odgovor odmah ti izleti deset novih pitanja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 10 Jan - 14:47

listen, jerry, ..but i ll tell you how i feel about school, 
its a waste of time. bunch of people running around, bumping in eachother, got guy in front says two plus two, people in the back say four, than the bell rings and they give you a carton of milk and piece of paper that says you can take a dump or something..its not a place for smart people, jerry. i know its not a popular opinion, its my two cents about that issue.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 10 Jan - 14:58


ovaj Kishon me podsjeca na abenda, jesi citao?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 10 Jan - 15:20

aben wrote:
voli bi čuti naše piške ča mislu. ako uopće moru biti objektivne kad je riječ o njihovon osobnon statusu prilikon..hkm..igre života.
A ča je to "igra života"? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 10 Jan - 15:22

Gnječ wrote:
kic wrote:
mogli ste to sve stavljati na jednu temu o toj seriji, jer bih to citao tek kad je zavrsim, ovako sam na 5. epizodi tek..

ne brini i tako nećeš puno skužit sa ili bez navigacije kompasa i karte taman kad misliš da si našao odgovor odmah ti izleti deset novih pitanja...
Trebalo bi napraviti obiteljsko stablo radi lakšeg povezivanja likova :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum