ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by L'âme Wed 23 Sep - 15:26

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/397628/Definitivno-postoji-opasnost-da-se-pretvorimo-u-sabirni-centar.html
'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' GetImage Izvor: Screenshot / hrt.hr , Autor:HRT

  • Autor: [url=http://www.tportal.hr/autor?author=S. S./hrt.hr]S. S./hrt.hr[/url]
  • 23.9.2015 14:24:23
  • 23.9.2015 13:35:51

Definitivno postoji opasnost da se Hrvatska pretvori u sabirni centar, 'ne zato što nas netko mrzi ili ima loše mišljenje o nama nego zato što je Bruxellesu jako zgodno da ima jednu članicu EU-a na svojim jugoistočnim granicama koja nije u Schengenu - idealna situacija da postane sabirni centar ili 'hot spot', kako to oni nazivaju', kazao je Janko Bekić s Instituta za razvoj i međunarodne odnose gostujući jutros u emisiji Hrvatskog radija 'U mreži prvog'
Vezane teme

  • izbjeglice
  • izbjeglička kriza
  • Europska unija


Uz Bekića, u emisiji 'U mreži prvog' o izbjegličkoj krizi u Hrvatskoj i Europi govorili su Lidija Čehulić Vukadinović i Dario Kuntić s Fakulteta političkih znanosti. Svi troje složili su se, na početku, da kritike koje je predsjednica Kolinda Grabar Kitarović uputila na račun njemačke kancelarke Angele Merkel ne predstavljaju predsjedničin gaf.

Čehulić Vukadinović ocijenila je da se Grabar Kitarović pokazala kao 'dinamična, odlučna predsjednica koja će se boriti za interese građana' te se 'vrlo jasno odredila i na počecima ove izbjegličke krize u Hrvatskoj'.

'Ne bih rekla da je to bio politički gaf, čak bih rekla da je to smišljena izjava predsjednice, kojom nije željela uvrijediti gospođu Merkel nego je jednostavno željela pokazati da i dalje čvrsto stoji na obrani hrvatskih nacionalnih interesa', rekla je Čehulić Vukadinović.

Po Bekiću, predsjedničin istup bio je žešći od onoga što bi se očekivalo, ali također ne smatra da je to bio gaf, niti bi tome pridavao previše važnosti. 'Puno je teških riječi već izrečeno po cijeloj Europskoj uniji u vezi ove krize, tako da mislim da se Njemačka neće previše baviti s tom izjavom.'

Kuntić se načelno slaže s navedenim stavovima, iako je 'činjenica da je predsjednica bila možda malo preoštra prema nekom za koga je prije par mjeseci rekla da joj je uzor', ali je ujedno 'predsjednica htjela ukazati na probleme koji tište Hrvatsku'.

'EU se pokazala kao ekskluzivna, a ne inkluzivna organizacija'

Čehulić Vukadinović ustvrdila je da se 'Europska unija pokazala kao ekskluzivna, a ne inkluzivna organizacija, koja na papiru ima jako lijepo zapisane deklaracije o zaštiti ljudskih prava, ali kad dođe do konkretne realizacije tih istih prava, nastaju problemi', kao 'skup država od kojih malo koja želi supranacionalnost, zajedničku vanjsku i sigurnosnu politiku'.

Što se pak tiče postsocijalističke Europe, problem je u tome što su to 'uglavnom zatvorena društva koja su kroz povijest vrlo teško prihvaćala razlike, koje su dio ipak jednog šireg zapadnocivilizacijskog kruga'.

'Sada, budimo realni, imate ljude koji su po svim aspektima društvenog života, naviše njih, apsolutno različiti od onog što poznaje prosječni hrvatski građanin. I naravno da se ljudi boje, boje se ljudi koji su druge boje kože, koji govore nama nerazumljivim jezikom, koji nemaju apsolutno ništa iza sebe, za koje se ne zna u ovim suvremenim izazovima sigurnosti jesu li pripadnici neke radikalne skupine, potencijalni teroristi, jesu li stvarno izbjeglice koji bježe zato što su im domovi uništeni, jesu li ljudi koji dolaze trbuhom za kruhom jer žele samo bolje životne i radne uvjete', nabrojila je Čehulić Vukadinović dodajući da se cijelo hrvatsko društvo, ali i cijela Europska unija mora prilagođavati i biti spremna, jer to je naša realnost u budućnosti. 'Nema više ekskluzivnih zapadnocivilizacijskih krugova, pa ni unutar Europske unije', zaključila je profesorica.
Slušateljica gostima: Čuvate svoje fotelje
Pred kraj emisije, javila se jedna frustrirana slušateljica zaključivši da su gosti emisije po pitanju predsjednice Grabar Kitarović 'čuvali svoje fotelje, da ne kaže guz...'. Voditelj Milorad Šikanjić prekinuo je slušateljicu upozoravajući je da se gosti ne smiju vrijeđati i da se tako ne može razgovarati u javnom eteru.
Više opservacija iz emisije 'U mreži prvog' o ksenofobiji, Islamskoj državi i o drugim izazovima vezanima uz izbjegličku krizu, možete čuti ovdje
study

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:30

Ma brige me. .....ja ću :




Citav zivot jurile me plave
sve neke iste kao kopije
e, moje plave, dosle ste mi glave
dosadne krvopije

Citav zivot jurile me buce
i stizale me uvek bestije
rumene buce, im'o sam vas tuce
sad bih nesto resije

Ref.
Hocu jednu malu garavu
crnu kao braca Arapi
da joj krene sav na carapi
kad je poljubim

Hocu jednu malu garavu
da je gricnem kao jabuku
da mirise na mom jastuku
kad se probudim

Citav zivot jurile me blonde
al' od sad cu bolje paziti
e, moje blonde, sve ste anakonde
drazesni paraziti

Citav zivot jurile me svetle
i skratile mi isti primetno
ne, necu svetle, svetle jasu metle
hocu jednu s' pigmentom

Ref.

Citav zivot jurile me takve
sve neke iste k'o iz fabrike
e, moje takve, da me niste takle
krvolocne Barbike

Ref.

Hocu jednu malu, malu, malu
malu garavu
crnu kao mrak na tavanu
da me greje kada zaveje
da se ne budim
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by crvenkasti Wed 23 Sep - 15:30

Tko je taj Milorad? Neki četnik, sto posto.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:31

Citav zivot jurile me takve
sve neke iste k'o iz fabrike
e, moje takve, da me niste takle
krvolocne Barbike

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:31

Hocu jednu malu garavu
crnu kao braca Arapi
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by veber Wed 23 Sep - 15:33

pa, ne bi me začudilo.

slušao sam malo. općenito lupetanja.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:34

Sve je to prirodni proces. Emanicpacija se urušava , dolazi bolje stanovništvo. Normalnije sa boljim modus operantom za opstanak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by L'âme Wed 23 Sep - 15:34

tema je ozbiljna, kad li jedan o četnicima, a drugi o ženama..svaki se češe gdje (nje)ga svrbi.. :mog :bash

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:35

Tesla o ženama: Civilizacija će propasti jer žene žele biti ravnopravne s muškarcima
Nikola Tesla objasnio je u kolovozu 1924. u ekskluzivnoj izjavi 'Galvestone Daily News' zašto se nije nikada ženio. Kako se navodi, Tesla je najprije istaknuo da je žena superiornija u odnosu na muškarca, ali da je to bilo nekad.
Danas je, navodi znanstvenik, takva žena nestala, a na njeno mjesto "došla je žena koja misli da je njen glavni uspjeh u životu u tome da se što više izjednači sa muškarcem, odijevanjem, glasom i postupcima, u sportovima i dostignućima svake vrste". - Žene postaju jače od muškaraca, i fizički i mentalno. Svijet je iskusio mnoge tragedije, ali po mom mišljenju najveća od svih tragedija je sadašnje ekonomsko stanje, u kom se žene nadmeću s muškarcima, i u mnogim slučajevima zaista i uspijevaju da zauzmu njihovo mjesto u profesijama i industriji. Ova rastuća tendencija žena da bace muškost u sjenu predstavlja znak propadanja civilizacije – rekao je Tesla, prenosi “Blic”. Kako je istakao Tesla u jednom intervjuu, žene kakve je obožavao su nestale, a zamijenile su ih one koje smatraju da u svemu treba da se izjednače s muškarcima. On je tada dodao da su sva dostignuća muškaraca bila inspirirana i nadahnuta ljubavlju ženi, ali da su žene umjesto pobjednica postale žrtve. - U njenom životu nema zadovoljstva. Ambiciozna je, često preko svojih prirodnih sposobnosti, da postigne sve što želi. Žene suviše često zaboravljaju da ne mogu sve biti primadone i filmske zvijezde – kaže Tesla. Znanstvenik iz Smiljana istaknuo je i da će zbog toga naša civilizacija potonuti u stanje koje nalazimo kod pčela, mrava i drugih insekata – u kom se mužjaci bezobzirno ubijaju. “U toj matrijarhalnoj imperiji bit će zavedena ženska pravila”, naveo je Tesla. „Praktično sva velika dostignuća muškarca dosad bila su nadahnuta njegovom ljubavlju i posvećenošću ženi. Muškarac je bio nadahnut za velike stvari jer je neka žena vjerovala u njega, jer je želio zaslužiti njeno divljenje i poštovanje. Zato se borio za nju i stalno iznova riskirao svoj život”, kaže Tesla.
On potom analizira posljedice želje suvremene žene da se izjednači sa muškarcem: Žene koje su neprestano uzbuđene zbog svoje ogromne ambicije da nadmaše muškarca u ovoj igri u isto vrijeme gube nešto što na kraju, čini mi se, vrijedi mnogo više nego što prazne počasti poslovnog ili profesionalnog uspjeha ikada mogu donijeti.” Na kraju, Tesla podsjeća da je povijest puna primjera predivnog utjecaja neobičnih žena. „Među njima su i majke velikih muškaraca. Ali njihov utjecaj ne leži u riješenosti da nadmaše muškarca, ni da se natječe s njim. Možda zato što predstavlja finiji i osjetljiviji instrument, žena instinktivno zna svoju moć i razumije da njen stupanj leži u visokom položaju koji zauzima. Ali ono što je uzvišeno nikada se ne spušta na razinu običnog”, zaključuje Tesla. Što je Tesla govorio o ženama "Moć prave žene je tako velika, da vjerujem da bi lijepa žena - a to će reći lijepa duhom, ponašanjem i mislima, lijepa u svakom pogledu, neka vrsta boginje - ako bi se iznenada pojavila na zemlji, mogla zapovijedati cijelim svijetom". Uredništvo 'Galvestona' o Teslinim stavovima "Ova gledišta gospodina Nikole Tesle bit će primljena s velikim interesovanjem, slagali se mi ili ne s idejom da žena u svojoj novoj ulozi predstavlja mračnu silu koja će srušiti i upropastiti čitavu našu društvenu strukturu. U pitanju je čovjek koji je, u principu, priznat kao jedan od najvećih umova našeg doba”, stoji u završnoj napomeni uredništva lista.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:36

maggie13 wrote:tema je ozbiljna,
Ma .....SAMO TRPAJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by Guest Wed 23 Sep - 15:40

maggie13 wrote:tema je ozbiljna

Koliko ozbiljna pokazati će vrijeme, očekujem da će RH, Srbija i ostali nizvodno postati sabirni centar, da.
U međuvremenu ćemo popiti po čašu vina king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:40

Prihvatit ćemo islam , odbaciti emanicpaciju ....sve pet.

Pa u čemu je problem ?

Ovo pitam muški dio foruma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by veber Wed 23 Sep - 15:46

RayMabus wrote:Prihvatit ćemo islam , odbaciti emanicpaciju ....sve pet.

Pa u čemu je problem ?

Ovo pitam muški dio foruma.


ne bi htio da mi kći hoda ufačlana u plahtu i bude domaća životinja.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by RayMabus Wed 23 Sep - 15:49

Da ....bolje je kad stavi piercing i tetovaže.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174849
2014-04-11


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by veber Wed 23 Sep - 16:11

stvar odgoja.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by L'âme Wed 23 Sep - 16:42

veber_1 wrote:
RayMabus wrote:Prihvatit ćemo islam , odbaciti emanicpaciju ....sve pet.

Pa u čemu je problem ?

Ovo pitam muški dio foruma.


ne bi htio da mi kći hoda ufačlana u plahtu i bude domaća životinja.
lako je longiju govorit .on ni zene,ni kceri..drugacije bi pricao da se situacija promijeni..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by dijagram Wed 23 Sep - 16:55

maggie13 wrote:
veber_1 wrote:
RayMabus wrote:Prihvatit ćemo islam , odbaciti emanicpaciju ....sve pet.

Pa u čemu je problem ?

Ovo pitam muški dio foruma.


ne bi htio da mi kći hoda ufačlana u plahtu i bude domaća životinja.
lako je longiju govorit .on ni zene,ni kceri..drugacije bi pricao da se situacija promijeni..:D
Ni prvi ni zadnji, tako to ide .
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by veber Wed 23 Sep - 17:18

maggie13 wrote:
..drugacije bi pricao da se situacija promijeni..:D
no neće se.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar' Empty Re: 'Definitivno postoji opasnost da se pretvorimo u sabirni centar'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum